Folklore za 200$

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

Wydaje mi się, że GreenBriar Games wydaje ostatnie tchnienie.... Wg mnie po prostu wyprzedają stany magazynowe (vide odejście p. Julie Ahern). Na ich stronie można zakupić następujący zestaw:
Cz 1 + cz 2 + cz 3 + Creature Crate

...za kwotę: 200$

Link:

https://greenbriergames.com/a/bundles/

Bierzcie póki są i póki w ogóle ta firma jeszcze zipie, bo to chyba ostatnia okazja w tak zbójeckiej cenie.

EDIT: Dodanie choćby errata packa wartego 0.01 dolca, odblokowuje "free shipping".
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
WoW... Jak za darmo, nawet razem z VATem i cłem...
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Vins3nt »

No niezłe, tym bardziej, że gra uchodzi za naprawdę solidną przygodówkę rpg w starym stylu i raczej powinien być to murowany sukces z masą kontynuacji..

Swoją droga - nie mogę nigdzie dostać już niestety Story Journal 3, mógłby ktoś się podzielić?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Vins3nt pisze: 18 gru 2022, 00:34 No niezłe, tym bardziej, że gra uchodzi za naprawdę solidną przygodówkę rpg w starym stylu i raczej powinien być to murowany sukces z masą kontynuacji..

Swoją droga - nie mogę nigdzie dostać już niestety Story Journal 3, mógłby ktoś się podzielić?
Mam wszystko do tej gry i mogę sprawdzić, ale dopiero po 23 grudnia. A to nie było tak, ze Story Journal 3 to był z fanowskim contentem, albo zbiorem SG? Jakoś tak mi się kojarzy.

Co do kontynuacji to GBG wydaje mi się wydaje właśnie ostatnie tchnienie, ale kurcze uwierz...chciałbym się mylić.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Jeżeli faktycznie Greenbriar upada to będzie najsmutniejsze info. Gra jest wyjątkowa w porównaniu z konkurencją. Złapałem bakcyla Folklore po wielu wypowiedziach Yuri'ego w temacie.
Absolutnie polecam allin, szczególnie w takiej cenie.
Setki godzin zabawy, w dość losowym świecie - pomimo stałych scenariuszy. Dzięki dodatkom questów, zdarzeń w miastach gra daje "gwarancję" zmienności przebiegu głównego questa. Do tego różnorodne klasy postaci.
Brać i się nie oglądać:)

A czy SJ3 nie był przypadkiem razem z Księgą do tworzenia własnych scenariuszy? Jak ten dodatek się nazywał - tam był dwie księgi i jakieś karty.

Przy okazji jakie macie fanowskie rozszerzenia?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Dazir pisze: 18 gru 2022, 08:44 ...
A czy SJ3 nie był przypadkiem razem z Księgą do tworzenia własnych scenariuszy? Jak ten dodatek się nazywał - tam był dwie księgi i jakieś karty.

Przy okazji jakie macie fanowskie rozszerzenia?
Dokładnie tak:

https://www.board-game.co.uk/product/fo ... ation-kit/

Ja z fanowskich to podrukowałem bodajże Story Journal X. Pamiętam że miał tego łysego pokurcza demonicznego na okładce. I to chyba ta część miała podtytuł COMMUNITY TALES. Niestety nie sprawdzę i z pamięci pisze.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rbsn »

Kurcze mega dobra okazja, ja już mam swojego FoA brakuje mi tylko figurek, gdyby ktoś chciał resztę to chętnie dorzucę się na tego boxa 😉.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rigidigi »

Rbsn pisze: 18 gru 2022, 09:21 Kurcze mega dobra okazja, ja już mam swojego FoA brakuje mi tylko figurek, gdyby ktoś chciał resztę to chętnie dorzucę się na tego boxa 😉.
Zweryfikuj dostępność. Kolega zamówił na black friday ten zestaw. I mu napisali że figurki się skończyły i wysyłają sama grę..
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 870
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dako »

Rigidigi pisze: 18 gru 2022, 10:54
Rbsn pisze: 18 gru 2022, 09:21 Kurcze mega dobra okazja, ja już mam swojego FoA brakuje mi tylko figurek, gdyby ktoś chciał resztę to chętnie dorzucę się na tego boxa 😉.
Zweryfikuj dostępność. Kolega zamówił na black friday ten zestaw. I mu napisali że figurki się skończyły i wysyłają sama grę..
Wydaje mi się, że dostępne bez problemu.
Wydawnictwo na swoim FB 12 grudnia ogłaszało, że ten zestaw jest dostępny w zakupie za 199$.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rigidigi »

Dako_W pisze: 18 gru 2022, 11:43
Wydaje mi się, że dostępne bez problemu.
Wydawnictwo na swoim FB 12 grudnia ogłaszało, że ten zestaw jest dostępny w zakupie za 199$.
Podpytałem kolegę jak to jest.

Ja gry nie mam i nie będę miał, ale akurat ostatnio na ten temat rozmawialiśmy.

Więc on zamawiał z GB i tam go wykiwali (Fisq). Finalnie udało mu się odzyskać kasę ale trwało to 3 tygodnie i kontakt ze sprzedawcą żaden.

Ten zestaw o którym mowa jest ponoć dostępny z wysyłką z USA. Ale tu ponoć koszt przesyłki zabija imprezę.

