Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 245 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: mordajeza »

Heh, minęło raptem kilka miesięcy, a mi się pozmieniało już prawie wszystko...

plany, które były w styczniu:
Spoiler:
plany, które mam w kwietniu (pogrubiłem nowe rzeczy):

Opłacone:
Wiedźmin
Wojna o Pierścień: Gra Karciana - uwielbiam Władcę Pierścieni, no nie potrafiłem się oprzeć (nawet mimo negatywnych opinii dot. trybu dla dwóch i trzech graczy)
Ekspedycje (Uniwersum Scythe) - uwielbiam Scythe, więc nie mogłem przejść obojętnie obok kontynuacji (zwłaszcza, że na filmikach publikowanych przez wydawcę wygląda to bardzo fajnie)

Biorę jak będzie:
wypadło wszystko poza księgą scenariuszy do Robinsona...
- Nieustraszonych: Stalingrad na razie odpuszczam, bo chyba jednak nie będę miał z kim grać
- Ziemię Niczyją do 51. stanu odpuszczam, bo na razie zbiera opinie takie se (a mam wszystkie inne dodatki, więc różnorodności jest pod dostatkiem)

Obserwuję:
Thorgal od Portalu - kampanię odpuszczam (bo kampanie Portalu jakie są - każdy widzi), ale poczekam na retail (i kto wie?)
Łowcy AD 1492 - pierwszą część odpuściłem, nad drugą się poważnie zastanawiam (choć jakoś nie mogę się zebrać, żeby wrócić do kampanii w Szczęki Lwa, a to chyba będzie coś podobnego?)
Wilki od Portalu - tu się chyba skuszę, bardzo podoba mi się tematyka (no chyba, że opinie będą jakieś tragiczne)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2023, 12:36 przez mordajeza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Tringa »

U mnie na liście zakupowej (jakieś 95% szans, że kupię):

Clank! In! Space! Adventures – Pulsarcade!
Diuna Imperium: Immortality
Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i inne tajemnice
Pakt z diabłem
Clank! Catacombs
Great Wertern Trail (z dodatkiem)
- dodruk
Great Western Trail Argentyna
Parki Wildlife
Alchemicy: Królewski Golem
- jeśli będzie dodruk
Food Chain Magnate: Ketchup
Choose Cthulhu 9-15
(rozrzucone na cały 2023)
no i WH4 - wszystko co wydadzą :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Alextasha
Posty: 264
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Alextasha »

Czekam ze wspieraczek na:
Final girl 1 i 2 sezon
Paleovet
- kostki i leczenie dinozaurów
The Wolves of Langston: A 5e Murder Mystery Solo Adventure - jak w tytule
Maple Valley - jak się pojawi się jakimś sklepie wersja deluxe bo mi mignęła kampania
Keep the heroes out a dodatkami

Oprócz tego
Glow
Dodatki do Everdell najnowsze z ogromnym pudełkiem
Dodatki do Aresa jak się pojawią
Na pewno chcę nowe mapy do Kartografów
Bureau of Investigation: Investigations in Arkham & Elsewhere - wydaje mi się że na być w '23
My lil everdell
A przede wszystkim Roll Player Adventure

Mooooże:
Thiefdom jak się pojawi
SPRZEDAM >> *click*
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: piwko »

Nie czekam praktycznie na nic, bo mam sporo nieogranych tytułów i nawet gdyby teraz nagle miałaby już nie wyjść żadna planszówka to i tak byłoby ich wystarczająco. Raczej celuję w pozbycie się 5-10 tytułów w tym roku. Ale dwa mnie interesują na tyle, że pewnie kupię: Galactic Renaissance jako duchowy następca Inis oraz Wonderland's War, którego KSa miałem na oku, ale jakoś nie zachwycił. Pozytywne opinie płynące prawie z każdej strony zachęcają mnie do spróbowania.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: TOMEQ »

Kolejność przypadkowa:
- Pagan,
- Scarface 1920,
- Sherlock Biuro śledcze,
- Everdell NewLeaf,
- Wiedźmin, ale ten przerobiony z LE: Aliena.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: trx89 »

Na co czekam i na pewno kupię:

- Wiedźmin od Fulgrima
- Władca Pierścieni gra karciana

Bardzo długo myślałem nad Wiedźminem: Stary Świat i byłem na niego napalony ale po zobaczeniu recenzji i rozgrywki stwierdzam ze to raczej gra nie dla mnie (za mało przygody za dużo wyścigów).

