Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: rutra1992 »

Tak jest zachwalane więc w końcu skusiłem się na bg stats po używaniu bgg catalog przez ostatni rok. Główna funkcja która mnie przekonała to wygodne mierzenie czasu gry. Natomiast próbuje sobie znaleźć jakieś statystyki dotyczące tego czasu gry (tj. Gry według czasu w danym okresie) i mam z tym problem. Czy potrzebuje do tego jeszcze jakiegoś dodatku?
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Cezary1916 »

Ja już od paru lat zapisuję w kalendarzu w telefonie tytuł gry i w jakim składzie.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: zioombel »

rutra1992 pisze: 07 sty 2023, 00:34 Tak jest zachwalane więc w końcu skusiłem się na bg stats po używaniu bgg catalog przez ostatni rok. Główna funkcja która mnie przekonała to wygodne mierzenie czasu gry. Natomiast próbuje sobie znaleźć jakieś statystyki dotyczące tego czasu gry (tj. Gry według czasu w danym okresie) i mam z tym problem. Czy potrzebuje do tego jeszcze jakiegoś dodatku?
Wejdź w zakładkę insights lub po prostu w daną grę i różne statystki będą widoczne lub do wyklikania w filtrach.
Nie pamiętam czy ta zakładka była dodatkowo płatna. Ja mam wykupione wszystko oprócz tagowania.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: rutra1992 »

Wydaje mi się że akurat ta statystyka wymaga tego pakietu "Deep statistcs" czy jakoś tak. To jest o tyle słabe, że w bgg catalog jest ona za darmo (chociaż mierzenie czasu nie jest tak intuicyjne).

Po wstepym zapoznaniu się, podstawowa wersja bg stats wdaje mi się nie warta zakupu, w porównaniu z darmowym bgg catalog.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Grzdyll »

A ja trochę przekornie jeszcze raz zasugeruję na początek ScorePal - jest bardzo intuicyjny, można na spokojnie go długo używać bezpłatnie, a synchronizacja z BGG kosztuje znacznie mniej niż BGG Stats. Jak ktoś zaczyna i chce bezboleśnie sprawdzić jak to notowanie w apce w praktyce działa to nie warto od razu wywalać kasy w ciemno.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: PytonZCatanu »

A ja zareklamuje ostatnia nowość Bgstats:


Obrazek
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Seraphic_Seal »

Grzdyll pisze: 07 sty 2023, 14:55 A ja trochę przekornie jeszcze raz zasugeruję na początek ScorePal - jest bardzo intuicyjny, można na spokojnie go długo używać bezpłatnie, a synchronizacja z BGG kosztuje znacznie mniej niż BGG Stats. Jak ktoś zaczyna i chce bezboleśnie sprawdzić jak to notowanie w apce w praktyce działa to nie warto od razu wywalać kasy w ciemno.
No bo to jest dobra, kompletna aplikacja. Posiada bardzo przejrzysty i intuicyjny interfejs, a nawet w wersji darmowej będzie miała więcej funkcji, niż wielu osobom na początku potrzeba. Poza tym funkcje płatne nie dość, że znacznie tańsze niż w innych aplikacjach to dodatkowo rozbite na dwa moduły. Dla mnie np. zupełnie bezużyteczna jest synchronizacja z kontem BGG. Cenię sobie BGG jako bardzo bogatą skarbnicę wiedzy, natomiast jest ona tak niesamowicie nieprzyjazna interfejsem i strukturą, że za masochizm uznaję uzupełnianie tam kolekcji gier itp. Nie wiem też po co miałbym trzymać tam historię rozgrywek - nie mam takiej potrzeby. Używałem darmowej wersji ScorePal przez ostatni rok, byłem zadowolony. Interesowały mnie przede wszystkim:
- lista gier, w które zagrałem
- ile razy w dany tytuł
- kto grał (ile osób, kto konkretnie)
- wyniki (jak już wspominano w wątku - punkty fajnie rozbite na kategorie) i czas trwania danej rozgrywki

Czasami przydawała się też wiedza na temat daty i godziny rozgrywki
Fajne było to, że po skończonej partii gra dopisywała, że np. ten gracz wyciągnął rekordowy wynik, inny zrobił swoją życiówkę, inny gra pierwszy raz albo że akurat poszło mu najgorzej w jego historii.
To czego mi brakowało to zapewne to, co dość często wpisywałem w komentarzach - wybrane postaci, poziomy trudności, jaki scenariusz, czas potrzebny na rozłożenie i złożenie gry itp.

W wersji podstawowej dostajemy zupełne minimum narzędzi statystycznych, możemy sprawdzić następujące informację dla wybranego z aplikacji gracza:
- ile rozgrywek łącznie, ich łączna długość, w ile różnych gier, z iloma unikalnymi graczami, % zwycięstw oraz H-index
- ile rozgrywek przypadło w danym miesiącu (wykres słupkowy)
- w jaki dzień tygodnia graliśmy ile razy (wykres kołowy)
- wykres długości kolejnych rozgrywek (w sumie nie wiem po co taki)
- w jakim miejscu graliśmy ile razy (wykres kołowy, do każdej rozgrywki można przypisać miejsce, ja akurat tego nie używałem)
- ile razy iluosobowe rozgrywki (wykres kołowy)
- ile razy jaki gracz był przy stole (wykres kołowy)
- ile razy na którym miejscu skończył dany gracz (wykres kołowy)
no i możemy sobie posortować tabelę wszystkich rozgrywek wg. ilości rozgrywek, zwycięstw i % wygranych.

