Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Minimaniak »

Czesc szukam planszowki dla trojki 9-11latkow. W miarę ogarniają i tak ja będę im pomagał. Grali w blood rade, Ankh, Splendor, Linie Lotnicze i karcianki. Chciałbym aby pograli w cos z fabula/przygoda gdzie mamy postacie której ulepszamy i może walczmy potworami :)
Nie jakieś makabryczne bo to jednak jeszcze dzieciaki
Dzieki za pomoc
Myslalem o Destinies
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Giermek »

Ja ostatnio miałem okazję obserwować jak trójka 10-13 latków jara się grając w Destinies. Sami ogarnęli zasady i łupnęli chyba ze trzy scenariusze pod rząd. Obawiałem się włašnie, że będzie dla nich zbyt makabryczne, ale oni twierdzili, że było spoko (może nowe pokolenie ma inaczej ustawione granice...). Nie wiem jak gra się rozwija pod tym względem w dalszych scenariuszach, bo sam nie grałem całości, wiéc może ktoś inny by się na ten temat mógł wypowiedzieć.

Ja grałem z tą samą grupą we Podróże przez Śródziemie i też im się bardzo podoba, ale nie jestem pewien, czy sami by tak łatwo ogarnęli jak Destinies. Po kilku grach ze mną mogłem ich puścić so samodzielnego grania, ale nie wiem czy uda im sié wygrać kampanię...
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: arturmarek »

Ja z 9-letnim synem gram/grałem w Pluszowe Opowieści, Magię i Myszy i to mu chyba najlepiej siadło, Gloomhaven: SL - tam jest mało fabuły i młody jest mniej wciągnięty. W Pluszowych Opowieściach i Magii i Myszy jest sporo czytania, mojemu synowi by się nie chciało czytać, ja to robiłem, więc nie wiem jak to by to było gdyby dzieci grały same, ale to może z moim młodym jest coś nie tam...
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: donmakaron »

Jeśli angielski nie stanowi przeszkody (rodzic będzie czytał historię czy coś), to Adventure Tactics jest rewelacyjną grą, do pogrania z dzieciakami. Jest kampania, spoko historyjka przystępna dla dzieciaków, przyjemny taktyczny gameplay oparty o karty i rewelacyjny system rozwoju postaci - nie grałem jeszcze w tak przyjemne zdobywanie leveli na planszy. Polecam gorąco.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 837
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 268 times
Been thanked: 250 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Dako »

Może "Małe epickie podziemia"?
Jeśli przetrwają pierwsze dwie-trzy rozgrywki ("tata pomoże") czyli wszechobecną ikonografię to może mogą mieć docelowo całkiem fajną zabawę?
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Minimaniak »

Dzieki serdecznie za odpowiedzi- dzieciaki są zajarane figurkami po Ankh i chcą postaci do upgrade'dowania
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Giermek »

Minimaniak pisze: 10 sty 2023, 12:46 Dzieki serdecznie za odpowiedzi- dzieciaki są zajarane figurkami po Ankh i chcą postaci do upgrade'dowania
To dodam, że w Podróżach przez Śródziemie rozwój postaci jest całkiem fajny. Po każdej misji kupuje się nową umiejętność, a co kilka ulepsza się swoją broń. Dzieciaki czekają na to z wypiekami na twarzach :)

W innych poleconych tu grach też na pewno jest dużo elementów rozwoju postaci, więc inne czynniki mogą być istotne w decyzji, np.: czy ma być gra z kampanią, czy do pojedyńczej rozgrywki?
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Minimaniak »

Raczej rozgrywka 3-4 osobowa. Zaczynamy od Destinies ogarnęliśmy proste w sumie zasady i będziemy grać w weekend tylko te małe figurki :(
Franek_
Posty: 22
Rejestracja: 04 sty 2021, 11:11
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Franek_ »

Descent 2ed?

Sam gram z synem (aktualnie lat 9), zasady ogarnia bez problemu, a jak pojawiają się wątpliwości, to wyjaśniamy razem.

Jest fabuła, jest przygoda, jest ulepszanie postaci, jest walka z potworami, jest i walka po stronie zła, gdzie potworami się kieruje. Rozwój postaci z misji na misję w trakcie kampanii. Wszystko po polsku, ładnie i efektownie wydane. W miarę rozwoju zainteresowań jest 7 fabularnych dodatków, w sumie to są setki godzin grania. Jest opcjonalna aplikacja z 'cyfrowymi' scenariuszami. Wszystko jest w sumie :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Mr_Fisq »

Franek_ pisze: 16 sty 2023, 14:59Jest fabuła, jest przygoda, jest ulepszanie postaci, jest walka z potworami, jest i walka po stronie zła, gdzie potworami się kieruje. Rozwój postaci z misji na misję w trakcie kampanii. Wszystko po polsku, ładnie i efektownie wydane. W miarę rozwoju zainteresowań jest 7 fabularnych dodatków, w sumie to są setki godzin grania. Jest opcjonalna aplikacja z 'cyfrowymi' scenariuszami. Wszystko jest w sumie :)
Tylko gry nie ma.... (w sensownych cenach).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Crawler dla trójki 9-11 latkow

Post autor: Minimaniak »

Dzieki Descent ciekawie wyglada
ODPOWIEDZ