Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

Zagrałem raz na 4 osoby. 2 osoby nie oglądają piłki a 2 ogladaja. Jedna z osób która nie zna aie na piłce znalazła eksploit jak wygrywać każdy mecz... wystarczy mieć 10 napastników i bramkarza.... wygrywał zawsze wszystkie mecze. Szkoda ze w grze tego typu elementy taktyki sprowadza się do 10 napastników... takie nierealistyczne. Ale sama gra bardzo mi się podobała, Nie mogę się doczekać gry z dodatkami. :)
4 osoby
Czas 7 godzin

Punkty: kolega od exploitu 68 ptk
Ja : 46 ptk
3 kolega; 26 ptk
4 kolega: 20 ptk
Hala Madrid
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: bulczan »

Casiliasplp pisze: 06 gru 2022, 02:03 Zagrałem raz na 4 osoby. 2 osoby nie oglądają piłki a 2 ogladaja. Jedna z osób która nie zna aie na piłce znalazła eksploit jak wygrywać każdy mecz... wystarczy mieć 10 napastników i bramkarza.... wygrywał zawsze wszystkie mecze. Szkoda ze w grze tego typu elementy taktyki sprowadza się do 10 napastników... takie nierealistyczne. Ale sama gra bardzo mi się podobała, Nie mogę się doczekać gry z dodatkami. :)
4 osoby
Czas 7 godzin

Punkty: kolega od exploitu 68 ptk
Ja : 46 ptk
3 kolega; 26 ptk
4 kolega: 20 ptk
nie możesz mieć 10 napastników w tej grze. Maksymalnie trzech na środku i po jednym na skrzydłach, a to też w zależności jaką kartą taktyki się zagrywa
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

bulczan pisze: 06 gru 2022, 03:51
Spoiler:
nie możesz mieć 10 napastników w tej grze. Maksymalnie trzech na środku i po jednym na skrzydłach, a to też w zależności jaką kartą taktyki się zagrywa
A jaka zasada ci zabrania? :D

Na początku masz 5 atakujących 5 broniących
dostajesz 2 karty mogą być atakujące to już masz 7 vs 3. Potem szukasz akcji która pozwala ci zamienić koszulki stronami i już 10 vs 0. Kupujesz bramkarza i jesteś op.

Poczytaj to: https://boardgamegeek.com/thread/282252 ... ll-exploit
Mój kolega chyba nie był pierwszy.
Hala Madrid
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: bulczan »

Casiliasplp pisze: 06 gru 2022, 02:03 jaka zasada ci zabrania? :D

Na początku masz 5 atakujących 5 broniących
dostajesz 2 karty mogą być atakujące to już masz 7 vs 3. Potem szukasz akcji która pozwala ci zamienić koszulki stronami i już 10 vs 0. Kupujesz bramkarza i jesteś op.

Poczytaj to: https://boardgamegeek.com/thread/282252 ... ll-exploit
Mój kolega chyba nie był pierwszy.
Ok 10 atakujących zawodników to tak, wtedy to ma sens. Ja myślałem o 10 napastnikach, których nie możesz mieć
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: krisow »

Casiliasplp pisze: 06 gru 2022, 08:05
bulczan pisze: 06 gru 2022, 03:51
Spoiler:
nie możesz mieć 10 napastników w tej grze. Maksymalnie trzech na środku i po jednym na skrzydłach, a to też w zależności jaką kartą taktyki się zagrywa
A jaka zasada ci zabrania? :D

Na początku masz 5 atakujących 5 broniących
dostajesz 2 karty mogą być atakujące to już masz 7 vs 3. Potem szukasz akcji która pozwala ci zamienić koszulki stronami i już 10 vs 0. Kupujesz bramkarza i jesteś op.

