Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Abizaas »

Poza Dominant Species które będzie w tym miesiącu, czekam żeby w końcu zagrać na żywo w Voidfalla.
Obrazek

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Muad'Dib »

Z racji mocno ograniczonych możliwości zajmowaniem się hobby w tej chwili moje plany nie są jakoś wielce rozbudowane. Zakupy od dawna są ograniczone do minimum. W tym roku moje plany to

- dodatek do Diuny Imperium (wygląda super ale też chyba wprowadzi jeszcze więcej zamieszania niż pierwszy dodatek)
- A Gest of Robin Hood: Insurrection in Nottinghamshire (interesuje mnie tematyka i sprawdzę w końcu jakiegoś COIN'a)
- War of the Ring: The Card Game (ale to dużo zależy od recenzji i najchętniej najpierw gdzieś przetestuje)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: preshiq »

Muad'Dib pisze: 19 sty 2023, 10:52
- dodatek do Diuny Imperium (wygląda super ale też chyba wprowadzi jeszcze więcej zamieszania niż pierwszy dodatek)
Hmm, wg mnie w sumie jedynymi elementami Ix które robia zamieszanie to są technologie i drednoty. Szczególnie technologie mają potencjał do wywracania podstawowych akcji do góry nogami, co może właśnie prowadzić do tego że gra staje się dla niektórych zbyt otwarta (podczas gdy podstawka ma ten ciasny feeling).
Ale rzeczywiście Immortality wygląda że będzie mniej "rozwadniac" , za to pozwoli na ciekawszy deckbuidling.

Z tym że ja nie grałem ani z jednym ani z drugim dodatkiem, a podstawkę tylko parę razy , więc to takie moje domniemania niż wrażenia.

Ale właśnie na Immortality mam zdecydowanie większe parcie niż mam na Ix
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 202 times
Been thanked: 31 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Beowulfik »

"A Gest of Robin Hood" to mocno uproszczony COIN, bo bierze system i dostosowuje go do lżejszych gier wojennych na potrzeby świeżej serii GMT "Irregular Conflicts", ale też na to czekam, szczególnie że uwielbiam "Red Flag Over Paris" Freda Servala.
Muad'Dib pisze: 19 sty 2023, 10:52 Z racji mocno ograniczonych możliwości zajmowaniem się hobby w tej chwili moje plany nie są jakoś wielce rozbudowane. Zakupy od dawna są ograniczone do minimum. W tym roku moje plany to

- dodatek do Diuny Imperium (wygląda super ale też chyba wprowadzi jeszcze więcej zamieszania niż pierwszy dodatek)
- A Gest of Robin Hood: Insurrection in Nottinghamshire (interesuje mnie tematyka i sprawdzę w końcu jakiegoś COIN'a)
- War of the Ring: The Card Game (ale to dużo zależy od recenzji i najchętniej najpierw gdzieś przetestuje)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Muad'Dib »

Beowulfik pisze: 19 sty 2023, 16:19 "A Gest of Robin Hood" to mocno uproszczony COIN, bo bierze system i dostosowuje go do lżejszych gier wojennych na potrzeby świeżej serii GMT "Irregular Conflicts", ale też na to czekam, szczególnie że uwielbiam "Red Flag Over Paris" Freda Servala.
To już czytałem, że to uproszczony COIN :) poznanie się z mechaniką wyjdzie przy okazji, spodobał mi się opis gry, Robin zawsze na propsie itd dlatego obserwuje ten projekt od dwóch lat.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Otorek »

Właśnie czytałem newsletter GMT i dorzucili grafikę z wyglądem mapy pod ten uproszczony system i sam się zaczynam zastanawiać czy się tym nie zainteresować... Robin Hood na 2 osoby podszyty COIN-em - brzmi dobrze!
Spoiler:
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: staniach21 »

1. Knizia na bogato:
- HUANG
- Ra w wersji najlepszego istniejącego grafika od laboratoryjnych (czyt. najładniejszych) palet barw w planszówkach Ian'a O'Toole'a

2. Ciężkie euro
- Trickerion - kupiony i czekający na otwarcie w kwietniu Big Box (ciekawe ile strace na fakcie wydania wersji portalowej ;) )
- Dominant Species

3. Karcianki
Netrunner od NISIEI cykl Borealis - trzymam kciuki za Fulgrima, żeby tym razem poszło szybciej :P
Earthborne Rangers - LCG Horror w Arkham w przyjaznych grafikach zwierząt / natury dodatkowo nie ma żetonów automatycznej porażki, bo tak, a maksymalne obniżenie testu to -2 jestem na tak!

