Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 470 times
Been thanked: 442 times

Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Shodan »

Okreś świąteczno-noworoczny, to czas finalizacji ostatnich zakupów planszówkowych w tym roku, myślę więc, że można otworzyć nowy sezon planów zakupowych.
Jakie więc są wasze zamierzenia w temacie powiększenia kolekcji, na jakie tytuły czekacie?

Osobiście na 2023 rok mam raczej skromne plany, ale wiele zapowiedzi wydawcy dopiero ujawnią, więc coś pewnie jeszcze wskoczy na listę:

War of the ring the card game od Galakty - dla mnie must have ze względu na uniwersum. Będzie to trochę namiastka dużej WOP, na którą absolutnie nie mam czasu, jednak nawet abstrahując od tego gierka zapowiada się bardzo interesująco.

The Dark Quarter od LDP, bo wydaje się ciekawym rozwinięciem mechanik z Destinies, a klimat voodoo Nowego Orleanu zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

Poza tym czekam na dostawę Wiedźmin all-in ze wspieraczki.
Na radar wskoczyło także Beyond the Sun oraz Wonderland's War po przeciekach o polskiej wersji, tutaj jednak dużo będzie zależało od ceny.

Edit
Zdaje się, że BtS i WW pogodzi Obsession. Mocno wkręciłem się na tę grę, a 1 nowe euro w kolekcji w tym roku wystarczy (już jest problem z rotacją gier na stole).
Ostatnio zmieniony 25 lut 2023, 12:06 przez Shodan, łącznie zmieniany 2 razy.
kulka
Posty: 143
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 30 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: kulka »

Przede wszystkim chciałbym chcieć kupić mniej gier. Najlepiej żadnej, żeby móc ograć te, które mam. Oglądać mniej recenzentów i w ogóle nie zaglądać na forum. Ale póki co jestem realistą i na radarze mam:

My Lil' Everdell - nie nastawiam się, bo dotychczasowe 'okrojone wersje dziecięce', z którymi miałem styczność, nie przemawiały ani do mnie ani do dzieci. Poczekamy zobaczymy.

Zamki Burgundii - już prawie kupiłem big box, a tu pojawiła się odświeżona wersja, czekam z niecierpliwością.

Heroes of Might and Magic III - mój entuzjazm opadł, ale czekam na pierwsze recenzje gdy ostateczna wersja trafi do kupujących.

dodatki do Parków - czekam na dodruk Po zmierzchu i liczę na tłumaczenie Wildfire.

Ierusalem Anno Domini - urzekła mnie się tematyka, mechanika, grafika, no wszystko. Niestety wciąż jest bardzo mało informacji.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: kurdzio »

Chciałbym sprawdzić poniższe pozycje, najlepiej w wersji PL chociaż może być trudno w niektórych przypadkach:
Spoiler:
Z preorderów i pewniaków mam tylko 2 gry: Wiedźmin Stary Świat i Verdant (Doniczki) :)

Edit: zapomniałem o jeszcze jednym pewniaku, Brzdęk Katakumby.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2022, 09:42 przez kurdzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4406
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1334 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Hardkor »

Tiletum - kupiłem ANG
Pagan - JW
Wiedźmin - Dawno wsparty
Frostpunk - również dawno wsparty
ISS Vanguard - również

A z takich co nawet przedsprzedaży nie ma to chyba top 1 to jest tutaj czacha (a może to kwestia, że jedyni dali zapowiedzi prawie wszystkie?).
Dawn of Madness - na KS mocno walczyłem czy brać czy nie
Darkest Doom - bardzo interesujące
Endeavor Dodatek - po prostu ciekawosc
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Bruno555 »

Czekam na polskie wydanie Clank!: Catacombs. To będzie mój pierwszy Clank. Zawsze mało brakowało żebym kupił jakąś wersję, ale zawsze coś nie pasowało. W Brzdęk!: Nie drażnij smoka nie było ekploracji, plansza była zdefiniowana, słyszałem o taktyce szybkiego zabrania artefaktu i wyjścia z lochu. W Brzdęk! W Kosmosie nie podobała mi się oprawa wizualna i tematyka sci-fi. W Brzdęk! Legacy - z zasady nie kupuje gier legacy, jakoś to do mnie nie przemawia, często gram w zmienionym składzie.

