Genesys

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Genesys

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Opis ze strony polskiego wydawcy:
Genesys RPG to uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. Wybór jest duży: od bohaterskiego fantasy (Krainy Terrinoth) przez cyberpunkowe science fiction (Android: Cienie New Angeles) aż po epicką space operę (Twilight Imperium: Żar w popiołach).

Sercem tej gry jest Kostkowy System Narracyjny. Choć właściwie każda gra fabularna ma mechanikę pozwalającą ustalić, czy postaci udało się wykonać określone zadanie, to ten system wyznaczył w tej kwestii nową jakość. Jeden rzut kostkami nie tylko pozwala określić sukces bądź porażkę, lecz także tworzy szansę, by Waszym postaciom przydarzyły się inne rzeczy - dobre albo złe.

Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu w Genesys można rozgrywać dynamiczne i emocjonujące spotkania, w których gracze wspólnie z Mistrzem Gry tworzą ekscytującą, pełną zwrotów akcji, przygodę.

Informacje ogóle:
- Mechanika: #Genesys
- Polski wydawca:#Rebel
- Oryginalny wydawca: #FantasyFlightGames

Ciekawe materiały:
- Darmowy starter, karty postaci, i rozszerzenie dla startera (PDF, PL)

Recenzje/Opinie/Prezentacje:
- Prezentacja systemu od To ja go tne! (Youtube, PL)
- Rzut okiem na system od Dobre rzuty (Youtube, PL)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Genesys

Post autor: ShapooBah »

Ktoś grał? jak się sprawdza przy stole :D?

Szukam jakiegoś prostego systemu do grania filmowych sesji, a Genesys tym się właśnie reklamuje, na drugim końcu mojego zainteresowania jest City of Mists.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Genesys

Post autor: Mr_Fisq »

Ja czytam podręcznik główny na razie - pamiętaj, że jest darmowy starter, więc można sobie strzelić na tej podstawie, nomen omen, jednostrzał.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Genesys

Post autor: Mr_Fisq »

Rebel na Pyrkonie ma rozprowadzać darmowe startery: Genesys RPG: Krainy Terrinoth - Mniejsze zło

Źródło: FB Rebela
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Genesys

Post autor: Mr_Fisq »

Jest już dostępny darmowy starter do Krain Terrinoth:
https://www.wydawnictworebel.pl/games/g ... -5385.html
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Genesys

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 387
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 142 times
Been thanked: 82 times

Re: Genesys

Post autor: Backero »

Dla tych co grali lub prowadzili? Jakie settingi wykorzystujecie w tym systemie? Własne? Historyczne?

Ja przejrzałem sobie starter do Twilight Imperium RPG opartym właśnie na Genesys i się zastanawiam, czy nie uderzyć w to, ale ciekaw jestem jeszcze innych propozycji.
Trzcibuk
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2019, 22:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Genesys

Post autor: Trzcibuk »

Backero pisze: 04 wrz 2023, 11:43 Dla tych co grali lub prowadzili? Jakie settingi wykorzystujecie w tym systemie? Własne? Historyczne?

Ja przejrzałem sobie starter do Twilight Imperium RPG opartym właśnie na Genesys i się zastanawiam, czy nie uderzyć w to, ale ciekaw jestem jeszcze innych propozycji.
Tylko Warhammer. :>
https://www.facebook.com/groups/3129358 ... 630026731/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Genesys

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyła przedsprzedaż Genesys RPG: Krainy Terrinoth.
Droższe (ale niedużo cieńsze) niż podstawka.

Źródło: FB Rebela
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