4. Brak kategorii ;p
Too Many Bones - zawsze chciałem spróbować liczę, że wysypie używek, ale jak sama gra w Q4 2023 to pewnie plany na Q1 2024
Age of Steam - Ian O'Toole plus ubogi krewny 18XX biore!, po tym jak zjechali tu ludzie serie Iron Rails liczę, że w końcu znajdę dla siebie średnio-ciężką grę kolejową
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: nahar »

Ja mam nadzieje, ze nieczego nie kupie nowego. Mam za duzo gier w stosunku do mozliwosci ogrywania. Wiec zamiast kupowac sprzwdaje.
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: bulaxyz82 »

A to moja lista zakupowa na rok 2023.

Już zamówione:
Zamki Burgundii - Classic Pledge na zbiorówce
To Many Bones z dodatkiem

Pewniaki które kupię:
Obssesion - Lucrum Games
Roll Player Adventures - Ogry Games
Dodatek do Lockup oraz nowe mapy do Kartografów - Ogry Games

Czekam na dalsze zapowiedzi tytułów od Galakty i LDG licząc na:
Dinosaur Island: Rawr'n Write i The Search of Lost Spices, które są również 100% zakupem, ale to chwilowo jest w sferze domysłów

i to tyle, chociaż jakby ktoś wydał KINGHILL to lista byłaby bogatsza o ten jeszcze jeden tytuł
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: ignacy.ni »

Niezbadana Planeta - budowanie planety na bazie tetrisowych elementów
Ra - zagrałem kiedyś kilka razy w dawną wersję i w zasadzie gdy wpadło info o reedycji z grafikami Iana O'Toole'a, to moje pudło poszło pod młotek.
Endeavor Deep Sea - Endeavor Wiek żagli od Czachy to jedna z moich ulubionych gier, także na wieść o czymś podobnym na pewno chciałbym spróbować. Liczę, że się nie zawiodę, a gdzieś słyszałem że i może wersja PL się objawi.
Oryszalk - lekka gierka od Bruno Cathali w klimatach starożytności trochę w takim cukierkowym wydaniu, ale jakoś i tak zaciekawiło. Tym bardziej, że właśnie dziś grę zapowiedziała Czacha
Pearladora - również lekka gierka, ale blef z area control mnie chwytają. Jak pojawi się możliwość, to zdecydowanie chciałbym wypróbować
Wilki - zdążyłem kupić wersję angielską "The Wolves"
Zoo Vadis - szczerze to jeszcze nie miałem okazji sprawdzić na czym polega(wpadło w oko i do tego autor), ale liczę że będzie to w miarę fajne lekkie pykadełko od Reinera Knizzi właśnie.
Tokaido Duo - duże Tokaido siadło, a małe 2-osobówki generalnie lubię także pewnie trafi do kolekcji
First Empires - nie jest to jakoś popularna pozycja, także nie wiem czy doczeka się wersji PL. Jednak autor ma u mnie kredyt zaufania przez stworzenie takiego cudeńka jak Kitara. Samo First Empires to prosta cywilizacyjna gra z rozbudową terenu.
FLOE - przygodówka, która wstępnie wpadło w oko, czekam na więcej informacji, chociaż wiadomo że w 2023 to raczej ta gra się nie ukaże
Ahoy - odkąd zakupiłem Root'a, to gry od Leder Games są na radarze. Co prawda Oath i Vast na pewno sobie odpuszczę, ale Ahoy po prezentacji Zaku jest przynajmniej do zagrania ;)
Huang - ominął mnie Tygrys i Eufrat, ominęło również Yellow and Yangtze. Nowe wydanie to dobra sposobność by w końcu przetesować tego klasyka.
Trickerion - nie byłem jakoś specjalnie napalony na grę, ale jak już Portal wydaje to chyba bierę
Scarface 1920 - klimat gangsterski + mechanika na papierze wygląda bardzo dobrze, jak ktoś wyda to w PL to na pewno łyknę ;)
Mosaic - każda gra cywilizacyjna wpada na radar. Mosaic wydaje się nieprzekombinowany w zasadach, dlatego może łatwiej będzie zmotywować grupę