Brzdęk! Katakumby wydaje się być idealny dla mnie. Jest eksploracja niczym ze starych gier komputerowych rpg (eye of the baholder), nowe mechaniki - więźniowie, lockpicki do otwierania skrzyń lub przejść, pojawia się duch.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: rutra1992 »

Licze na dodatek do War Chesta (Nobility), ale jakoś mam wrażenie, że to się nie przyjeło w PL i może nic z tego nie być :(
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4406
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1334 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Hardkor »

Bruno555 pisze: 23 gru 2022, 09:18 Czekam na polskie wydanie Clank!: Catacombs. To będzie mój pierwszy Clank. Zawsze mało brakowało żebym kupił jakąś wersję, ale zawsze coś nie pasowało. W Brzdęk!: Nie drażnij smoka nie było ekploracji, plansza była zdefiniowana, słyszałem o taktyce szybkiego zabrania artefaktu i wyjścia z lochu. W Brzdęk! W Kosmosie nie podobała mi się oprawa wizualna i tematyka sci-fi. W Brzdęk! Legacy - z zasady nie kupuje gier legacy, jakoś to do mnie nie przemawia, często gram w zmienionym składzie.

Brzdęk! Katakumby wydaje się być idealny dla mnie. Jest eksploracja niczym ze starych gier komputerowych rpg (eye of the baholder), nowe mechaniki - więźniowie, lockpicki do otwierania skrzyń lub przejść, pojawia się duch.
kurde az sam sie chyba zainteresuje, bo co do poprzednich czesci to mamy 1:1 odczucia jak ty.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: rastula »

Zaintrygowała mnie wiadomość o Beyond the Sun od Rio Grande... a reszta - się zobaczy .... NO HOPE, NO FEAR :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: RUNner »

Nie będę oryginalny, jeśli napiszę że czekam na Wiedźmina ;)
Final Girl. Świetna solówka. Zagrałem na samoróbce i wsparłem polską wersję na bogato.
Company of Heroes. Nie wiem czy to kwestia przyszłego roku, a nie 2024, ale na pewno czekam. Mam pierwszą edycję, więc mogę czekać, ale wiadomo, że chciałoby się dostać nowe rzeczy ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Otorek »

To z kolei rzeczy na które czekam i raczej pojawiją się w 2023:

- Dominant Species: Władcy Ziemi (trzymam kciuki, że Phalanx ogarnie swoją wersję na tyle, że w jakiś sposób nie będzie upośledzona względem wydania GMT

- Everdell: Newleaf - tutaj też zakładam, że obok Święta Lata to będzie dobry dodatek

- Halls of Hegra - wsparty KS z dość ciekawą grą solo w temacie wojennym

- Shikoku 1889 - wsparta 18xx często polecana na początek, ale mam nadzieję, że nie wykluczy się z 18Chesapeake (o ile dobrze ogarniam, lepiej chodzi na mniejszą ilość graczy)

- Zamki Burgundii: Edycja Specjalna - w wersji Classic bez plastiku ze wspieraczki od Japańczyka

Gry które mają bardzo niewielkie szanse ukazać się w 2023 (wszystkie z P500 od GMT):

- Away Team: The Voyages of the Pandora - gra solo od Johna H. Butterfielda w klimacie Sci-fi o ile dobrze czytałem to duchowy następca gry z lat 80

- Combat Commander: Europe - cierpliwie czekam na reprint, wersja pacyficzna dalej kiepsko ograna

- Combat Commander: Mediterranean - jak wyżej
Darkstorm
Posty: 835
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 128 times
Been thanked: 183 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Darkstorm »

W sumie tylko to co wsparte: Frostpunk, Wiesiek, dodatek to Zerywii (Haha).
Obecnie pojawiające się nowości jakoś nie powalają mnie na kolana ale może się trafi jakaś niespodzianka.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 607
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 172 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Michito »

1. Wojownicy Midgardu - w 2022 były oficjalne przecieki o wydaniu od Portalu, czekam na ich materializację w 2023.

2. Trickerion - mniej oficjalne przecieki, ale jak wyżej.

3. Wonderland's War - ostatnio potwierdzone wydanie PL, jak cena nie zabije (czytaj: wydawcą nie będzie Galakta) to na pewno zakupię.