Czekam też na dodatki do Aeon's Enda a przede wszystkim The New Age. Rozważam również Brzdęk Katakumby oraz Great Wertern Trail (z dodruku).
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Losiek »

Dodatek do Brzdęka i wszystko do Dominiona PL.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: JollyRoger90 »

Losiek pisze: 30 gru 2022, 00:18 Dodatek do Brzdęka i wszystko do Dominiona PL.
a jaki dodatek do Brzdęka ma wyjść?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: eveni »

JollyRoger90 pisze: 30 gru 2022, 10:16 a jaki dodatek do Brzdęka ma wyjść?
Pulsarcade do Brzdęk w kosmosie.
alex_dp88
Posty: 85
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: alex_dp88 »

Cezar (Nasza Księgarnia) - bo Syndykat Zbrodni wszedł niemiłosiernie. Dawno już nie miałem sytuacji, w której gramy kilka razy z rzędu w jedną grę.
Obsession (Lucrum Games) - bo każdy ją chwali, a polska wersja pozwoli ją przedstawić większej liczbie osób.
Diuna Imperium: Nieśmiertelność (Lucky Duck Games) - bo Diuna Imperium to moje top topów.
Dice Throne: Sezon Drugi (Lucky Duck Games) - bo sezon pierwszy był najczęściej ogrywaną grą tego roku.
Ziemia (Lucky Duck Games) - bo zapowiada się na Terraformację Marsa w wersji light.

Chciałbym również sprawdzić w końcu jakiś tytuł Lacerdy. Może się uda.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: walkingdead »

Cyberpunk
Wiedzmin.

+
Moze jakis dodatek do Dungeon Degenerates.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gosiek »

W sumie to faza zakupowa, która trwała jakieś 2 lata po powrocie do grania, już mi chyba minęła. Oby. :wink:

Czekam tylko na zamówione dawno i mniej dawno wspieraczki:
- Uśpieni Bogowie
- Hegemony
- 51 stan ultimate edyszyn
- Wiedźmin
- Lords of Ragnarok (tu jest pewnie jakaś szansa, że za rok nadal będę czekać)
- HEL the last saga (ciekawe czy to w ogóle kiedyś wyjdzie o_O, na razie 1,5 roku opóźnienia i śmiało dąży do 2 lat)


Z nowo zapowiedzianych gier pewnie zerknę na The Elder Scrolls od CTG, ale czy kupię, to nie wiem.
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 510 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: buhaj »

alex_dp88 pisze: 30 gru 2022, 10:49 Cezar (Nasza Księgarnia) - bo Syndykat Zbrodni wszedł niemiłosiernie. Dawno już nie miałem sytuacji, w której gramy kilka razy z rzędu w jedną grę.
Obsession (Lucrum Games) - bo każdy ją chwali, a polska wersja pozwoli ją przedstawić większej liczbie osób.
Diuna Imperium: Nieśmiertelność (Lucky Duck Games) - bo Diuna Imperium to moje top topów.
Dice Throne: Sezon Drugi (Lucky Duck Games) - bo sezon pierwszy był najczęściej ogrywaną grą tego roku.
Ziemia (Lucky Duck Games) - bo zapowiada się na Terraformację Marsa w wersji light.

Chciałbym również sprawdzić w końcu jakiś tytuł Lacerdy. Może się uda.
Ja Obsession nie chwalę. Grałem tylko w podstawkę ale gra jest nudnie powtarzalna i losowa w sposób, który nie lubię.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: feniks_ciapek »

Tak sobie patrzę na listę wspartych kampanii i widzę, że w większości czekam na dodatki do gier, które już mam (zwłaszcza Project Artemis oraz Small Samurai Empires), oraz na kilka przygodowych molochów, których pewnie nigdy nie skończę (Stormsunder, Agemonia, Vampire: The Masquerade - Chapters).

Chyba ze wszystkiego to jestem ciekaw, jak zakończy się saga OrcQuest WarPath (Mythic ma przejąć i wydać, więc nic nie wiadomo) oraz 1001 Odysseys.

Kupować chyba już nie powinienem. Zobaczę, jak będzie wglądać Sankokushin i jeśli Level 99 wznowi Argenta, to chciałbym się w niego zaopatrzyć. Ale tak poza tym, to nic na celowniku nie mam. Chciałbym w 2023 roku ogrywać więcej to, co mi zalega na półkach.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Dhel »

Z tych co już kupione i 'tylko' mają zostać dosłane:

