Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 391
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 165 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Fyei »

Proszę bardzo ;)
Wydawnictwo Devir Games planuje wydać w przyszłym roku Ierusalem Anno Domini
https://www.facebook.com/photo/?fbid=51 ... 7224453503

Komentarze pod zapowiedzią są... różne.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Miszon »

Hah, ktoś czytał ten temat, bo postanowił zrobić taką grę. :-)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Miszon pisze: 16 paź 2022, 15:33 Hah, ktoś czytał ten temat, bo postanowił zrobić taką grę. :-)
Co by nie było to się cieszę że być może coś w tej materii ruszy i w końcu będzie jakaś gra z dobrą mechaniką w klimatach biblijnych. Ja czekam i liczę na jakieś polski małe wydownictwo które się pokusi o wydanie tej gry.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: SosnowyPatyk »

Nie rozumiem dlaczego gra o tematyce religijnej miałaby budzić czyjeś złe emocje. Trzeba mieć jakieś kompleksy by się irytować grą o temacie, który mnie nie dotyczy. Nie mam problemu z tym by gra była o chrześcijaństwie, judaizmie, buddyzmie, czy islamie. Żaden inny temat "kontrowersyjny" też mi w grach nie przeszkadza o ile nie razi uczuć osób związanych z danym tematem. I tak jak byłbym przeciwny grom z Jezusem jako mordercą, czy Mahometem jako złodziejem tak byłbym przeciwko np. grom o rozbijaniu parad równości czy powstrzymywaniu uchodźców.
A co do głównego wątku to pole do popisu jest spore. Fajną grą mogłaby być gra o konklawe, że każdy z graczy startuje jako kardynał i jest walka zakulisowa o głosy. Mogłoby być jakieś ameri o egzorcyście walczącym z duchami. Albo jakiś eurasek w naszych klimatach, że każdy z graczy obejmuje jako młody proboszcz swoją parafię w kurii i ją rozwija, a najlepszy z graczy na końcu awansuje na biskupa :)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: arturmarek »

SosnowyPatyk pisze: 19 paź 2022, 21:49 Nie rozumiem dlaczego gra o tematyce religijnej miałaby budzić czyjeś złe emocje. Trzeba mieć jakieś kompleksy by się irytować grą o temacie, który mnie nie dotyczy. Nie mam problemu z tym by gra była o chrześcijaństwie, judaizmie, buddyzmie, czy islamie. Żaden inny temat "kontrowersyjny" też mi w grach nie przeszkadza o ile nie razi uczuć osób związanych z danym tematem. I tak jak byłbym przeciwny grom z Jezusem jako mordercą, czy Mahometem jako złodziejem tak byłbym przeciwko np. grom o rozbijaniu parad równości czy powstrzymywaniu uchodźców.
A co do głównego wątku to pole do popisu jest spore. Fajną grą mogłaby być gra o konklawe, że każdy z graczy startuje jako kardynał i jest walka zakulisowa o głosy. Mogłoby być jakieś ameri o egzorcyście walczącym z duchami. Albo jakiś eurasek w naszych klimatach, że każdy z graczy obejmuje jako młody proboszcz swoją parafię w kurii i ją rozwija, a najlepszy z graczy na końcu awansuje na biskupa :)
Nie rozumiesz czemu miałąby budzić złe emocje czy chciałbyś, żeby nie budziła. Bo ja bym chciał, żeby nie budziła, ale jestem pewien, że by jednak budziła emocje. Moim zdaniem to jest niepotrzebne, ale to nie temat na ten wątek, że ludzie tak bardzo emocjonują się tematami religijnymi (w obie strony). Można się spotkać z obrońcami "poprawności" grach/filmach w jakimś fantastycznym świecie (Włądca Pierścieni, Wiedźmin itp.), gdzie ludzie oburzają się, że krasnolud jest za duży, a elf ma zbyt gręcone włosy... No to czego można oczekiwać po dotknięciu tak drażliwego tematu jak religia? Ja bym mógł zagrać w grę z zaproponowanym przez Ciebie tematem, aczkolwiek, ten temat byłby mi obojętny.

Napisałeś "o ile nie razi uczuć"... Tylko mam wrażenie, że w temacie religii znalazłyby się osoby, które czułyby się urażone samym faktem, że religia jest narzędziem zabawy. A inni byliby urażeni, że "wpycha" im się na siłę chrześcijańską ideologię...