Poczytaj to: https://boardgamegeek.com/thread/282252 ... ll-exploit
Mój kolega chyba nie był pierwszy.
Nie możesz mieć 7 do 3 po dostaniu kart. Zgodnie z instrukcją na początku gry zawsze masz 5 broniących i 5 atakujących. Po dostaniu młodzika oraz weterana z piłeczkami musisz 5 najniższych numerów zmienić na tarcze.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

Dobra racja. Ale potem podczas gry możesz kupić 5 napastników albo poszukać zdolności która pozwala obracać koszulki. IMHO op taktyka. Bo zawsze masz więcej goli niż przeciwnik.
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

bulczan pisze: 06 gru 2022, 08:26
Casiliasplp pisze: 06 gru 2022, 02:03 jaka zasada ci zabrania? :D

Na początku masz 5 atakujących 5 broniących
dostajesz 2 karty mogą być atakujące to już masz 7 vs 3. Potem szukasz akcji która pozwala ci zamienić koszulki stronami i już 10 vs 0. Kupujesz bramkarza i jesteś op.

Poczytaj to: https://boardgamegeek.com/thread/282252 ... ll-exploit
Mój kolega chyba nie był pierwszy.
Ok 10 atakujących zawodników to tak, wtedy to ma sens. Ja myślałem o 10 napastnikach, których nie możesz mieć
Dlaczego nie można mieć 10 kart zawodników z ataku? Max kart to 8?

Zastanawiają mnie też ograniczenia właśnie. Czy 8 to limit infrastruktury, piłkarzy i personelu? Na torze wydatków 8 to max.
Hala Madrid
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Miszon »

Ale żebyś wszystkich kupionych zawodników wystawił do meczu, to musisz mieć dużo kondycji. Zanim uzbierasz na tyle wysoki dochód w kondycji, to trochę gry minie. Sytuacji pomaga ta opcja z przekręcaniem koszulek na drugą stronę.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Widzieliście już nasze najnowsze wideo dot. Eleven, w którym Prezes rozgrywa pierwszą turę? Jeżeli nie, to koniecznie zobaczcie! Szczególnie jeżeli jesteście przed pierwszymi rozgrywkami :)

Linkujemy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=87Z8f4kwCH0
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

My tu piszemy że gra ma krytyczny błąd, tymczasem Portal zaprasza nas na filmik xD nieźle
Hala Madrid
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: uyco »

jaki krytyczny błąd? zanim kupisz 10 zawodników ofensywnych, odłożysz 10 kondycji to może być ostatnia kolejka. musza podejść odpowiedni zawodnicy, taktyka, tych zawodników trzeba utrzymać, najlepiej wytrenować… to wszystko może się udać przy założeniu, ze zaniedbasz pozostałe obszary. jaki sens?

e: wystarczy 5 zawodników, nadal musisz się na tym skoncentrować. pytanie jak szybko (w której kolejce) jesteś w stanie zbudować taki skład.

Casiliasplp pisze: 06 gru 2022, 16:02 My tu piszemy że gra ma krytyczny błąd, tymczasem Portal zaprasza nas na filmik xD nieźle
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

uyco pisze: 06 gru 2022, 20:44 jaki krytyczny błąd? zanim kupisz 10 zawodników ofensywnych, odłożysz 10 kondycji to może być ostatnia kolejka. musza podejść odpowiedni zawodnicy, taktyka, tych zawodników trzeba utrzymać, najlepiej wytrenować… to wszystko może się udać przy założeniu, ze zaniedbasz pozostałe obszary. jaki sens?

e: wystarczy 5 zawodników, nadal musisz się na tym skoncentrować. pytanie jak szybko (w której kolejce) jesteś w stanie zbudować taki skład.

