FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Łukasz Pach »

Witam!

Przeszukałem różne serwisy poświęcone planszówkom i zebrałem wszystkie filmy w jednym miejscu.

Filmowy kącik planszomniaka od dzisiaj rozpoczyna swoją działalność.
Jeśli tylko pojawi się jakiś ciekawy filmik w sieci, będę go tam umieszczał. Staram się by głownie były to polskie filmy, ale filmiki FFG ...nie mogłem się powstrzymać:)

Zapraszam
http://bard.pl./FilmowyKacikPlanszomaniaka.html
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Maras »

bard.pl pisze:Witam!

Przeszukałem różne serwisy poświęcone planszówkom i zebrałem wszystkie filmy w jednym miejscu.

Filmowy kącik planszomniaka od dzisiaj rozpoczyna swoją działalność.
Jeśli tylko pojawi się jakiś ciekawy filmik w sieci, będę go tam umieszczał. Staram się by głownie były to polskie filmy, ale filmiki FFG ...nie mogłem się powstrzymać:)

Zapraszam
http://bard.pl./FilmowyKacikPlanszomaniaka.html
Przyznam szczerze, że inicjatywa jest dobra, ale z drugiej strony czemu kosztem filmów z Planszolandia.pl firma Bard.pl ma zbijać swój kapitał. Mam świadomość, że filmy są ogólnie dostępne w sieci. I właśnie dzięki temu chce propagować planszówki, ale nie jestem za zupełną komercjalizacją. Jeżeli firma chce wykorzystwać te filmy to możesz zastosować odnośnik do nich lub do strony.
Rebel.pl który posiada mnóstwo recenzji w przy swojej ofercie i stosuje wg. mnie ETYCZNY system odsyłania do portali. Wg. mnie to jest po prostu etyka. Mogę umieścić filmy na swoim serwerze, ale wtedy zdecydowanie zmniejszy się ich zasieg.
Zostawiam temat do przemyślenia.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: janekbossko »

ale ja kto to? nikt nie rozmawiał z Tobą?
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Tommy »

The Definitive List of Board Game Videos and Interactive Tutorials

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/23763
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Maras »

Tommy pisze:The Definitive List of Board Game Videos and Interactive Tutorials

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/23763
Tommy ok zgodzę się. Ja nie kręce tych filmów dla siebie, a dla ludzi, którzy lubią planszówki. BGG to jest właśnie takie miejsce na takie filmy, na informacje, recenzje i zdjecia. Każdy kto podejmuje dezyzje i zamieszcza materiał na yoytube, google itd itp oddaje go aby żył swoim życiem. Czym więcej informacji na temat gry i tego hobby tym lepiej. Ja mówie o podejściu komercyjnym do tematu i tyle. Może niem mam racji i nie oczekuje przyklasku tylko nie lubię i pewnie nigdy nie polubię zbijania kapitału na innych. Każdy podcast działa na zasadzie wolnego dostępu do jego zasobów, mam tego świadomość. Może od razu będę kręcił filmy do KĄCIKA FILMOWEGO może znajdzie się tam miejsce także dla Planszostacji, bo działa na takich samych zasadach.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Tommy »

Maras pisze:
Tommy pisze:The Definitive List of Board Game Videos and Interactive Tutorials

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/23763
Tommy ok zgodzę się. Ja nie kręce tych filmów dla siebie, a dla ludzi, którzy lubią planszówki. BGG to jest właśnie takie miejsce na takie filmy, na informacje, recenzje i zdjecia. Każdy kto podejmuje dezyzje i zamieszcza materiał na yoytube, google itd itp oddaje go w ładanei swoim życiem. Czym więcej informacji na temat gry i tego hobby tym lepiej. Ja mówie o o podejściu komercyjnym do tematu i tyle. Każdy podcast działa na zasadzie wolnego dostępu do jego zasobów, mam tego świadomość. Może od razu będę kręcił filmy do KĄCIKA FILMOWEGO może znajdzie się tam miejsce także dla Planszostacji, bo działa na takich samych zasadach.
Źle mnie zrozumiałeś!!!!!! W ogóle nie czytałem Twojego poprzedniego posta - to wkleiłem, żeby BARD przemyślał czy jest sens to zbierać kiedy jest takie coś na BGG - i tylko o to mi chodziło.

