Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
arma001
Posty: 57
Rejestracja: 28 gru 2021, 11:40
Has thanked: 1 time

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: arma001 »

Grellenort pisze: 30 paź 2022, 13:04 Im więcej czytam tych obaw, tym bardziej wydaje mi się, że najlepszą drogą byłby reskin np. Warhammera Inwazji (edit.: ożenionego z Osadnicy Narodziny Imperium) z nieco bardziej "ustrategicznioną" walką. Próba przenoszenia czego się da z mechanik gry komputerowej zaowocuje molochem pokroju Twilight Imperium, przy czym podobny czas rozgrywki upłynie tu głównie na oczekiwaniu na własną turę...
Ot, gdzie dwóch się bije, tam trzeci robi obiad.
Bardzo fajny pomysł z grą typu Warhammer Inwazja + Osadnicy Narodziny Imperium. To i to jakiś tam sukces osiągnęło ;)
Ale nie byłoby mapy...
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Brylantino »

Pytanko: czemu nie ma oceny?

Na prośbę autora aby nie podcinać skrzydeł kampanii? Bo szczerze z podsumowania wynika, jakby to miało dostać z 3/10.

Ogólnie dla mnie było to do przewidzenia i po pierwszych materiałach widać było, że ktoś stara się po prostu przenieść Homm3 na planszę, zapominając że w to się jeszcze musi fajnie grać.
prib4
Posty: 216
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: prib4 »

Też mam podobne odczucia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Gambit »

Brylantino pisze: 13 lis 2022, 14:38 Pytanko: czemu nie ma oceny?

Na prośbę autora aby nie podcinać skrzydeł kampanii? Bo szczerze z podsumowania wynika, jakby to miało dostać z 3/10.

Ogólnie dla mnie było to do przewidzenia i po pierwszych materiałach widać było, że ktoś stara się po prostu przenieść Homm3 na planszę, zapominając że w to się jeszcze musi fajnie grać.
Nie na prośbę autora. To wynik moich przemyśleń, które miałem przy innej grze, której prototyp miałem recenzować. W skrócie materiał nie jest oparty o w 100% ukończoną grę. Mam swoje odczucia co do niej, ale nie dałbym jej oceny na BGG. Więc nie powinienem dawać i tu. Jeśli jeszcze ktoś mi zaufa i wyśle prototyp do zrecenzowania, to właśnie tak będą wyglądać oceny (+, -, +/-)

Swoją drogą brak cyferki chyba nie jest przeszkodą w zrozumieniu tego co mi się podobało, co mi się nie podobało i co myślę o grze. Znaczy wiem, że ludziom się nie chce oglądać, ale tu (i w ewentualnych kolejnych recenzjach prototypów) trzeba się przemóc.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: eveni »

Podziwiam autorów gry za odwagę (lub pewność siebie) w wysłaniu gry do recenzji dla Gambita. Ciekawa jestem czego oczekiwali. Ja bardzo nakręcona na tytuł nie byłam, ale mąż przez sentyment do gry PC był bardzo zainteresowany. Po obejrzeniu zasad i fragmentu rozgrywki nabrał wątpliwości. A po obejrzeniu recenzji wyżej wspomnianego Recenzenta gra wyleciała z radaru. Z tego co widzę w komentarzach na yt nie jesteśmy odosobnieni w decyzji.
prib4
Posty: 216
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: prib4 »

"Gambit wypowiedział się na temat planszowego Heroes 3. Populacja wspierających zmniejsza się" :D
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1374
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Emil_1 »

