Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Ostatni z 4 tematów sagi o zakupach i sprzedaży. Ponieważ go brakowało to zakładam i jako pierwszy napiszę.

Nemesis Lockdown KS - wystawiłem na forum w nie głupiej cenie, ale zainteresowanie małe. Wystawiłem na allegro - jeszcze gorzej i do tego marża byłaby rzędu ok. 100zł. Stwierdziłem, że nie będę schodził do jakichś śmiesznych cen, żeby to sprzedać. Może to nie jej czas. Tyczy się to samo ras do podstawki. Też zainteresowania nie było, to zostawiłem jako element do zestawu skoro nie pogoniłem Lockdown.

Zombicide 2 Ed big box - własnoręcznie klecony zestaw o różnych komponentach pomieszany językowo. Sprzedaż na części to będzie gehenna. Nie wiadomo ile wziąć za całość też bo zestaw nietypowy a sprzedać za psie pieniądze szkoda.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Wydaje mi się, że trzeba z góry wyłączyć powód „bo za drogo sprzedaję”, gdyż w przeciwnym wypadku mogę tu wstawiać co miesiąc linka do mojego wątku sprzedażowego :)
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 477
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 389 times
Been thanked: 330 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: cactusse »

Dodatki do Black Orchestra - Niestety, po przenosinach planszówkowych jeszcze nie pamiętam co gdzie jest, więc zanim znalazłem dodatki to mi dwa razy przeterminowała się wymiana na BGG i kupujący się wreszcie poddał :-/
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: miker »

KOSHI pisze: 05 sty 2023, 07:49 Ostatni z 4 tematów sagi o zakupach i sprzedaży. Ponieważ go brakowało to zakładam i jako pierwszy napiszę.

Nemesis Lockdown KS - wystawiłem na forum w nie głupiej cenie, ale zainteresowanie małe. Wystawiłem na allegro - jeszcze gorzej i do tego marża byłaby rzędu ok. 100zł. Stwierdziłem, że nie będę schodził do jakichś śmiesznych cen, żeby to sprzedać. Może to nie jej czas. Tyczy się to samo ras do podstawki. Też zainteresowania nie było, to zostawiłem jako element do zestawu skoro nie pogoniłem Lockdown.

Zombicide 2 Ed big box - własnoręcznie klecony zestaw o różnych komponentach pomieszany językowo. Sprzedaż na części to będzie gehenna. Nie wiadomo ile wziąć za całość też bo zestaw nietypowy a sprzedać za psie pieniądze szkoda.

feniks_ciapek pisze: 05 sty 2023, 08:42 Wydaje mi się, że trzeba z góry wyłączyć powód „bo za drogo sprzedaję”, gdyż w przeciwnym wypadku mogę tu wstawiać co miesiąc linka do mojego wątku sprzedażowego :)
Zgadzam się. To kwestia pieniędzy i czasu wystawienia gry. Jak jest hype, idealnie, może się sprzedać nawet ciut drożej. Jak wystawiasz w złym momencie lipa. Ja swoje Zombicide 2. edycję kupiłem za 222 PLN z dostawą, więc nawet jakbym chciał za tyle wystawić teraz, to myślę, że by poszło.
Dodatki nie podnoszą ceny gry bardzo i raczej jest większa szansa, że wtopisz na nich. Ja staram się kupować dodatki, tylko do gier, które chcę mieć i nie sprzedawać. Inaczej licz się, ze stratą kasy w stosunku do cen kupna. Ja niestety nauczyłem się tego na Root'cie z Plemionami rzecznymi, które musiałem pogonić jakiś czas temu.

