Długo rozwijana gra solo/coop RPG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times

Długo rozwijana gra solo/coop RPG

Post autor: Vins3nt »

Cześć, o byście polecili jeśli chodzi o grę przygodową dla solo gracza / ewentualnie w coop na 2 osoby? Nie chciałbym jednak gry, która straci wsparcie szybko (ostatnia osoba której kupiłem w tamtym roku all in Bloodborne żaliła się, że już całe ograne)

Myslalem nad tym Hexplore IT (1 cześć z olbrzymią dodatkową książką kampanijną) ale wyprzedane.

Może te Chronicles of Drunagor? Tam chyba ma sporo fanów i masę sceny z dodatkowymi kampaniami fanowskimi?

A może Tainted Grail? Albo Folkore?

Doradźcie coś proszę :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Długo rozwijana gra solo/coop RPG

Post autor: arturmarek »

W Bloodborne'a nie grałem więc ciężko mi porównać.

Tainted Grail podstawka to spora kampania, ale nie ogromna. Przy spokojnym graniu 30h, solo może mniej. Jednak tam są dodatkowe kampanie, ale nie wiem ile tam jest dokładnie zawartości, bo u mnie w folii leżą :)
Pod solo bym polecił 7th Continent. Znakomity eksploracyjny survival. Uwaga: tylko w wersji angielskiej. Też grałem jedynie w podstawkę, ale jest duży dodatek, jakieś dodatkowe klątwy itp.
Zawsze można rozważyć Gloomhaven, tam jest mega dużo zawartości. Minus taki, że historia mierna, jedyna ciągłość jest w tworzeniu postaci, bo fabuły mogłoby nie być. Drugi minus to odrobinę kanciasty wariant solo. Z tego co kojarzę to trzeba grać na dwie ręce i "oszukiwać" (grając na dwie osoby jest lekko ograniczona komunikacja, a solo nie, chyba, że ma się rozdwojenie jaźni).
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4757
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1260 times
Been thanked: 1469 times

Re: Długo rozwijana gra solo/coop RPG

Post autor: Mr_Fisq »

Vins3nt pisze: 05 gru 2022, 13:19 Myslalem nad tym Hexplore IT (1 cześć z olbrzymią dodatkową książką kampanijną) ale wyprzedane.
Kampania jest od ręki w planszomanii, pierwszą część zamawiałem i mi sprowadzili.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times

Re: Długo rozwijana gra solo/coop RPG

Post autor: Vins3nt »

No właśnie tak średnio mogą zamówić pierwszy Hexplore It - pytałem, obecnie czekają na dodruk.

A czy jakaś gra ma wsparcie tego typu, ze wychodzą co jakiś czas dodatki? Wiecie, że się ze społecznością wyczekuje czegoś nowego, rozkminia na górach strategie etc?

Coś takiego jak Arkham Horror gra karciana, to jest świetnie żyjąca gra, ale może znajdę coś bardziej planszowego / figurowego
ODPOWIEDZ