Dużo już tu zostało napisane. Moim zdaniem zrobienie gry, gdzie religia chrześcijańska jest centralnym, widocznym elementem gry jest bez sensu z punktu widzenia wydawcy. Znacznie lepiej przerobić to na Majów czy Azteków, pozamieniać nazwy i imiona na takie, których nie da się wypowiedzieć i liczyć, że mechanicznie spodoba się graczom.
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 87 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: mirukan »

arturmarek pisze: 20 paź 2022, 09:22 Moim zdaniem zrobienie gry, gdzie religia chrześcijańska jest centralnym, widocznym elementem gry jest bez sensu z punktu widzenia wydawcy.
Pozwolę sobie na przeciwne zdanie :) . Powody są dość oczywiste . Krystalizacja "wojujących" zwolenników KK z jednej strony i "wojujących" ateistów czy też przeciwników KK jest znaczna że żadna z grup nie odpuści sobie zajęcia krytycznego stanowiska. To niewątpliwie spowoduje chęć zapoznania się z grą i "akcje" wydawnictwa wzrosną bez względu na to czy gra jest przeciętna czy b. dobra. itd.
Starsi userzy niewątpliwie pamiętają szum wokół filmu o gejowskim uczuciu kapłana KK. Odbyła się taka "walka" jeszcze przed premierą przeciętnego w sumie "dzieła" że gdy pojawił się w kinach to ludzie z ciekawości tłumnie poszli do kin by zobaczyć czym ten film tak się naraził zwolennikom KK. Dość szybko okazało się że nie ma w nim nic takiego czego w obecnych czasach nie wiemy. To fanatycy bezkrytycznej wiary w "niepokalaność" pasterzy nieświadomie spowodowali zainteresowanie owym filmem. dla większości osób niezaangażowanych w spór "światopoglądowy" to właśnie histeryczna reakcja osób które nawet nie widziały filmu a często fizycznie protestowały przed kinami stała się powodem chęci zobaczenia filmu. Podobnie może być z grą jeśli będzie ciekawa , z dobrą mechaniką itd. to może być hitem kasowym bo "ekstrema" z obu stron barykady niewątpliwie spowoduje wzrost chęci przynajmniej zagrania w grę.
Oczywiście to tylko moje zdanie i nie upieram się że muszę mieć rację.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: trance-atlantic »

Pisałeś o fanatykach bezkrytycznej wiary w "niepokalaność" pasterzy. To dość ciekawa sprawa, bo ci ludzie od prawdziwej wiary są tak samo daleko jak owi kapłani, co do których określenie "minęli się z powołaniem" to chyba aż za daleko posunięty eufemizm. Natomiast w kwestii filmu o kapłanie-geju... Myślę, że trafia on w gust takiej publiki, która raz popatrzy sobie na "nowoczesnego" księdza, kolejnym razem wybierze się do kina bo będą gołe baby a następnie spuentuje to błyskotliwymi dialogami i wartką fabułą filmu o życiu i twórczości Zenka (o, pardon, pana Zenona) Martyniuka. 8)

Żeby jednak było o grach, to przyglądam się Banish The Snakes od GMT, chociaż przy tych kursach walut to portfel pewnie zapłacze. :(
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 87 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: mirukan »

trance-atlantic pisze: 21 paź 2022, 20:06 Pisałeś o fanatykach bezkrytycznej wiary w "niepokalaność" pasterzy. To dość ciekawa sprawa, bo ci ludzie od prawdziwej wiary są tak samo daleko jak owi kapłani, co do których określenie "minęli się z powołaniem" to chyba aż za daleko posunięty eufemizm. Natomiast w kwestii filmu o kapłanie-geju... Myślę, że trafia on w gust takiej publiki, która raz popatrzy sobie na "nowoczesnego" księdza, kolejnym razem wybierze się do kina bo będą gołe baby a następnie spuentuje to błyskotliwymi dialogami i wartką fabułą filmu o życiu i twórczości Zenka (o, pardon, pana Zenona) Martyniuka. 8)

Żeby jednak było o grach, to przyglądam się Banish The Snakes od GMT, chociaż przy tych kursach walut to portfel pewnie zapłacze. :(
Ja odniosłem się to tego że "z punktu widzenia wydawcy" gra może przynieść korzyści "finansowo-marketingowe" i tyle . Podejrzewam że wydawcy jest kompletnie obojętne kto grę będzie kupował i w jakim celu (tak samo jak mnie) :wink: . A "o gustach się nie dyskutuje" :) . Dalej uważam że przynajmniej ciekawie zrobiona gra o tematyce Biblijnej czy chrześcijańskiej może przynieść poważne zyski z powodów podanych w moim poprzednim poście.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

