Planszowki TV - kanal Portal Games

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: BOLLO »

Sytuacja jest bardzo skomplikowana :roll:
...bez wchodzenia w jakies tajne tajniki...
...testujemy...
...firma ze mna, beze mnie...
...planszowki tv ze mna, beze mnie...
Myślę że firma bardzo straci na tym w ogólnym rozrachunku. Dla mnie Portal to Trzewik i jego głupawe wypowiedzi, uśmiech i kontakt z odbiorcą.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Yup, częścią brandu Portalu jest Trzewik
AR ma np Świerkowa, ale az tak bardzo nie jest on zcalowany z AR jak Trzewik
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 23 wrz 2022, 12:21 Myślę że firma bardzo straci na tym w ogólnym rozrachunku. Dla mnie Portal to Trzewik i jego głupawe wypowiedzi, uśmiech i kontakt z odbiorcą.... :mrgreen:
https://youtu.be/frcF89Uos4s?t=83
To chyba kolejny etap, po wyznaczeniu dyrektora wykonawczego, zmniejszania nawisu obowiazkow i przejscia w stan chillax'u 8)
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomp »

BOLLO pisze: 23 wrz 2022, 12:21
Sytuacja jest bardzo skomplikowana :roll:
...bez wchodzenia w jakies tajne tajniki...
...testujemy...
...firma ze mna, beze mnie...
...planszowki tv ze mna, beze mnie...
Myślę że firma bardzo straci na tym w ogólnym rozrachunku. Dla mnie Portal to Trzewik i jego głupawe wypowiedzi, uśmiech i kontakt z odbiorcą.... :mrgreen:
Akurat do ciebie trafia taka postawa.
Dla innego człowieka taka postawa może to być niepoważna, dla innej osoby zauważy brak szacunku do konsumenta, dla innej osoby zupełnie neutralne, itp., itd.

Wg mnie eksperyment udany, teraz wystarczy odcinać kupony i żyć z prezesowskiej pensji.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: KurikDeVolay »

Gdyby nie to forum, nawet nie wiedziałbym, że ktoś taki jak Trzewik istnieje. Dla mnie to kolejny hochsztapler na scenie, wciskający swoje produkty "charyzmą". Taka bieda wersja Jobsa, albo Muska. Całkowicie zbędny moim zdaniem. Gry od Portal Games bronią się same, przynajmniej te dobre.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: detrytusek »

Zdecydowanie. Taki Robinson bez problemu broni się bez udziału Trzewika. Oh wait...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: KurikDeVolay »

Doskonale rozumiesz, że miałem na myśli Trzewika - portalowego showmana, a nie Ignacego Trzewiczka, projektanta gier. ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: BOLLO »

detrytusek pisze: 23 wrz 2022, 14:08 Zdecydowanie. Taki Robinson bez problemu broni się bez udziału Trzewika. Oh wait...
Tyle tylko że gdyby nie Trzewikowe wchodzenie oknami wszędzie gdzie się da, oraz robieniem z siebie nawet błazna oraz mocna expansja portalów społecznościowych to kto wie co by było gdyby...ja jestem przekonany że jego upór i marketing z wykorzystaniem własnej osoby to właśnie sukces firmy Portal.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 250 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Dako »

KurikDeVolay pisze: 23 wrz 2022, 13:32 Gdyby nie to forum, nawet nie wiedziałbym, że ktoś taki jak Trzewik istnieje. Dla mnie to kolejny hochsztapler na scenie, wciskający swoje produkty "charyzmą". Taka bieda wersja Jobsa, albo Muska. Całkowicie zbędny moim zdaniem. Gry od Portal Games bronią się same, przynajmniej te dobre.
Bez przesady.
Dla kogoś kto stworzył taką firmę od podstaw i nadal chciało mu się być tak długo publiczną twarzą firmy to jednak zasługuje moim skromnym zdaniem (bo to rzadka cecha u przysłowiowych preziów) na uwagę :)
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mineralen »

KurikDeVolay pisze: 23 wrz 2022, 13:32 Gdyby nie to forum, nawet nie wiedziałbym, że ktoś taki jak Trzewik istnieje. Dla mnie to kolejny hochsztapler na scenie, wciskający swoje produkty "charyzmą". Taka bieda wersja Jobsa, albo Muska. Całkowicie zbędny moim zdaniem. Gry od Portal Games bronią się same, przynajmniej te dobre.
Wręcz przeciwnie - tacy hochsztaplerzy (albo jak się raczej politycznie poprawnie mówi "wizjonerzy") byli niezbędni dla tych firm. Ludzi ciągnie do takich rozgadanych błaznów, bo są naturalni, ekscentryczni, po prostu charyzmatyczni. Bez Trzewiczka albo innego charyzmatycznego typa Portal byłby malutkim graczem a nie liderem/drugim po Rebelu na polskim rynku.
Dako_W pisze: 23 wrz 2022, 16:24 Z tym szafowaniem słowa hochsztapler to bym się mocno ograniczył...
Bo zwyczajnie w razie czego (nawet w ramach tzw. "wolnego internetu) można mocno się prawnie zdziwić :)
Wiadomość dla prawników Portal Games:

