Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Mr_Fisq »

Z tytułów już kupionych:
- Black Rose Wars => wszystko co nie jest do użytku z Nova Aetas, pójdzie pewnie od razu na sprzedaż.
- Frosthaven => tego pana nie trzeba przedstawiać.
- Nova Aetas: Renaissance => jak gra będzie nieciekawa, to zostanie dawcą figurek.
- Uśpieni Bogowie => dzisiaj pewnie bym się już nie skusił, ale jak już kupiłem to będzie grane,
- Unsettled => eksploracja w kosmosie
- Hoplomachus => też pewnie długo miejsca nie zagrzeje na półce

Z tytułów jeszcze nie opłaconych/kupionych:

Pewniaki
Star Wars: The Deckbuilding Game -prosta naparzanka dwuoosobowa - liczę że klimat SW pozwoli zwabić osoby mniej grające.
Warhammer 4ed - wszystkie dodatki jakie wyjdą, czekam z niecierpliwością na zapowiedzi.
Warhammer The Old World - jeśli go całkiem nie spaprają i wyjdzie...

Mocni kandydaci do zakupu
Descent: Legends of the Dark - chcę dać szanse tej grze + będzie z niej niezły dawca figurek
Core space - jako system i dawca terenów figurek do Stargrave
Kryptyda - Zapowiada się jako niezłe wyzwanie do rozkminiania.

Lista rezerwowa
Legends of Void - Jeśli wyszłaby polska wersja Terraformacji Fanstasy, to chętnie bym spróbował. (2023.01.19)
Warhammer Quest: Cursed City - + figurki pasujące do rozszerzeń oficjalnych i fanowskich
Star Wars: Imperial Assault
Away Team: The Voyages of the Pandora - Eksploracja w kosmosie FTW
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 39 times
Been thanked: 138 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: olocop »

Spoiler:
To ja w tym roku czekam dalej na:
- Królowie Śródziemia do Wojny o Pierścień
i to by było na tyle.

Myślałem o macie do WotR, myślałem o WotR karcianym, ale odpuściłem sobie.

Z moich zeszłorocznych planów kupiłem Aresa i Terra Incognita, a zamiast kupować planszę do Scythe, sprzedałem całą grę. No, jeszcze Star Realms wskoczył nieplanowany. I to był cały rok.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: itsthisguyagain »

Mosaic
Chaos Order
Dominant Species PL
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: maciej.kr »

Czekam na :
Company of heroes
Wiedźmin
Lords of ragnarok
Dominant species PL
Star Wars karcianka
Hoplomachus victorum i remastered


Zamówię na pewno :
For the people nową edycję
Mr president
Virgin queen nową edycję


A resztę się zobaczy.....
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: fitzroy »

Miało być postanowienie noworoczne czyli jedna gra na miesiąc ale trochę lista się rozrosła. A więc:
- Coalitions+ może jakiś dodatek
- Darwin's Journey
- Sleeping Gods- tu się waham, czy będę miał z kim grać kilkanaście partii w tą samą grę?
- Unmatched Battle of Legends vol.2
- Unconscious Mind
- Tainted Grail: King of Ruins- o ile wyjdzie to w 2023r.
- Lords of Ragnarok- też się waham, lubię bardzo Lords of Hellas ale czy potrzebuję prawie tej samej gry w innym setingu gdzie zestaw z kilkoma dodatkami to pewnie 1000zł?
- Inventions: Evolution of Ideas
- Pagan : Fate of Roanoke
- Nightmare Cathedral
- Sabika
- Destinies: Witchwood
- Black Rose Wars: Rebirth
- Honey Buzz
- Darkest Doom
- Merchants of the Dark Road
- Trickerion: Legends of Illusion
- Wonderland's War
- Deal with the Devil
- Tiletum
- Lacrimosa
- Wayfarers of the South Tigris
- Scholars of the South Tigris
- City of the Great Machine
- Everdell: Newleaf+ Mistwood
- Nova Aetas: Renaissance
- Beyond the Sun
- War of the Ring: The Card Game
- Thorgal od Portal Games
- Thorgal (karcianka) od Lucrum Studio
- Witcher Old World- wsparta podstawka Delux, zastanawiam się nad dodatkami
No to by było na tyle, myślicie, że się uda? Czy od razu umawiać się do terapeuty?
Ostatnio zmieniony 23 gru 2022, 21:26 przez fitzroy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: PytonZCatanu »

