Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 121
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: zuroslawski »

Hej , chcialbym prosic o pomoc przy wyborze gry. Szukam gry dla 8 latkow, ktorzy sa juz w miare ograni. Gramy wspolnie w Eldorado, Avel, Wsiasc do Pociagu, Brzdek, Najezdzcy ze Scytii, Talisman. Najbardziej zalezy mi na czyms w klimacie fantasy w stylu Talisman, moze byc cos trudniejszego. Nie interesuja mnie tytuly typu Karak poniewaz mamy juz Avel i to mogloby byc za proste i nudne w porownaniu do Avel. Myslalem o Magii i Myszy jednak jest trudno dostepna.

Myslalem rowniez nad jakims bitewnym tytulem np. Dice Throne czy Unmatched tylko nie wiem ktora moglaby bardziej podejsc poniewaz nigdy nie gralem w te tytuly?

prosilbym o jakies propozycje.
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: Cyel »

zuroslawski pisze: 01 gru 2022, 18:51
Myslalem rowniez nad jakims bitewnym tytulem

Takim prościutkim, skirmishowym tytułem w sam raz dla dzieciaków może być War Cry - normalnie raczej bym nie polecił, ale dla tak młodych graczy to zdecydowanie może być coś czym się będą maksymalnie jarać przez czas dłuższy a może i będzie to początek życiowego hobby i okazja do rodzinnego "quality time" nie tylko przy samej rozgrywce ale i czynnościach dookoła niej :) Inne tytuły GW mogą jednak mieć za dużo komplikacji i to na dodatek niepotrzebnej, bo nie przekładającej się na specjalnie interesujące wybory podczas rozgrywki.

Jeśli klimaty i/lub cena nie z Waszej półki, to może Saga? Historycznie, a więc i edukacyjnie, ale bez jakiegoś strasznego ciśnienia - jak jeden będzie chciał grać Rzymianami a drugi Saracenami albo jeden Wikingami a drugi Krzyżakami to nie oznacza, że nie będą mogli ze sobą toczyć bitew, bo byłoby to "nierealistyczne" ;) Zaletą będą na pewno tanie figurki.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: RUNner »

Zamiast Unmatched chyba zaoferowałbym Drako. Unmatched to pozycja dla nieco starszej dzieciarni, ale to tylko moje zdanie. Skoro gracie w Avela, to może czas na Małe Epickie Podziemia? Z tym że tutaj trzeba raczej grać z dorosłym, który by trzymał pieczę nad zasadami. Prosty bitewny tytuł? Warchest!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: McNab »

Mam wszystko co wyszło do Unmatched po Polsku i gram z 8-mio letnim (miał jeszce 7 lat jak zaczęliśmy grać) synem. Pierwsza rozgrywka nową postacią to zawsze rozwiedka bojem, ale później idzie już gładko.
Wyniki zapisujemy w tabelce, tzn. która postać wygrała i kto nią dowodził, naprawdę fajny i prosty tytuł.
Drako też fajne, brak tekstu na kartach i tylko ikony (chyba 4 rodzaje), graliśmy to jak syn miał 5-6 lat, ale kiedy skończył siedem poczuł się "dorosły" i powiedział, że więcej w to nie zagra, więc sprzedałem.
Według mnie Drako bardziej nie wybacza błędów, niby prostsze, ale jak się czegoś nie przewidzi, to można szybko stracić krasnoluda, ew. grając smokiem i idąc na wymianę zdolność latania i po grze.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: andrzejstrzelba »

Cyel pisze: 01 gru 2022, 19:27
zuroslawski pisze: 01 gru 2022, 18:51
Myslalem rowniez nad jakims bitewnym tytulem

Takim prościutkim, skirmishowym tytułem w sam raz dla dzieciaków może być War Cry - normalnie raczej bym nie polecił, ale dla tak młodych graczy to zdecydowanie może być coś czym się będą maksymalnie jarać przez czas dłuższy a może i będzie to początek życiowego hobby i okazja do rodzinnego "quality time" nie tylko przy samej rozgrywce ale i czynnościach dookoła niej :) Inne tytuły GW mogą jednak mieć za dużo komplikacji i to na dodatek niepotrzebnej, bo nie przekładającej się na specjalnie interesujące wybory podczas rozgrywki.

