Gra wojenna po polsku

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mega karaczan
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:17
Has thanked: 3 times

Gra wojenna po polsku

Post autor: mega karaczan »

Czołem, jeśli są tu jacyś fani gier wojennych, to prosiłbym o radę. Szukam relatywnie przystępnej gry wojennej po polsku
Kontekst: ostatnio syn wykopał z szafy mojego stareńkiego Squad Leadera i mnie męczy, żeby z nim pograć. No i ogólnie się zastanawiam, czy zamiast wgryzać się znowu w tego starucha, to może bym od razu się szarpnął na coś nowocześniejszego. Zerkałem już w stronę Combat Commandera i ASL-a, ale nie mogę znaleźć polskiego wydania (jeśli w ogóle ktoś to wydawał w naszym języku).
Język polski jest tu wymogiem koniecznym

Podsumowując
- Klasyczna gra wojenna po polsku
- Bez mechaniki budowania talii czy ograniczenia rozkazów dostępnymi kartami
- Najlepiej w miarę przystępna
- Realia - optymalnie współczesne konflikty zbrojne (lata 1939+)
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: myszons »

Odezwij się do @Leviathan lub zerknij na jego kanał WojennikTV. Napewno dobrze doradzi.

Pozdrawiam M
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: Otorek »

Nic mi do głowy nie przychodzi prócz bardzo starych gier, a z obecnych to te wydawane przez TiS. Sam posiadam kilka wojennych tytułów bez wyjątku po angielsku :(. Dwie gry GMT, które podebrali polscy wydawcy (o ile się nie myle) to Twilight Struggle i Dominant Species, ale jedna to przeciąganie liny, a druga to wysoko interaktywne euro, a nie gry wojenne :/
Można też próbować z PL instrukcjami i grami niezależnymi językowo, np. Sekigahara (gra nie spełnia założeń) - najlepsze źródło to BGG
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Do Salerno '43 instrukcja była tłumaczona na polski przez użytkownika (użytkowników?) portalu: strategie.net.pl
Pytanie czy to nie jest jednak za wysoki próg wejścia.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
mega karaczan
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:17
Has thanked: 3 times

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: mega karaczan »

Dzięki za propozycje, do ASL-a też jest instrukcja tłumaczona chałupniczo, ale liczyłem na to, że może ktoś jednak takie gry w PL wydaje po naszemu (np. klasycznego Squad Leadera mam po polsku). Twilight Struggle mam, kocham go, ale chodzi mi bardziej o typowo wojenne gry.

Gdyby komuś jeszcze coś wpadło do głowy, to będę wdzięczny za propozycje.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Niektóre tłumaczenia fanowskie nie odstają od oryginału; rzuć okiem na Stalingrad '42:
https://gmtwebsiteassets.s3-us-west-2.a ... GEHRKE.pdf
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5203
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 273 times
Been thanked: 888 times
Kontakt:

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: raj »

mega karaczan pisze: 07 lis 2022, 12:46 - Klasyczna gra wojenna po polsku
Nie do końca klasyczne, ale to tym lepiej.
Bitwy małych oddziałów od Strategematy.
Na ten moment w sklepie dostaniesz Carentan i Bitwy Czarnej Kawalerii - WZGÓRZE 262.
Polecam.
http://strategemata.pl/pl/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: Gra wojenna po polsku

Post autor: psborsuk »

Sekigahara jest imo świetną grą, a instrukcję pl można ściągnąć z bgg.
Podobnie Crusader rex, którego kończę powoli tłumaczyć.
Świt Rebelii... ]:->
ODPOWIEDZ