Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: Halloween »

Cyel pisze: 07 gru 2022, 10:28 Czysto tabletopowy White Dwarf też jest wydawany i nie zapowiada się by miał przestać w najbliższym czasie. Ale to czasopisma z dekadami tradycji i czytelnikami przyzwyczajonymi do tego, że dany miesięcznik jest częścią ich życia. Istnieją siłą rozpędu i przyzwyczajenia.
Wiesz jaki słynny był Komputer Świat? Treściowo tez o niebo lepiej jak White Dwarf będący chyba w wiekszości numerów praktycznie katalogiem reklamowym ze zdjęciami (czasami oczywiscie dawali karty,scenariusze albo figurki). Myślę, że nawet na tym tak ludnym forum (o przeciez grach bez prądu) White Dwarfa kupiło więcej niż 1 numer w kończącym się 2022 roku nie więcej niż 10 osób.
Wszystko prędzej czy później padnie.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: mineralen »

SosnowyPatyk pisze: 05 gru 2022, 19:38 Jedyne czasopismo, które miałoby szansę jeszcze spróbować zaistnieć, a które miałoby tematykę związaną z grami, czasopismo ogólnogeekowe. O ile te poczytne w obecnej chwili resztki wychodzących czasopism to czaspopisma ściśle związane z zawężoną dziedziną (np. nie ogólnomuzyczne, a dla perkusistów osobne, dla gitarzystów osobne, jakieś czasopisma dla truckerów, etc.), o tyle target dla takiego growego czasopisma jest zbyt mały i trzeba byłoby je rozszerzyć. Wydaje mi się, że gdyby dać dział z grami planszowymi, jakieś opowiadania, komiksy, coś dla erpegowców, o kolekcjonerstwie, to może byłaby szansa na taki zblendowany mix w jednym. Społeczność graczy jest chyba zbyt mała żeby stworzyć wyłącznie dla nich czasopismo, tym bardziej że pewnie połowa nie ma już nawyku czytania papierowej prasy. Na szczęście jest to jeszcze społeczność, której forum prężnie funkcjonuje przy równoczesnym zmierzchu świata for internetowych i wznoszącej fali popularności grup na fb, które w ogóle do mnie nie trafiają. Forum to jednak czytelna, podzielona na działy, kategorie i wątki fajna idea, a da drugim biegunie są chaotyczne, nieczytelne grupy fb.
To by było czasopismo dla tych, którzy się interesują wszystkim okołogeekowym... czyli dla nikogo. Bo jak gram w planszówki a nie w RPG, gry komputerowe ani nie interesują mnie komiksy czy opowiadania fantasy, to tam będzie mnie interesowało max 10% tego co jest w takim czasopiśmie. Czyli 90% kasy (i papieru) w błoto.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To co zabiło czasopisma to nie tylko łatwy i szybszy dostęp do artykułów. To moim zdaniem przede wszystkim fora internetowe.
Kiedyś miano redaktor, recenzent znaczyło coś. Redaktorzy CD Action byli jak bogowie, to co powiedzieli było niemal święte. Jak redakcja dała grze 10/10 no to znaczy, że musisz w to zagrać, nie ma bata.

Potem powstały fora. I w komentarzu pod artykułem Ziutek napisał, że gra jest max 5/10. A Marek powie, że obaj przesadzają, gra jest ok na 7/10. I tak ludzie wymieniają się opiniami, często niegorszymi od opinii recenzenta. Fora (i Facebook) nie tylko umożliwiają zasięgnięcie opinii od większej liczby ludzi. Spełniają również funkcję społeczną, bo Ty też możesz wypowiedzieć swoje zdanie i ktoś na nie może zareagować. Możesz co prawda wydawać papierowe artykuły i mieć pod nie forum. Ale po co, jak możesz mieć i jedno i drugie w internecie.

Już nie wspominając, że przed powszechnym dostępem do internetu to czasopisma były jedyną opcją, żeby się dowiedzieć o nowościach w branży. Były jedynym sposobem, żeby zobaczyć obrazki z gier. Teraz możemy mieć video live i zobaczyć dokładnie to czego potrzebujemy bez selekcji redaktorów co trafi do czasopisma.

