Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: kamiya »

Bot Factory

Obrazek

Euro gra - zgodnie z tytułem gra w której budujemy boty w fabryce. Zbieramy projekty, realizujemy zamówienia.
Gra na bazie mechaniki z Kanbana oczywiście z naszą ulubioną menadżerką Sandrą wędrującą po fabryce.
W mechanikach między innymi : worker placement, tile placement. W założeniach prostsza wersja "ciężkich" gier Vitala.

BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/328124/bot-factory


Właśnie ogłoszona przez Portal Games.
Na stronie Portalu instrukcja po polsku
https://portalgames.blob.core.windows.n ... rukcja.pdf
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Kal-El83 »

Zastanawiam się nad jakąś produkcją tego autora. Po obejrzeniu gameplay’a zastanawiam się na ile ta gra jest namiastką „złożoności” z pozostałych tytułów a na ile sensownym wyborem do wejścia w ten nurt ?? 🤔
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: autopaga »

Myślę że to może być spoko opcja na wejście.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Gosterq »

Co to znaczy sensowny wybór na wejście? Ja tam długo się zastanawiałem nad zakupem jakiejś gry Lacerdy i w końcu padło na najbardziej mnie pociągające "On mars". Teraz już wiem, że ludzie deminizują te jego gry i kolejna będzie pewnie "Lisboa".
Super
Posty: 400
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 217 times
Been thanked: 120 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Super »

Też wydaje mi się przedstawianie gier jako "na wejście" trochę nietrafione i protekcjonalne w stosunku do gracza. Za grami Lacerdy przepadam i uważam że mają bardzo wysoką złożoność ale zasady gry nie są trudniejsze niż w innych ciężkich euro. Trudność tkwi w umiejętności zauważenia pewnych interakcji i długofalowych konsekwencji swoich ruchów. I to wymaga ogrania i doświadczenia. I daje później ogromną satysfakcję z umiejętnego odpalania ciągów akcji i bonusów, które są chyba w każdym jego (Vitala) tytule. Trudniejsze gry L. nie wymagają wcześniejszej nauki na jakimś innym prostszym tytule tylko ogrania i doświadczenia.
Nie zmienia to faktu, że na Bot Factory spoglądam z umiarkowaną ciekawością i optymizmem, bo to może być fajna gra dająca podobne odczucia ale prostsza i krótsza. W sam raz na okazję gdy ma się mniej czasu albo ochotę na krótszą partię. Ale choć "duże" Lacerdy to dla mnie instant-buy to w przypadku Bot Factory spokojnie poczekam na jakieś recenzję albo okazję zagrania u kogoś znajomego gdyby sobie ten tytuł sprawił.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Kal-El83 »

@up
Bardzo dobre usystematyzowanie spojrzenia na sprawę :) dziękuję :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Beskid »

staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: staniach21 »

Zapytałem autora na Discordzie co do złożoności, bo cena jak za pełnoprawne średnio-ciężkie euro, gdzie za Mercado de Lisboa płaci się po 100zł na OLX, ale gra ma być delikatnie trudniejsza i zamykać się w 1h. Także szkoda, że taka cena za filler do 100-150zł chętnie bym spróbował (,a za 280 to znalazłem The Galleist na OLX :lol: )
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 241 times
Been thanked: 63 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Mark442 »

staniach21 pisze: 26 gru 2022, 20:22 Zapytałem autora na Discordzie co do złożoności, bo cena jak za pełnoprawne średnio-ciężkie euro, gdzie za Mercado de Lisboa płaci się po 100zł na OLX, ale gra ma być delikatnie trudniejsza i zamykać się w 1h. Także szkoda, że taka cena za filler do 100-150zł chętnie bym spróbował (,a za 280 to znalazłem The Galleist na OLX :lol: )
To prawda. Mercado de Lisboa to do tej pory największa wtopa wydawnicza (nie tylko Hobbitów, bo i samego Lacerdy firmującego ten tytuł). Ni to gra, ni to filler, ni pies, ni wydra, a zapowiedzi i hype był niesamowity...
Dla mnie to "nie wiadomo co" do pominięcia, a kasa do dołożenia do zakupu poważnego tytuł Vitala :D :)
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: SetkiofRaptors »

