Gra miesiąca - Listopad 2022

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra miesiąca - Listopad 2022

Post autor: JollyRoger90 »

Moje zestawienie za listopad 2022:
1) Standardowe rozgrywki

Nowości:
Mozaroller (2) - z wymiany z mathandlu, przypadkiem niestety :/ Aczkolwiek calkiem prosta turlanka w klimacie dostawcy pizzy. Na 15 minut jak znalazl. Zostaje w kolekcji :)
Paranormalni detektywi (2) - gra z poczty planszowej. Ciekawy koncept, ale nie chwyciło za serce.
Niepożądani Goście (5) - kolejny tytuł z poczty. Na początku cieżko było się zabrać, bo niezbyd dobrzy jesteśmy w dedukcyjne gry, ale z każdą kolejną rozgrywką szło lepiej. Super aplikacja do niej (nie obowiązkowa). Dobra również do gry solo. Denerwuje tylko mozolny setup i składanie po grze ;/ dlatego lepiej grac solo z apką, bo wtedy karty wychodza sukcesywnie a nie wsyzstkie na raz trzeba wyciagac :)
Pory roku (1)) - pierwsza stycznośc z tytułem na 4 osoby. Dwie już ograne. Niby są kombosy niby cos sie dzieje, ale sucha ta gra i taka nijaka. Zagram jeszcze z raz, aby potwierdzić opinie.
Zatoka kupców (1) - zagrane tuż po premierze. Ciekawy koncept, że każdy gra sam sobie, tylko jest delikatny punkt styku na głównej planszy. Bez dodatków może byc małą regrywalność. Wykonanie robi wrażenie, aczkolwiek jakośc pozostawia wiele do życzenia (rozwarstwiajacy sie karton). Chętnie zagram jeszcze raz
Ankh: Bogowie Egiptu (1) - rozgrywka na dwie osoby. Juz wiem skąd te pochlebne opinie ze dobrze to dziala na dwie osoby. Bo dziala :) Nie do końca wiedziałem jak efektywnie wykorzystac plansze bogow.
Super sprawa z dzieleniem obszarów i zmiana ich kolejności! Mam tylko mieszane uczucia z tym, że na końcowym torze roznica byla 2 pkt miedzy nami. Dziwne to troche, ale chętni eusiąde do kolejnych rozgrywek :)
Cubitos (1) - wesoła turlanka wyścigowa z elementem push your luck. Gralo sie szybko, przyjemnie, odsadzilem przeciwnika bardzo. Chetnie zagram jeszcze raz, ale tylko jesli gra bedzie trwac 30-45 minut, jesli dluzej to wole co innego, bardziej miesistego, wyjac na stół.
Reavers of Midgard (1) - bylem napalony na ten tytul, ale jak w koncu moglem pozyczyc i zagrac to emocje opadly. Sucha gra i taka bez historii. MAchinalne wykonywanie ruchów. Fajne to, że oboje poszlismy w rozne drogi zwyciestwa i mimo ze na torze pkt mialem ich 2x mniej to dogonilem punktami z zestawow, celów itd. Raczej nie bede chcial usiasc kolejny raz do niej
Voyages (1) - w koncu wydrukowalem i zagralem. Dla mnie przyjemna wykreslanka z prostymi zasadami. Moze to zboczenie na punkcie gier z motywem morskim ;p Małżonce nie siadlo, wiec bede grać solo