O proszę kolejne wydawnictwo i kolejna gra z motywem religijnym. Nice.... :wink:

Wydawnictwo Funhill Games zapowiedziało na przyszły rok wydanie kooperacyjnej gry nawiązującej do radosnego żydowskiego święta - Purim. Autorem gry jest
Philip duBarry (Black Orchestra).
Purim łączy w sobie elementy zarządzania ręką oraz kontroli obszarów. Celem graczy jest rozesłanie Posłańców z dekretem króla (symbolizowanym przez złote kosteczki) do wszystkich prowincji, przy jednoczesnych próbach powstrzymania Synów Hamana szerzących dezinformację (czarne kosteczki). W każdej rundzie gracze równocześnie wybierają karty akcji, a następnie je odkrywają i zgodnie z numeracją kart kolejno wykonują przedstawione na nich akcje. Każda karta zawiera zarówno "Lojalną Akcję" (dodawanie złotych kosteczek, przesuwanie Posłańców lub usuwanie Synów Hamana) jak i "Złą Akcję" (dodawanie czarnych kosteczek lub przesuwanie kalendarza do przodu). Jeżeli po upływie wskazanego czasu królewscy Posłańcy dotarli do wszystkich prowincji i w każdej z nich liczba złotych kosteczek jest nie mniejsza niż liczba czarnych, gracze wygrywają.

BGG: https://bit.ly/3gZGzJ0

Jeżeli to ten sam Haman co ze starego testamentu (a wszystko na to wskazuje) to dobrze oddają go "czarne kosteczki".
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: MichalStajszczak »

BOLLO pisze: 01 lis 2022, 20:15 Jeżeli to ten sam Haman co ze starego testamentu
Na pewno ten sam, skoro gra nazywa się Purim. (Purim to święto obchodzone dla upamiętnienia wydarzeń, opisanych w księdze Estery, w których to wydarzeniach Haman grał główną negatywną rolę.)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

HoLi pisze: 28 wrz 2022, 18:40
Gosiek pisze: 28 wrz 2022, 18:34
HoLi pisze: 28 wrz 2022, 18:16 inkwizytorów...
Redimp ma takową w planach i to od kilku lat - https://redimp.pl/zapowiedzi/inkwizytor/
Może kiedyś wydadzą.
Nie czytałem tych opowiadań Jacka Piekary, a na ich podstawie ma być gra. Nie wiem na ile jest tutaj powiązanie do prawdziwych działań Inkwizycji (a myślę, że gdyby te przedstawić w grze to już by było kontrowersyjnie).

Pozdrawiam
No coś tam się dzieje w tym temacie widać
https://www.facebook.com/photo/?fbid=53 ... 7224453503
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Reku_ »

w temacie:
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... A86LtGL33l
info od Planszowych Newsów
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Reku_ pisze: 01 mar 2023, 16:38 w temacie:
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... A86LtGL33l
info od Planszowych Newsów
Tak widziałem i bardzo się cieszę że ktoś próbuje zrobić grywalne euro w klimatach chrześcijańskiej przygody.
Pozwolę sobie załączyć moją wypowiedz:
Jako chrześcijanin jestem zainteresowany. Już długi czas poszukuję dobrej i ciekawej gry o tematyce wiary którą wyznaję. Nie jest to łatwe w grach planszowych uchwycić aczkolwiek te 3 lata działalności Jezusa były na tyle ciekawe że na ich podstawie można zrobić sporo ciekawych gier. Czy to będzie polaryzowało graczy? A niby dlaczego? Jako katolik gram w The Others , Cthulu, Diablo i inne gry tego pokroju. Tylko osoby bardzo antykościelne mogłby bez przyczyny odmówić zagrania w tę grę. Nie jest to gra która bedzie póbowała kogokolwiek nawracać albo morlanie nakierowywać. Ot Euro gra z doklejonym tematem jak każda inna. Ale przytaczając słowa Jezusa " ..że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym.." Mk 7,14-23 apeluję to ludzi którzy prześmiewczo odnoszą się do ludzi wiary czy innowierców. Temat gry wydaję się być ok jak na euro i ma sens. Walka o miejsce przy stole fabularnie pasuje a podróżowane i rozwiązywanie questów (fajnie jakby były oparte o Biblie) spina się fabularnie i mam nadzieję że mechanicznie. Plecki kart graficznie mi się nie podobają do końca a karty graficznie trochę mi przypominają te z 7Cudów. Fajnie jakby to wyszło po polsku. Ja chętnie zagram i na półce postawię obok "Królestwo" 🙂
mineralen
Posty: 954
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 562 times
Been thanked: 638 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: mineralen »

