Planszowki TV - kanal Portal Games

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Super
Posty: 393
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 212 times
Been thanked: 117 times

Planszowki TV - kanal Portal Games

Post autor: Super »

Nie jestem pewien, czy to dobre miejsce do pisania o Planszówki TV, ale to program typowo promocyjny wydawnictwa, a nie jakiś niezależny program. Więc traktuję go jako element marketingu Portalu i ponieważ regularnie w czasie Planszówek odkrywają swoje kolejne premiery i zapowiedzi to chyba też pasuje do wątku o planach wydawniczych Portalu.

Nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie oglądało się w piąteczki streamy z Trzewiczkiem. To osoba specyficzna, ale charyzmatyczna i sprawdzała się w tym formacie. Zawsze była okazja na komunikację z wydawnictwem, zadanie pytania itp. Może nie było nigdy jakichś otwierających oczy informacji dla osób zainteresowanych branżą, ale zawsze coś ciekawego można było się dowiedzieć. A przy tym było zwykle całkiem przyjemnie i zabawnie, a Ignacy dzielił się swoim bogatym doświadczeniem i niektóre tematy odcinka potrafiły zainteresować.

Od jakiegoś czasu (bodajże od wyjazdu do USA) Ignacego zastępowali jego pracownicy. Wydawać się mogło, że to tylko tymczasowe zastępstwo z uwagi na nieobecność Trzewika, ale na ostatnich Planszówkach TV, Marek zapowiedział, że Prezes już nie wróci, tylko on (Marek) będzie prowadził Planszówki TV.

Ja tak naprawdę oglądałem z 2 powodów, Trzewik i aukcje charytatywne. Obu rzeczy od dłuższego czasu nie było i zapowiada się, że nie wrócą. Nie widzę obecnie powodu do dalszego oglądania tego programu, bo nie mam nic do Marka, ale dla mnie jest tylko przypadkowym gościem z internetu, jakich wielu. Nie ma takiego polotu. A Trzewik to jednak był zakręcony gość, który dużo osiągnął w tej branży, charyzmatyczny, mający garść ciekawostek na każdą okazję dzięki doświadczeniu w projektowaniu gier, ale i w innych aspektach prowadzenia wydawnictwa. A do tego był decyzyjny, mógł czasem spontanicznie coś zdradzić, albo zdecydować, a chłopaki teraz to widać, że uważają, żeby nie powiedzieć za wiele. Ogólnie czułem wcześniej, że jako oglądający jestem bliżej wydawnictwa. Teraz tego nie ma. Zdawało się, że dla Trzewika też jest to przyjemna godzinka w tygodniu. Jeśli prowadzenie programu stało się tylko przykrym obowiązkiem to rozumiem decyzję, ale ostatnie tygodnie pokazały, że program bez Prezesa stał sie po prostu nudny i oglądać już raczej nie będę (i pewnie nie jestem jedyną osobą, która tak myśli).

Co sądzicie o tej zmianie?

A może to tylko podpucha do jakiejś akcji marketingowej i łyknąłem jak pelikan?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Bez Trzewika nie widze sensu oglądania czegokolwiek poza przedsprzedażami miesiąca

Do chlopakow nic nie mam, ale zarówno Marek jak i Grzesiek nie zrobią kariery YouTuberow
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Ja co prawda od kilku miesięcy program oglądam tylko bardzo sporadycznie, ale również uważam że Markowi brakuje naturalnej charyzmy gawędziarza, którą ma Ignacy. Mnie jego osoba na pewno nie zachęci do obejrzenia programu. Grześka natomiast bardzo cenię, rzeczowo przedstawi aktualizacje na temat planów wydawnictwa.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: veljarek »

Z całą sympatią dla chłopaków, bez trzewika to nie dotrwałem ani razu do 15 minuty odcinka.
Przestaje zatem oglądać, za dużo na youtube jst innych ciekawych kanałów by znaleźć czas na wszystkie.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: konradstpn »

Pełna zgoda. Trzewik to trzewik i wyrazistości oraz charyzmy nie można mu odmówić. Widać natomiast, że chłopaki prowadząc program wchodzą w nie swoje trzewiki
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: arturmarek »

