Star Wars: Shatterpoint (N.N.)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Star Wars: Shatterpoint (N.N.)

Post autor: strzewka »

Obrazek

Rebel właśnie ogłosił wydanie w Polsce nowej gry figurkowej Star Wars: Shatterpoint.

https://boardgamegeek.com/boardgame/374 ... atterpoint

Zapowiedź: https://www.facebook.com/REBELpl/videos ... 949168206/
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: khuba »

Jakby kogoś interesowało źródło tej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=ueK7CibiblQ (kanał:REBEL i wszystko gra)

W filmie kilka screenshotów + mało informacji, zasadniczo jest tam tylko:
"Atomic Mass Games"
"Szybkie, taktyczne starcia w uniwersum Star Wart""
"Lato 2023"


Dodatkowe info z FB:
"Nastał burzliwy czas wojny, która ogarnia planety od Światów Jądra aż po Zewnętrzne Rubieże! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się stanąć po stronie światła z Anakinem Skywalkerem i Ahsoką Tano, czy podążysz mroczną ścieżką z zabójczą Asajją Ventress i bezwzględnym Lordem Maulem, Twoje wybory wpłyną na losy galaktyki.
W Star Wars: Shatterpoint, dwuosobowej grze figurkowej, przejmiesz kontrolę nad kultowymi postaciami ze świata Star Wars i ich sojusznikami, walcząc z przeciwnikiem o to, kto pierwszy osiągnie cele misji.
Pamiętaj, że najlepsi dowódcy to ci, którzy szybko przystosowują się do sytuacji pośród chaosu bitwy i korzystają z dobrodziejstw Mocy."
https://www.facebook.com/watch?v=5342933949168206
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: karawanken »

Ale wydają po polsku czy są tylko dystrybutorem wersji angielskiej? Nigdzie nie widzę tej informacji.
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: khuba »

karawanken pisze: 09 lis 2022, 18:31 Ale wydają po polsku czy są tylko dystrybutorem wersji angielskiej? Nigdzie nie widzę tej informacji.
Mało informacji jest na tą chwilę, post Planszowych Newsów sugeruje polskie wydanie (na zdjęciu opakowania jest też logo Rebela:
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... SzfXZaqbPl
"Fani Star Wars oraz gier figurkowych są na pewno w tym momencie zachwyceni! Wydawnictwo Rebel.pl zapowiedziało właśnie polskie wydanie Star Wars: Shatterpoint!"
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: Dejw87 »

Wygląda to na Marvel Crisis Protocol w świecie Gwiezdnych Wojen. Nie podobają mi się modele figurek, na plus, że będzie po Polsku ale ciekawe jak długo będzie to Rebel tłumaczył.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: psia.kostka »

Jakies to bardziej kreskowkowo-komiksowe, niz StarWarsowe. No nie wiem, nie wiem.
Widac Imperial Assault i Legion to za malo, mozna dalej krecic lody ;)
Tylko czy srodowisko graczy juz zapomnialo, co sie dzieje z polskimi wersjami dluuugich serii?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 09 lis 2022, 20:11 Jakies to bardziej kreskowkowo-komiksowe, niz StarWarsowe.
Bo nawiazuja mocno do estetyki Clone Wars, ale zeby powiedziec ze nie sa StarWarsowe... no come on
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: psia.kostka »

japanczyk pisze: 09 lis 2022, 20:21
psia.kostka pisze: 09 lis 2022, 20:11 Jakies to bardziej kreskowkowo-komiksowe, niz StarWarsowe.
Bo nawiazuja mocno do estetyki Clone Wars, ale zeby powiedziec ze nie sa StarWarsowe... no come on
Trzeba znac/lubic/akceptowac te stylistyke. Ja, jak dotad, tych seriali animowanych nie ogladalem. (Jesli ktos ma je "zachomikowane" i chcialby udostepnic na dlugie, zimowe wieczory to chetnie nadrobie 8) -> PW)
Znam 9 filmow kinowych, wiec i tak jestem bardziej tolerancyjny niz ortodoksi twierdzacy, ze SW skonczylo sie na ep 4-6 ;)

Czyli gra celuje w mlodsze pokolenie, czy tez w bardziej elastycznych wyznawcow. Zapewne jest to odswiezajace i potrzebne, aby nie pachnialo ciagne naftalina od Luke'a i Vadera. Ale zrozumiem gdy ktos powie, ze nie ma pojecia kto jest na tej okladce gry :lol:

PS komiksowe grafiki w LE: Alien tez hejtuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09 lis 2022, 21:24 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: Mr_Fisq »