Na radarze:

Władcy Ziemi
Dodatek Wyprawa do Eldorado
Dodatek Projekt Gaja

Terra Mistica Innowacje
Huang
Dodatek FCM
Cryptid
Search for Lost Species
Beyond the Sun
Point City

Boldem pewniaki
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Yuri »

W tym roku chyba więcej sprzedałem jak kupiłem i bardzo mi z tym dobrze. W związku z tym lista nie będzie zbyt długa, no ale lecimy:
- "Nova Aetas Renaissance"
- "Shadows of Brimstone" 3ci KS
- "SAS Rogue Heroes"
- "Zerywia" 2gi KS
- "Fallen Land" 2ed
- "Gate" + "Gates"

Wszystko powyższe już opłacone lata temu ( niektóre tytuły 4 lata temu <lol> ), więc tylko czekam na dostawę, nie na sam zakup.

Co do tego co planuję stricte kupić to:
- oczywiście wszystko co wyjdzie do "Shadows of Brimstone"
- oczywiście wszystko co wyjdzie do "A Touch of Evil"
- "Pirate Republic Africas Gambit"
- "Secrets of the Lost Tomb" 2ed, ale tutaj musze zobaczyć co zaoferują, bo mam komplet 1ed i coraz bardziej podoba mi się campowa estetyka tego tytułu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Agryppa81
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2012, 18:57
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Agryppa81 »

Dodatki do Spirit Island

Wiedźmin od Fulgrima

Path of Glory - dodruk

Great War Commander - dodruk

Cruel Necessity: The English Civil Wars 1640-1653

Teotuhican + dodatki

Miracle at Dunkerque The British Withdrawal from France, May - June 1940 solitaire game design by Hermann Luttmann

Jeden z tytułów White Dog Games

I coś jeszcze się do ogrania solo się pojawi....
Ostatnio zmieniony 30 gru 2022, 16:09 przez Agryppa81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 158
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 50 times
Been thanked: 39 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: finallyh »

Z chęcią zobaczylbym zapowiedź "małego" Frosthaven.
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Atk »

antonio3333 pisze: 23 gru 2022, 13:38 No u mnie trochę też jest co ma przyjść do mnie bo tak:
Lords of Ragnarok
Wielki Mur
Total War: Rome
Katedra koszmarów
Black Rose Wars: Rebirth
Pax Hispanica (ale to dopiero raczej 2024)
Bretwalda (jak już pomyślę jaki chcę finalnie pledge)
Company of Heroes 2nd edition
Cthulhu: Death May Die sezony 3 i 4

A to co chcę kupić to:
Nanty Narking (fajnie jakby można było dostać wersję z figurkami już w pudle)
Successors
Może nową edycję zamków z Burgundii jak się starej pozbędę
Circadians: Chaos Order
Jakiś dodatek do wojny o pierścień lub matę do niej
Mamy w ekipie successors. Ziomek dostał na oddajcie z pracy od ludzi z firmy, przeczytał instrukcje i nie chce tego rozłożyć na stół tylko myśli sprzedać, tak więc jak interesuje cię praktycznie nowa gra tyle, że bez folii to daj znać jaka cena cię interesuje.

Żeby zostać w temacie
Odłożyłem już 300+ na Tricerion
No dniach klepne bot Factory
Darwin od Portalu
Ketchup
Mosaic ale jak doczytałem że tam ma być mało walki to trochę zeszło na 2 plan

Wierzę w portal i Carnegie bo same pozytywne rzeczy ludzie piszą o tej grze
Ostatnio zmieniony 26 gru 2022, 20:33 przez Atk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: PytonZCatanu »

finallyh pisze: 24 gru 2022, 02:54 Z chęcią zobaczylbym zapowiedź "małego" Frosthaven.
Gdyby się pojawiło, wchodzę bez żadnego namysłu. To także moje marzenie, na dużych braci nie mam czasu 🙂
Yappen
Posty: 176
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 88 times
Been thanked: 80 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Yappen »

Wielkich oczekiwań co do 2023 nie mam, ale może kilka gier kupię, jeśli cena nie będzie kosmiczna. Wstępnie lista wygląda tak:

Powiedzmy, że "pewniaki" do zakupu:
Brzdęk! Katakumby - Póki co zwykły Brzdęk z dodatkami to jedna z najczęściej granych przez nas gier, więc chętnie powitam Katakumby w kolekcji.
Dodatki do Ekspedycji Ares - Podstawka całkiem nieźle zastępuje zwykłą Terraformację, a dodatki w kampanii KS niby lada moment w wysyłce, więc liczę, że Rebel też wyda w przyszłym roku.