I zrezygnowałem ze wsparcia. Opinia gambit pokrywa się z moją w 99%. Dzięki jego recenzji przekonałem się by kupić Mage knighta (mimo, że wszyscy mówili, że trudne, długie) i jest moją ulubioną grą. W efekcie wraca chęć wzięcia Euthii w większej wersji :D
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: pavel »

eveni pisze: 13 lis 2022, 15:07 Podziwiam autorów gry za odwagę (lub pewność siebie) w wysłaniu gry do recenzji dla Gambita. Ciekawa jestem czego oczekiwali. Ja bardzo nakręcona na tytuł nie byłam, ale mąż przez sentyment do gry PC był bardzo zainteresowany. Po obejrzeniu zasad i fragmentu rozgrywki nabrał wątpliwości. A po obejrzeniu recenzji wyżej wspomnianego Recenzenta gra wyleciała z radaru. Z tego co widzę w komentarzach na yt nie jesteśmy odosobnieni w decyzji.
Widać, że poszło coś nie po Twojej myśli, ale mieszanie w to, w ten sposób recenzenta, hmm :roll:
Ja z tym co do tej pory widziałem, to skłonny jestem rzecz, napisać, że to wersja "okrojona" M&M III.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2022, 15:17 przez pavel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1374
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Emil_1 »

Ciekawe, czy autorzy się wypowiedzą
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Gambit »

prib4 pisze: 13 lis 2022, 15:10 "Gambit wypowiedział się na temat planszowego Heroes 3. Populacja wspierających zmniejsza się" :D
To gra celująca w KS. Główna populacja wspierających tam nie ma pojęcia, że istnieję :)
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Qzka »

eveni pisze: 13 lis 2022, 15:07 Podziwiam autorów gry za odwagę (lub pewność siebie) w wysłaniu gry do recenzji dla Gambita. Ciekawa jestem czego oczekiwali. Ja bardzo nakręcona na tytuł nie byłam, ale mąż przez sentyment do gry PC był bardzo zainteresowany. Po obejrzeniu zasad i fragmentu rozgrywki nabrał wątpliwości. A po obejrzeniu recenzji wyżej wspomnianego Recenzenta gra wyleciała z radaru. Z tego co widzę w komentarzach na yt nie jesteśmy odosobnieni w decyzji.
Dokładnie, miałem identyczne przemyślenia. Autorzy, którzy przesyłają gry do Gambita przed startem KS, muszą mieć albo duże jaja, albo muszą nie wiedzieć, że Tomek potrafi jak mało kto ostudzić mozolnie budowany hype na dany tytuł ;)
Awatar użytkownika
Prototypowo
Posty: 99
Rejestracja: 13 cze 2022, 08:16
Has thanked: 25 times
Been thanked: 67 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Prototypowo »

Emil_1 pisze: 13 lis 2022, 15:17 Ciekawe, czy autorzy się wypowiedzą
A co to zmieni? Gra jest praktycznie gotowa, niewiele ulegnie już zmianie. Przecież nie powiedzą "Gambit, twoje odczucia się nieprawdziwe - gra jest fajna i powinna Ci się jednak podobać". Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Ufunduje się, odniesie jakiś sukces, ewentualne recenzje pewnie będą umiarkowane (takie 6 lub 7/10) i ... tyle. Może dla kogoś będzie to jedyna gra planszowa i będzie bawił się znakomicie. Myślę, że filmy z rozgrywką mówią czym jest gra (ze wszystkimi plusami i minusami) i każdy na ich podstawie może uczciwie sobie powiedzieć czy u niego się sprawdzi. Uważam, że próba przeniesienia "Herosów" od początku była skazana na niepowodzenie - wersja komputerowa to gra stricte solo i mimo, ze sam mam sentyment (i tylko tyle!) do grania w hot seat, to te czasy już dla mnie bezpowrotnie minęły.
WYDAWNICTWO COCONUTSALAD: https://coconutsalad.com/
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3295
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: psia.kostka »

Qzka pisze: 13 lis 2022, 15:48 Tomek potrafi jak mało kto ostudzić mozolnie budowany hype na dany tytuł ;)
=Gambit=
"The Destroyer of Hype"
coming soon to cinemas
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: eveni »

pavel pisze: 13 lis 2022, 15:16
Spoiler:
Widać, że poszło coś nie po Twojej myśli, ale mieszanie w to, w ten sposób recenzenta, hmm :roll:
Nie bardzo rozumiem jaki jest Twój zarzut w moją stronę? Co jest niestosownego w powołaniu się na jego recenzję? :shock:
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: dannte »