Dodatki:
Root - poznałem Roota w zeszłym roku i jestem zachwycony. Kolejne dodatki bardzo mile widziane w kolekcji, oczywiście jak wyjdą tylko w PL
Diuna Imperium Nieśmiertelność - Ix okazało się strzałem w "10", nieśmiertelność po obejrzeniou prezentacji również wydaje się pójściem w dobrym kierunku. Poza tym to aktualnie ulubiona planszówka, także kolejny dodatek to pewny zakup
Wyprawa do El Dorado dodatki - gra wyparła u mnie brzdęka ze wzlędu na swoją elegancję, więc liczę na dobre rozszerzenia po średnio udanych demonach dżungli.
Parks Wildlife

W tym roku na celowniku poza Trickerionem raczej lżejsze gierki.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: eveni »

ignacy.ni pisze: 26 sty 2023, 21:17 Scarface 1920 - klimat gangsterski + mechanika na papierze wygląda bardzo dobrze, jak ktoś wyda to w PL to na pewno łyknę ;)
Jeżeli tylko wyjdzie w PL to i ja chętnie kupię, jeden z moich ulubionych filmów :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

eveni pisze: 27 sty 2023, 00:03 Jeżeli tylko wyjdzie w PL to i ja chętnie kupię, jeden z moich ulubionych filmów :)
Tylko to nie jest na podstawie żadnego filmu, a już na pewno nie "Scarface" z Alem Pachino.

Scarface to był bandycki nick Ala.... Ale Capone'a. :lol:

Zanim Alphonse Gabriel Capone stał się sławny, to został pocięty na twarzy majcherkiem, którego dzierżył brat kobiety, którą Al niepoprawnie obraził. Pocięta buźka Ala zaowocowała jego nickiem. ;)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: eveni »

Nie zgłębiłam tematu, shame on me :oops:
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: karmazynowy »

ignacy.ni pisze: 26 sty 2023, 21:17 Endeavor Deep Sea - Endeavor Wiek żagli od Czachy to jedna z moich ulubionych gier, także na wieść o czymś podobnym na pewno chciałbym spróbować. Liczę, że się nie zawiodę, a gdzieś słyszałem że i może wersja PL się objawi.
Czacha to wydaje.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Satino4
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2022, 12:55
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Satino4 »

Z nowości/zapowiedzi:
Wiedźmin: Stary Świat (wersja Deluxe)
Wojna o Pierścień: Gra karciana

A z tego co już zostało wydane, a mam zamiar zakupić i zagrać to:

Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon - z racji tego, że jestem fanem serii :) Podobno ma się pojawić druga odsłona -> Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy, ale nie widziałem informacji kiedy planują wydać.
Massive Darkness 2: Hellscape
Kroniki Zbrodni: 2400

A co jeszcze po drodze wpadnie... kto wie...
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: VincentVega »

Póki co czekam na:
- Wiedźmin: Stary Świat - mam nadzieję, że się doczekam :lol:
- Great Western Trail + Kolej na Północ II edycja, starą sprzedałem z myślą kupna nowej i teraz nie wiadomo kiedy Rebel to wyda :x
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Dazir »

Na początek roku:
Darklight Memento Mori - bo to reskin whq plus możliwości house rulingu
League of Dungeoneers - bo to whq:)
Monster Hunter - bo jestem sierota i przegapiłem KS, boss battler, fajna mechanika
Primal - generalnie jw.
Iron Helm - paczki questów i Iron Chest - jak będzie wyprzedaż na gamecrafter. Mega gra w swojej prostocie.
Devil may cry - podstawka + arsenal, dobre to:) szybkie i przyjemne. Mega figurki.
Dark Souls - oba nowe core sety
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Sloth »

U mnie zakupy zależą od tego czy uda mi się szacowne grono powiększyć do 3 osób jednocześnie. Na chwilę obecną wprowadziłem kolejnego gracza co jest sukcesem. Razem mamy 3 ale nie gramy jeszcze wspólnie.

Betrayal at House on the Hill - Gry z motywem zdrajcy są tematem który mocno mnie wciągnął.

Deep Madness - wiem, że można grać w 2 osoby a nawet solo ale tutaj to nie pociągnie. 3 osoby to minimum w tym towarzystwie.

Gry które są na liście do zakupu niezależnie.

Bohaterowie Tenefyru - Karcianki są dla mnie numerem uno, tutaj znam świat, będę mógł zagrać w dowolejnej kombinacji personalnej i po prostu mi się podoba.

Bestia - Czekam na recenzje/info jak chodzi na 2 graczy

Marvel United XMan - pozycja obowiązkowa :)

Wiedźmin: Stary Świat - podstawka, potem zobaczymy.

Dalej to już na bieżąco zależne od potrzeb.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2023, 14:23 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Relo »

Sloth pisze: 05 lut 2023, 10:39

Wiedźmin: Stary Świat - podstawka od Portalu, potem zobaczymy.