Ja tu widzę kreskówkowy Star Wars pełną gębą. Wygląda zacnie i bardzo dobrze - może znowu środowisko bitewniakowo-figurkowe się rozszerzy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: kaimada »

psia.kostka pisze: 09 lis 2022, 21:22
japanczyk pisze: 09 lis 2022, 20:21
psia.kostka pisze: 09 lis 2022, 20:11 Jakies to bardziej kreskowkowo-komiksowe, niz StarWarsowe.
Bo nawiazuja mocno do estetyki Clone Wars, ale zeby powiedziec ze nie sa StarWarsowe... no come on
Trzeba znac/lubic/akceptowac te stylistyke. Ja, jak dotad, tych seriali animowanych nie ogladalem. (Jesli ktos ma je "zachomikowane" i chcialby udostepnic na dlugie, zimowe wieczory to chetnie nadrobie 8) -> PW)
Znam 9 filmow kinowych, wiec i tak jestem bardziej tolerancyjny niz ortodoksi twierdzacy, ze SW skonczylo sie na ep 4-6 ;)

Czyli gra celuje w mlodsze pokolenie, czy tez w bardziej elastycznych wyznawcow. Zapewne jest to odswiezajace i potrzebne, aby nie pachnialo ciagne naftalina od Luke'a i Vadera. Ale zrozumiem gdy ktos powie, ze nie ma pojecia kto jest na tej okladce gry :lol:

PS komiksowe grafiki w LE: Alien tez hejtuje :mrgreen:
Zachomikowane ma je Disney+ :roll:

Figurki żywcem wyjęte z SW Miniatures.
robsal
Posty: 42
Rejestracja: 25 lip 2012, 17:58

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: robsal »

Boje się ceny . Ale pewnie kupie jako fan SW a bitewniaki lubię
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: NeXuS AlphA »

karawanken pisze: 09 lis 2022, 18:31 Ale wydają po polsku czy są tylko dystrybutorem wersji angielskiej? Nigdzie nie widzę tej informacji.
Na zapowiedzi AMG na YT było że podstawka będzie wydana w kilku językach, w tym po polsku. Natomiast dodatki będą już uniwersalne czyli mają w sobie zawierać elementy we wszystkich "obsługiwanych" przez grę językach.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: BOLLO »

Powiem jestem mocno zainteresowany bo szukam jakiegoś skirmisha w wersji polskiej który nie będzie tak skomplikowany jak Skytear.
Nie grałem w Crisis Protocol ale z tego co widzę to podstawka kosztuje 350+pln a później to już jakieś niebotyczne ilości dodatków po 1-2 figurki w cenie 100-250pln
Gra pewnie zachęci niczym X-wing a później to już płyniesz z kolejnymi dodatkami. Takie figurkowe LCG...
Jeżeli cena będzie ok i będę miał z kim grać to kto wie. Jakoś przypomina mi to trochę Warhammer Underworlds w świecie SW
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: arian »

Rozumiem, że wybór okresu Wojen Klonów jest podyktowany koniecznością wrzucenia do gry superbohaterów, ale niestety nie przepadam za tym okresem. Serial trochę mi go zepsuł i przez to wszystko z tego okresu wydaje mi się bardzo dziecinne i kojarzy z głupimi fabułkami z serialu dla dzieci (i polityką). Do tego trochę dość mam już Jedi, więc podobnie jak z gwiezdnowojennym Pandemikiem moje zainteresowanie mocno spada. Legion dalej bardziej mnie kusi. Gdybym tylko miał z kim w to grać... :(
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: strzewka »

Z informacji na stronie wydawnictwa wynika, że figurki będą do malowania czyli nie tak jak SW Miniatures gdzie figsy były gotowe.
https://www.wydawnictworebel.pl/pages/z ... -1623.html
Ciekawe jak daleko będzie odbiegać od Legionu?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: karawanken »

Ja dosłownie tydzień temu stwierdziłem, że w końcu trzeba kupić jakiegoś shirmisha (przymierzam się do tego już kilka lat) najlepiej po polsku aby spokojnie z dzieckiem grać. Wojny Klonów uwielbiam, zresztą dzieciaki też bardzo lubią. Więc teraz tylko czekam na premierę :D
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: Wosho »

A jak to sie ma do Legionu? Czy nei lepiej wejsc w system ktory juz zyje i ma turnieje?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: Michałku »

Wosho pisze: 10 lis 2022, 11:11 A jak to sie ma do Legionu? Czy nei lepiej wejsc w system ktory juz zyje i ma turnieje?
Zupełnie inna gra, zupełni inny target.
Legion jest bitewniakiem - znacznie więcej modeli, więcej miejsca i czasu - jedna bitwa do 2,5-3 h, nie licząc przygotowania i rozstawienia stołu. Może też być trudniejszy do ogarnięcia dla młodszych graczy ze względu na skomplikowanie i język angielski.
Shatterpoint myślę, że będzie kierowany przede wszystkim do młodszego odbiorcy. Szybszy, mniejszy i po polsku. Wybór wojen klonów z ich stylistyką też nie jest przypadkowy.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: Mr_Fisq »

Michałku pisze: 10 lis 2022, 11:41 Shatterpoint myślę, że będzie kierowany przede wszystkim do młodszego odbiorcy. Szybszy, mniejszy i po polsku. Wybór wojen klonów z ich stylistyką też nie jest przypadkowy.
Młodszego, początkującego, grania rodzinnego - dobry materiał do wciągania swoich dzieci w skirmishe i później bitewniaki.

