Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: redareda »

Słuchajcie jestem wypalony grami planszowymi. Praktycznie wszystkimi. Do żadnej nie mam ochoty zasiąść ( może z wyjątkiem spirit island i szachów od czasu do czasu ). Wszystkie dungeon crawlery są takie same - ograłem wszystkie możliwe na rynku. Kilkugodzinne rozstawianie, kafelki, coraz to większe i droższe figurki ( po co one komu ? ) tony zasad a i tak w gruncie rzeczy każda jest podobna. Gry z kostkami to jakiś koszmar - kiedy losowy rzut decyduje o tym jak potoczy się rozgrywka - często kilkugodzinna - wzbudza we mnie uśmiech politowania jak żałosne to jest rozwiązanie. O dziwo najlepszy dungeon crawler to gloomhaven który jest po części dobry właśnie dlatego że poszedł w stronę Euro. a samym eurasom brakuje jakichś ciekawych rozwiązań. Gry prześcigają się tematyką kolorystyką i wydaniami a w środku mamy wszędzie te same mechaniki. Po co marnować tyle czasu na setup, organizacje itd zamiast wygodnie rozsiąść się w fotelu odpalić komputer i grać w 144 fpsach we wszystko na co mam ochotę w ciągu kilku sekund? Mieliście takie załamanie ? Szukam czegoś na tym rynku co tchnie we mnie znowu tą miłość do planszy ale powiem wam, że nie widzę żadnej nadziei. GDZIE do cholery są nowe mechaniki ?? czy jesteśmy już w punkcie kulminacyjnym ? NIC naprawdę nic nie da się już ogarnąć ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: RUNner »

redareda pisze: 14 sie 2022, 13:54 Słuchajcie jestem wypalony grami planszowymi.
Też miałem taki moment w życiu i skierowałem się w stronę konsoli/komputera. Teraz na wszystko mam miejsce, choć planszówki są najwyżej w tabeli. Chyba jesteś eurograczem, więc może warto wrócić do klasyki? Jest pełno starszych gier, które teraz dają radę i sporo satysfakcji. Puerto Rico, Le Havre... brak losowości i tylko od gracza zależy co zrobi. No i oczywiście Mage Knight, czyli europrzygodówka ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: HoLi »

Odpocząć od gier planszowych trochę. Zająć się czymś innym. A po czasie grać w planszówki, tylko niekoniecznie stawiać je na pierwszym miejscu. Stare dobre powiedzenie jest zawsze na czasie: "Wszystko z umiarem" :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: rastula »

cóż, jak nie lubisz rozwiązywać łamigłówek logiczno matematycznych i przesuwać trybików transmutujacych x w y to faktycznie lepiej grać na konsoli. Dungeon crawlery są tam o tylelepsze że komputer zajmuje się cała arytmetyką a ty koncentrujesz się na przygodzie.

w życiu trzeba robić to, co sprawia przyjemność i nie zmuszać się, jak nie trzeba.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2022, 14:26 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: redareda »

HoLi pisze: 14 sie 2022, 14:22 Odpocząć od gier planszowych trochę. Zająć się czymś innym. A po czasie grać w planszówki, tylko niekoniecznie stawiać je na pierwszym miejscu. Stare dobre powiedzenie jest zawsze na czasie: "Wszystko z umiarem" :) .

Pozdrawiam
nie ubolewam nad nadmiarem. ubolewam, że po ograniu X gier dochodzi człowiek do wniosku że wszystko już widział i wszystko jest takie same. mechanik mi brakuje, ciekawych rozwiązań
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: HoLi »

redareda pisze: 14 sie 2022, 14:24
HoLi pisze: 14 sie 2022, 14:22 Odpocząć od gier planszowych trochę. Zająć się czymś innym. A po czasie grać w planszówki, tylko niekoniecznie stawiać je na pierwszym miejscu. Stare dobre powiedzenie jest zawsze na czasie: "Wszystko z umiarem" :) .

Pozdrawiam
nie ubolewam nad nadmiarem. ubolewam, że po ograniu X gier dochodzi człowiek do wniosku że wszystko już widział i wszystko jest takie same. mechanik mi brakuje, ciekawych rozwiązań
No to kolega rastula dobrze to ujął:
w życiu trzeba robić to, co sprawia przyjemność i nie zmuszać się, jak nie trzeba
Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: rastula »

redareda pisze: 14 sie 2022, 14:24
HoLi pisze: 14 sie 2022, 14:22 Odpocząć od gier planszowych trochę. Zająć się czymś innym. A po czasie grać w planszówki, tylko niekoniecznie stawiać je na pierwszym miejscu. Stare dobre powiedzenie jest zawsze na czasie: "Wszystko z umiarem" :) .