Ja swego czasu oglądałem prawie każdy odcinek (z odtworzenia w formie podcastu, bez wizji) Planszówek TV. To prawda, że Ignacy jest showmanem, sam chyba nawet mówił, że jakby nie był planszówkowym rebeliantem, to by był standuperem. No i nawet nie zgadzając się z nim w większości kwestii, nie lubiąc jego januszmarketingu, oglądałem, bo się tego po prostu dobrze słuchało. Ostatnio mi wyskoczyło, że jest odcinek top gier 2-osobowych. Jako, że gram bardzo dużo dwuosobowo, to zawsze chętnie słucham co inni gracze mają na ten temat do powiedzenia. Czułem, że temat odcinka i wydanie Bazyliki to nie był zbieg okoliczności, ale mimo wszystko liczyłem, że będzie jakaś ciekawa dyskusja o graniu 2-osobowym. A tu po wstępnym pitupitu, Marek odpala petardę: "My z Grzesiem zrobiliśmy sobie wyzwanie, żeby było ciekawiej i uwzględniliśmy tylko gry wydane przez Portal..." zaliczyłem rage quit, natychmiastowy unsubscribe i wątpię abym kiedykolwiek obejrzał coś na ich kanale. Nie żebym był obrażony, po prostu szkoda czasu.

PS. raz na jakiś czas oglądam Jamiego Stegmaiera i on nigdy nie zamieszcza gier swojego wydawnictwa Stonemaier. Pokazuje to różnicę w poziomie marketingu obu firm.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 262
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 52 times
Been thanked: 49 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: JimmyPL »

Ja całkiem podobnie, puściłem ostatni odcinek gdzie był sam Marek... I z całym szacunkiem i sympatią ale to nie to, przy czym mnie najbardziej irytowała próba podrobienia stylu Ignacego, co wychodziło sztucznie i marnie. Nie skreślam, zobaczę za 2 miesiące gdzie to doszło i życzę powodzenia i znalezienia swojego pomysłu na ten program
tomg
Posty: 401
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 121 times
Been thanked: 154 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomg »

arturmarek pisze: 19 wrz 2022, 10:51

PS. raz na jakiś czas oglądam Jamiego Stegmaiera i on nigdy nie zamieszcza gier swojego wydawnictwa Stonemaier. Pokazuje to różnicę w poziomie marketingu obu firm.
I chyba osobowości tych panów ? Stegmaier wydaje się sympatycznym gościem a Trzewiczek ...
;-)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: ixi24 »

Wracając do planszowekTV i Trzewiczka. Jak myślicie co się stało, że zniknął całkowicie z kanału? (bo na innych materiałach promocyjnych gier też już go nie ma.)
Tak samo odcięli się od planszowej gry roku + zero sprostowania. Może serio zaczyna się coś niedobrego dziać wewnątrz firmy ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Uncle_Grga »

ixi24 pisze: 20 wrz 2022, 15:19 Wracając do planszowekTV i Trzewiczka. Jak myślicie co się stało, że zniknął całkowicie z kanału? (bo na innych materiałach promocyjnych gier też już go nie ma.)
Tak samo odcięli się od planszowej gry roku + zero sprostowania. Może serio zaczyna się coś niedobrego dziać wewnątrz firmy ?
Jest. Wczoraj np opowiadał o Eleven na angielskim kanale
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: KQuest »

ixi24 pisze: 20 wrz 2022, 15:19Tak samo odcięli się od planszowej gry roku + zero sprostowania.
Jeśli się nie mylę, to Kaczmar bodajże w którymś Geek Factor News wspominał, że chciał się coś o tym opowiedzieć, ale wstrzymał się, bo wydawnictwo samo miało o tym mówić w najbliższych PlanszówkachTV. Ale nie kojarzę dalszego rozwoju sprawy. Odpaliłem jakiś kolejny odcinek na kanale Portalu, ale na pierwszy rzut oka nie wyglądało, jakby mieli coś o tym mówić, a nie miałem czasu na szukanie w tym i innych odcinkach.
kuba32
Posty: 325
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: kuba32 »

W trakcie PlanszówekTV (bodajże ostatnie zapowiedzi premier) padło pytanie o to dlaczego nie biorą udziału w PGR, Grzesiu powiedział, że chętnie odpowiedzą, ale to trzeba na spokojnie usiąść (oczywiście parafrazuję) i za tydzień mieli na to pytanie odpowiedzieć, ale jak widać nie odpowiedzieli.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3215
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 419 times
Been thanked: 1007 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: psia.kostka »

https://www.youtube.com/c/PortalGamesStudio/videos
Patrzcie, jednak zyje :lol: Ale nadaje juz tylko dla dewizowcow...

Ja zarazilem sie bakcylem Trzewika od cyklu "20 lat Portalu". Dzieki ploteczkom tam zawartym wciagnalem sie w swiat produkcji i sprzedazy gier. Wiele informacji tam zaslyszanych raczej nie pojawilo by sie w swietle fleszy ;) Polecam.
Tam tez byl Marek, bzyczac zza kadru od czasu do czasu, co mnie akurat mocno irytowalo. Planszowki TV w obecnej formie? Kiepsko to widze.