Gambit pisze: 13 lis 2022, 14:52 Jeśli jeszcze ktoś mi zaufa i wyśle prototyp do zrecenzowania, to właśnie tak będą wyglądać oceny (+, -, +/-)
Jeśli mogę: nie podoba mi się ten "krótki minus", wygląda trochę jak "brak oceny" (dla kogoś kto przewinie na ocenę). Co Ty na to, by rozważyć inne symbole? Np. x / v albo kciuk w górę / w dół? A zamiast "+/-" może znak zapytania?
To taka uwaga bardziej z perspektywy wizualnej - nie kwestionuję twoich założeń, po prostu ten minus/łącznik/dywiz nie rzuca się w oczy jako coś negatywnego, tylko neutralnego. Ew. kolorowanie na zielono/czerwono? Albo wystarczy wydłużyć ten minus? (tak jakby na znaku zakazu wjazdu)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Gambit »

dannte pisze: 13 lis 2022, 16:39
Gambit pisze: 13 lis 2022, 14:52 Jeśli jeszcze ktoś mi zaufa i wyśle prototyp do zrecenzowania, to właśnie tak będą wyglądać oceny (+, -, +/-)
Jeśli mogę: nie podoba mi się ten "krótki minus", wygląda trochę jak "brak oceny" (dla kogoś kto przewinie na ocenę). Co Ty na to, by rozważyć inne symbole? Np. x / v albo kciuk w górę / w dół? A zamiast "+/-" może znak zapytania?
To taka uwaga bardziej z perspektywy wizualnej - nie kwestionuję twoich założeń, po prostu ten minus/łącznik/dywiz nie rzuca się w oczy jako coś negatywnego, tylko neutralnego. Ew. kolorowanie na zielono/czerwono? Albo wystarczy wydłużyć ten minus? (tak jakby na znaku zakazu wjazdu)
Cenna uwaga, dziękuję. Zastanowię się nad tym.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3295
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: psia.kostka »

dannte pisze: 13 lis 2022, 16:39 po prostu ten minus/łącznik/dywiz nie rzuca się w oczy jako coś negatywnego, tylko neutralnego.
Zlosliwi twierdza, ze dlugosc minusa jest odwrotnie proporcjonalna do wielkosci przelewu :mrgreen: (żart)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 248
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: upadly_bankowiec »

Gram w herosa trójkę do tej pory, ale tylko w HOTA na duelu (każdy gracz ma tylko jednego bohatera, jak zginie to game over, tury symultaniczne). Ja naprawdę chcę wesprzeć tą planszówkę, ale materiał Gambita tylko mnie utwierdził w przekonaniu że raczej nie będę miał tam czego szukać. Miałem jeszcze nadzieję że heksowa mapa przekona mnie do gry, ale nie wiedziałem tego że twórcy chcą ją traktować jako osobny wariant...

Jednak z ostateczną decyzją poczekam oczywiście do końca kampanii. Ale nie ukrywam że coraz bardziej biorę pod uwagę zakup Mage Knighta. Tylko obawiam się że mogę mieć problem ze znalezieniem chętnych do gry.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 560
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: goldsun »