Jedyne czego brakuje to malowania na figurkach.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: strzewka »

Jak pisałem wyżej z informacji wynika, że będą figurki do malowania.
Fajnie, że to będzie coś prostszego i szybszego od Legionu pewnie coś jak Warhammer Underworld, w który grałem trochę ale przeszkadzała mi bariera językowa a teraz będzie po polsku więc czekam z niecierpliwością.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: szczudel »

arian pisze: 10 lis 2022, 09:47 Serial trochę mi go zepsuł i przez to wszystko z tego okresu wydaje mi się bardzo dziecinne i kojarzy z głupimi fabułkami z serialu dla dzieci (i polityką).
Czy oglądaleś sezon 6/7? Nie jest to wyrzut, ale jeśli nie to przestaniesz mieć wrażenie, że to dziecinny serial i może gra Ciebie bardziej zainteresuje.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Shatterpoint

Post autor: arian »

szczudel pisze: 11 lis 2022, 09:37
arian pisze: 10 lis 2022, 09:47 Serial trochę mi go zepsuł i przez to wszystko z tego okresu wydaje mi się bardzo dziecinne i kojarzy z głupimi fabułkami z serialu dla dzieci (i polityką).
Czy oglądaleś sezon 6/7? Nie jest to wyrzut, ale jeśli nie to przestaniesz mieć wrażenie, że to dziecinny serial i może gra Ciebie bardziej zainteresuje.
Tak, oglądałem wszystkie sezony i nawet jakieś materiały dodatkowe. Zgadzam się, że serial robi się dojrzalszy. Tam są bardzo dobre odcinki, niektóre aż nie pasujące do serialu "dla dzieci" (jak ten z niewolnictwem). Tylko całościowy odbiór jednak mam jaki mam. W ogóle, to Wojny klonów fajnie spinają średnią trylogie ze starą trylogią i wydarzeniami po niej (Mandalorian, Księga Boby Fetta), i na pewno jak ktoś jest fanem, to trzeba to obejrzeć. Mnie po prostu ten okres jakoś nie przekonuje. Zdecydowanie bardziej podobali mi się Rebelianci.

Do tego jednak wydarzenia w serialu są pokazywane trochę w wersji "dla dzieci". Wrogowie celują, ale zamiast strzelić to wzywają wsparcie, postaci strzelają z trzech metrów i przez pół odcinka nie mogą się trafić. Wszystko udaje się w ostatniej chwili niesamowitym zbiegiem okoliczności... Świetny materiał na grę w sumie. :D

Nie mówię, że nie spróbuję. Zobaczymy. Ashokę i Obi-Wana lubię. Niestety od Klonów wolę Szturmowców. :wink:
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: Shatterpoint (N.N.)

Post autor: Aftar2 »

To jak ten okres ci się nie podoba, to tylko trochę poczekasz i pewnie będziesz zadowolony ;)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Star Wars: Shatterpoint (N.N.)

Post autor: Acererak »

Ruszyła przedsprzedaż i powiem szczerze - ceny niezbyt zachęcające, a szkoda trochę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Shatterpoint (N.N.)

Post autor: Mr_Fisq »

Acererak pisze: 30 sty 2023, 09:54 Ruszyła przedsprzedaż i powiem szczerze - ceny niezbyt zachęcające, a szkoda trochę.
Zobaczymy jakie będą ceny w tańszych sklepach, ale za ~550PLN to można kupić już Heart of Ghur (Wszystkomająca podstawka do Warcry), podstawkę do Kill Team można mieć nawet taniej => ~500PLN, a wydaje się, że to ta sama kategoria gier (i podobna zawartość zestawy podstawowego).

Zestaw 4 figurek za ~200PLN np. Doku też nie napawa optymizmem. Ciekawe jaki poziom szczegółowości będzie prezentował goły niepomalowany plastik.

EDIT:
Z podobnych gier od GW drożej wychodzi tylko Necromunda, gdzie jest zauważalnie więcej figurek (SW 16 vs NM 26) niby SW ma droidy z 3 figurkami na pojedynczej podstawce, ale w Necro mamy 2 pojazdy i 4 jednostki kawalerii....
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