Dalej to już na bieżąco zależne od potrzeb.
Czyżby Portal przejął to od Rebela :wink:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Tringa »

Tringa pisze: 26 gru 2022, 20:13 U mnie na liście zakupowej (jakieś 95% szans, że kupię):

Clank! In! Space! Adventures – Pulsarcade!
Diuna Imperium: Immortality
Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i inne tajemnice
Pakt z diabłem
Clank! Catacombs
Great Wertern Trail (z dodatkiem)
- dodruk
Great Western Trail Argentyna
Parki Wildlife
Alchemicy: Królewski Golem
- jeśli będzie dodruk
Food Chain Magnate: Ketchup
Choose Cthulhu 9-15
(rozrzucone na cały 2023)
no i WH4 - wszystko co wydadzą :D
Nie planowałam, ale na liste wskakuje jeszcze Trickerion :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Bruno »

Traktując ten wpis jako formę notatki dla samego siebie, wymieniam gry, których zapowiedzi przykuły moją uwagę i niewykluczone, że na którąś z nich wydam piniądz:

John Company (Galakta): wszystko, co słyszę o tej grze, sprawia, że chciałbym ją mieć, mimo iż wśród grup, z którymi najczęściej dotąd grywałem, raczej nie znajdę minimum chętnych do wartościowej rozgrywki.

Pax Renaissance (Galakta): ... chyba, że zamiast JC, zdecyduję się jednak na tego Paxa. Zasad chyba dużo więcej, ale podobno fajnie chodzi już od dwóch osób!
A w ogóle Galakta mi tegorocznymi decyzjami zaimponowała, bo dotychczas miałem ją za wydawnictwo od Szmocy, Macek i tym podobnych popierdółek :wink:

Kryptyda (Lucrum): podobno najlepiej chodzi od trzech graczy, ale i tak będę chciał tego spróbować. Uwielbiam Alchemików i zaszytą w nich zagadkę dedukcyjną. Destylat z Alchemików, czyli Poszukiwanie Planety X, wydało mi się być nudnawe (nie grałem, ale nie lubię zimnych i próżnych :wink: przestrzeni), więc odpuściłem, natomiast na poszukiwanie Potwora z Loch Ness chętnie się wybiorę (toń niby też zimna, ale za to działa tam grawitacja :D ).

Obssession (Lucrum): klimatyczne euro? Yes, please! A klimaty wiktoriańskie zawsze w cenie. Martwią tylko słyszalne narzekania, że losowość może dać się we znaki (w grach euro to dla mnie fun killer) i że bez dodatków rozgrywka szybko staje się mało atrakcyjna.

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice (Portal): kampanijna przygodówka w stylu rogue-like brzmi intrygująco. W AC nigdy nie grałem na kompie, ale pamiętam serię Thief i liczę na przeniesienie podobnego klimatu na planszę. Oczywistym plusem takiej adaptacji jest też wycięcie zupełnie zbędnego elementu zręcznościowego :D Tu jednak docieramy do literackiej "Kwestii ceny"... Zobaczymy!

Age of Steam :?: (Portal): lubię gry z serii 18xx, może więc polubiłbym i tego klasyka...? Mechanika ciągłej licytacji jednak trochę zniechęca...
PS. No i jednak zniechęciła :wink: Rozsądek przemówił i gra spada z radaru - jak już mam czas, to wolę zagrać w "osiemnastkę"

Trickerion Big Box :?: (Portal): sam nie wiem, czy potrzebuję kolejnego (i zapewne bardzo drogiego) ciężkiego euro... Z drugiej strony szkoda, żeby szansa - jeśli gra okaże się super - przeszła obok... Raczej nie poddaję się hajpowi, czy tym bardziej FOMO, ale w tym wypadku czuję trochę presję w postaci entuzjastycznych opinii krążących o tym tytule.
PS. Nie potrzebuję :D

Beyond the Sun (Rebel): opinie zachęcają i chętnie wypróbuję tą nietuzinkową grę; pytanie, jaka będzie cena.

Projekt Gaja ( :?: ) - czy przecieki Planszowych Newsów się urzeczywistnią?

UPDATE:

Łowcy A.D. 1492 (Officina Monstrorum): czyżby wreszcie Baldur's Gate na planszy? Nie wiem, czy miałbym z kim w to grać, a samemu na dwie ręce to nie to samo, co prowadzenie jednego bohatera, ale świat gry i wykonanie - głównie grafiki (na ile można ocenić po prototypie) kuszą, oj kuszą! W każdym razie trzeba by dokonać wyboru: to albo Assassin's Creed...