Prototypowo pisze: 13 lis 2022, 15:56
Emil_1 pisze: 13 lis 2022, 15:17 Ciekawe, czy autorzy się wypowiedzą
A co to zmieni? Gra jest praktycznie gotowa, niewiele ulegnie już zmianie. Przecież nie powiedzą "Gambit, twoje odczucia się nieprawdziwe - gra jest fajna i powinna Ci się jednak podobać". Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Ufunduje się, odniesie jakiś sukces, ewentualne recenzje pewnie będą umiarkowane (takie 6 lub 7/10) i ... tyle. Może dla kogoś będzie to jedyna gra planszowa i będzie bawił się znakomicie. Myślę, że filmy z rozgrywką mówią czym jest gra (ze wszystkimi plusami i minusami) i każdy na ich podstawie może uczciwie sobie powiedzieć czy u niego się sprawdzi. Uważam, że próba przeniesienia "Herosów" od początku była skazana na niepowodzenie - wersja komputerowa to gra stricte solo i mimo, ze sam mam sentyment (i tylko tyle!) do grania w hot seat, to te czasy już dla mnie bezpowrotnie minęły.
Są dwa podstawowe zarzuty do tej gry i IMHO dałoby się z nimi coś jeszcze zrobić.
1. Walka na prostych mapkach. Ja i pewnie wiele innych osób (zwłaszcza tych, którzy wcześniej w HoMM nie grali), nie mam problemu z uproszczoną walką. Tylko mapka jest za mała, żeby faktycznie sprawiała jakąś przyjemność na dłuższą metę. Mapka musiałaby być większa. Nie wiem czy w bok, czy wzdłuż. Może wystarczy w bok i dodać przeszkadzajki do ustawiania na takiej mapce. Poświęcenie dodatkowej rundy to nie jest duży problem w walce z neutralami - to dałoby się przeżyć, w końcu to kwestia wyborów - wiesz że oddział jest słabszy to możesz zaryzykować, jak oddział silniejszy, to idziesz tylko jak masz zapas jednej rundy.
Do tego dołożyć żetony "wait" i "defense" i taka walka ujdzie w normalnych rozgrywkach, a "masochiści" ;-) powalczą sobie na Battlefields.
2. Gra na więcej niż 2 osoby. Chyba wszyscy mają to odczucie, że to jest gra na 2 osoby i te 3-4 graczy to tylko "na dokładkę" i jak Yeti - nikt jeszcze takiej rozgrywki nie widział. Z downtime pewnie nic się nie da zrobić. Ale więcej terenu bezwzględnie, żeby była możliwość poeksplorowania sobie, a nie ciasnoty na mapie, która będzie powodowała tłuczenie się 4 graczy już w 3-4 rundzie, mając po 2-3 jednostki w armii. Bo alternatywą jest tylko mapa ze wszystkich/większości 20 kafelków i rosnąca powtarzalność rozgrywek.

Możliwość wylosowania lepszego/gorszego artefakt/czaru - biorąc pod uwagę, że to jednorazowe karty, to nie jest aż taki problem z balansem. Karta nie zostanie mi na stałe do wykorzystania przez całą grę, więc jak wylosuję coś "mega", to nie będę od razu na mapie rządzić.
Ale tych kart czarów/artefaktów też powinno być więcej, zwłaszcza pod rozgrywkę na 3-4 graczy. Bo przy rozgrywce na 4 graczy, gdzie każdy będzie mógł mieć na ręce nawet 7 kart - to już jest 28 kart. Pod koniec takiej gry (przed ostatnimi walkami), już nie byłoby za bardzo kart do dobierania, zostałby tylko stos kart odrzuconych u każdego.
Ktoś policzył ile kart z tych 3 talii by zeszło przy 4 graczach, na 7 poziomie (czyli teoretycznie po 14 walk każdy), po 6 rundach (zakładając, że da się dojść do 7 poziomu w 6 rund) - minimalnie i maksymalnie ?

To są rzeczy które dałoby się jeszcze poprawić. Pytanie czy autorzy chcą to zmieniać, czy pójdą w kampanii w rozwój Battlefielda (więcej figurek, przeszkadzajek na dużą mapę), a do podstawki pójdą głównie zmiany kosmetyczne, poza odblokowaniem 4 frakcji.