Powroty:
Zamki Toskanii (1) - nie mniej udana niż Zamki Burgundii. Szybka i satysfakcjonująca. Małżonka lubi :)
Endeavor: Wiek Żagli (1) - jedna z ulubionych gier. Lubię tę rozkmine, ciasnote no i szybki czas rozgrywki. Czas dorzucić przedsięwzięcia :)
Rakieta imprezowa (4) - stała imprezówka w naszym gronie. Kosztuje grosze a ile zabawy :) Mam rzy tej grze vibe państw-miast
Rzuć na tacę (1) - jedna z ulubionych turlanek
Urbanista (1) - dobra do gry solo i we dwójkę. Satysfakcjonująca łamigłówka na 20 minut :)
Karty Dżentelmenów (1) - w odpowiednim gronie całkiem sporo smiechu. Mało regrywalna, więć raz na rok można dupnąć.
Brzdęk w kosmosie! (1) - tłumaczyłem nowym osobom ich egzemplarz. Grało się cąłkiem przyjemnie, ale setting smoczy bardziej do mnie trafia :)
Dice throne (1) - drugie podejscie. Albo coś znowu żle graliśmy, albo znowu przerost formy nad treścią. Stanowczo za długo się gra na to co gra oferuje i czym chce być.


Łącznie rozgrywek - 26

2) Board Game Arena.
Lekkie zachłyśnięcie BGA stąd też wyraźnie mniejsza ilość partii

Martian Dice: 6 gry
7 Cudów Świata: Pojedynek: 3 gry
Zamki Burgundii: 3 gry
SteamRollers: Maszyny Parowe: 1 gry
Dice Hospital: 1 gry
Na skrzydłach: 1 gry
Caper: Europe: 1 gry
Królestwo w budowie: 1 gry
Architekci 7 Cudów Świata: 1 gry
Assyria: 1 gry
Point Salad: 1 gry
Jednym słowem: 1 gry [Filtr]
List miłosny: 1 gry

Łącznie rozgrywek - 22
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Podsumowanie: rozgrywek wszelakich - 48
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Gra miesiąca: Chyba Niepożądani Goście, dawno nie bawilem sie tak dobrze przy grze dedukcyjnej, a nie lubie przepadam za tym rodzajem gier.
Rozczarowanie miesiąca: Zdecydowanie Reavers of Midgard. Bolesny upadek z wysokości hype'u.
Plany na kolejny miesiąc: Duzo nowości wpadło, ale niestety nie z mojej półki ;/ Niestety grudzen jest u mnie mocno poplanowany, wiec bede zadowolony jak zagram w 2 swoje nowości. Koniecznie musze zdjac z półki wstydu Clash of Cultures, ponieważ to prezent z poprzednich świąt i niedlugo bedzie rocznica ;p No i licze na jakieś świąteczne granie :D
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra miesiąca - Listopad 2022

Post autor: charlie »

Listopad 2022 roku 78 partii w 26 tytułów, w tym 7 nowości. Znów mało online - 5 partii.

Nowości: Odjechane jednorożce, Timeline: Wynalazki, Small World: Wielkie damy. Royal Bonus. Przeklęci!, Budowa zamku, My Shelfie, Jurasik, Solenia.
Powroty: Azul: Witraże Sintry, Pora na Stwora, Spacer po Burano, Wsiąść do Pociągu: Nowy Jork.
Stałe tytuły: Small World, Lamaland, Jamajka, Pory Roku, Splendor, Piraci: Karaibska flota, Miodek, Mały Książę: Stwórz mi planetę, Fabryka czekolady, Shifting Stones, Ślimaki to mięczaki, Śpiące Królewny, Paszczaki, Czy wiesz, który zwierz...?, Dobble.
Najwięcej Partii: Budowa zamku(16)
Powrót miesiąca: Azul: Witraże Sintry.
Chwiler miesiąca: Odjechane jednorożce - głupawe, ale w odpowiednim gronie można.
Rozczarowanie miesiąca: Jurasik.
Zaskoczenie miesiąca: Solenia.
Nowość miesiąca: Solenia - kupił mnie ten pomysł, wokół którego zbudowano grę - plansza ze zmieniającym się dniem w noc i na odwrót, za którą idzie mechanika z opóźnionym otrzymywaniem zasobów/punktów.
Pozostałe nowości na plus: My Shelfie, Timeline: Wynalazki
Gra miesiąca: Solenia.
ODPOWIEDZ