Zombicide: Undead or Alive

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MowMiStefan
Posty: 669
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 76 times
Been thanked: 171 times

Zombicide: Undead or Alive

Post autor: MowMiStefan »

Do tej pory udalo mi sie zwalczyc FOMO Zombicide… chociaz bylo trudno… mzoe to kolejna proba… ale no do cholery dziki zachod do mnie przemawia. Wszystkie iteracje mi sie podobaja (moze oprocz GH), ale… Wild West + Steam Punk…

Przekonajcie mnie by [nie] kupowac?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Undead or Alive

Post autor: sitfun »

Ja nie wyobrażałem sobie Zombicide bez westernowego settingu także poleciałem allin na KS. Nie wypowiem się poki co do samej rozgrywki no ale to nadal Zombicide ;)
MowMiStefan
Posty: 669
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 76 times
Been thanked: 171 times

Re: Zombicide: Undead or Alive

Post autor: MowMiStefan »

sitfun pisze: 02 lis 2022, 23:30 Ja nie wyobrażałem sobie Zombicide bez westernowego settingu także poleciałem allin na KS. Nie wypowiem się poki co do samej rozgrywki no ale to nadal Zombicide ;)
No ja do tej pory nic nie kupiłem Zombicide głównie dlatego, ze za dużo było opcji, a każda mi się podoba. Podoba mi się Black Plague i "średniowieczny setting", ale podoba mi się też 2.0 i "World War Z" setting... no i oczywiście Invader ze "Star Troopers" też ma super klimat... no ale wszystkiego przecież nie wezmę!!! I tu nagle pojawia się Undead and Alive.... no i.... w końcu jest setting z istotną przewagą...

Pytanie dla kogoś kto grał w U&A: różni się znacząco od BP/2.0? Co jest lepsze mechanicznie? Oczywiscie wiem że jednemu śmieć, drugiemu skarb, ale choćby kwestia otwierania drzwi w BP vs Invader - choć grałem dawno, to z tego co pamietam w BP akcja zwykła, w Inv darmowa.

Jak płynne jest U&A?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Zombicide: Undead or Alive

Post autor: hejcz »

Ja zagrałem misje 0 i 1 w U&A i 8 misji w czarnej pladze.

Moim zdaniem na plus U&A:
  1. Więcej bohaterów w podstawce.
  2. Dynamit jest prościej znaleźć niż smoczą żółć i pochodnię. Wydaje mi się, ze to jest balansowane tym że abominacje dokładają spawny i majœ więcej aktywacji niż w CP.
  3. Klasy postaci - w szczególności ci "duchowni", którzy dodają efekty obszarowe tam gdzie dołożą swój token.
  4. Runnerzy mają inny kolor plastiku niż walkerzy.
  5. Uproszczone ustalanie źródła hałasu.
Na minus U&A:
  1. Mniej sculptów grubasów i runnerów niż w Zombicide 2.
  2. Wydaje mi się że sculpty z CP były bardzo fantasy, a sculpty zombie z U&A modłyby być bardziej klimatyczne (w szczególności połowa sculptów grubasów to fotografowie).
  3. Moim zdaniem zauważalnie bardziej skomplikowane zasady - różne spawny, balkony i linie widzenia (nie wiem czy tak samo działają jak w Wolfsburg).
  4. W podstawce jest 10 misji. Trochę mało.
Ja sprzedałem CP na rzecz U&A i zdecydowanie nie żałuję.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Zombicide: Undead or Alive

Post autor: KOSHI »

Wg. mnie Plaga<Horda<2 edycja < UoA (prawdopodobnie, ale idzie taki zestaw że musi siąść). Jak bym miał wybierać z fantasy to bym wziął Hordę chociaż i tak bym polecał coś nowszego. Plagę miałem, klimat, design mi mega pasi, ale za dużo rzeczy w mechanice mi nie gra. Jak z nowszych to chyba UoA. Wydaje mi się prostsza i z ciekawszymi mechanikami. Mam duży zestaw związany z 2 edycją, trochę grałem, ale nie widzę nic ciekawego w tym. Nawet dodatkowe zombie tego nie zmieniają. To jest klasyczna sieka bez finezji. Czekam jak dojadą nowe abomki do UoA i wio. Jak zatrybi to cały zestaw od 2 edycji idzie na sprzedaż.
MowMiStefan
Posty: 669
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 76 times
Been thanked: 171 times

Re: Zombicide: Undead or Alive

Post autor: MowMiStefan »

A gdzie tam plasuje się Invader?

Gdyby nie to, że mam Project Elite, to pewnie brałbym Invader bez wahania... a tak.... kupiłem jakiś czas temu i wciąż siedzi w folii... i nie wiem czy otwierać
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Zombicide: Undead or Alive

Post autor: KOSHI »

Invadera nie miałem, ale ponoć jest niezły. Myślę, że gdzieś pośrodku. Zawsze możesz sprzedać, jak nie siądzie. To chyba i tak lepsze, niż kupować kolejną część.
ODPOWIEDZ