Edit: do zmniejszenia downtime przy walkach, można zastosować jakąś regułę, że przy odpowiedniej przewadze, nie rozgrywamy walki, tylko od razu uznajemy za wygraną. Czyli oddział neutrali od razu się poddaje albo ucieka. ;-) Trzeba by pewnie jakoś dopracować jak taka reguła miałaby wyglądać, co brać pod uwagę z każdej strony. I spokojnie zakładam dodanie takiej reguły ewentualnie jako homerule.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Brylantino »

Swoją drogą film Gambita mi przypomniał serię Disciples i tamte zasady byłby dużo łatwiejsze do przełożenia na planszówkę (zwłaszcza jeżeli chodzi o walki - statyczne jednostki, pierwszy rząd blokuje drugi etc.). Niemniej jest to dużo mniej znane IP i nie ma aż tak kultowego statusu na rynku jak Homm.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Gambit »

goldsun pisze: 13 lis 2022, 17:28 Możliwość wylosowania lepszego/gorszego artefakt/czaru - biorąc pod uwagę, że to jednorazowe karty, to nie jest aż taki problem z balansem. Karta nie zostanie mi na stałe do wykorzystania przez całą grę, więc jak wylosuję coś "mega", to nie będę od razu na mapie rządzić.
To nie są jednorazowe karty. Po użyciu idą na Twój discard i możesz je znowu dobrać w kolejnej turze, jak w każdym deckbuilderze.
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: pcyzm »

Qzka pisze: 13 lis 2022, 15:48 Dokładnie, miałem identyczne przemyślenia. Autorzy, którzy przesyłają gry do Gambita przed startem KS, muszą mieć albo duże jaja, albo muszą nie wiedzieć, że Tomek potrafi jak mało kto ostudzić mozolnie budowany hype na dany tytuł ;)
Akurat jest to przykład tego, że polska scena recenzencka nie jest taka spaczona. Nie chodzi o samą ocenę, tylko o to, że taki materiał się pojawił, a nie że zastosowano regułę pod tytułem "wysyłamy, ale jak Ci się nie spodoba, to po prostu odeślij bez robienia materiału". Jak mniemam teoretycznie tytuł wpisywał się w zainteresowania Gambita, więc akurat nie dziwię się autorom, że przekazali grę do recenzji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Gambit »

pcyzm pisze: 13 lis 2022, 18:32
Qzka pisze: 13 lis 2022, 15:48 Dokładnie, miałem identyczne przemyślenia. Autorzy, którzy przesyłają gry do Gambita przed startem KS, muszą mieć albo duże jaja, albo muszą nie wiedzieć, że Tomek potrafi jak mało kto ostudzić mozolnie budowany hype na dany tytuł ;)
Akurat jest to przykład tego, że polska scena recenzencka nie jest taka spaczona. Nie chodzi o samą ocenę, tylko o to, że taki materiał się pojawił, a nie że zastosowano regułę pod tytułem "wysyłamy, ale jak Ci się nie spodoba, to po prostu odeślij bez robienia materiału". Jak mniemam teoretycznie tytuł wpisywał się w zainteresowania Gambita, więc akurat nie dziwię się autorom, że przekazali grę do recenzji.
Przyznać też muszę, że po prezentacji w Spodku byłem zadowolony z tego co widziałem. Potem trochę do mnie doszło, że tempo i sposób ogrywania tam tego tytułu "nieco" wypaczyły moje spojrzenie na grę.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: eveni »

pcyzm pisze: 13 lis 2022, 18:32 Jak mniemam teoretycznie tytuł wpisywał się w zainteresowania Gambita, więc akurat nie dziwię się autorom, że przekazali grę do recenzji.
Właśnie gra, która powinna wpasować się idealnie w gusta Gambita, ale również w tym gatunku jest mocno organy (przepraszam Tomek, że piszę jakby Cię tu nie było). I tu moje zastanowienie, że nie daje się specjaliście do oceny swojego dzieła, jeżeli nie liczy się przynajmniej na umiarkowanie pozytywną ocenę. Przecież przed startem kampanii hype na grę trzeba tylko windować. Wnioskuję (może błędnie), że twórcy swoje dzieło oceniają dobrze skoro zdecydowali się na ten krok.
ODPOWIEDZ