Dam Ci hinta na sprzedaż. Jak wystawisz, nakręć hype na grę ;)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

To wiadomo, że wszystko sprzedasz jak dasz odpowiednią cenę. Jest natomiast drugie dno o którym nie pisałem. Mam drugie Zombicide - UoA i generalnie planowałem pozostawienie jednego. 2 edycja z dodatkowymi zombiakami też nie jest zła i mogę pyknąć w to od czasu do czasu jak mam sprzedać w kiepskiej cenie albo szatkować to na dodatki. To jest jednak nieco inne zombicide z tymi dodatkowymi zombie, które podnoszą trudność podstawki. W przypadku Nemesisa stwierdziłem, że mam tego za dużo w stosunku do tego, ile będę w to grał. Lockdown to nie jest odkrycie Ameryki. Liczyłem, że to będzie trochę inna gra. Z racji, że zainteresowanie było takie se i jest trochę ofert na rynku to stwierdziłem, że dam szansę dodatkom i samemu Lockdown. Może się przekonam i jeśli tak będzie to szkoda by było nie mieć możliwości po krosowania. Można powiedzieć finalnie, że wyszedłem z założenia, że albo gry pójdą w dobrych cenach albo dostają swoje szanse. Gdybym był definitywnie na nie to pewnie opchnąłbym je mimo sporej straty.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: RUNner »

Jak wystawiam coś na sprzedaż, to zwykle nie mam wielkiego ciśnienia. Ogłoszenie może sobie wisieć i czekać na odpowiedniego klienta. No chyba, że już przestrzeń magazynowa mi się zapełni, to wtedy robię ostre przeceny, ale to się zdarza sporadycznie. Nie pamiętam żeby mi się kiedykolwiek przytrafiło zrezygnować ze sprzedaży i dać grze kolejną szansę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Szewa »

Kolejny temat jaki powinien powstać to:
Ostatnio chciałem sprzedać (...), ale nie sprzedałem, chociaż mnie trochę kusi sprzedaż, gdyż (...), więc chyba wystawię.
:lol: \


Ostatnio nie sprzedałem nic, bo kolekcja wygląda w porządku :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: eveni »

RUNner pisze: 05 sty 2023, 12:20 Jak wystawiam coś na sprzedaż, to zwykle nie mam wielkiego ciśnienia. Ogłoszenie może sobie wisieć i czekać na odpowiedniego klienta.
Nie wiem czy to tylko moje doświadczenie, ale ostatnio ciężej jest coś sprzedać (poza unikatami). Jak wystawiam sprawdzam najniższą cenę na Olx i swój egzemplarz wystawiam kilkanaście (-dziesiąt) złotych taniej. Dzień, dwa i dostaje wiadomość "Gra wystawiona za 130 zł - dam 80 zł" albo najniższa oferta na Olx 80 zł, moja 50 zł, a ktoś pisze że kupi, ale muszę opuścić cenę :shock: :shock: :shock: Kilka razy po takich wiadomościach, potrafiłam się wkurzyć i zdjąć ogłoszenie.

Edit: Jeszcze super są wiadomości typu "Za tyle nie sprzedasz", "Ogłoszenie wisi, opuść cenę to kupię".
azazelmo
Posty: 886
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 276 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: azazelmo »

E, to u mnie schodzi bez problemu. Jak widzę, że jest ruch, to obniżam o piątkę co pare dni. Wiszą mi tylko pozycje, których z różnych powodów odechciało mi się sprzedać. Daję wtedy wysoką cenę u ściągam wysyłkę, a zdarza się, że ludzie dalej pytają. Nie kasuje ogłoszeń w takim wypadku, bo są jakieś problemy jeśli za szybko zrobi się dubla na olx. Plus mam gotowe ogłoszenie.

A z niesprzedanych gier (temat), to syn mnie powstrzymał w ostatniej chwili, żeby nie wystawiać Szczęk Lwa. Mnie nudzi na solo (na dwoe osoby jest ok), a zrobiłem już połowę misji. Ale chyba niedługo i tak poleci.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: BOLLO »

Ktoś tu widzę leci na moim IP :mrgreen:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Michito »

A ja chciałbym zapytać wszystkich posiadaczy Destinies (gra podstawowa) - dlaczego nie sprzedajecie tej gry? Przecież jest jednorazowa. Zagraliście, fajnie, ale dajcie się nacieszyć innym :mrgreen: Zakupię od ręki za 100 zł.