Teraz jak przeczytałem, że BARD po prostu sobie zamieścił na stronie - jak by nie było komercyjnej cudzą pracę nawet nie pytając o to, już nie mówię o jakiejś gratyfikacji etc. to oczywiście biorę Twoją stronę - myślę, że jest to spokojnie nie zgodne z poszanowaniem praw autorskich.

BGG to nie jest sklep - o była inicjatywa jednego gościa która oczywiście znalazła swoje poparcie i ok i jakby Łukasz zamieścił linki od Ciebie na swoim blogu etc. to ok (choć zapytać powinien nawet w takim przypadku!), ale jak bez pytania jest to wykorzystywane w celu czysto komercyjnym (bo niestety podstrona sklepu to wciąż strona zarobkowa) to ręce opadają.

Sorry Łukasz, może miałeś dobre chęci, ale uważam, że popełniłeś po prostu błąd.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Don Simon »

Zgadzam sie z wypowiedziami powyzej. Traktuje to jako wypadek przy pracy.

90 % filmikow to praca Marasa - nie widze sensu kopiowac jego filmow na stronie Barda - zwlaszcza jesli nie wyrazil na to zgody.

Proponuje usunac te strone.
Osobiscie bym rowniez wywalil z forum ten watek, ale zostawie to do rozstrzygniecia Natanielowi.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Nabuchodonozor »

A tak odchodząc troszeczkę od tego co autor wątku miał na myśli mam propozycję dla Marasa. Być może to już zrobiłeś i to żaden pomysł ale na wszelki wypadek piszę. Wielu ludzi (w tym ja) gdy szuka jakiejś wideorecenzji pierwsze kroki kieruje do YouTube. Załóż tam profil o nazwie "planszolandia" albo coś takiego. Dodaj jakieś copyright na końcu i na początku filmiku i wrzuć na youtube swoje dzieła. Na pewno zwiększą się odwiedziny Twojej strony. To taka darmowa reklama. Możesz np też wrzucić fragmenty wideorecenzji z dopiskiem że kompletna jest na Twojej stronie
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Maras »

Nabuchodonozor pisze:A tak odchodząc troszeczkę od tego co autor wątku miał na myśli mam propozycję dla Marasa. Być może to już zrobiłeś i to żaden pomysł ale na wszelki wypadek piszę. Wielu ludzi (w tym ja) gdy szuka jakiejś wideorecenzji pierwsze kroki kieruje do YouTube. Załóż tam profil o nazwie "planszolandia" albo coś takiego. Dodaj jakieś copyright na końcu i na początku filmiku i wrzuć na youtube swoje dzieła. Na pewno zwiększą się odwiedziny Twojej strony. To taka darmowa reklama. Możesz np też wrzucić fragmenty wideorecenzji z dopiskiem że kompletna jest na Twojej stronie
Jest taka strona uzytkownia OneMaras -Planszolandia. W pewnym momecie (ponad rok temu) YouTube ograniczył czas filmów tylko do 10 minut i to był główny powód dlaczego jestem na Vimeo. Wszystkie moje pierwsze dokonanie są własnie na YouTube i wędrują w różnych serwisach. Każda strona oferujaca serwis z darmowymi wideo obiera sobie jakiś temat np. Płock i zasysa do swojego portalu, wstawia reklamy i już. Taki jest ich obieg. Nie chodzi o prawa autorskie chodzi o Etykę i już. Biznies nie zawsze idzie w parze z etyką. W przypadku Domioniona na i filmu na stronie bard.pl sprawa był jasna i oczywista dla obu stron, ale póżniej ......
Zostawmy sprawę już prawie MAJÓWKA czas robić szaszłyki i czyścić grila i oczywiście mrozić "napoje"
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: draco »