Gdzieś był hype na Mercado de Lisboa :P? nie spotkałem się. Grę chyba zabiła cena, bo sama koncepcja małych gier z jednej mechaniki z gry Lacerdy brzmi super. Ale trzeba by zadbać aby cena była bliższa 80-100 zł a nie 200 (bo inaczej jak ktoś napisał lepiej sobie dołożyć do dużego Lacerdy) i żeby trwały także no koło 40 minut. Ale Eagle-Gryphon Games chyba nie umie w ten segment?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10902
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: japanczyk »

Mark442 pisze: 28 gru 2022, 15:14 To prawda. Mercado de Lisboa to do tej pory największa wtopa wydawnicza (nie tylko Hobbitów, bo i samego Lacerdy firmującego ten tytuł). Ni to gra, ni to filler, ni pies, ni wydra, a zapowiedzi i hype był niesamowity...
Dla mnie to "nie wiadomo co" do pominięcia, a kasa do dołożenia do zakupu poważnego tytuł Vitala :D :)
Dlaczego wtopa?
To calkiem dobry filler - nie porwal mnie za szczegolnie, ale zeby nazywac go wtopa od razu?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: garg »

No i kiedy kosztowała 200 złotych? Po premierze kupiłem za niedużo ponad 100.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: SetkiofRaptors »

A to przepraszam. Pisałem też bliżej a nie dokladnie 200 zł, bo widziałem chyba za 160 zł. Inna rzecz że teraz widzialem bot factory za 270 jakoś w 3trollach. Na pierwszy rzut oka zaporowo drogo, ale muszę zobaczyć gameplay.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: wajwa »

Zagrałem przez weekend w każdym składzie osobowym (prócz solo) , stąd garść przemyśleń z mojej strony.
Lacerda w godzinę powiadacie ;-)
Z jednej strony tak , z drugiej nie do końca ...
Fakt , wielkiego skomplikowania tu nie ma.
Zasuwamy w fabryce produkującej roboty , no i naszym zadaniem jest takie roboty wyprodukować i zarobić na nich jak najwięcej kasy.
Roboty są w 4 kolorach , pracujemy w czterech fabrycznych halach.
Żeby stworzyć robota potrzebne nam zlecenie i to jest akcja numer 1 ;-)
Jak mamy zlecenie to potrzebujemy części (każdy robot to głowa+tułów+nogi) i to jest akcja numer 2 ;-)
Jak mamy części to wrzucamy to wszystko na taśmę produkcyjną i ... to jest akcja numer 3 ;-)
Ostatni segment fabryki służy do wpływania na wartość wyprodukowanych robotów (poprzez suwaki) i zawierania kontraktów na realizację zleceń ... i to jest akcja numer 4 :-)
Dodatkowy myk jest taki , że każda z wymienionych hal fabrycznych zawiera jeszcze akcje bonusowe (kierownicze) oraz pozwala (w określony sposób) na wykonywanie akcji z innych hal.
Do tego po wszystkich halach przechadza się Sandra , facetka , która w zależności od tego gdzie się znajduje odpala różne akcje , prócz tego spotykając ją gracz musi z nią pogadać ;-) (czyt. oddać znacznik przemówienia).
Jak więc widać z powyższego dzieje się , ale nie jest to , uchowaj panie ;-) , jakiś straszny misz-masz nad którym nie sposób zapanować.
Wręcz przeciwnie , trza podumać , żeby zdążyć z daną akcją zanim uprzedzi nas przeciwnik , ewentualnie jakie tu triki porobić , żeby wyszło dobrze, żeby nie dać innemu.
Nie powiem , jest to przyjemne kombinowanie , z pewnością nie na miarę innych tytułów tego autora , przy których niejednemu wywaliło bezpieczniki przy grze ;-) , ale jest nad czym pomyśleć.
Wspomniane kombinowanie najlepsze jest (w moim odczuciu uprzedzam ;-) ) w pełnym składzie na 4 graczy.
Ciut gorzej na trójkę (choć fajne w akceptowalnym stopniu).
Na dwójkę wypada najsłabiej , powiem szczerze , chcąc zagrać we dwójkę następnym razem wybiorę inną grę ...
Ocena tej gry jest zupełnie odmienna (przynajmniej dla mnie) w zależności od ilości graczy.
Podobnie jest z czasem gry.
W 4 osoby zeszło nam 1,5 h.
W 3kę faktycznie da się obrobić w 1h , natomiast w 2 os. po półgodzinie z haczykiem było po zawodach i emocji jak na lekarstwo.
Gra "reklamowana" jest jako wstępniak do świata gier Lacerdy i może trochę tak jest ...
Wydanie jest fajowe , podobają mi się graficzki , kafelki , drewno , znaczniki , insert porządkujący w sprytny sposób wszystkie komponenty jest mega.
Gdyby gra wyszła kapkę wcześniej to podejrzewam , że na fali świątecznego entuzjazmu kupiłbym to w ciemno.
Naprawdę wydanie jest pierwsza klasa.
A sama gra ?
Jest przyjemna , ale jak wspomniałem wcześniej , głównie w pełnym składzie.
Cena trochę zabija , myślę że te dwie stówy to by było tak w sam raz , no ale rynek jest jaki jest , giery za 7-8 stów wychodzą , tak że dwie i pół stówki d... nie urywa ;-)
Myślę , że zwolennicy Lacerdy Ameryki tutaj nie odkryją , nie ten kaliber gry , Ci co badają kto zacz mogą spróbować , z pewnością się od gry nie odbiją jak ja swego czasu od Vinhos :lol: , a kto wie co będzie potem ?
Weather Machine czeka 8)
Always look on the bright side of life
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: autopaga »