Pozdrawiam
nie ubolewam nad nadmiarem. ubolewam, że po ograniu X gier dochodzi człowiek do wniosku że wszystko już widział i wszystko jest takie same. mechanik mi brakuje, ciekawych rozwiązań
z opisu mam wrażenie, że wybierałeś gry dość podobne do siebie, bo takie lubiłeś.

może trochę na zasadzie gracza video, który mówi, że granie mu się przejadło bo wszystkie fps są takie same...
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: Dako »

Oj tam, oj tam ;)
Zabrzmiało to jak kryzys wieku średniego :D
Na jakiś czas zmień hobby, poobcuj z innym zapaleńcami i jest szansa, że docenisz to co utraciłeś :lol:
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: HoLi »

Tak czy siak uważam, że odpoczynek od czegokolwiek co się przejadło nie zaszkodzi. Pozwala nabrać dystansu i po czasie zrewidować swoje podejście do danego zagadnienia. Bo taka dyskusja kiedy masz planszówek po dziurki w nosie na ten moment trochę mija się z celem moim zdaniem.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: itsthisguyagain »

redareda pisze: 14 sie 2022, 13:54 Wszystkie dungeon crawlery są takie same - ograłem wszystkie możliwe na rynku.
Ciekawe, że w tytule napisałeś, że wszystkie gry są takie same a w pierwszym poście piszesz tylko o Dungeon Crawlerach.

Decyzja którą musisz podjąć to: przestać grać w dungeon crawlery albo przestać grać w gry planszowe w ogóle.

Tak w ogóle to rzeczywiście dungeon crawlery są wszystkie takie same. Różnią się tylko klimatem i złożonością.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: MowMiStefan »

Wszystkie
- filmy sa takie same
- samochody sa takie same
- kobiety (mezczyzni) sa takie same
- drogi sa takie same
- miasta sa takie same
- Ubery sa takie same
- Uber Eatsy sa takie same

W ten sposob myslenia mozna wplesc prawie wszystko. Dla mnie np dzieci i ksiazki pozwalaja hmmm inaczej odczuwac? Miec inne emocje?
Z dziecmi - to dzieciatym nie musze tlumaczyc, a nie dzieciatym i tak nie da sie wyjasnic.
Z ksiazkami natomiast - wg mnie to kwestia czasu - nawet najdluzsza gra planszowa konsoliduje przezycia w krotkim okresie czasu - nie masz kiedy ich smakowac, a jednoczesnie jestes zamkniety w zasadach. Ksiazka? Coz… rzadko ktora zamyka sie w 4h albo w jednej sesji - moze dlatego dla mnie nie sa takie same, bo zanim ja skoncze to przezywam 100 rozych zakonczen we wlasnej glowie.

A co do kostek - oj tam oj tam. Ja chyba zaczynalem od RPGow nawet przed planszowkami - dla mnie osobiscie rzut kostka nic nie boli (po WHFR, ADnD, Krysztalach) - a wrecz przeciwnie - pozwala mi oderwac sie od zasad jako szczegolowej instrukcji co zrobic tura po turze by zwyciezyc.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: Cyel »

Zdecydowanie się zgadzam z tematem. Śledzę co nowego, fajnego możnaby kupić i w co zagrać i od paru lat wszystko co widzę to albo odgrzewane kotlety albo eksperymenty-niewypały. Nie powstaje żadna nowa nisza czy gatunek z których chciałbym mieć jakiś tytuł w kolekcji a w istniejących gatunkach mam już bardzo dobre gry i kupienie kolejnej byłoby jak więcej tego samego.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: redareda »

MowMiStefan pisze: 14 sie 2022, 14:58 Wszystkie
- filmy sa takie same
- samochody sa takie same
- kobiety (mezczyzni) sa takie same
- drogi sa takie same
- miasta sa takie same
- Ubery sa takie same
- Uber Eatsy sa takie same
wyjdź na świeże powietrze i zobacz trochę świata :D
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: ram »

Receptą dla Ciebie są, rzecz jasna, skirmisze :D
47
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: rdbeni0 »

Ja uważam, że gry jak się gra samemu (czyli rozgrywki solo) są mega słabe i nie mają żadnych szans u mnie z graniem na kompie, czytaniem na kundlu, programowaniem. Powtarzam: nie mają żadnych szans. Może 15 rzecz z kolei to byłoby rozłożenie planszówki i zagranie solo/samemu (jakbym nie miał już kompletnie co robić).

Od kilku lat zagrałem dosłownie parę razy solo - tylko aby nauczyć się zasad.