To budowanie dramy i tajemnicy wkolo nieuczestnictwa w Planszowej Gry Roku tylko na ich niekorzysc niestety :roll:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Irr3versible »

A to portal buduję dramę?
Nie zgłosili się, nie widzieli potrzeby tego ogłaszać wszem i wobec. Jak to się mówi, karawana jedzie dalej.
Ja osobiście nie potrzebuję tłumaczenia, jednak uważam że dla ucięcia spekulacji (które dało się przewidzieć) mogli wysłać lapidarny komunikat: w tym roku nie uczestniczymy w konkursie, życzymy innym wydawcom sukcesów.

Dramę buduję się tak:
Tak samo odcięli się od planszowej gry roku + zero sprostowania. Może serio zaczyna się coś niedobrego dziać wewnątrz firmy ?
lub wrzucając hasła, że teraz tylko dewizowcy są istotni ;)

PS. A tak swoją drogą, to powód braku uczestictwa mógł być kompletnie błachy - bo ktoś finalnie nie omówił w firmie jaki gry powinny być zgłoszone, czy szykować jakiś marketing itp Innymi słowy zamiast spodziewanej dramy i rantu na konkurs, zabrakło decydenta w firmie bo siedział w USA ;)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

Trzewik zniknął z PlanszówekTV i innych materiałów bo najpierw był w rozjazdach a potem sobie wziął wolne, żeby chodzić na mecze MŚ Siatkówki, opowiadał o tym w podcaście 2 Pionki.

Jak widać po powrocie do firmy stwierdził, że mu tego nie brakuje, ma od tego ludzi i poszedł się w tym czasie zajmować innymi rzeczami. Rozumiem człowieka, też czasami po dłuższym urlopie miałem ochotę się pozbyć części obowiązków, tylko niestety nie byłem właścicielem firmy ;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3215
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 419 times
Been thanked: 1007 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: psia.kostka »

Irr3versible pisze: 20 wrz 2022, 17:01 Dramę buduję się tak:
Dobra drama zawsze w cenie, ja nie narzekam 8)
Skoro sam dyrektor mowi, ze owszem ma cos do powiedzenia w temacie, ale musi byc odpowiednia atmosfera...
No to czekamy, niech zalozy krawat i nam opowie. Ale po tygodniu... ojej, nie pojawil sie :?

Mam tez obserwacje z drugiej strony frontu:
Na jednym z lajwow pada na koncu na czacie pytanie:
- czemu eleven tak polecialo na BGG
- czemu nie bierzecie udzialu w PGR

No to mnie zaciekawilo i sprawdzilem to Eleven na bgg i sa powrzucane "1" przez konta zalozone specjalnie pod to, z miesiac temu. Do tego konto ocenia tylko trzy gry Portalu i dwie na "1". Nazwisko zgadza sie z osoba pytajaca z lajwa. Hejt must flow!

Podejrzewalem, ze Trzewik wycofal sie, bo zmeczyla go atmosfera itp, dlatego zdziwilem sie, ze nawija pod Essen'22 na anglojezycznym kanale. Myslalem tez, ze moze cos choruje (lub dogaduje deal z Asmodeuszem :P)
Irr3versible pisze: 20 wrz 2022, 17:01 ktoś finalnie nie omówił w firmie jaki gry powinny być zgłoszone
A jesli tak sie stalo, to tym bardziej naleza sie heheszki, nie sadzisz?
Kwestor pisze: 20 wrz 2022, 17:15 Jak widać po powrocie do firmy stwierdził, że mu tego nie brakuje
To ten entuzjazm w kazdy piatek wspolnie z nami to byl falsz? :shock:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

psia.kostka pisze: 20 wrz 2022, 17:19
Kwestor pisze: 20 wrz 2022, 17:15 Jak widać po powrocie do firmy stwierdził, że mu tego nie brakuje
To ten entuzjazm w kazdy piatek wspolnie z nami to byl falsz? :shock:
Nie wiem, masz jakieś informacje na ten temat, czy tak tylko budujesz dramę?

