Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
DeadricAxar
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2023, 20:47
Has thanked: 8 times

Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: DeadricAxar »

Poszukuję planszówki/karcianki z rywalizacją gracz vs gracz/e. Motyw najlepiej fantasy/medieval/science fiction. Czas gry poniżej 2 godzin. Lubię nawalanki na hp/coś w tym stylu aniżeli zdobywanie punktów wygranej , odgania mnie to np od gier takich jak siedem cudów świata czy cytadela. Z tytułów które ograłem i bardzo lubię to np: Hero realms , Flesh and blood , Santorini , Neuroshima Hex. Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: trixon »

DeadricAxar pisze: 04 sty 2023, 22:42 Poszukuję planszówki/karcianki z rywalizacją gracz vs gracz/e. Motyw najlepiej fantasy/medieval/science fiction. Czas gry poniżej 2 godzin. Lubię nawalanki na hp/coś w tym stylu aniżeli zdobywanie punktów wygranej , odgania mnie to np od gier takich jak siedem cudów świata czy cytadela. Z tytułów które ograłem i bardzo lubię to np: Hero realms , Flesh and blood , Santorini , Neuroshima Hex. Z góry dziękuję za pomoc!

War chest - szachopodobna gra 1v1 lub 2v2. Coś w stylu neuroshimy - dociągamy co rundę żetony i decydujemy co z nimi robimy.
TWISTED FABLES - połączenie deckbuildingu (tak jak w przypadku hero realms) z ruchem postaci na planszy. Każdy z graczy ma jednak indywidualny rynek przypisany do postaci. Postacie dość zróżnicowane nastawione na różny styl gry oraz dość atrakcyjne wizualnie szczególnie dla męskiego grona miłośników planszówek.
Dice throne - połączenie kościanego pokera i karcianki. Każdy z graczy gra wybraną postacią i ma własny zestaw kart i kostek. Starasz się zredukować HP przeciwnika do zera.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: agt »

Skoro Santorini lubisz to może Król i zabójcy się spodoba?

Inne co przychodzi mi do głowy to Spór o Bór i Zombiaki - czyli dość proste i krótkie gierki. Chyba nie tego szukasz.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: pvdel »

Radlands
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: azazelmo »

Tash-kalar, Tezeusz Mroczna Orbita. Wbrew pozorom do wyrwania z drugiej ręki w rozsądnych pieniądzach. Tezeusz nieco rzadziej.
Keyforge może?
Same starocie mi wyszły, sorry.
O, może jeszcze Unmatched, ale mnie nie podeszło.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: menelobej »

Shards of Infinity, Radlands, Ascension Eternal, Star Realms Frontiers, Ostium.
DeadricAxar
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2023, 20:47
Has thanked: 8 times

Re: Poszukuję gierki plus minus 100 zł

Post autor: DeadricAxar »

Wszystkie gierki które zaproponowaliście bardzo ciekawe , niemniej głównym zwycięstą zostało Twisted Fables.
ODPOWIEDZ