4. Gra Detektywistyczna - będę czekał na rozwój sytuacji, po Detektywie, Wiedeńskim Łączniku i Kronikach Zbrodni mam lukę.

5. LE Wiedźmin od Fulgrima - życzę Chłopu dużo zdrowia i żeby nie było obsuwy.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 217 times
Been thanked: 142 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Sirius_Black »

Jakoś specjalnie na nic nie czekam w nadchodzącym roku. Tak samo jak przed rokiem, jako priorytet stawiam sobie raczej solidne ogranie gier ze swojej i kolegów kolekcji.

Na tę chwilę mam jeden preorder - Horseless Cariage, jednak nie wiem jak się przyjmie w ekipie, bo FCM nie wzbudził entuzjazmu i zbiera kurz.
Do tego przymierzałem się do zakupu Dominant Species w wersji PL, ale kolega z ekipy zamówił, więc nie ma sensu dublować.
Poza tym może kupię coś ze starszych, brakujących tytułów od Lecardy albo może Pax Renaissance i spróbuję wkręcić swój skład, ale to na razie luźne plany. Ewentualnie może jakaś szybka 18stka (1882?), ale nie wiem, czy moja główna ekipa będzie chciała iść w tym kierunku.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Ardel12 »

Ja czekam na następujące tytuły/kampanie(bo one 100% szans na wylądowanie produktu w 2023 nie dają):
- Oathsworn - przegapiłem pierwszą kampanię(w sumie nie wiem czy przegapiłem czy wtedy mnie nie zainteresowała...). Po samych pozytywnych recenzjach i opiniach stwierdziłem, że muszę mieć i biorę z figurkami. Boss battler z ciekawą fabułą i coraz innymi przeciwnikami na pewno wart sprawdzenia.

- Unsettled - wsparte w zbiórce raidena. Cena + przesyłka od kampanii mnie odbiły, a tutaj cena mnie bardzo zachęciła. Wygląda bardzo intrygująco, a przeszukiwanie planet przypomina odkrywanie z 7th Continent, który u mnie był hitem. Brakuje mi też coop dziejących się w kosmosie jak i takich do odpalenia pojedynczych partii, niż kolejnych masywnych kampanii.

- Nanolith - wpadłem przez przypadek i gra mnie cyberpunkowym klimatem urzekła. Do tego książka z mapami i scenariuszami, której jeszcze w żadnej grze nie miałem(ala Szczęki Lwa) + bardzo ciekawy system walki. Do tego bez Vatu i w niskiej cenie jak na dzisiejsze standardy.

- ATO dodatki - ledwo otworzyłem pudło i przez ogrom pozytywnych recenzji do koszyka wpadły oba dodatkowe cykle. W sumie jeszcze przed opiniami byłem pewien ich zakupu, ale wywalając tyle kasy dobrze mieć podpórkę :D KDM uwielbiam, ATO wygląda na jego wersję 2.0, ale idącą w wielu aspektach w inne rzeczy niż nadchodzący GCE, wieć obie gry powinny znaleźć miejsce w kolekcji obok siebie(w dodatku pudełka świetnie wyglądają obok siebie)

- TMB - all in z ostatniej kampanii + Trove chest. Co tu dużo mówić, zakochałem się i biorę wszystko jak leci. Bardzo lubię grać w tą grę solo jak i z innymi graczami. Do tego jeszcze zamówiłem Riffle, ale on(a) może dojść jeszcze w tym roku

- ISS Vanguard - znowu świetna cena, ale w aleplanszówkach. Wziąłem samą podstawkę, bo zwykle tyle od AR jestem w stanie ograć zanim gra mi się przeje. W najgorszym razie dopłacę i zakupię resztę po ograniu gry. Gra spodobała mi się tym czym finalnie się stała. Unsettled zaoferuje mi pojedyncze partie w kosmosie, no to musiałem dorwać coś z kampanią xD

- burncycle dodatki - all in z ostatniej kampanii. Kolejna gra od CTG, która mi siadła i wyciągam ją w sumie wyłącznie do SOLO. Czekam na więcej czasu by wciągnąć żonę, bo klimat jest genialny a mechanicznie jest czyś całkowicie unikalnym. Chciałbym dorwać finalnie też figurki. Raiden też, więc zbiórka jak nic :D

- Stormsunder - jeszcze nie jestem w 100% zdecydowany na jaki pledge wydać kasę, nie wiem czy mam czas na kolejną wielką kampanię i tonę pudeł. Gra wygląda kozacko a 3 część mnie zwaliła z nóg figurkami i designem. Niestety poprzednie tytuły wydawnictwa zawsze miały jakieś problemy, więc mam pewne obawy.