Ostry Dyżur (Rebel): gra czasu rzeczywistego, służba w szpitalu z przymrużeniem oka, mnóstwo radosnego chaosu i elementów zręcznościowych, a wszystko pod presją klepsydry... Może warto wypróbować grę, która ożywia klimat serialu "Hoży doktorzy"? :wink:


Z dodatków chyba tylko:

- rozszerzenie do Ark Nova,
- Ketchup do FCM (jeśli w ogóle ma szansę wyjść w tym roku),
- no dobra, może też Mokradła i smoki do El Dorado, ale jak dotąd obywałem się bez rozszerzeń do tego tytułu (z wyjątkiem dodatkowych kart z promek) i wcale nie wiem, czy chcę go rozbudowywać, żeby z przyjemnej familijnej gry stał się trzynastogłową hydrą...
Ostatnio zmieniony 11 cze 2023, 19:02 przez Bruno, łącznie zmieniany 10 razy.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 487
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 440 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: vnzk »

Bruno pisze: 11 lut 2023, 00:45 Kryptyda (Lucrum): podobno najlepiej chodzi od trzech graczy, ale i tak będę chciał tego spróbować. Uwielbiam Alchemików i zaszytą w nich zagadkę dedukcyjną. Destylat z Alchemików, czyli Poszukiwanie Planety X, wydało mi się być nudnawe (nie grałem, ale nie lubię zimnych i próżnych :wink: przestrzeni), więc odpuściłem, natomiast na poszukiwanie Potwora z Loch Ness chętnie się wybiorę (toń niby też zimna, ale za to działa tam grawitacja :D ).
W Planecie też jest grawitacja, bo tam tylko patrzymy w przestrzeń (nasze piony to obserwatoria). :wink: Obie gry są czystą dedukcją, obie świetne w tym, co robią.

A żeby nie offtopować, na pewno czekam na:

- Search for Lost Species - bardzo liczę na ogłoszenie przez Kaczki
- Wonderlands War - kusi temat, bardzo dobre opinie, wykonanie. Mam nadzieję, że cena nie będzie galaktyczna :wink:
- Doniczki - tu bardziej ze względu na żonę, bo opinie nie powalają. Ale z racji, że Kaskadia siadła, chętnie spróbuję.
- Evergreen - jeśli ktoś zdecyduje się wydać to po polsku
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: 13thcaesar »

Kanban EV, On Mars, Lisboa - stwierdziłem że nadszedł czas aby stworzyć swoją Półkę Lacerdy. Na razie zakupiłem Weather Machine. Podobno w lutym/marcu tego roku ma być dodruk pozostałych trzech tytułów, wymienionych powyżej.
Bot Factory - do zagrania z dzieciakami.
Circadians: First Light/Chaos Order - po tym jak siadła nam trylogia Zachodniego Królestwa, biorę bez zastanowienia.
Władcy Ziemi - bo 4X.
Katedra Koszmarów - w sumie już zamówiona, czekamy więc tylko na premierę.
Trickerion - w końcu doczekałem się polskiej edycji.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: arturmarek »

Ten rok zapowiada się niesamowicie. Ja sam pewnie za dużo nie nakupię, bo nie nadążam ogrywać tego co mam, ale jestem pod ogromnym wrażeniem zapowiedzi. W ogóle jest tego tyle, że kompletnie nie nadążam. Mam nadzieję, że wydawcą to się opłaci. Muszę zrobić dokładniejszy research gier wydawanych w tym roku. Na razie przyglądam się hitom typu Beyond the Sun, Trickerion, Too Many Bones, Heroes of Land Air Sea. Pewnie największe szanse mają eurasy chodzące na 2 osoby, bo bo nieogranych fabularnych koopów mam kilka półek, 3+-osobowo gram tylko w rodzinnym gronie "niedzielnych" graczy, aczkolwiek syn dorasta i może powoli zaczniemy grać w cięższe tytuły...
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Confidential »

Pomijając kolejne dodatki do "Summoner Wars", z wychodzących w tym roku tytułów kupić zamierzam:
- "The Dark Quarter"
- "Scarface 1920"
- "Yucatan"

W przypadku dwóch ostatnich prawdopodobnie poczekam na polską wersję - bo zakładam, że jakiś polski wydawca je chwyci. Choć "Yucatan" chciałbym mieć w pełnej edycji Kickstarterowej...
ODPOWIEDZ