Rozważam zakup, ale czekam na cenę:
Zatoka Kupców Master Craft - Podstawkę Zatoki dopiero ogrywam, ale niewykluczone, że nowe postaci z dodatku będą fajnym rozszerzeniem, żeby zwiększyć regrywalność.
Wonderland's War - Sporo dobrego słyszałem o tej grze i sama tematyka Alicji w Krainie czarów może być ciekawa, a jest coraz więcej głosów, że pojawi się w PL, choć nie wiadomo kto ją wyda.

Gry wydane w poprzednich latach, które chcę jeszcze dokupić:
Nidavellir - Tutaj trochę sugeruję się opiniami z YT, ale może być całkiem przyjemna, szybka rozgrywka z elementem licytacji.
Brzdęk! Mokra Robota - Ostatni dodatek, którego nie mam, ale na szczęście w Q1 ma być dodruk, więc pewnie trafi w moje łapki. :)
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Uncle_Grga »

Już kupione, do dostawy:
1. Wiedzmin Stary Świat,
2. Dominant species PL
3. Robinson Księga Scenariuszy
4. Pax Hispanica - to już oficjalnie 2024..

Z rzeczy obserwowanych zyczliwie, jeśli pokażą się po polsku:
5. Lacrimosa
6. Uncousious minds
7. Thorgal

Ale to raczej luźne spoglądanie, niż plan zakupowy.

Ze staroci::
8. Darwin's Journey - choć powoli gra przesuwa się w rejon: "a może jednak nie?"

Pewnie po ogloszeniu planow wydawniczych coś wpadnie, ale na razie nie jest źle. Skromnie i z rozsądkiem.. dobre plany.. :wink:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Szewa »

Czekam na:
War of the ring: the card game
Wojna o pierścień: Królowie Śródziemia
Władcy ziemi
Pagan

I liczę na:
Zdobycie większej ilości czasu na granie :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Qardasowsky »

2023 to dalej nadrabianie zaległości w hobby, nie zwracam uwagi na zapowiedzi wybiegające rok do przodu, bo zbyt dużo może się zmienić.

Sleeping Gods - Zagrałem tutorial na TTSie i jestem kupiony. Wątpię, że zrobię wszystkie zakończenia i nawet nie myślę o dodatku ale mam nadzieję, że kilkanaście godzin uda się miło spędzić.

Dominant Species PL - Gra typu "nie można pominąć jeśli jest po polsku". Prawdopodobnie pierwszy zakup noworoczny, nie mogę się doczekać aż dostanę to w swoje rączki.

Mage Knight Ultimate Edition - Im więcej ultimate solo w mojej kolekcji tym lepiej. Hexplore It w miarę dało rade, teraz jestem ciekawy porównania z MK.

Wojna o PIerścień - Było ultimate solo, teraz pora na ultimate grę na dwóch graczy. Rebelię mam i od razu wskoczyła do topki. Władcy Pierścieni nie znoszę, wyjątkiem było jedynie Shadow of Mordor/War od Monolith, ale nie oznacza to że jestem obojętny na design gry. Dla samej epickości chcę mieć w kolekcji nawet jeśli zagram raz na pół roku.

Pax Ren 2nd Edition / Transhumanity / Porfiriana - Zawsze coś pojawiało się obok kiedy byłem o krok od kupienia Ren, tym razem nie popełnię tego samego błędu. Ale jeśli będzie wybór, Transhumanity > Porfiriana > Ren w tej kolejności. Intryguje mnie klimat Transhumanity. no i małe pudełko też na plus.

High Frontier 4 All - Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z Leaving Earth, a że to Eklund to z czystej ciekawości wypadaloby sprawdzić. Raczej nie będzie problemu z odsprzedażą jeśli nie siądzie

Carnegie - Chyba najbardziej zachwalane euro w tym roku. Kupiłbym wcześniej retail gdyby nie to że nie ma w nim budynków z KSa, a przepłacać 100-150 złotych za deluxa mi się nie widziało. Jak będzie reprint + dodatek to biorę w ciemno.