- Townsfolk Tussle - czekam na nową kampanię by wesprzeć, gdyż jakoś pierwsza kampania mnie nie przekonała. Klimat i design niczym w cuphead, którego nie tylko ograłem, ale też obejrzałem. Gra wygląda by miała sporą regrywalność, dzięki loswej kolejności przeciwników jak i finalnego bossa. Jestem zaintrygowany i podejmę decyzję na bazie ceny.

- Uśpieni Bogowie - instant buy, tylko czekam na pojawienie się w sklepach. W trakcie kampanii kasa poszła na inne tytuły. Podoba mi się system walki, który w moim odczuciu został wykorzystany w nadchodzącym Thorgalu.

- Sankokushin - kolejny boss battler, tylko tym razem w azjatyckich rytmach. Pewnie miejsca na niego nie znajdę w kolekcji, ale jestem BARDZO CIEKAWY i może jednak mnie kupi...

- Zatoka Kupców dodatki - kolejna kampania z nowymi dodatkami. ZK mi się bardzo spodobała, więc idę za ciosem i biorę wszystko.

- The Elder Scrolls: Betrayal Of The Second Era - kolejna gra od CTG. Na razie podchodzę ostrożnie, bo jednak wygląda trochę zbyt blisko do TMB. Będę obserwować i może w cora wejdę by sprawdzić samemu. Sam fanem świata nie jestem.

- Etherfields 2 fala - z podstawki ograłem na razie 1 kampanię. Czekam teraz na odpalenie drugiej i mogę siadać do dodatków. Gra ogólnie mi się podobała, ale jak zwykle u AR były niedociągnięcia, które psuły odbiór całości.

- Horseless Carriege - Splotter u mnie króluje, więc biorę jak leci. Gra wygląda mega ciekawie i mam nadzieję, że dostarczy kolejnej odmiennej mechaniki jak każdy inny splotter.

- Hoplo - Remasterd i Victorum - odkupiłem pledga i zrobiłem zamówienie u raidena. W sumie cena wyszła świetna. Jestem bardzo ciekaw walk na arenie. Mam nadzieję, że w ekipie się spodoba i będzie się dobrze grało prócz SOLO oczywiście :)

- Gambler Chest do KDM - podobno produkcja skończy się w q2/q3, więc jest szansa na otrzymanie. To pudło trafi chyba do jakiejś nowej skrytki

- Dawn of Madness - też mnie ciekawi, kampanię odpuściłem, ponieważ produkt był klejony na taśmy wtedy, teraz prezentuje się dużo lepiej, ale czekam na jakieś materiały od recenzentów by podjąć decyzję.

Chyba tyle z nowości, w które w większości już wszedłem. Muszę więcej ogrywać, a mniej kupować, bo miejsce już w domu się skończyło. Z gier, które chciałbym jeszcze kupić to:

- Splottery - brakuje mi Busa, Indonesia i Antiquity. Poluję już z pół roku i co jest oferta to ktoś mnie ubiega. Dobrze, ze udało się dorwać R&B, bo mi siadło bardzo a TGZ jeszcze lepiej :D

- Deep Madness - no jestem ciekaw tej gry, a ostatnia kampania usprawniła wygląd i jeszcze bardziej mnie przyciągnęła. Muszę najpierw gdzieś zagrać.