Czasopisma i gazety to przeżytek. Nie ma na takie rzeczy po prostu miejsca w drugiej dekadzie XXI wieku.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: Halloween »

mineralen pisze: 07 gru 2022, 10:44

Czasopisma i gazety to przeżytek. Nie ma na takie rzeczy po prostu miejsca w drugiej dekadzie XXI wieku.
3ciej dekadzie już. Miejsce jest online - wyborcza całkiem dobrze sobie radzi z subskrypcjami w necie. Ponadto prasa dla kobiet wydaje mi się, że utrzyma się jeszcze naprawdę długo. Życie gwiazd, historie z życia wzięte - kobiety dłużej żyją, te które kupują będą w większości dalej kupować jeszcze lata.

Ale coś dla graczy? Wybrednych i skąpych*? Gdzie co drugi myśli jak przyoszczędzić na hobby? Tu nie ma przyszłości na nic.

* osoby kupujące lootboxy oczywiście nie są skąpe ale myślę, że nie jest to target dla prasy czy papierowej czy online.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3358
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: psia.kostka »

mineralen pisze: 07 gru 2022, 10:44 Potem powstały fora [...]
To uczucie, gdy swoim udzialem na forum zniszczyles branze czasopism i pozbawiles pracy tysiace redaktorow i pracownikow poligrafii.
8)
tam będzie mnie interesowało max 10% tego co jest w takim czasopiśmie. Czyli 90% kasy (i papieru) w błoto.
Zgadzam sie, ze "gazetka dla kazdego" mnie by nie cieszyla. Zawsze znajdzie sie w niej temat, ktory nas odrzuca (np "znow anime, blee")

Jeszcze taka propozycja testu:
Niech taki magazyn, planszowy miesiecznik, bedzie rozdawany za darmo na konwentach, w sklepach, dokladany do kazdego zamowienia wysylkowego. Ile osob bedzie go czytac, przegladac, poszukiwac nowego wydania? Ile osob potrzebuje dzialu unboxing w papierowym czasopismie? :P Jesli cos nawet za darmo i dobrze zredagowane nie zaspokaja potrzeby rynku, to jakim cudem mialoby utrzymac sie w platnej formie?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: MaciekK5454 »

mineralen pisze: 07 gru 2022, 10:44 To co zabiło czasopisma to nie tylko łatwy i szybszy dostęp do artykułów. To moim zdaniem przede wszystkim fora internetowe.
Kiedyś miano redaktor, recenzent znaczyło coś. Redaktorzy CD Action byli jak bogowie, to co powiedzieli było niemal święte. Jak redakcja dała grze 10/10 no to znaczy, że musisz w to zagrać, nie ma bata.

Potem powstały fora. I w komentarzu pod artykułem Ziutek napisał, że gra jest max 5/10. A Marek powie, że obaj przesadzają, gra jest ok na 7/10. I tak ludzie wymieniają się opiniami, często niegorszymi od opinii recenzenta.
Przy czym mam wrażenie, że w dobie Instagrama, YouTuba i TikToka fora internetowe, podobnie jak blogi najlepszy czas mają już za sobą.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: BOLLO »

MaciekK5454 pisze: 07 gru 2022, 14:03
mineralen pisze: 07 gru 2022, 10:44 To co zabiło czasopisma to nie tylko łatwy i szybszy dostęp do artykułów. To moim zdaniem przede wszystkim fora internetowe.
Kiedyś miano redaktor, recenzent znaczyło coś. Redaktorzy CD Action byli jak bogowie, to co powiedzieli było niemal święte. Jak redakcja dała grze 10/10 no to znaczy, że musisz w to zagrać, nie ma bata.