W sumie miałem ochotę wykupić opcje premium, bo niewiele więcej od aplikacji oczekuję - fajne byłoby rozbicie statystyk w zależności od ilości graczy - bo w niektórych grach wyniki punktowe na 2 i na 4 graczy są zupełnie innego rzędu, może jakaś statystyka która frakcja ma najlepszy procent wygranych, porównanie wyników z konkretnym graczem. Szkoda, że projekt został porzucony - wielkie obietnice z 2018 roku po dziś nie zaczęły być nawet wdrażane, trochę szkoda. Może przez to jednak pierw wypróbowałbym inną aplikację?
PytonZCatanu pisze: 07 sty 2023, 15:23 A ja zareklamuje ostatnia nowość Bgstats:
Spoiler:
O, appki już nawet koszt zabawogodziny liczą. Wspaniałe czasy xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Koziełło »

A ja niestety musiałem odejść od ScorePal ponieważ nie działa u mnie podstawowa funkcjonalność - jedna z dwóch, dla której zdecydowałem się używać tej aplikacji. Mówię o synchronizacji z BGG. To znaczy apka w miarę bez problemu zaciąga informację o rozgrywkach z BGG (jeśli wpiszę info o rozgrywce w inny sposób), ale są tytuły, dla których za Chiny nie potrafi wysłać rozgrywki do BGG. I zaczęło się to po którejś aktualizacji aplikacji. Dla przykładu, czego bym nie robił, nie potrafię zsynchronizować gier w Projekt Gaja, Santa Maria czy Great Western Trail. Podpytywałem nawet tutaj na forum, czy ktoś nie zna jakiegoś rozwiązania problemu. Ostatecznie się poddałem :( A szkoda, bo bardzo sobie cenię możliwość tworzenia formularzy do zliczania punktów, a nie znalazłem tej funkcjonalności nigdzie indziej.
Darkstorm
Posty: 832
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 124 times
Been thanked: 182 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Darkstorm »

Używam tylko statsów na BGG. Wystarczają mi informacje w co grałem i kiedy.
KAzik<>
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2019, 19:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: KAzik<> »

Bart Henry pisze: 05 sty 2023, 12:31
Wydałem wczoraj 15 zł na PRO w ScorePalu, którego nie używam od roku, a teraz cieszę się, że mam prawie 1200 rozgrywek w aplikacji i jednocześnie żałuję, że przez ponad cztery lata nie notowałem rozgrywek w ogóle, więc sporo jeszcze brakuje. ;)
W Score Pal są dwie możliwości dokupienia: Premium i Complete stats. Ile kosztuje każda z tych opcji? Nie mogę znaleźć ceny. Za 15zł to obie rozszerzenia?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Bart Henry »

KAzik<> pisze: 16 sty 2023, 11:53
Bart Henry pisze: 05 sty 2023, 12:31
Wydałem wczoraj 15 zł na PRO w ScorePalu, którego nie używam od roku, a teraz cieszę się, że mam prawie 1200 rozgrywek w aplikacji i jednocześnie żałuję, że przez ponad cztery lata nie notowałem rozgrywek w ogóle, więc sporo jeszcze brakuje. ;)
W Score Pal są dwie możliwości dokupienia: Premium i Complete stats. Ile kosztuje każda z tych opcji? Nie mogę znaleźć ceny. Za 15zł to obie rozszerzenia?
Nie sprawdzę, bo już nam kupione. Na dalszym kroku zakupu, ale przed płatnością, jest podana kwota.
TheAdam93
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: TheAdam93 »

Cześć mam pytanie do ludzi używających BG stats odnośnie tego jak zapisujecie wyniki w grach z dodatkami? Przykładowo gracie W 7 cudów świata pojedynek z dwoma dodatkami i co wtedy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

TheAdam93 pisze: 16 sty 2023, 13:19 Cześć mam pytanie do ludzi używających BG stats odnośnie tego jak zapisujecie wyniki w grach z dodatkami? Przykładowo gracie W 7 cudów świata pojedynek z dwoma dodatkami i co wtedy?
Był czas kiedy tego nie uwzględniłem ale ostatnio zacząłem to ładnie zaznaczać w edycji partii. Możesz tam zaznaczyć każdy jeden dodatek dostępny na bgg. Play details-Expansions
TheAdam93
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: TheAdam93 »

Dzięki wielkie za pomoc super opcja 👍
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

