Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wierzbi
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2020, 19:11

Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: wierzbi »

Witam

Jak w temacie , dla 9 letniej fanki poszukujemy najlepszej mechanicznie gry w świecie HP

Zdecydowanie nie chodzi o chińczyka HP , monopoly HP czy quizy HP tylko o porządną rodzinną grę.
Może być karcianka, przygodówka czy bitewniak, młodej podoba się wszystko.

Pozdrawiam
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: mementomoris »

W tym momencie to Harry Potter: Hogwarts Battle. Tylko jest do kooperacyjna gra z budową talii. Dobrych gier kompetytywnych nie kojarzę. ;)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 857 times
Been thanked: 204 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: JollyRoger90 »

Hmm może labirynt wersja Harry Potter?
Sam labirynt zbierał dobre opinie jako gra dla poczatkujących. O właśnie, a w co gra 9 latka? Tak będzie łatwiej coś podpowiedzieć.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: rastula »

u nas sprawdził się wspomniany

Harry Potter: Hogwarts Battle


w tym wieku kooperacja to raczej zaleta niż wada, jest po polsku, są dodatki, jest "klasyczna" mechanika będąca dobrym punktem wyjścia do innych gier... tylko brać :D


jest jeszcze HARRY POTTER MINIATURES ADVENTURE GAME ale to już inny poziom gry i uzależnienia ;D


Edit...no i jeszcze jest TALISMAN Harry Potter ...czy będzie jakoś wkrótce ...
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2022, 14:17 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: japanczyk »

Argent
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: rastula »

i jeszcze sobie przypomniałem, że jest przecież fajny "bitewniaczek". Harry Potter Funkoverse ...dwie podstawki z 4 mini funko popami + samodzielny dodatek z 2 ... co prawda po angielsku ...ale polecam.
wierzbi
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2020, 19:11

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: wierzbi »

Dzięki za pomoc.

Młoda gra w Eldorado, Pociągi, Catan, Carcassone, Little Town, Dobry rok, Spór o bór, Sushi go.

Hogwart Battle czy w porównaniu z Eldorado to bardziej zaawansowany deckbuilder?

Namierzyłem jeszcze HP Rok w Hogwarcie , to wygląda jak klon Talismana, czy ktoś miał styczność?
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: autopaga »

Pytanie jakim cudem dajecie radę grać w hogwart battle? Obsługi w tej gry jest tyle, że się odechciewa wszystkiego, chodzi mi o odkrywanie kart czarnej magii w późniejszym etapie są to 3-4 karty przed turą każdego gracza. Do tego trwa to dwa razy za długo i to bez dodatków. Balans poziomu trudności jest w innym pudełku, albo spacerek albo masakra.

Ja zdecydowanie polecam pojedynkową Obronę przed czarną magią.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: rastula »

autopaga pisze: 03 wrz 2022, 14:16 Pytanie jakim cudem dajecie radę grać w hogwart battle? Obsługi w tej gry jest tyle, że się odechciewa wszystkiego, chodzi mi o odkrywanie kart czarnej magii w późniejszym etapie są to 3-4 karty przed turą każdego gracza. Do tego trwa to dwa razy za długo i to bez dodatków. Balans poziomu trudności jest w innym pudełku, albo spacerek albo masakra.

Ja zdecydowanie polecam pojedynkową Obronę przed czarną magią.
normalnie, robi to mój 9 letni (nawet 8 bo graliśmy w zeszlym roku po premierze już) syn. Nie widzę problemu. Ratio wygrana / przegrana podstawki pół na pół... niektóre partie rzeczywiście położone bo na rynku same szroty...ale to gra rodzinna nie szachy... w tej kategorii sprawdza się świetnie, dobra zabawa dla fanów HP, dla reszty wiele traci.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: rastula »

wierzbi pisze: 03 wrz 2022, 13:45 Dzięki za pomoc.

Młoda gra w Eldorado, Pociągi, Catan, Carcassone, Little Town, Dobry rok, Spór o bór, Sushi go.

Hogwart Battle czy w porównaniu z Eldorado to bardziej zaawansowany deckbuilder?

Namierzyłem jeszcze HP Rok w Hogwarcie , to wygląda jak klon Talismana, czy ktoś miał styczność?
uważam że element db w HB jest prostszy niż w Eldorado
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Najlepsza obecnie w świecie Harry Pottera

Post autor: autopaga »

Jestem fanem HP i nie byłem w stanie jej zdzierżyć. Mechanika ogłuszania postaci jak traci serduszka do zera, też strasznie mierna i aklimatyczna.
ODPOWIEDZ