Potem powstały fora. I w komentarzu pod artykułem Ziutek napisał, że gra jest max 5/10. A Marek powie, że obaj przesadzają, gra jest ok na 7/10. I tak ludzie wymieniają się opiniami, często niegorszymi od opinii recenzenta.
Przy czym mam wrażenie, że w dobie Instagrama, YouTuba i TikToka fora internetowe, podobnie jak blogi najlepszy czas mają już za sobą.
Zdecydowani młodzi ludzie 12-24lat nie korzystają z czegoś takiego jak FORUM. Ta archaiczna metoda wypowiadania się i brania udziału w merytorycznej dyskusji na "poziomie" jest dla wielu niestety nieosiągalna. :wink:
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: mineralen »

MaciekK5454 pisze: 07 gru 2022, 14:03
mineralen pisze: 07 gru 2022, 10:44 To co zabiło czasopisma to nie tylko łatwy i szybszy dostęp do artykułów. To moim zdaniem przede wszystkim fora internetowe.
Kiedyś miano redaktor, recenzent znaczyło coś. Redaktorzy CD Action byli jak bogowie, to co powiedzieli było niemal święte. Jak redakcja dała grze 10/10 no to znaczy, że musisz w to zagrać, nie ma bata.

Potem powstały fora. I w komentarzu pod artykułem Ziutek napisał, że gra jest max 5/10. A Marek powie, że obaj przesadzają, gra jest ok na 7/10. I tak ludzie wymieniają się opiniami, często niegorszymi od opinii recenzenta.
Przy czym mam wrażenie, że w dobie Instagrama, YouTuba i TikToka fora internetowe, podobnie jak blogi najlepszy czas mają już za sobą.
Blogi owszem zostały zastąpione przez video blogi - dla mnie jest to forma znacznie lepsza pod każdym względem, po prostu.
Ale Instagram, YouTube i TikTok nie zastąpią for, bo ich funkcje społeczności są bardzo ograniczone. Facebook na pewno zniszczył dużo for dyskusyjnych, bo ma opcje społeczności mocno rozbudowane. Ale Facebook jako substytut for też ma swoje wady (brak organizacji wątków dyskusyjnych, słaba wyszukiwarka), co powoduje, że nie wszystkie dyskusje przeniosły się na Facebooka.

Kolejnymi miejscami internetowymi, które niszczą fora (ale też Facebooka) to Reddit oraz Discord.


BOLLO pisze: 07 gru 2022, 14:26 Zdecydowani młodzi ludzie 12-24lat nie korzystają z czegoś takiego jak FORUM. Ta archaiczna metoda wypowiadania się i brania udziału w merytorycznej dyskusji na "poziomie" jest dla wielu niestety nieosiągalna. :wink:
Hehe, no bo wiecie, gówniarze to oni som gupi i oni używają jakichś nowych błyskotek, a my starzy som mondrzy i używamy starych sprawdzonych rozwiązań, bo tutaj jesteśmy merytoryczni, co jest dla gówniarzy nieosiągalne hehe.

Serio BOLLO, tak chcesz się dowartościowywać? Słabo.

Merytoryczne dyskusje na poziomie? HAHAHAHA. Na jakim niby forum? Bo tutaj to w większości (jak temat wchodzi na tematy społeczno-polityczne) pyskówki. Nie BOLLO, merytoryczne dyskusje na poziomie mogą odbywać się niezależnie od platformy. Ale do tego trzeba mieć wolę, żeby chcieć zrozumieć poglądy drugiego człowieka, nie forum.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: MaciekK5454 »

mineralen pisze: 07 gru 2022, 14:59 Blogi owszem zostały zastąpione przez video blogi - dla mnie jest to forma znacznie lepsza pod każdym względem, po prostu.
Ale Instagram, YouTube i TikTok nie zastąpią for, bo ich funkcje społeczności są bardzo ograniczone. Facebook na pewno zniszczył dużo for dyskusyjnych, bo ma opcje społeczności mocno rozbudowane. Ale Facebook jako substytut for też ma swoje wady (brak organizacji wątków dyskusyjnych, słaba wyszukiwarka), co powoduje, że nie wszystkie dyskusje przeniosły się na Facebooka.
Ja się z tym zgadzam. Funkcjonalność forów o wiele bardziej mi odpowiada niż dyskusje pod zdjęciami na facebooku. Możliwość wejścia w jakiś dialog czy dyskusje daje z kolei przewagę nad wydawnictwami papierowymi. Uważam, że dyskusje forumowe są/były bardziej pogłębione, więcej można z nich było wynieść, przemyśleć coś czy się czegoś dowiedzieć, choćby przez konfrontacje różnych punktów widzenia . Nawet, jezeli jakaś część wypowiedzi jest niewiele wnosząca, to i tak ilość merytorycznego kontentu przewyższa zdawkowe komentarze na społecznościówkach. Niestety szereg forów, które kiedyś gdzieś tam obserwowałem w różnych branżach widzę, że zamiera, natomiast coraz więcej jest grup/kanałów choćby na fb o danej tematyce. Zastanwaiam się jakie są tendencje z tym forum. Faktem jest, że regularnie aktywnych tu jest pewnie max kikadziesiąt osób, natomiast wielu moich planszówkowych znajomych w ogóle nie jest zainteresowana zaglądaniem tutaj.

