Gra do grania z rodzicami:)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wiracha
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2015, 14:28

Gra do grania z rodzicami:)

Post autor: Wiracha »

A więc moi rodzice najlepiej bawią się przy prostych grach typu : Jednym słowem, 6bierze, dixit, list miłosny.
Takie szybkie i do wytłumaczenia od razu.
Szukamy kolejnych podobnych.
Przykładowo tajniacy się nie bardzo sprawdzili.
Gry typu Kakao, cytadela też są ok, ale jakoś nikt nie proponuję by w nie zagrać. Tak samo inne typu 7cudow.
A jednym słowem czy dixit to na luzie sami potrafią zaproponować i rozdawać jako prezenty czy propagować wśród swoich znajomych.
Patrol1q
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra do grania z rodzicami:)

Post autor: Patrol1q »

Z własnego doświadczenia mogę polecić Szarlatani z Pasikurowic. Proste zasady, emocje wynikające z mechaniki push you'r luck oraz lekkie zacięcie hazardowe. Drugą grę jaką bym zaproponował to Wybuchowa mieszanka. Tu lekka negatywna interakcja i efekt wizualny jaki robi ta gra na stole (szklane kulki na podajniku). Te gry ostatnio najczęściej lądują u nas na stole. A tak poza tym Wirus (mała karcianka), Century:Korzenny Szlak, Sagrada, Wsiąść do Pociągu Europa oraz Azul: Witraże Sintry.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Gra do grania z rodzicami:)

Post autor: xilk »

Z karcianych: Smoki lub Koty.

Spoko też: Rummikub, Takenoko i Kingdom's Candy Monsters.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra do grania z rodzicami:)

Post autor: Emil_1 »

Coaltl
Miłego dnia! :)
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra do grania z rodzicami:)

Post autor: agt »

Ja też chciałam przede wszystkim podać Wirus :)
Lekka wesoła karcianka.
Lekka i wesoła jest też Pechowa krowa.
W obu tych grach jest negatywna interakcja.

Koty i Smoki też mogą być fajne.
Może Załoga? Nie grałam, jednak może warto sprawdzić.

Urbanista - kooperacyjne układanie planu miasta, by zrealizować cele.

Draftozaur - gra prosta i raczej lekka, z ładnymi kolorowymi drewnianymi dinozaurami :)

Choinka - układanka ozdób na choince tak by uzyskać odpowiednie punktowane układy.

I z większych gier, ale nadal proste zasady i rozgrywka bez parowania zwojów mózgowych - Wyprawa do El Dorado. Wydaje mi się prostsza w opanowaniu niż podane wcześniej Takenoko (które też jest fajne :) ).
Wsiąść do Pociągu też może być fajne (według mnie lżejsze niż 7 Cudów Świata).

Ja najbardziej polecam zerknąć na te cztery: Wirus, Pechowa krowa, Draftozaur, Wyprawa do El Dorado.
ODPOWIEDZ