Kolega wyczaił zestaw figurek na eBayu i tam zamówił kilka dni temu. Wygląda że jeszcze są dostępne.

https://www.ebay.com/itm/255818072948

Poza tym napisał mi, że zagadał do autora gry w kontekście "co dalej". Wklejam odpowiedź mojego kolegi.
Zapytałem go czy projekt jest nadal żywy i czy planują jakies rozszerzenia. Odpisał mi że dla niego projekt jest żywy pracuje nad kilkoma rozszerzeniami, ale jak to określił wydawca zachowuje sie w sposób niezdecydowany cytując "ścieżki między nim a wydawcą są niejasne" ;) Zasugerowałem mu żeby sie nie poddawał bo gra ma gigantyczny potencjał i najwyżej niech zmieni wydawce :D walnął Kciuka :D
Podkreślam, że są to informacje z drugiej, aczkolwiek sprawdzonej ręki.
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rbsn »

Dzięki za info, niby na stronie ciągle wisi jako dostępne. Na eBayu cena spoko tylko po dodaniu shippingu i vatu kosztuje tyle samo co cały zestaw 😉.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Ja bym kupował gdzie się da i nie zastanawiał się za długo (jak ktoś oczywiście ma budżet), bo zaraz nie będzie nigdzie, albo cena urośnie kilkukrotnie.
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: gogovsky »

Jak coś z stronki wysyłaja po 2 dniach :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Natrakh »

Ja się też skusiłem, czekam aż wyślą mam nadzieje, że wszystko przyjdzie i będzie ok :D
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 870
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dako »

gogovsky pisze: 23 gru 2022, 23:39 Jak coś z stronki wysyłaja po 2 dniach :p
Aktualnie pewnie przez tę promocję nie wyrabiają się i wysyłają w ciągu 7 dni roboczych.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Nie jestem mocny w podążaniu za historiami wydawnictwa, wiec pozwolę sobie zapytac: czemu odejście Julie Ahern jest tak druzgocące?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 24 gru 2022, 14:59 Nie jestem mocny w podążaniu za historiami wydawnictwa, wiec pozwolę sobie zapytac: czemu odejście Julie Ahern jest tak druzgocące?
Ona była jakby wydawca tej gry i ogarniała wszelkie kwestie kwatermistrzowskie i logistyczne związane z Folklore jak i praca GBG. Bez niej to nikt tego nie widzi w praktyce.zreszta popatrz na ich www. Jego część z zasobami online już nie odpowiada i nie masz dostępu do masy contentu do np Folklore, a który wcześniej był. Jej brak zdecydowanie wpływanie na tą firmę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Natrakh »

Ja własnie dostałem tracking bundla z promocj czekam z niecierpliwością aż przyjdzie :D jakieś porady przed rozgrywka dodatki odrazu wrzucać ?
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś już otrzymał zamówiony zestaw gry ze sklepu GreenBriar Games ? Ten za 200 USD.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Natrakh pisze: 29 gru 2022, 21:31 ... jakieś porady przed rozgrywka dodatki odrazu wrzucać ?
Ja wrzuciłem od razu wszystko i takie podejście polecam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 870
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dako »

Rafal1970 pisze: 29 gru 2022, 22:04 Czy ktoś już otrzymał zamówiony zestaw gry ze sklepu GreenBriar Games ? Ten za 200 USD.
Raczej nie ma na to szansy ;)
Obecnie wysyłają w ciągu 7 dni roboczych np. moje zamówienie z 19.12 ruszyło w drogę dopiero 28.12.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Yuri pisze: 29 gru 2022, 23:38
Natrakh pisze: 29 gru 2022, 21:31 ... jakieś porady przed rozgrywka dodatki odrazu wrzucać ?
Ja wrzuciłem od razu wszystko i takie podejście polecam.
Również polecam takie podejście. Wymieszaj wszystko, co masz. Graj powoli, delektuj sie każdym elementem, wątkiem pobocznym, fabułą. Gra ma w sobie wiele różnych płaszczyzn, które świetnie się przenikają.
Jeżeli to Twoje pierwsze podejście to tym bardziej powoli, jednak pamiętaj, że nie ma potrzeby być 100% zgodnie z zasadami - może za 3-4 razem ogarniesz 70-80%:)
Na BGG w Files są FAQ i skrót zasad - koniecznie odpal sobie.
Planszetki bohaterów - polecam w skali A4 i zalaminować - ołówkiem zrobisz dziurę pod koniec pierwszego scenariusza:)
Pierwsza ekipa 3-4 bohaterów z podstawki - polecam tych standardowych, bo "wydają" się łatwiejsi w ogarnięciu. W Folklore "postacie" są dość specyficzne, ich prowadzenie i korzystanie z umiejętności klasowych również.
Na BGG jest też wiele wariancji zasad - na razie ich nie ruszaj, pograj vanilla style i zobacz co Ci sie podoba/nie podoba. Ja wprowadziłem kilka dopiero po skończeniu pierwszej ksiegi.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Vins3nt »

Udało mi się zamówić wczoraj Adventure Creaute Kit za niecałe 5 funtów a dodatek Fall Of The Spire za 15 ;p
Ale fartownie wyczekałem - są jeszcze obie pozycje dostępne w sklepie jak coś, cena zmieni się w koszyczku przy checkoucie
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Nie wiem w jaki sposób. Sprawdziłem teraz dark tales i w koszyku doliczyło mi 20 dolców za podatki I shipping..
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Vins3nt »

QuBek pisze: 30 gru 2022, 13:36 Nie wiem w jaki sposób. Sprawdziłem teraz dark tales i w koszyku doliczyło mi 20 dolców za podatki I shipping..
Podawałem ceny bez shippingu, samych produktów
ODPOWIEDZ