Powyższe dotyczy w sumie wszystkich gier jednorazowych - najczęściej ceny używanych egzemplarzy są z kosmosu (bardzo blisko cen nowych).
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 308
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 224 times
Been thanked: 92 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: scraber »

Michito pisze: 05 sty 2023, 15:20 A ja chciałbym zapytać wszystkich posiadaczy Destinies (gra podstawowa) - dlaczego nie sprzedajecie tej gry? Przecież jest jednorazowa. Zagraliście, fajnie, ale dajcie się nacieszyć innym :mrgreen: Zakupię od ręki za 100 zł.

Powyższe dotyczy w sumie wszystkich gier jednorazowych - najczęściej ceny używanych egzemplarzy są z kosmosu (bardzo blisko cen nowych).
No ja tak mam z Time Stories.
Zagrane wszystko poza Światłem wiary i w sumie sam nie wiem dlaczego jeszcze nie sprzedane.
- może dlatego, że nadal się łudzę, że dostanę gdzieś to brakujące światło wiary,
- może z sentymentu że była to chyba moja pierwsza kupiona gra :D
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 318 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: autopaga »

Destinies to można nawet i po pierwszym scenariuszu sprzedać, bo pozostałe 4 to jest dokładnie to samo (dla euro gracza).
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: walkingdead »

Mnie się udało sprzedać sporo gier w ostatnich miesiącach. Natomiast za nic nie mogę sprzedać Wikingowie 878 (z dodatkami ze wspieraczki). Nie śpieszy mi się co prawda, ale już ze dwa razy obniżałam cenę i cisza.

Cóż, nie jest to popularny ani casualowy tytuł. Nie jest to również żaden super zaawansowany tytuł ani biały kruk. No trudno.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Time Stories to sobie wisi u mnie od ho ho. Nie sprzedałem. Wydaje mi się, że hype na tę grę dawno minął, pozostał niesmak po tym, jak autorzy potraktowali „wielką fabułę” i teraz to taka zakała, której nikt nie chce przygarnąć.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: fitzroy »

scraber pisze: 05 sty 2023, 15:27
Michito pisze: 05 sty 2023, 15:20 A ja chciałbym zapytać wszystkich posiadaczy Destinies (gra podstawowa) - dlaczego nie sprzedajecie tej gry? Przecież jest jednorazowa. Zagraliście, fajnie, ale dajcie się nacieszyć innym :mrgreen: Zakupię od ręki za 100 zł.

Powyższe dotyczy w sumie wszystkich gier jednorazowych - najczęściej ceny używanych egzemplarzy są z kosmosu (bardzo blisko cen nowych).
No ja tak mam z Time Stories.
Zagrane wszystko poza Światłem wiary i w sumie sam nie wiem dlaczego jeszcze nie sprzedane.
- może dlatego, że nadal się łudzę, że dostanę gdzieś to brakujące światło wiary,
- może z sentymentu że była to chyba moja pierwsza kupiona gra :D
Mam światło wiary ale nie sprzedam🤪 nie grałem jeszcze więc się łudzę, że w końcu zagram.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: fitzroy »

Michito pisze: 05 sty 2023, 15:20 A ja chciałbym zapytać wszystkich posiadaczy Destinies (gra podstawowa) - dlaczego nie sprzedajecie tej gry? Przecież jest jednorazowa. Zagraliście, fajnie, ale dajcie się nacieszyć innym :mrgreen: Zakupię od ręki za 100 zł.

Powyższe dotyczy w sumie wszystkich gier jednorazowych - najczęściej ceny używanych egzemplarzy są z kosmosu (bardzo blisko cen nowych).
Dlaczego nie sprzedajemy Destinies? Może dlatego, że czekamy na Witchwood a bez podstawki to nie bardzo. Do tego ludzie ogrywają 2 dodatki, które ostatnio wyszły.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Warrtain »

Michito pisze: 05 sty 2023, 15:20 A ja chciałbym zapytać wszystkich posiadaczy Destinies (gra podstawowa) - dlaczego nie sprzedajecie tej gry? Przecież jest jednorazowa. Zagraliście, fajnie, ale dajcie się nacieszyć innym :mrgreen: Zakupię od ręki za 100 zł.