Natomiast ciekawe też jestem jestem jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć trzewiczkowy fanzin. Mimo, że pomysł jest odlschoolowy, to jednak obecnie ma pewien powiew świeżości.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: mineralen »

MaciekK5454 pisze: 07 gru 2022, 15:13
mineralen pisze: 07 gru 2022, 14:59 Blogi owszem zostały zastąpione przez video blogi - dla mnie jest to forma znacznie lepsza pod każdym względem, po prostu.
Ale Instagram, YouTube i TikTok nie zastąpią for, bo ich funkcje społeczności są bardzo ograniczone. Facebook na pewno zniszczył dużo for dyskusyjnych, bo ma opcje społeczności mocno rozbudowane. Ale Facebook jako substytut for też ma swoje wady (brak organizacji wątków dyskusyjnych, słaba wyszukiwarka), co powoduje, że nie wszystkie dyskusje przeniosły się na Facebooka.
Uważam, że dyskusje forumowe są/były bardziej pogłębione, więcej można z nich było wynieść, przemyśleć coś czy się czegoś dowiedzieć, choćby przez konfrontacje różnych punktów widzenia . Nawet, jezeli jakaś część wypowiedzi jest niewiele wnosząca, to i tak ilość merytorycznego kontentu przewyższa zdawkowe komentarze na społecznościówkach.
To zależy od autora, nie od platformy*. Ja mam na FB polubione fanpage, których autorzy często piszą długie eseje na kilkadziesiąt minut czytania. Ale też często łapię się na tym, że omijam takie długie teksty, bo nie mam kiedy tego przeczytać - bo mam zajęte oczy, ale uszy mam wolne i dlatego videoblog, podcast>blog.

*no chyba, że jest to Twitter (gdzie krótka forma została wprowadzona właśnie dlatego, żeby skłócać ludzi), który na szczęście został wykupiony przez osobę, która go niedługo zakopie.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: SosnowyPatyk »

Nie do końca się zgodzę z tym, że to nie zależy od platformy. Fb nie ma funkcjonalności, by być poukładanym miejscem. Forum to jak księgarnia, gdzie masz tematycznie książki poukładane na półkach, a grupy na fb to taki kosz z książkami w hipermarkecie. Poziom już zależy od klientów księgarni, ale znowu w markecie żeby coś znaleźć, to trzeba się przekopać przed dziesiątki makulatury.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: Halloween »

Empik pęka w szwach od planszowek. A więc wynika z tego, że ostatnio były bardzo popularne jako prezent.
Takze dopływ ludzi "z ulicy" ciągle jest bardzo duży do tego hobby.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: MaciekK5454 »

mineralen pisze: 07 gru 2022, 15:27 *no chyba, że jest to Twitter (gdzie krótka forma została wprowadzona właśnie dlatego, żeby skłócać ludzi), który na szczęście został wykupiony przez osobę, która go niedługo zakopie.
Twitter wg mnie jest obecnie zdecydowanie najszybszym źródłem informacji, szczególnie jeżeli chodzi o źródła OSINTowe. Wielokrotnie jest tak, że Twitter huczy o czymś na kilka godzin zanim tradycyjne media o czymś poinformują, często zresztą opierając się na twitterowych informacjach. Z drugiej strony ilość wiadomości fejkowych jest tam też duża i trzeba trochę umieć się w tym poruszać. Zobaczymy w którą stronę to pójdzie.