Jeśli klimaty i/lub cena nie z Waszej półki, to może Saga? Historycznie, a więc i edukacyjnie, ale bez jakiegoś strasznego ciśnienia - jak jeden będzie chciał grać Rzymianami a drugi Saracenami albo jeden Wikingami a drugi Krzyżakami to nie oznacza, że nie będą mogli ze sobą toczyć bitew, bo byłoby to "nierealistyczne" ;) Zaletą będą na pewno tanie figurki.
War Cry występuje/występował po polsku ? Czy jest tylko wersja angielska ?
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: Cyel »

andrzejstrzelba pisze: 02 gru 2022, 21:40
War Cry występuje/występował po polsku ? Czy jest tylko wersja angielska ?
Wydaje mi się, że od dość już dawna, żadne tytuły GW nie są wydawane po polsku. Okres kiedy były (np niektóre armybooki do WFB) był dawno temu i chyba był dość krótki.

Inna sprawa, że karta w WarCry wygląda tak:
Obrazek więc 8-latek nie potrzebuje za dużo angielskiego by ją ogarnąć ;) (z drugiej strony jest kilka umiejętności z opisami, ale są dla wszystkich modeli takie same z tego co kojarzę więc to mały problem wytłumaczyć i się nauczyć)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2022, 11:52 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mayh
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2021, 14:03
Has thanked: 19 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: Mayh »

Polecam unmatched, szybki setup a całość ładnie wydana. Mam podstawkę i gram z 8 latkiem, do dzisiaj nie miałem przyjemności zagrać meduzą ponieważ syn zawsze ją wybiera (najmocniejsza postać).
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: andrzejstrzelba »

Podepnę się pod temat.
Jest jakiś tytuł dla dorosłych, w który móogłaby już grać połapana 8-latka ? Chciałbym jakąś naparzankę z figurkami, najlepiej kooperacja, ale nie jest to decydujące kryterium.
Biorę na poważnie tego Warcry'a, ale chciałbym jeszcze kilka tytułów, żeby mieć jakiś wybór.
Myślałem o Zombicie 2nd Edition, ale nie jestem pewny czy dziecko w tym wieku poradzi sobie z zasadami.
Może jakiś dungeon crawler w klinice fantasy? Tylko nie piszcie Kroniki Zamku Avel (już się znudziło) czy Coraquest (zamówione).
Chciałbym coś dla dorosłych, ale żeby dziecko mogło grać samodzielnie.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: arturmarek »

andrzejstrzelba pisze: 08 gru 2022, 23:04 Podepnę się pod temat.
Jest jakiś tytuł dla dorosłych, w który móogłaby już grać połapana 8-latka ? Chciałbym jakąś naparzankę z figurkami, najlepiej kooperacja, ale nie jest to decydujące kryterium.
Biorę na poważnie tego Warcry'a, ale chciałbym jeszcze kilka tytułów, żeby mieć jakiś wybór.
Myślałem o Zombicie 2nd Edition, ale nie jestem pewny czy dziecko w tym wieku poradzi sobie z zasadami.
Może jakiś dungeon crawler w klinice fantasy? Tylko nie piszcie Kroniki Zamku Avel (już się znudziło) czy Coraquest (zamówione).
Chciałbym coś dla dorosłych, ale żeby dziecko mogło grać samodzielnie.
Może "po prostu" Gloobhaven? Na początek Szczęki Lwa. Ja gram z 8-latkiem, bez problemu łapie zasady.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Jaka gra dla 8 latka? Fantasy lub bitewna(Dice Throne lub Unmatched)?

Post autor: andrzejstrzelba »

arturmarek pisze: 09 gru 2022, 12:23
andrzejstrzelba pisze: 08 gru 2022, 23:04 Podepnę się pod temat.
Jest jakiś tytuł dla dorosłych, w który móogłaby już grać połapana 8-latka ? Chciałbym jakąś naparzankę z figurkami, najlepiej kooperacja, ale nie jest to decydujące kryterium.
Biorę na poważnie tego Warcry'a, ale chciałbym jeszcze kilka tytułów, żeby mieć jakiś wybór.
Myślałem o Zombicie 2nd Edition, ale nie jestem pewny czy dziecko w tym wieku poradzi sobie z zasadami.
Może jakiś dungeon crawler w klinice fantasy? Tylko nie piszcie Kroniki Zamku Avel (już się znudziło) czy Coraquest (zamówione).
Chciałbym coś dla dorosłych, ale żeby dziecko mogło grać samodzielnie.
Może "po prostu" Gloobhaven? Na początek Szczęki Lwa. Ja gram z 8-latkiem, bez problemu łapie zasady.
Miałem okazję już zagrać ze starszym synem w innym towarzystwie bez córki. Odpada.
ODPOWIEDZ