Kanban na dwie raczej też średnio się sprawdza, więc nic dziwnego.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: wajwa »

Spoko , to tylko moje odczucia ...
Może akurat Tobie gra na 2 osoby przypadnie do gustu , każdy jest inny , każdy czego innego szuka , każdy co innego lubi ;-)
Always look on the bright side of life
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: staniach21 »

autopaga pisze: 09 sty 2023, 22:57 Kanban na dwie raczej też średnio się sprawdza, więc nic dziwnego.
A przez wielu uważany jako najlepszy Lacerda na 2 osoby :P
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: autopaga »

Akurat z tą statystyką bgg zgadzam się praktycznie bez wyjątku. Są tacy co mówią "o super na 2" bo grali tylko na 2 albo są tacy którzy wolą jak gra jest luźniejsza i bardziej pasjansowata lub szachowa. Ja staram się grać w grę w najlepszym możliwym składzie pod kątem działania mechanik gry i kanbana na 2 osoby nie wyciągnę.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: kaimada »

autopaga pisze: 10 sty 2023, 00:38 Akurat z tą statystyką bgg zgadzam się praktycznie bez wyjątku. Są tacy co mówią "o super na 2" bo grali tylko na 2 albo są tacy którzy wolą jak gra jest luźniejsza i bardziej pasjansowata lub szachowa. Ja staram się grać w grę w najlepszym możliwym składzie pod kątem działania mechanik gry i kanbana na 2 osoby nie wyciągnę.
Ale wiesz że najlepszy możliwy skład pod kątem działania mechanik wg ciebie, to niekoniecznie ten sam skład co wg innych? :wink:
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: autopaga »

Właśnie to napisałem że mogą być tacy, co lubią "wypaczoną rozgrywkę" względem głównej koncepcji autora. Kanban nie jest grą zaprojektowaną z myślą o 2 graczach, tylko jest dostosowana do grania w dwie osoby, wskaż mi która mechanika w Kanbanie działa lepiej na 2 osoby niż 3-4? Gra dwuosobowa szczególnie ma ten problem że wymaga zastosowania innych rozwiązań mechanicznych. Czuć na jaką konkretną liczbę graczy gra jest projektowana, a na jaką dostosowywana, aby działała i według mnie statystyka z bgg bardzo dobrze to wskazuje. To że gry się idealnie skalują i rozgrywka jest zawsze taka sama to jest mit, charakterystyka gry zawsze się zmienia. Ja na ten moment mam z 250 podstawek, więc jak jakiś tytuł wyciągam na stół raz w roku to ma farta, więc jaki jest sens odpalać ten tytuł w nieoptymalnym składzie?

Podsumowując uważam że w grach euro (złożonych) da się obiektywnie ustalić najlepszą liczbę graczy ponieważ sam autor to zrobił projektując grę. Nie da się projektować gry z myślą o rozgrywce 2-4 osobowej na raz, bo matematyka na to nie pozwala, setup byłby zabójczy i za dużo elementów wymagałoby 2 kopii.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: XLR8 »

autopaga pisze: 10 sty 2023, 12:51 Właśnie to napisałem że mogą być tacy, co lubią "wypaczoną rozgrywkę" względem głównej koncepcji autora. Kanban nie jest grą zaprojektowaną z myślą o 2 graczach, tylko jest dostosowana do grania w dwie osoby, wskaż mi która mechanika w Kanbanie działa lepiej na 2 osoby niż 3-4? Gra dwuosobowa szczególnie ma ten problem że wymaga zastosowania innych rozwiązań mechanicznych. Czuć na jaką konkretną liczbę graczy gra jest projektowana, a na jaką dostosowywana, aby działała i według mnie statystyka z bgg bardzo dobrze to wskazuje. To że gry się idealnie skalują i rozgrywka jest zawsze taka sama to jest mit, charakterystyka gry zawsze się zmienia. Ja na ten moment mam z 250 podstawek, więc jak jakiś tytuł wyciągam na stół raz w roku to ma farta, więc jaki jest sens odpalać ten tytuł w nieoptymalnym składzie?