Słowa błazen oraz hochsztapler zostały użyte w ramach cytatowania użytkowników forum Gry Planszowe. Użyte słowa nie stanowią opinii użytkownika mineralen na temat osoby Ignacego Trzewiczka.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 16:44 przez mineralen, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 250 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Dako »

mineralen pisze: 23 wrz 2022, 15:48
Dako_W pisze: 23 wrz 2022, 16:24 Z tym szafowaniem słowa hochsztapler to bym się mocno ograniczył...
Bo zwyczajnie w razie czego (nawet w ramach tzw. "wolnego internetu) można mocno się prawnie zdziwić :)
Wiadomość dla prawników Portal Games:

Słowa błazen oraz hochsztapler zostały użyte w ramach cytatowania użytkowników forum Gry Planszowe. Użyte słowa nie stanowią opinii użytkownika mineralen na temat osoby Ignacego Trzewiczka.
Spoiler:
Nie jestem pracownikiem i nie ma nic wspólnego z Portal Games.
Zwyczajnie zwracam uwagę na głupotę, ignorancję i samozadowolenie niektórych użytkowników internetów... (a cytat na poparcie tej tezy nic ad personam w razie czego we wspomnianych internetach też znajdę)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 17:02 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: detrytusek »

BOLLO pisze: 23 wrz 2022, 14:21
detrytusek pisze: 23 wrz 2022, 14:08 Zdecydowanie. Taki Robinson bez problemu broni się bez udziału Trzewika. Oh wait...
Tyle tylko że gdyby nie Trzewikowe wchodzenie oknami wszędzie gdzie się da, oraz robieniem z siebie nawet błazna oraz mocna expansja portalów społecznościowych to kto wie co by było gdyby...ja jestem przekonany że jego upór i marketing z wykorzystaniem własnej osoby to właśnie sukces firmy Portal.
Rany na prawdę myślałem, że odczytanie w tym ironii było proste.
Nawet pomogłem ohwaitem...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: rav126 »

Z drugiej strony, Trzewik zacytował moją jedną wypowiedź w jednym z odcinków, podając moje imię i nazwisko, wybiórczo i tendencyjnie się do niej odnosząc. Krótko mówiąc - przedstawił mnie jak idiotę, upubliczniając moje imię i nazwisko w innym serwisie niż opinia którą wyraziłem. To też ma nazwę i nazywa się zniesławienie, nawet przygotowałem odpowiednie pismo z wezwaniem do zdjęcia odcinka, ale odpuściłem. A niech sobie wisi i mi przypomina żeby mu na żywo kiedyś za to podziękować. Ale znam też inną historię i przykład jego, że tak użyję eufemizmu - niezbyt miłego zachowania, od kogoś z branży, wolę jednak o tym nie pisać.
Portal gry wydaje dobre i to jeszcze w rozsądnych cenach, z jednej strony pewnie niektórym szkoda, że Trzewik zniknął z PTv, a z drugiej strony to dobrze, bo niektóre jego teksty powodowały, że obrywało się całemu wydawnictwu.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 18:37 przez rav126, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

rav126 pisze: 23 wrz 2022, 17:24 Ale znam też inną historię i przykład jego, że tak użyję eufemizmu - niezbyt miłego zachowania, od kogoś z branży, wolę jednak o tym nie pisać.
Jak już zacząłeś, to opowiedz :wink:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomp »

eveni pisze: 23 wrz 2022, 17:31
rav126 pisze: 23 wrz 2022, 17:24 Ale znam też inną historię i przykład jego, że tak użyję eufemizmu - niezbyt miłego zachowania, od kogoś z branży, wolę jednak o tym nie pisać.
Jak już zacząłeś, to opowiedz :wink:
Podbijam. Zawsze możesz mówić o branży obuwniczej i opowiedzieć historię "o szewcu robiącego buciki i woziwodzie, który miał mu przynieść wodę".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: polwac »

Czy powyższe posty naprawdę mają cokolwiek wspólnego z tematem "Portal Games - plany wydawnicze 2022"?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Planszowki TV - kanal Portal Games

Post autor: Portal Games »

Halo! Dzisiaj będzie dobra okazja do obejrzenia Planszówek TV, ponieważ:
- wyjątkowo poprowadzi je Ignacy Trzewiczek (yay!)
- będą transmitowane bezpośrednio z Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

A jeżeli akurat wybieracie się na Targi, to po Planszówkach TV, Prezes poprowadzi prelekcje "Batman, Diuna, Wiedźmin – jak projektuje się gry dla największych IP” (start: godzina 15). Od godziny 16 Ignacego będziecie mogli spotkać na naszym stoisku Portal Games (A70, hala Dunaj). To będzie super okazja do pogadania, przybicia piątki i przyniesienia ciastek of kors!

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=m2kYqzghOV0
ODPOWIEDZ