Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Fyei »

Możliwość przypisywania ról już jest w apce od dawna, to żadna nowość :wink:
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: scraber »

seki pisze: 23 cze 2023, 20:44 Całkiem niedawno dyskutowaliśmy tutaj, że w BGStats przydały by się edytowalne notatniki na punktacje. Nie wiem czy wiecie ale od jakiegoś czasu taka funkcjonalność się pojawiła w wersji beta i działa ona bardzo dobrze. Do gier przypisane są proponowane notatniki, które możemy dowolnie edytować. Funkcja jest dość mocno ukryta bo aby ją włączyć należy wejść w Settings->help->beta features i tam zaznaczamy score sheet.

Z innych ciekawostek od wersji v3.28 w aplikacji dostępny będzie do wyboru język polski. Czekajcie na swoje aktualizacje.
O kurde, serdecznie dziekuje za info.
Świetnie, że jest też podział na rundy. Sprawdzi się w grach pokroju Sen, 6. bierze czy Papierowe Morze.
Przeglądałem też takie najbardziej popularne jak Pięć Klanów, Kaskadia czy 7CŚ. Ale to uprości notowanie rozgrywek :D
Vordi
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2020, 15:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 11 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Vordi »

Apos pisze: 02 sty 2023, 22:57
maciej.kr pisze: 02 sty 2023, 22:21 Jaki macie patent na szybkie notowanie rozegranych gier. Jak czytam w podsumowaniu gry miesiąca i ktoś pisze że zagrał 63 partie w 25 różnych tytułów to zastanawia mnie gdzie szybko i łatwo to sobie zapisać.
Może jest jakaś aplikacja?
BG Stats, który zastąpił ScorePal kilka lat temu. Używam regularnie. Pomaga przy organizacji rozgrywek, notowaniu wyników, sprawdzaniu statystyk. Do tego automatycznie synchronizuje się z BGG oraz BGA.
BGA mówisz? A gdzie znajdę tqka opcje synchronizacji?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: Bart Henry »

Vordi pisze: 15 lip 2023, 00:48
Apos pisze: 02 sty 2023, 22:57
maciej.kr pisze: 02 sty 2023, 22:21 Jaki macie patent na szybkie notowanie rozegranych gier. Jak czytam w podsumowaniu gry miesiąca i ktoś pisze że zagrał 63 partie w 25 różnych tytułów to zastanawia mnie gdzie szybko i łatwo to sobie zapisać.
Może jest jakaś aplikacja?
BG Stats, który zastąpił ScorePal kilka lat temu. Używam regularnie. Pomaga przy organizacji rozgrywek, notowaniu wyników, sprawdzaniu statystyk. Do tego automatycznie synchronizuje się z BGG oraz BGA.
BGA mówisz? A gdzie znajdę tqka opcje synchronizacji?
Ustawienia > Eksport, import i kopie zapasowe > Importuj z Board Game Arena

Jeżeli samo nie zapyta o login i hasło, to klikasz zębatkę w prawym górnym rogu.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: kurdzio »

scraber pisze: 19 wrz 2023, 11:06 Ja tam lubię popatrzeć w statystyki. W jakie gry grałem, w jakim gronie najczęściej, w jakie dni tygodnia itd.
Pozwala to też ładnie oszacować, która gra jest pierwsza w kolejce do opuszczenia mojej kolekcji oraz ułatwia wszelkiego rodzaju topki miesiąca
+1

Od siebie dodam że odkąd w BG Stats wprowadzili notesy z punktacją to przestałem używać fizycznych arkuszy. Świetna opcja :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Szybki patent na notowanie rozegranych gier w miesiącu

Post autor: seki »

Ja mam tak samo. Nawet jak w pudle jest notes to wolę ten z bgstats.
ODPOWIEDZ