Moim zdaniem bard.pl po prostu złamał prawo. Od Marasa zależy, czy pozostawi to bez echa czy będzie się domagał usunięcia jego dziel czy skieruje sprawę do sądu cywilnego. Od nas, graczy zależy, czy bard będzie zarabiał czy nie. Uważam, że wątek należy usunąć.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Dzej »

draco pisze:Moim zdaniem bard.pl po prostu złamał prawo. Od Marasa zależy, czy pozostawi to bez echa czy będzie się domagał usunięcia jego dziel czy skieruje sprawę do sądu cywilnego. Od nas, graczy zależy, czy bard będzie zarabiał czy nie. Uważam, że wątek należy usunąć.
Troche daleko idące oskarżenia zwłaszcza że jesteś z konkurencyjnego sklepu :)

Fakt Bard zawalił ale obrazu sprawy w sądzie? :shock: To nie Ameryka.Zwłaszcza że Maras zachował się jak dżentelmen i nie pluje jadem ani nie roztrząsa sprawy.

Słusznie upomniał się o swoje prawa. Myślę że się dogadają z Bardem odnośnie rekompensaty.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Tommy »

Dzej pisze:
draco pisze:Moim zdaniem bard.pl po prostu złamał prawo. Od Marasa zależy, czy pozostawi to bez echa czy będzie się domagał usunięcia jego dziel czy skieruje sprawę do sądu cywilnego. Od nas, graczy zależy, czy bard będzie zarabiał czy nie. Uważam, że wątek należy usunąć.
Troche daleko idące oskarżenia zwłaszcza że jesteś z konkurencyjnego sklepu :)

Fakt Bard zawalił ale obrazu sprawy w sądzie? :shock: To nie Ameryka.Zwłaszcza że Maras zachował się jak dżentelmen i nie pluje jadem ani nie roztrząsa sprawy.

Słusznie upomniał się o swoje prawa. Myślę że się dogadają z Bardem odnośnie rekompensaty.
Nie no dokładnie Draco - chyba jednak trochę przesadziłeś, nie sądzę, żeby za coś takiego ktoś kogokolwiek ciągał po sądach, szczególnie, że tworzymy pewnego rodzaju "towarzystwo wzajemnej adoracji" :D - w sensie raczej rynek trzyma się razem i nie będzie ktoś tworzący videopodcast targał sklep do sądu - ale rekompensata za akcję się należy!!!
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: MsbS »

A może wystarczy zmienić formę Filmowego Kącika? Żeby filmiki nie były wstawione w stronę, a tylko podlinkowane? Przecież zdarza się, że sklepy wstawiają na stronie produktu linki do recenzji na zewnętrznych serwisach (Rebel tak robi). Tak samo można zrobić z wideorecenzjami.
Może Bard mógłby po prostu zamiast zamieszczać filmik Marasa, wstawić linka do niego, podpisanego "Wideorecenzja na serwisie Planszolandia"? I zebrać te wszystkie linki to wideorecenzji i filmików w Kąciku Filmowym (żeby były w jednym miejscu)?
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Łukasz Pach »