Legendary Encounters Alien - Mój ulubiony mod na TTSie w którym spędziłem najwięcej godzin. Chciałbym mieć na półce z czysto kolekcjonerskiego względu, a w grudniu był jakoś dziwnie duży wysyp ogłoszeń więc napawa mnie to optymizmem że LE nie zniknie szybko z rynku wtórnego.

Inis - Area Control na dwie osoby zawsze w cenie, dodatkowo przepiękna moim zdaniem oprawa graficzna i względna prostota gry. Must buy, niestety nie po polsku przez wygórowaną cenę z powodu braku dodruku i błędy w produkcji, a szkoda bo trochę tekstu tam jest.

Beyond the Sun - Już było blisko w tym roku żeby kupić, dobrze że poczekałem bo i cena będzie niższa no i zawsze przyjemniej grać po polsku.

Terrorscape - Zagrałem raz w prototyp i jeśli nie będzie w chorej cenie na KSie to biorę w ciemno. Dead by Daylight to jedna z moich ulubionych gier w ogóle, w której mam zdecydowanie zbyt dużo godzin. więc bylem mega ucieszony, że gra dowozi jako klon i daje dodatkowo coś od siebie. Oby w kampanii bylo więcej postaci/killerów/map i ogólnie regrywalności i będzie faworyt na grę roku 2k24.

Dead by Daylight Board Game - Szanuję Level99 i Taltona, w końcu Millennium Blades to jeden z moich topów jeśli chodzi o gry z klimatem. Boję się o zbytnie uproszczenie rozgrywki i suchość. Przeglądając instrukcję i mod na TTSie nie jestem jakoś mocno przekonany. Terrorscape wydaje się robić to co powinno DBD dużo lepiej. No i fakt, że biorąc all in na KSie było się ustawionym już do końca nie przypada mi do gustu. Jak będzie w niskiej cenie to sprawdzę ze znajomymi ale nie mam w tej grze wielkich nadziei.

Dodatki do Trickeriona jak będą znowu dostępne w retailu szczególnie solo
Super Skill Pinball 4-Cade
Dodatki do Millenium Blades
Circadians Chaos Order
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: eveni »

Podstawki:
- Frosthaven,
- Zamki Burgundii na wypasie,
- Brzdęk Katakumby (o ile cena nie będzie kosmiczna),
- Ziemia,
- Tiletum.

Dodatki do gier:
- Everdell,
- Ark nova,
- Diuna imperium (o ile cena nie będzie kosmiczna),
- Wyspa dinozaurów.

Jakbym wygrała w toto-lotka (co może być trudne, bo nie gram) to jeszcze: GWT Argentyna, Beyond the sun, Dice throne S2 i Adventures oraz kilka innych pozycji.

Edit 30.12.2022r.: doszło Obsession :D :D :D
Ostatnio zmieniony 30 gru 2022, 17:22 przez eveni, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: MaciekK5454 »

Podstawki:
-Weyfarers of South Tigris - niby na kickstarterze jest napisane, że wersja polska ukaże się w retailu, no ale na razie nikt nie zapowiedział, a nawet jak zapowie to i tak nie wiadomo kiedy łaskawie zostanie wydane. Najwyżej skuszę się na wersję ang.
-My lil Everdell - biorę jak będą z kartami promo do dużego Everdell (a pewnie będzie). Jak nie będzie tych promo to zależy od ceny.
-????? Jak uznam że jakiś tytuł będzie must have i nadaje się do rodzinnego.grania

Dodatki
-dodatki do Everdell, zamówione. Będę się cieszył jak ukażą się przed wakacjami na co daje takie 50/50 szans.
-dodatki do Architektów i Wicehrabiów Zachodniego Królestwa. Niby pewniaki, niby wersję polskie też zapowiedziane w retailu na kickstarterze, ale jakoś ociąganie się Portalu z zapowiedziami, a także to ile trwa u nich wydawanie gier z serii Circadians napawa mnie lekkim niepokojem,
-dodatek do GWT - tu także mam wrażenie że Rebel jedno mówi a robi drugie. Ma być ale nie jest zaplanowany. Niby pliki gotowe, ale druk nie jest zlecony. Może się uda podpiąć pod druk miedzynarodowy. A może nie. Zobaczymy.
-dodatki do Ark Nova i drugi do Wyspy Arnak jezeli się w ogóle ukażą w przyszłym roku.
-dodatkowe.mapy do Kartografów jak się ukażą w wersji pol.
-3 czes kampanii do Hero Realms ale mocno wątpię by się ukazało w 2023.