- Hoplo Victorum + Remastered - za 3/4 tygodnie będzie, moja najbardziej oczekiwana gra 2022, tylko nie wiem czy wywalczy teraz miejsce na stole z Aeon Trespass, bo ten na razie zdominował wszystko.
- Cykl IV i V do Aeon Trespass, chociaż to pewnie w 2024 dojedzie
- Primal the Awakening - każda aktualizacja tylko potwierdza, że było warto to wesprzeć.
- Wszystkie nowe dodatki do Too Many Bones z ostatniej kampanii
- nowe dodatki do burncycle z ostatniej kampanii (te nowe figurki wyglądają meeegaa)
- Zerywia 2 kickstarter - duży dodatek + 2 mniejsze
- ISS Vanguard Deadly Frontier

To czym jestem zainteresowany:

- Sankokushin - zobaczymy jak cena i kiedy to planują dostarczyć, najwyżej się poczeka na 2 kickstartera
- Aeon Trespass 12 Grzechów - świeżo co zapowiedziany - tutaj na pewno kupuję, AOT jest jedną z najlepszych gier planszowych, w jakie kiedykolwiek grałem, biorę tu wszystko co wychodzi
- Hexplore it - planują nową księgę kampanii tym razem do Forests of Admiron - możliwe, że wejdę w system, ale

No i właśnie 'ale' - jak patrzę na to co mam (łącznie 19 gier w kolekcji - 17 jest, 2 do dostarczenia, hoplo i primal) + tyle dobra dodatków, które mają dojść, to mi tylko uzmysławia, że nie ma sensu inwestować w nowe gry, bo ja starych jeszcze bardzo dobrze nie ograłem. A jest parę gier w kolekcji w stylu 'lifestyle'.
Ogólnie to trzeba mocno ograniczyć zakupy.
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Marooned »

Bruno555 pisze: 23 gru 2022, 09:18Czekam na polskie wydanie Clank!: Catacombs. To będzie mój pierwszy Clank. Zawsze mało brakowało żebym kupił jakąś wersję, ale zawsze coś nie pasowało. W Brzdęk!: Nie drażnij smoka nie było ekploracji, plansza była zdefiniowana, słyszałem o taktyce szybkiego zabrania artefaktu i wyjścia z lochu. W Brzdęk! W Kosmosie nie podobała mi się oprawa wizualna i tematyka sci-fi. W Brzdęk! Legacy - z zasady nie kupuje gier legacy, jakoś to do mnie nie przemawia, często gram w zmienionym składzie.

Brzdęk! Katakumby wydaje się być idealny dla mnie. Jest eksploracja niczym ze starych gier komputerowych rpg (eye of the baholder), nowe mechaniki - więźniowie, lockpicki do otwierania skrzyń lub przejść, pojawia się duch.
Też się czaję na Katakumby z tym, że mam i podstawkę ze smokiem i wersję w kosmosie i po jednym rozszerzeniu do obu (Świątynia małpich królów do Smoka i Apocalypse! do Kosmosu). Ze ~2 lata temu, w samym środku pandemii, oba Brzdęki lądowały na stole praktycznie na zmianę co dzień (na 2 osoby).
Na legacy byłem oczywiście napalony, ale jak zobaczyłem cenę, to już nigdy więcej nie spojrzałem w jego stronę. Tak na oko 2x za wysoka nawet jak dla takiego fana Brzdęku jak ja.
Jeśli tylko Katakumby będą poniżej 200zł jak poprzednie Brzdęki, to raczej zostanie dodany do kolekcji.

Do tego mocno rozważam 2 tytuły:
* Kryptyda - grałem w wersję angielską, widzę pewien problem z tą grą (post w wątku), ale przy sensownej cenie pewnie wleci do kolekcji
* Wormholes - ciągle się waham czy będę miał z kim grać i czy w ogóle wyjdzie na naszym rynku - spróbuję ograć online przed decyzją

A ogólnie, to zbliżam się do 100 tytułów w kolekcji co jest zapewne 3x za dużo niż powinienem mieć patrząc na to, ile udaje mi się ogrywać, więc zdecydowanie spowolniłem zakupoholizm i 17x rozważam czy aby na pewno potrzebne mi kolejne pudełko ;-)
Najgorzej, że trudno mi się rozstawać z grami, w które nie gram. Do tej pory chyba tylko jedną grę sprzedałem zanim w ogóle ograłem mój egzemplarz (po grze u znajomego) - Great Western Trail - paraliż decyzyjny okazał się na tyle absurdalny, że swojej nawet nie wypchałem z wyprasek.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: SetkiofRaptors »