BG Stats użytkuje od dawna ale zawsze w stosunku do starej apki BGG brakowało mi dodawania za jednym zamachem kilku partii w ten sam tytuł z tą samą ekipą. Aplikacja Bgg ma taką funkcję i wystarczyło w polu quantity wpisać ilość partii i tak zapisywało to na bgg. Wydawało mi się nawet, że taką funkcjonalność w BG Stats wyczytałem w jednym z update ale nadal tego nie potrafię zrobić. Ktoś wie jak to się robi w BGStats czy grając w takiego Klaska albo Pionierów muszę każdą partię wpisywać oddzielnie?
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: ozon »

seki pisze: 17 lut 2023, 11:48 BG Stats użytkuje od dawna ale zawsze w stosunku do starej apki BGG brakowało mi dodawania za jednym zamachem kilku partii w ten sam tytuł z tą samą ekipą. Aplikacja Bgg ma taką funkcję i wystarczyło w polu quantity wpisać ilość partii i tak zapisywało to na bgg. Wydawało mi się nawet, że taką funkcjonalność w BG Stats wyczytałem w jednym z update ale nadal tego nie potrafię zrobić. Ktoś wie jak to się robi w BGStats czy grając w takiego Klaska albo Pionierów muszę każdą partię wpisywać oddzielnie?
Apka BGG jak najbardziej ma taką funkcję ale we wspaniałej BG Stats nie widzę tej opcji (też bym skorzystał)
kulka
Posty: 143
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 30 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: kulka »

BG Stats nie ma takiej opcji. Ale można duplikować wpisy.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

kulka pisze: 17 lut 2023, 12:51 BG Stats nie ma takiej opcji. Ale można duplikować wpisy.
Dzięki za podpowiedź. Dla innych zainteresowanych poniżej screen gdzie to znaleźć. Szukałem w liście plays a trzeba wejść w konkretną partie i tam znajduje się taka opcja.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: kokosowy14 »

Nie wiedziałem gdzie spytać więc spytam tutaj.

Czytająca ten wątek zachęciło mnie do sprawdzenia BG Stats i jestem z tej apki bardzo zadowolony i powiedziałem o niej znajomym z którymi gram i pojawiło się pytanie:
Czy można udostępniać rozgrywki innym?

Koleżanka też chciałaby mieć te apkę ale co robić jeśli gralibyśmy razem? Byłaby możliwość żebym ja zapisał rozgrywkę a później jej udostępnił?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4470
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1645 times
Been thanked: 2039 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: PytonZCatanu »

W BG Stats wprowadzasz partię. Potem grasz rewanż i nie chcesz ponownie wklepywać wszystkiego?

Jeśli wejdziesz w ostatnią rozgrywkę i wtedy dodasz nową, to ona automatycznie pobierze dane: grę, graczy i miejsce z tej z poziomu której chciałeś ją dodać. Trzeba uzupełnić wtedy tylko czas i punkty.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: miker »

kokosowy14 pisze: 17 lut 2023, 13:38 Nie wiedziałem gdzie spytać więc spytam tutaj.

Czytająca ten wątek zachęciło mnie do sprawdzenia BG Stats i jestem z tej apki bardzo zadowolony i powiedziałem o niej znajomym z którymi gram i pojawiło się pytanie:
Czy można udostępniać rozgrywki innym?

Koleżanka też chciałaby mieć te apkę ale co robić jeśli gralibyśmy razem? Byłaby możliwość żebym ja zapisał rozgrywkę a później jej udostępnił?
Jasne, że możesz. Zobacz na screenie z mojego iPhone'a. Nie wiem jaki telefon masz/macie, ale zgaduję, że na Androidzie działa tak samo.
Spoiler:
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 135
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 148 times
Been thanked: 50 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: The Fifth Horseman »

Jest jeszcze Clepsydris, ale ostatnia aktualizacja w 2021 więc jeżeli komuś zależy na tym żeby apka była na bieżąco rozwijana to raczej nie ta. Też integruje się z BGG, statystyki w apce to opcja premium która kosztowała chyba 10 zeta.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Całkiem niedawno dyskutowaliśmy tutaj, że w BGStats przydały by się edytowalne notatniki na punktacje. Nie wiem czy wiecie ale od jakiegoś czasu taka funkcjonalność się pojawiła w wersji beta i działa ona bardzo dobrze. Do gier przypisane są proponowane notatniki, które możemy dowolnie edytować. Funkcja jest dość mocno ukryta bo aby ją włączyć należy wejść w Settings->help->beta features i tam zaznaczamy score sheet.

Z innych ciekawostek od wersji v3.28 w aplikacji dostępny będzie do wyboru język polski. Czekajcie na swoje aktualizacje.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: aduko »

BGStats dostał polskie tłumaczenie.

Dużo opcji fajnych się pojawia. Jedna z ostatnich i fajnych, jest możliwość nadwanie ról przeciwnikom. Np. przy wojnie o Pierścień można przypisać kto grał Wolnymi Ludami, a kto cieniem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

aduko pisze: 24 cze 2023, 14:32 BGStats dostał polskie tłumaczenie.

Dużo opcji fajnych się pojawia. Jedna z ostatnich i fajnych, jest możliwość nadwanie ról przeciwnikom. Np. przy wojnie o Pierścień można przypisać kto grał Wolnymi Ludami, a kto cieniem.
Role były odkąd pamiętam. Stosuje to conajmniej od 3 lat.
ODPOWIEDZ