- Ketchup - dodatek do FCM jeśli nie zostanie zapowiedziany przez Portal, to pewnie finalnie skuszę się na ENG wydanie(jeśli będzie)

Obecnie "tylko" tyle. Jak widać sporo KS do spłynięcia w nadchodzących miesiącach. Czekam na zapowiedzi kolejnych wydawnictw, ale chciałbym by była posucha i mógłbym skupić się na ogrywaniu obecnie zamówionych gier. Kolejne KS to problem Ardela za rok i dalej, więc w te dalej będę "inwestował"
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: tommyray »

Duża powtórka z rozrywki:

2022 Q2 2023 Q1 Hoplomachus Victorum
2022 Q2 2023 Q1 Space Kraken
2022 Q3 2023 Q1 Bardwood Grove
2022 Q3 2023 Q1 Isofarian Guard
2022 Q4 2023 Q1 Mythwind
2022 Q3 2023 Q1 Dark Venture Battle of the Ancients

2023 Q1 Unsettled
2023 06 Nanolith
2023 06 Harakiri
2023 Q3 ISS Vanguard
2023 Q3 The Dark Quarter
2023 Q4 ATO cykl IV i V

Po otrzymaniu tego powyżej kolekcję ogłaszam za zamkniętą.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: yrq »

Trochę jak wyżej, głównie czekam na dowiezienie KSów i preorderów:
- Undaunted Stalingrad
- Frosthaven
- Zamki Burgundii
- Witcher Old World
- Marvel Zombies
- dodatki do Merchant's Cove
- dodatki do Thunderstone Quest

Czekam aż znikąd pojawi się jakiś hicior, który pozamiata wszystkie inne gry. W tym roku czarnym koniem było Decorum. Liczę, że na Essen ktoś coś ciekawego w tym roku pokaże.

A najbardziej czekam na wydanie gry, którą projektowałem :D
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 84
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 688 times
Been thanked: 200 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: emoprzemoc »

Co chciałbym w 2023 kupić? Najchętniej nic. Wiem, że to nie wypali, nie ma prawa wypalić, ale rok 2022 mi sporo uzmysłowił, a był to rok, w którym bodaj najwięcej nowego się pojawiło w domu + wszelkie rozgrywki zaczęły być logowane (analogowo!) + w którym miałem (rozpoczęty już pod koniec 2021) okres de facto bezrobocia i najintensywniejszego grania do tej pory, a takie warunki możliwe, że już nigdy w życiu nie wystąpią. Jest to temat raczej na jakieś podsumowanie roczne, ale podstawowe wnioski sprowadzają się do tego, że każdy ma jakieś limity, a growego FOMO nie da się ogarnąć nawet poprzez sprzedaż gier, by zrobić miejsce na nowe, bo najpierw musieliby być chętni, żeby w to NOWE grać. A jeśli mam wybierać między graniem xx-ty (czy nawet xxx-ty, w przypadku Neuroshimy Hex) raz w to samo, ale z żoną czy najlepszym ziomkiem, a graniem w coś nowego, co chciałem poznać, ale z randomami, to wybieram to pierwsze. Zwłaszcza że do grania z randomami zbyt wiele nie potrzeba, konto na BGA czy innym yucata i trochę wolnego czasu, nikt nawet gry nie musi posiadać.
To jest jedna strona medalu, ta rozsądniejsza. A druga... cóż, może wylistowywać interesujące zapowiedziane/przełożone na 2023 premiery, a przecież jeszcze nie było żadnych głównych zapowiedzi na 2023. Kolejne pozycje z serii Brzdęk czy Everdell, kolejna armia do NH, Imperium: Horizons - to są właściwie pewniaki, zwłaszcza że są to rozwinięcia naszych evergreenów. Jedyny "standalone" pewniak to Uśpieni bogowie. Z mniejszym priorytetem lista leci dalej: polska edycja My Shelfie czy Verdant, dodatki do Ark Nova czy Diuny Imperium (choć priorytet raczej ma już wydana Potęga Ix niż ten nowy), ostatnio poznaliśmy w końcu Wyprawę do El Dorado, więc dodatki też wpadły na radar (ale przecież i tak jesteśmy do tyłu z tym, co póki co wyszło). Co tam jeszcze? Ziemia? Roll Player Adventures? Tiletum? Wyprawa Darwina? Mówi się o polskich wydaniach Wonderland's War, Beyond the Sun czy Dog Park, ale to jest 3x ta sama kwestia: cena, cena, cena.
I co? To jest już jakieś 20. Nie, serio, to jest czas, żeby dać sobie na wstrzymanie, pograć w to, co od miesięcy leży i czeka (i sprzedać, jak nie siądzie), odsubować wszystkie kanały poza Gambitem i Gradaniem itd., itd...
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: kinioo »

To gry czekają na mnie....te na półce wstydu.
K.
Sorki za brak polskich znakow....
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Dazir »

Czekam na:
Primal the awakening zapowiada się miodnie, jak połączenie walk z bossem z Dark Souls i KDM.
League of Dungeoneers Warhammer quest? Czy to jest oryginalny whq? Wszystko wskazuje, że jak najbardziej.