Marku bardzo przepraszam, jeśli zostało to źle odebrane. W związku z nasza rozmową chciałem promować twoje filmy w sieci. Fakt na razie większość jest twojej roboty, ale dlaczego? Właśnie dlatego, że uważam je za dobre i od nich zacząłem. Tak jak mówiłem chcę promować planszolandię bo to dobry serwis. Chciałem zebrać wszystko w jednym miejscu z wszystkich portali zacząłem od twojego bo robisz najlepszą robotę i uznałem, że warto. Sami wiecie jak to jest jak się trzeba przebijać po wszystkich portalach. Jeśli ktoś poczuł się urażony, nie ma problemu mogę usunąć wszystkie filmy. Chciałem zebrać je w jedno miejsce by nie skakać po stronach jak żabka. Myślałem, że to jest promocja Twojego portalu a to co zrobiłem jest konsekwencją naszej rozmowy. Jeśli uważasz to za błąd i że promuję barda kosztem twojej ciężkiej pracy, bardzo przepraszam, nie miałem takiego zamiaru, dobrze wiesz, że cenię co robisz i chcę promować twój portal. Ja nie chcę robić jeziorka gdzie by coś oglądnąć trzeba skakać jak żabka po 100 innych (listkach) stronach. Nie miałem złych zamiarów jeśli ktoś się czuje urażony, bardzo przepraszam i się wycofuję, wystarczy tylko słowo. Nie będę zamieszczał linków do vimeo bo to się kłóci z założeniami, by móc wejść i od razu zobaczyć "o to mi się wydaję interesujące, oglądnę". Jestem internautą i najbardziej mnie złości to jak chcę coś wiedzieć zobaczyć a muszę odwiedzić 1000 stron a nie mieć tego wszystkiego na jednej. Taka jest m.in idea porównywarek itd. Pytałem odnoście domionona nie było problemu by film był na naszej stronie. Cieszyliśmy się razem z oglądalności filmu. Myślałem, że to aktualne i nadal obowiązuje, mój błąd. Przepraszam, nie pomyślałem ,ze może to być źle odebrane. A z czasem się okaże, że filmów z planszolandia.pl będzie mniej, a przybywać będzie innych filmów. Po prostu zacząłem od tego bo robisz najwięcej i uznałem, że należy ci się pierwsze miejsce. Wystarczy tylko słowo. Oglądalność czegokolwiek gdy jest podlinkowane a nie od razu spada o 32 %. Wiecie o tym? Właśnie przez to, że trzeba skakać jak żabka.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: kisio »

bard.pl pisze:[...] Chciałem zebrać je w jedno miejsce by nie skakać po stronach jak żabka. [...] Ja nie chcę robić jeziorka gdzie by coś oglądnąć trzeba skakać jak żabka po 100 innych (listkach) stronach.[...] Właśnie przez to, że trzeba skakać jak żabka.
O co chodzi z tą żabką? :lol:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: mst »

Przygotowanie do promocji Hooop. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Łukasz Pach »

Surfowanie po necie można porównać to tego ile razy żabka musi skakać po listkach na jeziorze by przejść na drugą stronę. Tak samo użytkownik internetu musi skakać po stronach by znaleźć to czego szuka. Chodzi o to by skrócić tę drogę jak najbardziej, dlatego tworzy się porównywarki portale itd, by ludzie nie tracili czasu na klikanie w kolejne linki. Na zajęciach na studiach miałem przedmiot ukierunkowany ściśle na marketing i internet, czego unikać itd, skakać jak żabka to normalny termin który używany był na tych zajęciach. Stąd wiem, że przez to, że coś jest podlinkowane oglądalność spada o 32%. Dlatego chciałem zebrać wszystko w jednym miejscu by fani oglądnęli nie 7 ale 10 filmów.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Aba »

Wszystko pięknie ładnie - możesz zebrać w jednym miejscu co chcesz ale tylko linkowo - nie można przerzucać od razu całe filmy.
Osoby robiące te filmy mają swoje strony i chcą aby ich www było klikane jak najczęściej - z wiadomych powodów.
To jest tak jakby wasze produkty dało się zamawiać bezpośrednie przez powiedzmy porównywarkę ceneo, bez wchodzenia na stronę barda, ciekawe czy bylibyście zadowoleni?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Don Simon »

Dokladnie.
W tej chwili po prostu warto odwiedzac Planszolandie i ogladac filmy tam.

Jesli chcesz te strone promowac to dodajcie linki do filmikow przy opisie gier (oczywiscie za zgoda autora, ale watpie, by Maras mial cos naprzeciwko ;-) ).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Tommy »

