Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: XLR8 »

Obrazek


Moonrakers is a deck-building game in which players choose Contracts to attempt alone or with Allies in order to gain Prestige and Credits. After negotiating terms with Allies, players use their decks of Action cards to play Thrusters, Shields, Weapons, Reactors, and Crew to fulfill the requirements on each Contract. Each type of Action card has additional effects such as extra Actions, drawing additional cards, and protecting players from Hazards encountered while attempting Contracts.

Players create powerful decks and gain special abilities by upgrading their ships and hiring Crew Members. This helps them accomplish more difficult and rewarding contracts alone, letting them keep more Prestige and Credits for themselves.

Allies negotiate who will receive the Prestige, Credits, and risk of Hazard from Contracts, but if you don't make your offers enticing enough players may be tempted to betray you! The first player to 10 Prestige wins, but be careful as hazards encountered on Contracts reduce your Prestige!



BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/270239/moonrakers
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: Arkhon »

Jest od jakiegoś czasu na radarze, a te dodatki naprawiają ewentualne problemy.
Cena nieco odstrasza, ale produkt wygląda solidnie. Gameplay'e raczej zachęcają, może zaboleć portfel.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 400
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: kci83 »

U mnie na wishliście od dłuższego czasu, całość wygląda dosyć solidnie, sporo recenzji i gameplayów, ale cena troche mnie wstrzymuje.
Ciekawe czy są jakieś perspektywy na grupówkę... pewnie bym dołączył ;).
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: XLR8 »

U mnie też na radarze od dawna. Jednak ma dwie duże wady: cena oraz problem ze zwalnianiem gry pod koniec gdy bije się lidera i musi on grać solo.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: Arkhon »

XLR8 pisze: 29 lip 2022, 13:34 U mnie też na radarze od dawna. Jednak ma dwie duże wady: cena oraz problem ze zwalnianiem gry pod koniec gdy bije się lidera i musi on grać solo.
Ten drugi problem załatwia ponoć dodatek Binding Ties, jako że każde wykonane zadanie z kimś daje reputację którą można zamienić nawet w punkt prestiżu (5 reputacji w jednym kolorze)
Dodatkowo posiada kompetetywne zlecenia z nagrodą za 1sze i drugie miejsce.

Cena "za karciankę" sroga, ale i wykonanie bardzo interesujące. Bardzo możliwe, że się finalnie skuszę.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2022, 15:54 przez Arkhon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: XLR8 »

Arkhon pisze: 29 lip 2022, 15:07
XLR8 pisze: 29 lip 2022, 13:34 U mnie też na radarze od dawna. Jednak ma dwie duże wady: cena oraz problem ze zwalnianiem gry pod koniec gdy bije się lidera i musi on grać solo.
Ten drugi problem załatwia ponoć dodatek Binding Ties, jako że każde wykonane zadanie z kimś daje reputację którą można zamienić nawet w punkt prestiżu (5 prestiżu w jednym kolorze)
Dodatkowo posiada kompetetywne zlecenia z nagrodą za 1sze i drugie miejsce.

Cena "za karciankę" sroga, ale i wykonanie bardzo interesujące. Bardzo możliwe, że się finalnie skuszę.
Właśnie dodatków nawet nie sprawdzałem. Chyba muszę na urlopie je przejrzeć, tylko ta cena :(
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: piwko »

Mam to samo co Wy - gra dawno obserwowana, ale cena powoduje że rozsądek wygrywa. W ogóle zauważyłem u siebie, że w tym roku sytuacja polityczna i ekonomiczna sprawiła, że prawie nic nie kupiłem, a pozbywam się tego co się nie sprawdziło - czyli tak jak planowałem. Ale nie zmienia to tego, że chetnie bym zagrał :)
kolosm
Posty: 303
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 456 times
Been thanked: 53 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: kolosm »

Ktoś ogrywał i może napisać jakieś wrażenia?
Z tego co widzę to jest na PC na Steam za darmo "dodatek" do tej gry wprowadzający kampanię do coopa....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10872
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Moonrakers (Max Anderson, Zac Dixon, Austin Harrison)

Post autor: japanczyk »

kolosm pisze: 07 cze 2023, 06:22 Ktoś ogrywał i może napisać jakieś wrażenia?
Z tego co widzę to jest na PC na Steam za darmo "dodatek" do tej gry wprowadzający kampanię do coopa....
Ja gralem w sama podstawke i byla...
ok

Nic mnie tam nie porwalo, a sama podstawka pozwala zwyczajnie na dogadanie sie dwoch osob i jechanie pozostalych przy stole i defacto na rywalizacje tylko miedzy nimi
Dodatki cos tam zmieniaja w tym temacie, ale czy na plus nie chce mi sie sprawdzac, moja wersja Titan Box z ostatniej kampanii wciaz czeka na szczesliwca :P
ODPOWIEDZ