Też nie wiem po co dopisek PN, że pewnie spolaryzuje graczy. Szczególnie, że to gra euro, a jak to euro temat jest doklejony, zbieramy kamienie i ryby i wymieniamy na coś tam co daje punkty.

Ale komentarz pod wpisem mnie zainspirował. Gdyby to była gra z ukrytym zdrajcą, gdzie gracze wcielają się w apostołów i muszą zapobiec zdradzie Jezusa. I w efekcie Jezus mógłby być albo wcale nie zostać ukrzyżowanym :D Ale taka gra to byłby sztosik i rzeczywiście mogłaby polaryzować.
Spoiler:
Mam nadzieję, że Devir będzie dalej eksplorował tematykę religijną i będą się pojawiać kolejne gry właśnie z taką tematyką, też z bardziej egzotycznymi dla nas, europejczyków, religiami.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

mineralen pisze: 02 mar 2023, 12:28 Też nie wiem po co dopisek PN, że pewnie spolaryzuje graczy. Szczególnie, że to gra euro, a jak to euro temat jest doklejony, zbieramy kamienie i ryby i wymieniamy na coś tam co daje punkty.

Ale komentarz pod wpisem mnie zainspirował. Gdyby to była gra z ukrytym zdrajcą, gdzie gracze wcielają się w apostołów i muszą zapobiec zdradzie Jezusa. I w efekcie Jezus mógłby być albo wcale nie zostać ukrzyżowanym :D Ale taka gra to byłby sztosik i rzeczywiście mogłaby polaryzować.
Spoiler:
Mam nadzieję, że Devir będzie dalej eksplorował tematykę religijną i będą się pojawiać kolejne gry właśnie z taką tematyką, też z bardziej egzotycznymi dla nas, europejczyków, religiami.
Racja ten dopisek PN o polaryzacji był całkowicie nie potrzebny. Jakby już polaryzował ludzi jak i graczy już na samym początku. A grając w gry nawet o tematyce religijnej nie powinno to nikomu przeszkadzać kto jakiej jest wiary. Moge przy stole grać z muzułmaninem, hindusem czy świadkiem Jehowy....a grać w gry o tematyce ich wiary. Co innego gdybym w tych grał musiał coś deklarować ,modlić się, wymawiać lub czytać ich księgi...to już faktycznie mógłbym mieć z tym problem jeżeli nie jestem ateistom. Z drugiej strony grając w Painkillera (nie pamiętam) chyba podpisywało się pakt z diabłem. Wiem że to może dziwnie brzmieć dla niektórych ale takie "zmuszanie" do czegoś w grach religijnych czy to katolickie czy innej wiary nie powinno mieć miejsca. Ale granie Mahametem i przeżywanie jego życia w grze euro to myślę że nie problem dla katolika.
Barbarzyńca
Posty: 516
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 323 times
Been thanked: 171 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Barbarzyńca »

BOLLO pisze: 02 mar 2023, 13:30 A grając w gry nawet o tematyce religijnej nie powinno to nikomu przeszkadzać kto jakiej jest wiary. Moge przy stole grać z muzułmaninem, hindusem czy świadkiem Jehowy....a grać w gry o tematyce ich wiary. Co innego gdybym w tych grał musiał coś deklarować ,modlić się, wymawiać lub czytać ich księgi...to już faktycznie mógłbym mieć z tym problem jeżeli nie jestem ateistom.
Z całym szacunkiem, ale to bardzo infantylne postrzeganie rzeczywistości.

