Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nie no nie ma tu żadnych muzyków, grajków itd. co by chcieli pokomponować ?
Temat jak i gra nietuzinkowa, więc...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
venomik
Posty: 541
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 251 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: venomik »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lut 2023, 23:19 Temat jak i gra nietuzinkowa, więc...
No właście temat nietuzinkowy, ale czy gra też? Byłem pozytywnie nastawiony, ale parę recenzji i nawet komentarzy tutaj sprawiło, że w głowie mam tę grę jako cos idealnego na prezent: ładne, pewnie jak komuś dam to zostanę zaproszony na jakąś rozgrywke, idealnie ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: detrytusek »

venomik pisze: 09 lut 2023, 00:47
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lut 2023, 23:19 Temat jak i gra nietuzinkowa, więc...
No właście temat nietuzinkowy, ale czy gra też? Byłem pozytywnie nastawiony, ale parę recenzji i nawet komentarzy tutaj sprawiło, że w głowie mam tę grę jako cos idealnego na prezent: ładne, pewnie jak komuś dam to zostanę zaproszony na jakąś rozgrywke, idealnie ;)
Dodaj do tego, że tematu w grze praktycznie nie ma, a właściwie jest jeszcze gorzej bo on jest zepsuty i masz pełen obraz :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: IrasArgor »

Jest ekstremalnie sucho, nie grałem jakoś dawno bodaj dwa miesiące temu ale żadne skojarzenia z grą tak na szybko nie łączą się tematem, a stricte z mechanikami gry typu przesuwnie suwaków itp. Ani razu nie poczułem się jak wirtuozem piszący libretto 😜. Nie jest to przesadnie coś złego ale nawet jak na moje wyśrubowane standardy w których potrafię wyczuć klimat w większości sucharów to tutaj absolutnie tego nie ma.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: Ardel12 »

IrasArgor pisze: 09 lut 2023, 11:16 Jest ekstremalnie sucho, nie grałem jakoś dawno bodaj dwa miesiące temu ale żadne skojarzenia z grą tak na szybko nie łączą się tematem, a stricte z mechanikami gry typu przesuwnie suwaków itp. Ani razu nie poczułem się jak wirtuozem piszący libretto 😜. Nie jest to przesadnie coś złego ale nawet jak na moje wyśrubowane standardy w których potrafię wyczuć klimat w większości sucharów to tutaj absolutnie tego nie ma.
Czekaj czekaj, przecież gracze nie są kompozytorami tylko w sumie mecenasami. Dajemy szmal by jakieś ziomki ukończy utwór Mozarta. Wspieramy jego karierę w przeszłości. Jak ja daje komuś szmal by wykonał dana rzecz np stół do jadalni to rzemieślnikiem też się nie czuje :D

Ale zgadzam się że klimatu w tej grze jest zero i przesuwamy suwaczki.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: Nilis »

Mi wystarczył jeden komentarz Gambita z jego recenzji, że po jednej-dwóch grach wszystko już człowiek widział i nuuuuuuda więc tytuł do odpuszczenia
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: crazygandalf »

Wrzucamy naszą rozgrywkę w Lacrimosę. Może kogoś zainteresuje.
Lacrimosa
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta opublikowała polską instrukcję: http://galakta.pl/download/Lacrimosa_instrukcja_www.pdf

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:28 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: Atk »

Nilis pisze: 10 lut 2023, 12:10 Mi wystarczył jeden komentarz Gambita z jego recenzji, że po jednej-dwóch grach wszystko już człowiek widział i nuuuuuuda więc tytuł do odpuszczenia
A Piotrek z Trolla dla różnicy stwiedzil, że tam cały czas coś odkrywa, a ma dużo więcej rozgrywek. Ciekawe co on tam widzi, czego inni nie widzą już po 2 grach 🤔
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: Nilis »

Piotrek z GameTollTv to inny wymiar, taki super being. Gdzie do niego Gambit czy zwykli gracze
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: rand »

Tylko co tu odkrywać, wiele gier ma taką przypadłość że po jakimś czasie wszystko jest powtarzalne. Minusem pewnie jest mała ilość kart zmiennych ale mi raczej to nie przeszkadza. Żyjemy w czasach gdzie ciągle coś nowego wychodzi, ludzie więcej kupują niż mają czasu pograć. Ja będę zadowolony jak będzie mi się dobrze grało przez te 5 rozgrywek, potem raz na rok wyciągnę taką grę, to po takim czasie zawsze czuje jakbym w nową grę grał ;-)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: rand »

Post pod postem, ale mam pytanie co do planszetek graczy. W miejscu gdzie mamy informacje ze skrótem rundy i dostępnymi akcjami jest wycięcie. Jakbyśmy mieli tam coś trzymać lub wkładać kartonik z innymi opisami rundy. Ktoś wie na co to miejsce? Może w mojej wersji czegoś brakuje?
Obrazek
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: autopaga »

W wersji oryginalnej było kilka języków i wkładki z innymi
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: kasiul3k »

Jeżeli jest ktoś, kto jeszcze zastanawia się nad zakupem, to może moja recenzja pomoże.

Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Lacrimosa (Gerard Ascensi, Ferran Renalias)

Post autor: orzeh »

Muszę napisać, jestem po 6 rozgrywkach w 2 osoby. Poza pierwszą rozgrywką (nauka zasad, poznawanie itp) gra pokazała że można zrobić planszówkę która nie daje żadnych emocji, mechaniczie się wszystko klei, bardzo mi się podoba "czystość" akcji, nie ma praktycznie jakiś "ale".
Po ostatnim razie kilka dni temu, straciło się nawet to mięso, ja nei wiem czy to jest wada czy zaleta - mechanicznie od "spoko" do troszkę reagowaniu jak drugi gracz gra, bardzo taktycznie, jestem blisko powiedziena "meh". Jeszcze jedna szansa będzie dana ale nie wróżę jakiejś zmiany.
Ogromną zaleta jest szybkość rozgrywki :D
ODPOWIEDZ