Ja miesiąc temu entuzjastycznie grałem w AC:V, a teraz po urlopie już mi się nie chce, czy to znaczy, że się sam oszukiwałem wcześniej? :D
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomp »

Szukacie dziury w całym i niepotrzebnych "dram".
Mi z kolei bardziej podoba wersja "markowa bez polewki".
Sam Marek dobrze sobie radzi, jedyne co brakuje to warsztatu, na który Trzewiczek pracował kupę lat. Pół roku i Marek wyrobi się :)
W przypadku odcinków Marek + Polewka to ciężkie odcinki. Widzę, że brakuje chemii między ludźmi, są bardzo daleko od sformułowania "dynamic duo".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: rav126 »

Trochę śmiesznie wyszło bo macie polewkę z Marka ;)

Dla mnie, jak za Trzewikiem nie przepadam, tak muszę przyznać, że to on robił ten program. Taką charyzmę trudno zastąpić więc nic dziwnego że Marek czy Grzesiek teraz dostają bęcki.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5162
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1658 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: BOLLO »

rav126 pisze: 20 wrz 2022, 21:58 Trochę śmiesznie wyszło bo macie polewkę z Marka ;)

Dla mnie, jak za Trzewikiem nie przepadam, tak muszę przyznać, że to on robił ten program. Taką charyzmę trudno zastąpić więc nic dziwnego że Marek czy Grzesiek teraz dostają bęcki.
To prawda . Ale trzeba przyznać że Marek naprawdę się stara (niepotrzebnie kopiuje Trzewika) i chwała mu za to. Marek i Grzesiek mogą spokojnie pociągnąć ten kanał. Fakt już nie bedzie to samo co szalony nieogarnięty zakręcony jak barania rogi Trzewik ale chłopaki dadzą radę. Szkoda tylko że kanał przybrał formę informacyją jedynie jako wydawnictwo bo ja akurat oglądałem jedynie "Temat Odcinka". Aha Janek z Portalu ma predyspozycje do kamery więc też spokojnie by pociągnął cały kanał jako główny prowadzący.

Ale bardziej interesuje mnie polityka Portalu w stosunku do wydawanych gier. Pomijając kilka bomb z Portalconu to większość tytułów jest jakaś taka miałka....Rebelowska bym powiedział. Czyżby Portal zaczął się bać wydawać średnich/ciężkich euro czy tam przygodówek?
Oczywiście to moje gdybania i zapewne Grzesiek wie co robi i zagrania są celowe.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 470 times
Been thanked: 442 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

BOLLO pisze: 22 wrz 2022, 11:04 Czyżby Portal zaczął się bać wydawać średnich/ciężkich euro czy tam przygodówek?
Bez przesady, na IV kwartał tr. masz jeszcze mocne tytuły w każdej z tych kategorii:
Weather Machine - ciężkie euro,
Zapomniane Morza - przygodówka.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5162
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1658 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: BOLLO »

Shodan pisze: 22 wrz 2022, 11:49
BOLLO pisze: 22 wrz 2022, 11:04 Czyżby Portal zaczął się bać wydawać średnich/ciężkich euro czy tam przygodówek?
Bez przesady, na IV kwartał tr. masz jeszcze mocne tytuły w każdej z tych kategorii:
Weather Machine - ciężkie euro,
Zapomniane Morza - przygodówka.
one były już ogłoszone na portalconie....nie zaliczam ich. Chodziło mi o gry które w ciągu roku się pojawiały jako nowości.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

Btw, w najnowszym podcaście 2Pionki jest fragment o Prezesie w Planszówkach.tv: https://youtu.be/ltzjVc1-jDU?t=3676, jakaś minuta długości na ten temat.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3215
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 419 times
Been thanked: 1007 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: psia.kostka »

Kwestor pisze: 22 wrz 2022, 12:37 Btw, w najnowszym podcaście 2Pionki jest fragment o Prezesie w Planszówkach.tv: https://youtu.be/ltzjVc1-jDU?t=3676, jakaś minuta długości na ten temat.
Sytuacja jest bardzo skomplikowana :roll:
...bez wchodzenia w jakies tajne tajniki...
...testujemy...
...firma ze mna, beze mnie...
...planszowki tv ze mna, beze mnie...
W tym samym materiale tez ujawnil sie stosunek Portalu do PGR:
https://youtu.be/ltzjVc1-jDU?t=1046
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

psia.kostka pisze: 22 wrz 2022, 13:28 W tym samym materiale tez ujawnil sie stosunek Portalu do PGR:
https://youtu.be/ltzjVc1-jDU?t=1046
Oglądałam ostatnio program Trelebele i WCet powiedział, że prawdopodobnie za rok Portal weźmie udział w Planszowej Grze Roku (bo Ark nova ma dużą szansę na wygraną). Wydaje mi się, że w tym roku wydawnictwo nie zdecydowało się na udział, bo nie miało mocnego pewniaka na wygranie w którejś z kategorii. Plus dodatkowo Ignacy nie bardzo ceni tę nagrodę.
ODPOWIEDZ