Malowanie przy użyciu speedpaint Army Painter

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
munek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lut 2020, 13:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Malowanie przy użyciu speedpaint Army Painter

Post autor: munek »

Siema

Dopiero zaczynam swoją przygodę z malowaniem. jakoś natknąłem się na zestaw Speedpaint Army Painter. I w trakcie malowania pojawiło się trochę wątpliwości. WIęc wole spytac na forum może ktoś używał i poradzi.

1. Czy można mieszać kolory z tego zestawu ?
2. Czy po utrwaleniu lakierem można poprawić niektóre elementami zwykłymi farbami base?

Chętnie wysłucham jakiś rad odnośnie malowania tym typem farb. Wydają się strasznie rzadkie i chyba będę nimi malował jednak figurki typu armie/albo kilka figurek tego samego rodzaju jednocześnie
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Malowanie przy użyciu SPEEDPAINT Army Painter

Post autor: khuba »

munek pisze: 08 sie 2022, 12:47 1. Czy można mieszać kolory z tego zestawu ?
Jak najbardziej (można też poeksperymentować z wmieszywaniem innych farb)
2. Czy po utrwaleniu lakierem można poprawić niektóre elementami zwykłymi farbami base?
Cześć osób nawet poleca robienie poprawek w taki sposób (żeby zapobiec reaktywacji farby). Sam poprawiałem bez lakieru.

- polecam malowanie na zwykłym białym podkładzie
- farbki są dość reaktywne - więc ostrożnie z ewentualnymi kolejnymi warstwami (obserwuj co się dzieje, jakby co zawsze można zmyć/zamalować)
- Ostrożnie również z lakierem - część osób narzekała że zareagował z farbkami (ja nie miałem takich problemów), jak masz taką opcję to lakier z aerografu
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Malowanie przy użyciu speedpaint Army Painter

Post autor: xCronoxPL »

Dana Howl nagrała wideo na YouTube o tym, że wystarczy rozcieńczać zwykłe farby speedpaint medium zamiast wody i reaktywacja nie zachodzi. Polecam obejrzeć.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie przy użyciu speedpaint Army Painter

Post autor: KamradziejTomal »

xCronoxPL pisze: 12 sie 2022, 14:18 Dana Howl nagrała wideo na YouTube o tym, że wystarczy rozcieńczać zwykłe farby speedpaint medium zamiast wody i reaktywacja nie zachodzi. Polecam obejrzeć.
Możesz wskazać który dokładnie filmik Dany ma ten eksperyment? Nie oglądam wszystkich jej materiałów - w "pierwszych wrażeniach" tego nie pamiętam. Sam eksperymentowałem z Matt medium od Vallejo i niewiele to pomaga na kwestię reaktywacji,
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Malowanie przy użyciu speedpaint Army Painter

Post autor: khuba »

Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Malowanie przy użyciu speedpaint Army Painter

Post autor: xCronoxPL »

Dokładnie o ten film Khuba.
ODPOWIEDZ