Polaryzuje sam fakt tematu. Religia polaryzuje zawsze i wszędzie z racji swojej ofensywności. W efekcie, w sferze pozaplanszówkowej jest stałe napięcie społeczne generowane przez religie. To napięcie przenosi się automatycznie wszędzie tam gdzie zastosowane są motywy religijne czyli w tym przypadku na planszówki.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Barbarzyńca pisze: 02 mar 2023, 13:35
BOLLO pisze: 02 mar 2023, 13:30 A grając w gry nawet o tematyce religijnej nie powinno to nikomu przeszkadzać kto jakiej jest wiary. Moge przy stole grać z muzułmaninem, hindusem czy świadkiem Jehowy....a grać w gry o tematyce ich wiary. Co innego gdybym w tych grał musiał coś deklarować ,modlić się, wymawiać lub czytać ich księgi...to już faktycznie mógłbym mieć z tym problem jeżeli nie jestem ateistom.
Z całym szacunkiem, ale to bardzo infantylne postrzeganie rzeczywistości.

Polaryzuje sam fakt tematu. Religia polaryzuje zawsze i wszędzie z racji swojej ofensywności. W efekcie, w sferze pozaplanszówkowej jest stałe napięcie społeczne generowane przez religie. To napięcie przenosi się automatycznie wszędzie tam gdzie zastosowane są motywy religijne czyli w tym przypadku na planszówki.
No właśnie i tego totalnie nie rozumiem. Jako katolik faktycznie kiedyś miałem fioła na tym punkcie że mój Bóg to ten jedyny i pozostali to źli i piekło. Aktualnie staram się patrzeć na drugiego człowieka tak jak uczy mnie Jezus. Patrzeć na niego z innej perspektywy nie osądzając. Więc tak dziwię się dlaczego ludzie wciąż się żrą o to kto ma rację. Ważne jest aby się szanować i nie fajnie się czyta jak ktoś zaczepnie pisze drugiej osobie aby go upokorzyć ośmieszyć. Wiara/niewiara to bardzo delikatna sprawa każdego człowieka i powinno się szanować. Oczywiście powinno się prowadzić dialog z każdym ale bez zbędnego nacisku. Ja np do tej pory jestem pełen podziwu i uznania dla świadków Jehowy (ja nie mam takiej wiary w sobie) aby tak "natarczywie" opowiadać o swoim Bogu. Myślę że chetni na tego typu grę się znajdą i to nie tylko w grupie chrześcijan (chociaż tutaj zapewne motyw może ich bardziej przyciągać).
Barbarzyńca
Posty: 516
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 323 times
Been thanked: 171 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Barbarzyńca »

BOLLO pisze: 02 mar 2023, 13:53 Aktualnie staram się patrzeć na drugiego człowieka tak jak uczy mnie Jezus.
Nie chwaliłbym się taką postawą. No chyba, że nie zgłębiasz nauk tej religii i nie ogarniasz do końca co z nich wynika.

Pomijając Twoje prywatne podejście, religie robią wielu ludziom wiele złego.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Barbarzyńca pisze: 02 mar 2023, 13:59
BOLLO pisze: 02 mar 2023, 13:53 Aktualnie staram się patrzeć na drugiego człowieka tak jak uczy mnie Jezus.
Nie chwaliłbym się taką postawą. No chyba, że nie zgłębiasz nauk tej religii i nie ogarniasz do końca co z nich wynika.

Pomijając Twoje prywatne podejście, religie robią wielu ludziom wiele złego.
Rozwiń prosze swoją myśl.
Barbarzyńca
Posty: 516
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 323 times
Been thanked: 171 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Barbarzyńca »

Chodzi ci o pierwsze zdanie czy drugie? Ale nie wiem czy zmierzamy w dobrym kierunku.
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Darkstorm »

Proponuję od razu tę dyskusję i dalszą jej część przenieść przenieść do off-topu.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Gizmoo »

Darkstorm pisze: 02 mar 2023, 15:09 od razu tę dyskusję i dalszą jej część przenieść przenieść do off-topu
Obrazek
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 248 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: wajwa »

Znów się zaczyna :wink:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5208
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Dobra nie kontunuuje aczkolwiek zostalem zaczepiony wiec wypadaloby dokonczyc swoja mysl.

Wracajac do tematu to jak mysliscie czy ktores wydawnictwo w PL bedzie na tyle odwazne by wydac taki tytul?
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: dżodżo »

Nie kontynuuj, nie ma co gadać z prowokatorami.
Co do wydania, nie wiem co to ma z odwagą wspólnego, myślę że to głównie zależy od tego czy gra jest dobra czy nie. Ja o niej wcześniej nie słyszałem, także dzięki za wspomnienie o niej, będę się przyglądał opiniom jak już wyjdzie.
ODPOWIEDZ