Natomiast gry są towarzyskie. To jest słowo klucz: towarzyskie. Nawet na allegro są umieszczane w dziale "towarzyskie". I teraz jest kwestia taka, że to towarzystwo może być całkiem różne: kobiety (które przeważnie nie są graczami komputerowymi), rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, rodzina, kuzynostwo, dzieci, czy też znajomi którzy też akurat nie grają na kompie/konsoli. A tym bardziej towarzystwo mieszane: czyli np. takie w którym są hardcorowi gracze ale też tacy ludzie którzy w nic nie grają.

I teraz tutaj się pojawia właśnie aspekt towarzyskości (spędzania wspólnego czasu, rozmowy na żywo), który jest kluczowy dla gier planszowych. Np. dużo dziewczyn (naszych połówek) zanudzi się hardcorowymi rozgrywkami CSa/LoLa/Doty2/Minecrafta/fortnite. Nie zainteresują się (duża część, bo nie wszystkie). Ale zainteresują się bez problemu grami planszowymi. Tak samo jest z naszymi rodzicami, dziećmi, dalszymi znajomymi, itd.

Więc częściowo zgadzam się z autorem topicu: gry są nudne i niewarto się w to bawić (pomijając hobbystów gier solo - jest to swoista nisza). Ale jak dodamy cały aspekt towarzyskości, to sytuacja RADYKALNIE się zmienia.

Inaczej mówiąc, uważam, że planszówki mają swoją ugruntowaną i stabilną pozycję w sferze ogólnej rozrywki, ale NIE zastąpią wszystkich opcji (np. u mnie zdecydowanie nie mają szans z kundlem i prawie zawsze wybiorę czytnik i kanapę niż rozłożenie planszówki). Nie zastąpią też filmów - czasami mamy dość grania i najzwyczajniej w świecie chcemy sobie obejrzeć jakiś film wspólnie z kimś. Nie zastąpią sportu i wycieczek, roweru, wody. I wielu innych rzeczy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: RUNner »

rdbeni0 pisze: 14 sie 2022, 16:39 Inaczej mówiąc, uważam, że planszówki mają swoją ugruntowaną i stabilną pozycję w sferze ogólnej rozrywki, ale NIE zastąpią wszystkich opcji (np. u mnie zdecydowanie nie mają szans z kundlem i prawie zawsze wybiorę czytnik i kanapę niż rozłożenie planszówki). Nie zastąpią też filmów - czasami mamy dość grania i najzwyczajniej w świecie chcemy sobie obejrzeć jakiś film wspólnie z kimś. Nie zastąpią sportu i wycieczek, roweru, wody. I wielu innych rzeczy.
Ale nikt nie napisał, że gry planszowe muszą być jedyną rozrywką na tym świecie. I niczego też nie muszą zastępować.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: feniks_ciapek »

Marność nad marnościami i wszystko marność, że zacytuję klasyka.

W zasadzie wszystkie gry takie same - albo jest to starcie osobowości i umysłów, albo modlenie się o szczęście. Każda z gier mieści się gdzieś na tym spektrum.

Pytanie jakie należałoby zadać dotyczy raczej tego, jakie doświadczenie związane ze spędzaniem (albo marnowaniem) wolnego czasu odpowiada komu najbardziej.

Albo - po co kupować nowe-ale-takie-same gry? Nie można grać w stare i sprawdzone?

Jeśli ktoś chce robić ze swoim czasem coś innego, to niech go nie traci na gry.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: donmakaron »

Pora albo odstawić gry na półkę, albo sięgnąć po takie tytuły jak Nyctophobia, Mord im Arosa, Fog of Love, Tokyo Highway, Tales of Arabian Nights, Picture Perfect, Innowacje, Sidereal Confluence, Stonehenge and the Sun, Mystic Vale... nie wszystko to są gry bardzo dobre, ale wszystkie są jedyne w swoim rodzaju i oferują coś innego, niż te wszystkie takie same gry planszowe.
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: Toluvel »

Graj w gry z krótszym setupem :D I zwróć uwagę na aspekt towarzyski, tak jak tu inne osoby pisały - jeśli chcesz grać tylko o zwycięstwo to może lepiej faktycznie gry komputerowe. Dla mnie gra na żywo jest fajna bo można spotkać fajnych ludzi.