Podsumowując uważam że w grach euro (złożonych) da się obiektywnie ustalić najlepszą liczbę graczy ponieważ sam autor to zrobił projektując grę. Nie da się projektować gry z myślą o rozgrywce 2-4 osobowej na raz, bo matematyka na to nie pozwala, setup byłby zabójczy i za dużo elementów wymagałoby 2 kopii.
To co mówisz to prawda i fakty, jednak życie pokazuje, że nie ma co polemizować na ten temat, bo to głównie kwestia gustu.
To, że komuś się gra dobrze w jakąś grę na dwóch w cale nie oznacza, że to optymalny skład. To jak z jedzeniem pizzy american pan zalanej keczupem. Dopóki ktoś nie spróbuje inaczej nadal będzie uważał, że taka forma podania jest najlepsza. Choć i nawet tutaj może zdania nie zmienić.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Warrtain »

XLR8 pisze: 10 sty 2023, 15:43 ... To jak z jedzeniem pizzy american pan zalanej keczupem. Dopóki ktoś nie spróbuje inaczej nadal będzie uważał, że taka forma podania jest najlepsza. Choć i nawet tutaj może zdania nie zmienić.
A nawet po spróbowaniu klasycznie przygotowanej pizzy może stwierdzić że woli tłustą amerykańską ;)
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: autopaga »

Liczba graczy to nie jest jedyny faktor, który wpływa na to czy będzie się dobrze grało. Jeżeli gra chodzi lepiej na 3 niż na 2, ale trafi się taki 3 gracz, któremu gra nie podeszła lub zamula lub cokolwiek innego to partia dwuosobowa byłaby przyjemniejsza w tym jednorazowym przypadku.

Co ma pizza na grubym a cienkim cieście do gry 2 a 3 osobowej?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: detrytusek »

autopaga pisze: 09 sty 2023, 22:57 Kanban na dwie raczej też średnio się sprawdza, więc nic dziwnego.
No tak całe 11% ludzi nie poleca.
autopaga pisze: 10 sty 2023, 12:51 Właśnie to napisałem że mogą być tacy, co lubią "wypaczoną rozgrywkę" względem głównej koncepcji autora. Kanban nie jest grą zaprojektowaną z myślą o 2 graczach, tylko jest dostosowana do grania w dwie osoby, wskaż mi która mechanika w Kanbanie działa lepiej na 2 osoby niż 3-4?
SANDRA!!! - działa dużo ciekawiej niż w grach 3+.

W ogóle nie rozumiem zarzutu, że coś jest zaprojektowane na 4 osoby to reszta jest gorsza. Po pierwsze to nie wiemy co autor miał w głowie ale to nie ma znaczenia bo uwaga mógł mieć pomysł na każdy skład i w tym przypadku tak było.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2023, 13:01 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: MaciekK5454 »

Patrząc na statsy na bgg, to w przypadku Kanbana, wariant dwuosobowy jest drugim wyborem (recommended) dla 75% głosujących. Czyli ktoś jak uważa że wariant 3 osobowy jest najlepszy, to 2 osobowy jest dla niego lepszy niż 4 osobowy. Podobnie z wariantem 4 osobowym. Statsy w przypadku Bot Factory na razie można pominąć z powodu tego, że na palcach jednej ręki można policzyć ilość głosów.

Ja tam jestem bardzo ciekawy Bot Factory. Mechanika wygląda na excelowy sposób bardzo interesująco, tematyka do grania rodzinnego bardzo fajna, natomiast duże gry Lacerdy przez swoje skomplikowanie, tematykę i wielkość nie miałyby żadnych szans trafić u nas na stół. Mam nadzieję, że wysoka cena zostanie zrekompensowana jakością wykonania, bo z portalowymi grami różnie to bywa.

PS: Nie zgrzyta Wam nic w zdaniu zaczynającym się od "uważam, że [...] da się obiektywnie ustalić...."? ;)
ODPOWIEDZ