Casiliasplp pisze: 06 gru 2022, 16:02 My tu piszemy że gra ma krytyczny błąd, tymczasem Portal zaprasza nas na filmik xD nieźle
Mówię chyba kolega grał 1 raz. 67 ptk przy moich 43 chyba. Wygrał wszystkie mecze xD. I w każdym 6 goli minimum.
Na bgg od 9 miesięcy o tym piszą. To jest exploit. nie opłaca się kupić obrońcy, lepiej kupić samych napastników + bramkarz.
Spokojnie tą taktyką pokonuje każdy zespół z 1 ligi xD
i wszystkich graczy przy stole.
Nie trzeba kupić 10 zawodników żeby mieć 10 koszulek ofensywnych...
Ostatnio zmieniony 06 gru 2022, 22:06 przez Casiliasplp, łącznie zmieniany 2 razy.
Hala Madrid
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Miszon »

Ale czy łatwo trafić na rynku na 5 piłkarzy ofensywnych o takich numerach, jakich ci brakuje, żeby pozbyć się obrońców? No i wciąż potrzebujesz w każdym meczu 5 kondycji, nie wiem czy tak od razu da się wejść na taki poziom jej produkcji.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

Miszon pisze: 06 gru 2022, 22:27 Ale czy łatwo trafić na rynku na 5 piłkarzy ofensywnych o takich numerach, jakich ci brakuje, żeby pozbyć się obrońców? No i wciąż potrzebujesz w każdym meczu 5 kondycji, nie wiem czy tak od razu da się wejść na taki poziom jej produkcji.
W 2/3 tygodniu kolega miał z 4 wskaźników 3 na maxa.

Ja z kolegami grałem w to raz. Może ułożyło mu się jedno na 10000 gier że tak poszło mu perfekcyjnie.
Zobaczymy w przyszłych grach.
Po prostu mam pewne obawy po 1 grze, ale mi się grało super robiąc różne strategie.
Lecz on miał prostą taktykę od 3 rudny nie musiał zajmować się składem bo wszystko wygrywał. potem skupił się na zdobywaniu ptk. Miał chyba tylko 4/5 piłkarzy.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: uyco »

grałem dopiero 3 razy solo (wszystko w 3 lidze), we wszystkich grach starałem się bardzo szybko pozyskać bramkarza i go wyszkolić / awansować (raz trafiłem na kombo - bramkarz 4 rękawice, sponsor + 2 do siły zawodnika). wszystkie gry (scenariusze) wygrałem, przegrałem tylko 1 mecz. na ten moment bramkarz jest dla mnie najistotniejszy. fakt, w jednej grze miałem ofensywnego obrońcę i trochę goli nastrzelał.
w opisanej strategii widzę podobny problem, co przedmówca - musisz trafić na ofensywnych piłkarz z formacji obronnych o niepowtarzających się numerach (pytanie ilu takich zawodników jest w talii?), szybko zadbać o produkcję kondycji, jednocześnie utrzymać to wszystko finansowo. wtedy nie masz dodatkowych akcji, wiec wszystkie akcje tracisz na zawodników i sponsora (2 zawodników + 1 sponsor co turę), zatem najwcześniej 5 zawodników będziesz miał pozyskanych (przy dużym szczęściu) w 3 kolejce. powinno się także wytrenować to towarzystwo.
spróbuję tak zagrać następnym razem, może coś w tym jest.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Miszon »

Mnie zastanawia co innego: a jeśli olać kompletnie drużynę (no OK, coś tam może wpadnie z punktów, ale całkiem przy okazji, może po prostu młodzików brać i trenować co tam z nich wyjdzie), a skupić się na stadionie? Za biuro można wyciągnąć o ile pamiętam więcej niż za pierwsze miejsce w lidze, jeśliby rozbudowywać stadion to też sporo - ktoś sprawdził ile da się z tego wyciągnąć? Testował ktoś taką strategię?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