Jak widać poza niewielkim uzupełnianiem kolekcji, raczej będę ogarniał półkowników.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: autopaga »

Wayfarers jest do sprawdzenia na tabletopii, polecam sprawdzić ja skreśliłem z wishlity.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Apos »

W planach zakupowych:
  • Zamki Burgundii: Special Edition - jeden z tych nielicznych klasyków, który się nie zestarzał i nadal bawi, a nowa wypasiona edycja w końcu wygląda jak nowoczesna planszówka.
  • Great Western Trail: Kolej na Północ (2nd ed) - moja topka gier euro, wiele nie trzeba przedstawiać :lol:
  • Brzdęk Katakumby - Seria Brzdęk na stałe wpisała się do naszych rozgrywek. Mechanicznie najbardziej lubię "w Kosmosie", a tematycznie "Fantasy". Tu mam nadzieję, że jedno i drugie będzie połączone :)
  • Dominant Species PL - grałem wieki temu i wydanie wersji Polskiej tylko cieszy.
  • Carnegie dodatek - podstawka bardzo ciepło przyjęła się w naszym gronie, a dodatkowe biura tylko zwiększają regrywalność oraz urozmaicają rozgrywkę. Czekam na dodruk.
  • Cryptid PL - bardzo lubię takie gry dedukcyjne, cieszy wydanie w PL.
  • Dochodzenie / Deception + dodatek - ulubiona gra imprezowo-dedukcyjna. Stare wydanie już mocno "zużyte". Czekam na nową wersję i od razu kupuję z dodatkiem.
  • Everdell: Newleaf - bardzo lubimy i czekamy :)
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 97
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Sawmody »

W roku 2023 muszę zacząć hamowanie, bo w 2022 kolekcja rozrosła się na tyle, że jest problem z jej ograniem. Do tego u moich znajomych, z którymi gramy najaktywniej pojawiło się dziecko :D

Na pewno:
  • Trickerion jeżeli zostanie wydany w PL
  • Gallerist
  • Darwin's Journey na które czekam już zbyt długo :wink:
Zastanowię się nad:
  • Bot Factory
  • Endeavor: Deep Sea
  • Huang

Starszy syn gra coraz chętniej, więc może też:
  • My Lil' Everdell
  • Dodatki do Marvel United
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: misiencjusz »

Już zamówione:
Sekigahara
Pax Hispanica
Freedom
Black Rose Wars Rebirth (zapewne pójdzie na sprzedaż bez rozpakowywania, przestało mi się podobać)

Pewniaki:
Horseless Cariage (jak Portal wyda po polsku biorę polskie, jak nie, biorę angielskie)
Będę próbował uzupełnić splottery czyli jeszcze Bus i Antiquity

Zainteresowanie jest, będę się przyglądał:
Earth
Pilgrim
Pagan
Hegemony (w ekipie zamówienie, ale jeśli by było po polsku mogę się nie oprzeć)
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Shodan »

misiencjusz pisze: 26 gru 2022, 13:10
Hegemony (w ekipie zamówienie, ale jeśli by było po polsku mogę się nie oprzeć)
Są jakieś przecieki, że to wyjdzie po polsku, czy to tylko pobożne życzenie?
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: misiencjusz »

Shodan pisze: 26 gru 2022, 13:32
misiencjusz pisze: 26 gru 2022, 13:10
Hegemony (w ekipie zamówienie, ale jeśli by było po polsku mogę się nie oprzeć)
Są jakieś przecieki, że to wyjdzie po polsku, czy to tylko pobożne życzenie?
Tylko życzenia. Chociaż chyba wolałbym żeby się nie spełniło i nie będę musiał wykonywać głupich ruchów :)
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Emil_1 »

Czekam na wszystko, co było zamówione na KS ;)
Miłego dnia! :)
Avachi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Avachi »

Opłacone:
Wiedźmin
ISS Vanguard
Lords of Ragnarok

Pewniaki:
Tamashii
Great Western Trail (Argentyna i kolej)

Może:
Deep Madness
Darkest Dungeon od Lucrum
Euthia lub Oathsworn
ODPOWIEDZ