Chcę kupić:
Shadows of brimstone zafascynował mnie ATOE i myślę, że w swojej kolekcji DC potrzebuję SOB. Boję się, że wpadnę po uszy...
WHQ Silver Tower/Hammerhal/Blackstone Dodatki, rozszerzenia, figurki - będzie tego sporo!
antonio3333
Posty: 688
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 68 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: antonio3333 »

No u mnie trochę też jest co ma przyjść do mnie bo tak:
Lords of Ragnarok
Wielki Mur
Total War: Rome
Katedra koszmarów
Black Rose Wars: Rebirth
Pax Hispanica (ale to dopiero raczej 2024)
Bretwalda (jak już pomyślę jaki chcę finalnie pledge)
Company of Heroes 2nd edition
Cthulhu: Death May Die sezony 3 i 4

A to co chcę kupić to:
Nanty Narking (fajnie jakby można było dostać wersję z figurkami już w pudle)
Successors
Może nową edycję zamków z Burgundii jak się starej pozbędę
Circadians: Chaos Order
Jakiś dodatek do wojny o pierścień lub matę do niej
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: karmazynowy »

Zamówione:
- Dominant Species PL
- ISS Vanguard
- Zamki Burgundii
- Fractal
- Frostpunk
- Ra

Na pewno kupię:
- Kryptyda
- Circadians: Chaos Order
- Tiletum
- War of the Ring: The Card Game
- Jekyll vs. Hyde
- dodatki do: GWT, Root, Diuna Imperium
- Triomphe à Marengo

Kupię jak wyjdą u nas:
- Trickerion
- Planet Unknown
- Wonderland's War
- Sabika
- Akropolis

Lista rezerwowa:
- Ahoy
- Earth
- Brzdęk Katakumby
- Star Wars: The Deckbuilding Game
- Lacrimosa
- Woodcraft
- Revive
- Unconscious Mind
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 626
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 287 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: trixon »

-Hegemony: Lead Your Class to Victory
-Wiedźmin
-Darwin's Journey
-Autobahn
-Horseless Carriage
gogovsky
Posty: 2185
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 505 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: gogovsky »

Middara act 2 i 3,
Stormsunder
ISS Vanguard
Darkest Doom
fanowskie dodatki do Nemesisa/Terraformacji Marsa/Zakazanych gwiazd

A potem jakieś tam KSy co tam idą deepwoody/burnsajkle/euthie itd.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4090
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

Trochę to dziwnie zabrzmi, ale w zasadzie na nic nie jestem "napalony", jak to drzewiej bywało. :lol: Głównie związane jest to oczywiście z przesytem w kolekcji. Mam za dużo gier i solidne problemy z ogrywaniem tego, co już posiadam. Mam też gry wybitne, w które zagram o każdej porze dnia i nocy, więc de facto nie muszę już szukać swojego "Graala". W zasadzie jest tylko jedna gra na którą na prawdę czekam i którą chciałbym posiadać w kolekcji i jest nią:

DARKEST DOOM - Wydaje się na tyle oryginalna mechanicznie, że mam szansę gdzieś ją jeszcze wcisnąć. Urzekł mnie też jej dziwaczny, mroczny świat, który również wydaje się być bardzo oryginalny, a przede wszystkim klimatyczny.