Powyższe dotyczy w sumie wszystkich gier jednorazowych - najczęściej ceny używanych egzemplarzy są z kosmosu (bardzo blisko cen nowych).
Możliwe też że ludzie trzymają bo liczą na większą ilość fanowskich scenariuszy
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Michito »

Spoiler:
To jest powód, dla którego nie pozbyłem się Kronik Zbrodni, bo tam Community prężnie działa. Ale w przypadku Destinies to chyba nie jest jeszcze argument.

No cóż, w takim razie poczekam na podstawkę z dodatkami :D
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 398
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 585 times
Been thanked: 383 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: kuleczka91 »

Michito pisze: 05 sty 2023, 15:20 A ja chciałbym zapytać wszystkich posiadaczy Destinies (gra podstawowa) - dlaczego nie sprzedajecie tej gry? Przecież jest jednorazowa. Zagraliście, fajnie, ale dajcie się nacieszyć innym :mrgreen: Zakupię od ręki za 100 zł.
Nie sprzedałam, bo bez tego nie zagram w dodatki, które całkiem niedawno wyszły ;) Jak zagram we wszystko to nie widzę sensu trzymania tego i poleci cały komplet na sprzedaż ;). To samo zrobiłam z całą serią Kronik zbrodni.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1376
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Emil_1 »

Monolith arena...
Myślałem i myślałem i zostawiłem:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Emil_1 pisze: 06 sty 2023, 15:31 Monolith arena...
Myślałem i myślałem i zostawiłem:)
też zostawiłem, a mam komplet i mate nawet.
problem jest taki, że mój główny gracz - żona - nie chce grać, a mi szkoda sprzedawać, zwłaszcza, że podstawka to prezent od mamy :(
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 308
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 224 times
Been thanked: 92 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: scraber »

JollyRoger90 pisze: 06 sty 2023, 23:30
Emil_1 pisze: 06 sty 2023, 15:31 Monolith arena...
Myślałem i myślałem i zostawiłem:)
też zostawiłem, a mam komplet i mate nawet.
problem jest taki, że mój główny gracz - żona - nie chce grać, a mi szkoda sprzedawać, zwłaszcza, że podstawka to prezent od mamy :(
Mama nie gra przypadkiem?
Rozumiem problem, mam kilka gier prezentów w które nie gram, a sprzedać mi szkoda z racji sentymentu
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

Ja ciągle biję się z myślami czy nie sprzedać Keyflowera z dodatkami oraz Detective: City of Angels. Z pierwszym mam taki problem, że niekoniecznie chce mi się go wyciągać na stół(gram wciąż w samą podstawkę), ale całość mocno do mnie przemawia i tylko żałuję, że nie gram xD z tą grą to jakaś abstrakcja u mnie, ale zajmuje też tak mało miejsca, że wręcz jak jakiś większy filler, to tym bardziej ciężko się pozbyć.

Detective: City of Angels z kolei cierpi na brak ekipy. Zagrałem 2 pierwsze scenariusze i gra umarła na lata. Mam do niej wszystko, chcę w to zagrać, bo klimat jest świetny, ale kurczaki nie mam z kim :( nie sprzedaję, bo wciąż chcę grę ograć i liczę na cud. Solo jest słabe i gram w nie tylko jak mam prowadzić nową sprawę jako mistrz gry.

W obu przypadkach myśli o sprzedaży wracają jak bumerang.

Jest też kilka tytułów, które nówki chodzą po 20zł, dla mnie zalegają tylko, sprzedać się nie da, więc zacząłem je rozdawać znajomym.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE sprzedaliśmy bo...

Post autor: Yuri »

ROOT z wszelkimi dodatkami, matami i innym drukiem 3d. Ostatnio mniej gram w ten tytuł i bardziej skupiam się na solo, więc wystawiłem na sprzedaż, znalazł się kupiec, ale... no właśnie :) Doszedłem do wniosku, że i tak baaardzo już ograniczyłem kolekcje, a ten tytuł jest tak przepięknie wydany, tak unikatowy graficznie, tak dopracowane są frakcje....no jednak zostanie :) Najwyżej zapoznam się z botami i sam będę w niego grał ;p

p.s. nie myślałem, że kiedykolwiek coś napisze w tym wątku ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