Mnie nie tyle zdziwiła forma - czy to będzie link do filmu czy do strony etc. (jakby było dokładnie opisane, że to strona taka i taka i że polecacie odwiedzać czy cuś to ok) - mnie zdziwiło to, że najwyraźniej nikt nie zapytał o zgodę autora - po prostu wzięto i wsadzono filmy na stronkę (komercyjną) i tyle - wszyscy happy.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: khaox »

w koncu mialem czas zeby wejsc na tego linka.... zdazylem skoczyc na szybka kawe zanim sie zaladowala. Mysle, ze osoby uczace sie marketingu wiedza, ze wolne ladowanie strony i rozciaganie sie zawartosci przez doladowywanie obrazkow (co strasznie utrudnia czytanie) bardzo ale to bardzo zmniejsza ilosc zadowolonych uzytkownikow

a inna sprawa, ze za nic nie moglem znalezc informacji kto jest autorem filmikow, nie mowiac juz o notce, ze zostaly umieszczone za zgoda autora... ja bym sie zdenerwowal :twisted:
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Łukasz Pach »

Sprawa wyjaśniona z Markiem, to nie było tak, że o wziąłem sobie filmy itd, w każdym filmie jest informacja planszolandia.pl.

Kącik zmienia swój wygląd, tymczasowo będą tam tylko zajawki nowych gier które zostaną wydane, po przeniesieniu na inny serwer gdzie powstanie osobna strona filmowego kącika planszomaniaka filmy z planszolandia wrócą w postaci linków do serwisu.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Nataniel »

Tommy pisze:Mnie nie tyle zdziwiła forma - czy to będzie link do filmu czy do strony etc. (jakby było dokładnie opisane, że to strona taka i taka i że polecacie odwiedzać czy cuś to ok) - mnie zdziwiło to, że najwyraźniej nikt nie zapytał o zgodę autora - po prostu wzięto i wsadzono filmy na stronkę (komercyjną) i tyle - wszyscy happy.
Nie przesadzajmy - umieszczanie linkow do tresci w publicznie dostepnych stronach nie wymaga zgody autora, analogicznie jak umieszczanie przypisow w ksiazkach.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Tommy »

Nataniel pisze:
Tommy pisze:Mnie nie tyle zdziwiła forma - czy to będzie link do filmu czy do strony etc. (jakby było dokładnie opisane, że to strona taka i taka i że polecacie odwiedzać czy cuś to ok) - mnie zdziwiło to, że najwyraźniej nikt nie zapytał o zgodę autora - po prostu wzięto i wsadzono filmy na stronkę (komercyjną) i tyle - wszyscy happy.
Nie przesadzajmy - umieszczanie linkow do tresci w publicznie dostepnych stronach nie wymaga zgody autora, analogicznie jak umieszczanie przypisow w ksiazkach.
Ja jednak widzę różnicę. Zdziwiłem się szczególnie, że nie spodobało się to Marasowi czyli autorowi - poparłem autora z jego prawami - to tyle.

Nie wiem czy prawnie trzeba czy nie - i przeczytaj, że to nie ja wyskakiwałem z sądami etc. Po prostu zwykłe, ludzkie zapytanie czy tak będzie ok czy nie....
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: FILMOWY KĄCIK PLANSZOMANIAKA

Post autor: Nataniel »

Tommy pisze:Ja jednak widzę różnicę. Zdziwiłem się szczególnie, że nie spodobało się to Marasowi czyli autorowi - poparłem autora z jego prawami - to tyle.
Nie wiem czy prawnie trzeba czy nie - i przeczytaj, że to nie ja wyskakiwałem z sądami etc. Po prostu zwykłe, ludzkie zapytanie czy tak będzie ok czy nie....
Marasowi nie spodobalo sie wstawienie tych filmikow na strone. Wstawienie linkow zupelnie nie wymaga zgody autora i nie mam pojecia jak mogloby wymagac :-). Jezeli na swoim blogu komentujesz artykul z onetu, to nie pytasz autora, czy mozesz. W REBELu wstawiamy miesiecznie kilkadziesiat linkow pod produktami - do recenzji, wideo recenzji, wpisow na blogach, itp. Google linkuje do setek milionow stron i nie pyta autorow o zgode (a jest przedsiewzieciem czysto komercyjnym). Linki to podstawa sieci :-)

Wstawianie pelnego materialu - tekstowego, filmowego, czy jakiegokolwiek innego - oczywiscie podlega prawom autorskim i normalnej etyce zawodowej.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Zablokowany