A swoją drogą śledzi ktos jakieś planszowkowe konta na Twitterze? Jest tam coś wartego uwagi?

Co do artykułów na FB - tak zdarzają się dłuższe, co nie zmienia faktu, że dyskusje pod takim art zazwyczaj nie jest zbyt głęboka..
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 928 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: feniks_ciapek »

MaciekK5454 pisze: 08 gru 2022, 06:45 A swoją drogą śledzi ktos jakieś planszowkowe konta na Twitterze? Jest tam coś wartego uwagi?
W Polsce chyba nie, ale Cole Wehrle wrzuca od czasu do czasu jakieś ciekawe linki, chociaż głównie do swoich rzeczy. Nic, czego nie można znaleźć gdzieś indziej. Podejrzewam, że Instagram jest lepszym medium do tego hobby.
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: Vanatox »

Trudno jest dokładnie przewidzieć co będzie działo się z produktami papierowymi w przyszłości, ale prawdopodobnie ich popularność będzie maleć w miarę rozwoju technologii cyfrowych. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń elektronicznych do przechowywania i przeglądania informacji, co prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na papierowe produkty takie jak książki, gazety i dokumenty. Jednak istnieje również szansa, że produkty papierowe znajdą nowe zastosowania i znajdą się w centrum uwagi, na przykład jako ekologiczna alternatywa dla plastikowych produktów.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: Benson »

psia.kostka pisze: 05 gru 2022, 10:45 Tymczasem Portal/Trzewik wlasnie wypuscil pierwszy numer swego papierowego fanzinu. Ale uczciwie ostrzega, ze to tylko dla dinozaurow.
Wiecej info o gazetce ponoc w jego podcastach.
https://sklep.portalgames.pl/sherwood-1
Czy ktoś to ma? Warto?
Jakie są tam artykuły?
Nigdzie nie widziałem spisu treści.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3358
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: psia.kostka »

Benson pisze: 11 sty 2023, 16:15
psia.kostka pisze: 05 gru 2022, 10:45 Tymczasem Portal/Trzewik wlasnie wypuscil pierwszy numer swego papierowego fanzinu. Ale uczciwie ostrzega, ze to tylko dla dinozaurow.
Wiecej info o gazetce ponoc w jego podcastach.
https://sklep.portalgames.pl/sherwood-1
Czy ktoś to ma?
Dobre pytanie :D
Widze, ze na forum temat Sherwood jakos nie zagoscil, tez w watkach sprzedazowych brak. Ale to chyba taki magazyn do szuflady sentymentalnej.
Mam u siebie nr 2, 3 oraz 4. Jesli ktos chcialby wymienic sie ze swoim pierwszym numerem, to chetnie podjade w wawie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: raj »

Benson pisze: 11 sty 2023, 16:15 Jakie są tam artykuły?
Nigdzie nie widziałem spisu treści.
Pewnie dlatego, że sama treść jest niespecjalnie istotna. To samo możesz znaleźć od ręki na necie.
Chodzi raczej o "klimat". To co coś jak słuchanie muzyki z winylowych płyt na gramofonie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 141
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Jaka przyszlosc maja produkty papierowe?

Post autor: The Fifth Horseman »

Halloween pisze: 07 gru 2022, 10:38Wiesz jaki słynny był Komputer Świat? Treściowo tez o niebo lepiej jak White Dwarf będący chyba w wiekszości numerów praktycznie katalogiem reklamowym ze zdjęciami (czasami oczywiscie dawali karty,scenariusze albo figurki). Myślę, że nawet na tym tak ludnym forum (o przeciez grach bez prądu) White Dwarfa kupiło więcej niż 1 numer w kończącym się 2022 roku nie więcej niż 10 osób.
Wszystko prędzej czy później padnie.
White Dwarf kiedyś miał profil trochę bardziej hobbystyczny niż czysto reklamowy. Zmieniło się to gdzieś pod koniec lat dwutysięcznych, co zresztą przekonało mnie do zaprzestania kupowania go.
ODPOWIEDZ