Co jeszcze? Niewiele w sumie, bo jakoś nie wiąże dużych nadziei, że coś mnie jeszcze na tyle zaskoczy oryginalnością, że znajdę na to miejsce. Na pewno jestem ciekawy:

ENDEAVOR: DEEP SEA - Uwielbiam Endeavor: Wiek Żagli! Jest w moim topie gier planszowych, a jak zobaczyłem, że ma wyjść wersja "podwodna", więc o mojej drugiej największej pasji, to od razu gra trafiła na wishlistę. Co mnie niepokoi? No więc nie wiem, czy gra będzie na tyle różna mechanicznie, żeby uzasadnić posiadanie obydwu w kolekcji. Mam nadzieję, CHCĘ wręcz, żeby to była inna gra, o innym feelingu, bo marzę o dobrej, podwodnej grze, bo na razie mam tylko Podwodne Miasta, które są świetną grą, ale w zasadzie tam i sucha i susza i Suchy. :lol:

UŚPIENI BOGOWIE - Raczej nie kupię, ale na pewno chcę zagrać. Uwielbiam gry Laukata, chociaż ostatnie tytuły jakoś kompletnie do mnie nie trafiają. Mam trochę wrażenie, że Laukat się skończył na Kill 'Em All. :lol: Wszyscy jednak tak bardzo chwalą jego "opus magnum", że chcę w nie zagrać. Największa wątpliwość - czy znajdę do tego ekipę.

Dodatek do ARK NOVA - Gra mnie urzekła, bardzo mi się podoba, a jak usłyszałem, że planowany jest dodatek o podwodnych stworach, to oczywiście nie może być inaczej i na pewno go kupię.

Kolejna kategoria, to gry, które wsparłem na Kickstarterze i które jeszcze nie doszły. I tutaj dwie pozycje:

BARDWOOD GROVE - Uwielbiam produkty Final Frontier Games, w zasadzie biorę od nich wszystko, a ten deckbuilder ma nie tylko ciekawą tematykę, ale też dość oryginalną mechanikę. Liczę na duży hit i mam nadzieję, że to będzie gra, która trafi do mojej ścisłej topki. Szkoda tych opóźnień, ale mam nadzieję, że wyjdzie dzięki temu perełka.

CHAOSMOS + THE TEMPLE - Nie chce mi się o tym pisać. W zasadzie to straciłem nadzieję, że to kiedykolwiek wyjdzie. Ongiś byłem napalony na ten tytuł bardzo, a teraz... Wolałbym mieć tą kasę na koncie. Jestem tak zniesmaczony zachowaniem Vigoura, że nawet jeżeli w nieokreślonej przyszłości przyjdzie z tym paczka, to raczej nie będzie mi się chciało nawet otworzyć pudełka. Trzy lata czekania, obietnic i wszystkie o kant d... potłuc.

Kolejna kategoria to gry z półki wstydu. I tutaj dwa tytuły ETHERFIELDS i LEGENDS OF VOID. Na obydwa jestem napalony i nastawiony bardzo pozytywnie i przy obydwu obawiam się rozczarowania. Najgorsze jest to, że do obydwu potrzeba stałej ekipy i to z różnych powodów. Etherfields - bo to kampania. A LOV - bo gra jest w cholerę złożona. Na razie pierwsze miejsce w kategorii "najdłuższa instrukcja w mojej kolekcji". 39 stron!!! :shock:

I ostatnia kategoria, czyli "zaległości". Ot tytuły, które za mną chodzą od dłuższego czasu i w które zawsze chciałem zagrać, a nie było do tej pory okazji. Niewiele mam już na liście, w zasadzie poznałem wszystko to, co chciałem, ale jest jeszcze kilka gier, które chciałbym poznać. I będzie bez opisu, ale za to mała topka. Od tego, w co muszę zagrać, do tego co fajnie by było spróbować:

1. EL GRANDE
2. WHISTLE MOUNTAIN
3. PAX PAMIR SE
4. ENDLESS WINTER
5. CASCADIA
6. MARACAIBO
7. VAGRANTSONG
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 275 times
Been thanked: 860 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: XLR8 »

Obecny rok jest absolutnie rekordowy pod względem liczby nowych gier w kolekcji, które zostaną (15 tytułów) więc jest w co grać.
W 2023 będę czekał jedynie na Chaos Order, GWT i Katakumby (dla lubej).
Choć na pewno kupię na spróbowanie:
Darwins Journey (dla mnie było meh, ale Fojtu zachwalał)
Mosaic
Wayfarers
ODPOWIEDZ