Marooned pisze: 31 gru 2022, 13:44 Do tej pory chyba tylko jedną grę sprzedałem zanim w ogóle ograłem mój egzemplarz (po grze u znajomego) - Great Western Trail - paraliż decyzyjny okazał się na tyle absurdalny, że swojej nawet nie wypchałem z wyprasek.
A to ciekawe, jak różne mogą być odbiory gry. Dla mnie w GWT jest o czym pomyśleć, ale zawsze wydawało mi się, że mechanika rondla bardzo ogranicza paraliż decyzyjny - mój ludzik może pójść na 3, 4 może maks 5 pól więc nie mam jak np. w worker placementach całej palety opcji z całej mapy tylko te kilka budynków. Takie samo było wrażenie współgraczy - w każdej rundzie moja paleta wyboru jest nieduża.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Ardel12 »

Dhel pisze: 31 gru 2022, 09:17 No i właśnie 'ale' - jak patrzę na to co mam (łącznie 19 gier w kolekcji - 17 jest, 2 do dostarczenia, hoplo i primal) + tyle dobra dodatków, które mają dojść, to mi tylko uzmysławia, że nie ma sensu inwestować w nowe gry, bo ja starych jeszcze bardzo dobrze nie ograłem. A jest parę gier w kolekcji w stylu 'lifestyle'.
Ogólnie to trzeba mocno ograniczyć zakupy.
Mam bardzo podobne przemyślenia. Tylko skala trochę inna, bo ja się domykam w 80 tytułach. Problemem jest czas. Kiedy to wszystko ograć. Kiedy można będzie wrócić do gier i dalej je eksplorować. Taki TMB wciąż ogrywam podstawkę, bo co chcę wyjąć dodatek to mija sporo czasu i nie mam problemu zagrać znowu podstawowa czwórka tylko z innym tyrantem. Ja się zastanawiam nad Hex,.Sanko i Stormsunder. Kolejne kobyły i gry na wiele miesięcy jak nie lat. Obecnie kupuję jak leci. Problem mam z miejscem w domu, ale ceny tylko pikują a jakoś mniej mnie boli leżakująca gra niż potem dopłatą 50% :D
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Cyel »

Ardel12 pisze: 31 gru 2022, 16:26 ale ceny tylko pikują
Ceny pikują??? A nie jest dokładnie odwrotnie? I to w dość dramatyczny sposób.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Ardel12 »

Cyel pisze: 31 gru 2022, 17:09
Ardel12 pisze: 31 gru 2022, 16:26 ale ceny tylko pikują
Ceny pikują??? A nie jest dokładnie odwrotnie? I to w dość dramatyczny sposób.
Tak, tak, chodziło o wzrost :) druga część zdania na to wskazuje.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: konradstpn »

Ardel12 pisze: 31 gru 2022, 17:42
Cyel pisze: 31 gru 2022, 17:09
Ardel12 pisze: 31 gru 2022, 16:26 ale ceny tylko pikują
Ceny pikują??? A nie jest dokładnie odwrotnie? I to w dość dramatyczny sposób.
Tak, tak, chodziło o wzrost :) druga część zdania na to wskazuje.
Zapewne miało być szybują 😉
Gram, więc jestem.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: dave8 »

Ja czekam na:
Tiletum
Ra
Dominant Species
Dodatki PL do Spirit Island
Nusfjord big box

Może wezmę:
GWT Argentyna
Dodatek do TM Ares
Era: Medieval Age
Obsession
Beyond the Sun
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Rahu »

konradstpn pisze: 31 gru 2022, 17:48
Ardel12 pisze: 31 gru 2022, 17:42
Cyel pisze: 31 gru 2022, 17:09

Ceny pikują??? A nie jest dokładnie odwrotnie? I to w dość dramatyczny sposób.
Tak, tak, chodziło o wzrost :) druga część zdania na to wskazuje.
Zapewne miało być szybują 😉
Zapewno chodziło o angielskie “peak” :wink:
“Peak is the verb you use to talk about reaching a maximum, or coming to a highest point, literally or figuratively, as in "The meteor shower will last for several days but will peak on Sunday."”
loaru
Posty: 301
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 116 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: loaru »

Czekam na dodatki do Too Many Bones i kilka KSów.

Na liście życzeń 2023 mam tylko jedną grę: Sankokushin.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

Dhel pisze: 31 gru 2022, 09:17 jak patrzę na to co mam (łącznie 19 gier w kolekcji
Ardel12 pisze: 31 gru 2022, 16:26 ja się domykam w 80 tytułach.
Marooned pisze: 31 gru 2022, 13:44 A ogólnie, to zbliżam się do 100 tytułów
Nawet nie macie pojęcia, jak bardzo Wam zazdroszczę powściągliwości, posiadając obecnie w kolekcji 167 podstawek i drugie tyle dodatków. :lol:
ODPOWIEDZ