uyco pisze: 06 gru 2022, 22:46 grałem dopiero 3 razy solo (wszystko w 3 lidze), we wszystkich grach starałem się bardzo szybko pozyskać bramkarza i go wyszkolić / awansować (raz trafiłem na kombo - bramkarz 4 rękawice, sponsor + 2 do siły zawodnika). wszystkie gry (scenariusze) wygrałem, przegrałem tylko 1 mecz. na ten moment bramkarz jest dla mnie najistotniejszy. fakt, w jednej grze miałem ofensywnego obrońcę i trochę goli nastrzelał.
w opisanej strategii widzę podobny problem, co przedmówca - musisz trafić na ofensywnych piłkarz z formacji obronnych o niepowtarzających się numerach (pytanie ilu takich zawodników jest w talii?), szybko zadbać o produkcję kondycji, jednocześnie utrzymać to wszystko finansowo. wtedy nie masz dodatkowych akcji, wiec wszystkie akcje tracisz na zawodników i sponsora (2 zawodników + 1 sponsor co turę), zatem najwcześniej 5 zawodników będziesz miał pozyskanych (przy dużym szczęściu) w 3 kolejce. powinno się także wytrenować to towarzystwo.
spróbuję tak zagrać następnym razem, może coś w tym jest.
Bramkarz 4 łapki i 2/3 siły brzmi też masno :D
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Casiliasplp »

Miszon pisze: 06 gru 2022, 22:47 Mnie zastanawia co innego: a jeśli olać kompletnie drużynę (no OK, coś tam może wpadnie z punktów, ale całkiem przy okazji, może po prostu młodzików brać i trenować co tam z nich wyjdzie), a skupić się na stadionie? Za biuro można wyciągnąć o ile pamiętam więcej niż za pierwsze miejsce w lidze, jeśliby rozbudowywać stadion to też sporo - ktoś sprawdził ile da się z tego wyciągnąć? Testował ktoś taką strategię?
15 ptk za rozbudowanie biura ja w to poszedłem i w stadion - > miałem 43 ptk
On w mecze i ptk ze sponsorów i miał ---> 67 ptk xD
Hala Madrid
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: ravenone »

Niektóre scenariusze wymuszają grę młodzikami. Akurat w ich przypadku łatwiej o punkty na koniec gry, bo zarabiają dodatkowe pkt za zagrany mecz czy strzelenie bramki. Oczywiście nie zawsze przekłada się to na tabelę ligową.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: crazygandalf »

Pokazujemy jak gra się w Eleven i co myślimy o grze. Może ktoś będzie zainteresowany?
Eleven Football Manager
niedobry.tata
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: niedobry.tata »

W temacie exploita (po przeczytaniu instrukcji) - wystarczy kupić 5 bramkostrzelnych zawodników, nawet nie trzeba ich wystawiać w meczu, koszulki odwracamy zaraz po kupnie. Ale rzeczywiście karty na rynku musiałyby podejść.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: lesar »

niedobry.tata pisze: 22 gru 2022, 17:36 W temacie exploita (po przeczytaniu instrukcji) - wystarczy kupić 5 bramkostrzelnych zawodników, nawet nie trzeba ich wystawiać w meczu, koszulki odwracamy zaraz po kupnie. Ale rzeczywiście karty na rynku musiałyby podejść.
Jak nie wystawisz zawodników w meczu to ich zakup nic nie da. Odwrócisz tylko koszulkę.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
niedobry.tata
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: niedobry.tata »

lesar pisze: 22 gru 2022, 21:15
Jak nie wystawisz zawodników w meczu to ich zakup nic nie da. Odwrócisz tylko koszulkę.
Exploit polega właśnie na odwróceniu wszystkich koszulek na symbol piłki.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: Sawmody »

niedobry.tata pisze: 23 gru 2022, 11:49
lesar pisze: 22 gru 2022, 21:15
Jak nie wystawisz zawodników w meczu to ich zakup nic nie da. Odwrócisz tylko koszulkę.
Exploit polega właśnie na odwróceniu wszystkich koszulek na symbol piłki.
Żeby móc z tych koszulek skorzystać, musisz wystawić piłkarzy do meczu. W innym wypadku musisz zastąpić te koszulki rezerwowymi.
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Eleven: Football Manager Board Game (Thomas Jansen)

Post autor: bulczan »

to tak nie działa. Koszulkę rezerwową (tą bez numeru) wstawiasz tylko wtedy kiedy wystawiasz do gry zawodnika z nr powyżej 11. Kiedy nie wystawiasz zawodnika do meczu to koszulka z tym nr zostaje na boisku tylko ma wtedy standardową wartość 1.
ODPOWIEDZ