Co do samych gier - polecam karcianki. Szybki setup, często bardzo duża głębia, pojedynki 1v1 - "karciane szachy". Na rynku jest sporo dobrych, od klasyków typu Magic: the Gathering, Pokemon (kwestia gustu ale jest popularny) czy np. nowe Flesh and Blood. Ładnie odradza się też Android Netrunner, postrzegany przez wielu jako najlepsza karcianka w historii (na forum mamy nawet zamówienie zbiorowe). Poza tym od siebie polecam Keyforge, szybka i fajna karcianka + deck buildery typu Star Realms, Hero Realms czy nawet Dominion. Są też coopy - Władca Pierścieni, Arkham Horror czy Marvel Champions. Myślę, że to będzie dla Ciebie dobry odpoczynek od gier euro i dunegon crawlerów.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: cactusse »

Czasem wystarczy na chwilę wyjrzeć poza "strefę komfortu" by pozbyć się uczucia, że widziało się wszystko.
Można spróbować jakąś wojenną hybrydę, CDG, Paxa, cube raila, 18xx, abstrakta z GIPFa czy trick-takera. Czasem wystarczy też sięgnąć po jakiegoś mniej znanego klasyka (bo pewne rozwiązanie nie miały zbyt dużo naśladowców, a niektórzy autorzy mieli swój "peak" lata temu), np. coś z pentologii aukcyjnej Knizii, coś z trylogii maski K&K, wczesnego Lacerdę, chaosia Cudyka, hidden traitor od OINK, itp.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: lemon_curry »

redareda pisze: 14 sie 2022, 13:54 Słuchajcie jestem wypalony grami planszowymi. Praktycznie wszystkimi. Do żadnej nie mam ochoty zasiąść ( może z wyjątkiem spirit island i szachów od czasu do czasu ). Wszystkie dungeon crawlery są takie same - ograłem wszystkie możliwe na rynku. Kilkugodzinne rozstawianie, kafelki, coraz to większe i droższe figurki ( po co one komu ? ) tony zasad a i tak w gruncie rzeczy każda jest podobna. Gry z kostkami to jakiś koszmar - kiedy losowy rzut decyduje o tym jak potoczy się rozgrywka - często kilkugodzinna - wzbudza we mnie uśmiech politowania jak żałosne to jest rozwiązanie. O dziwo najlepszy dungeon crawler to gloomhaven który jest po części dobry właśnie dlatego że poszedł w stronę Euro. a samym eurasom brakuje jakichś ciekawych rozwiązań. Gry prześcigają się tematyką kolorystyką i wydaniami a w środku mamy wszędzie te same mechaniki. Po co marnować tyle czasu na setup, organizacje itd zamiast wygodnie rozsiąść się w fotelu odpalić komputer i grać w 144 fpsach we wszystko na co mam ochotę w ciągu kilku sekund? Mieliście takie załamanie ? Szukam czegoś na tym rynku co tchnie we mnie znowu tą miłość do planszy ale powiem wam, że nie widzę żadnej nadziei. GDZIE do cholery są nowe mechaniki ?? czy jesteśmy już w punkcie kulminacyjnym ? NIC naprawdę nic nie da się już ogarnąć ?
Robimy grę?
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: Arius »

Zdecydowanie zastanów się nad ekipa z jaką grasz.
Dla mnie gry są pretekstem by spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas.
gogovsky
Posty: 2211
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: gogovsky »

To zabawne, bo w temacie DC mają wyjść zaraz 2 nowe akty do najlepszego istniejącego DC i nowa wersja najlepszego dla innych euro DC :D Nigdy tego nie rozumiałem, od kiedy jestem na tym forum co Wy macie z tym, że gra nie ma nowej mechaniki ?:D Gram w grę i albo mam frajdę fajnie się gra albo nie :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: CrossSleet »

gogovsky pisze: 14 sie 2022, 23:09 To zabawne, bo w temacie DC mają wyjść zaraz 2 nowe akty do najlepszego istniejącego DC i nowa wersja najlepszego dla innych euro DC :D Nigdy tego nie rozumiałem, od kiedy jestem na tym forum co Wy macie z tym, że gra nie ma nowej mechaniki ?:D Gram w grę i albo mam frajdę fajnie się gra albo nie :p
Cóż to za najlepszy istniejący DC? Bo najlepszy euro DC to zakładam Frosthaven.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Wszystkie gry są tak naprawde takie same....

Post autor: Ardel12 »

CrossSleet pisze: 15 sie 2022, 07:37
gogovsky pisze: 14 sie 2022, 23:09 To zabawne, bo w temacie DC mają wyjść zaraz 2 nowe akty do najlepszego istniejącego DC i nowa wersja najlepszego dla innych euro DC :D Nigdy tego nie rozumiałem, od kiedy jestem na tym forum co Wy macie z tym, że gra nie ma nowej mechaniki ?:D Gram w grę i albo mam frajdę fajnie się gra albo nie :p
Cóż to za najlepszy istniejący DC? Bo najlepszy euro DC to zakładam Frosthaven.
Middara
ODPOWIEDZ