Folklore za 200$

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 870
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Dako »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:37 Reklamowac w sklepie oczywiscie
:)
Tak to wiem.
Ale zastanawiam się nad tu i teraz ;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Dako_W pisze: 16 sty 2023, 14:35
Spoiler:
U mnie byly dwa maile z QLM z numerami nadania, a nastepnego dnia jeszcze taki mail od nich:
We are reaching out as a recent shipment from GreenBrier Games has been processed, and unfortunately technical limitations prevent us from including all relevant tracking numbers in your shipping notification. As this is the case, we wanted to pass along all tracking numbers so there are no issues collecting your pledge. The tracking numbers are:

EY*****US
EY*****US

Please let us know if there are any questions or concerns. We hope your pledge is well received!

Best,

QML Customer Support
To co mozesz zrobic teraz, to zaczac sie dopytywac nadawcy co namieszali.
Raczej dostaniesz same figsy, skoro taka waga.

Swoja droga to ciekawy temat, bo celnicy raczej wcale nie otwieraja tych paczek, zadeklarowales 4pudelka, oplaciles i wszyscy zadowoleni, a w pudelku same figsy np. Bez sensu to.

Ale Szeryf z Nottingham tez nie sprawdza wszystkich dostaw :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: medzix »

Niestety, na pytanie, czy jestem w stanie podesłać jeszcze raz poprawnie wypełniony formularz z danymi przesyłki dla obu paczek dostałem taką odpowiedź:

Obrazek

Mam złożone pełnomocnictwo, przesłałem wszelkie skany potwierdzenia zamówienia ze strony, z maila, z apki Shop, osobnego maila od QML o rozdziale zamówienia na dwie paczki i nic...
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Natrakh »

medzix pisze: 16 sty 2023, 15:17 Niestety, na pytanie, czy jestem w stanie podesłać jeszcze raz poprawnie wypełniony formularz z danymi przesyłki dla obu paczek dostałem taką odpowiedź:

Obrazek

Mam złożone pełnomocnictwo, przesłałem wszelkie skany potwierdzenia zamówienia ze strony, z maila, z apki Shop, osobnego maila od QML o rozdziale zamówienia na dwie paczki i nic...
U mnie to samo niestety tak wiec szukam agencji :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Nie rozumiem dlaczego zgloszenie tych paczek osobno skutkowaloby ominieciem cla? :?
BTW Czy "cło" to jakis zbior, w ktorym zawiera sie vat? Bo niby clo na zabawki jest zerowe.

Ciekawe czy koszt agencji+prawidlowy vat (od 200usd) wyjdzie taniej, niz pocztowy vat od 415usd...
Zaraz sie okaze, ze pozaluje swojego zgloszenia wyprzedzajacego "zle naliczenie".
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: MowMiStefan »

psia.kostka pisze: 16 sty 2023, 12:24 Edit:
tylko jesli opisze to jako 1zamowienie 200usd, wyslane w dwoch paczkach po 100usd, to sam wpakuje sie w paragraf opisany wyzej :? Te limity >150eur i <150eur. Dali rade komus to prawidlowo rozliczyc juz w warszawskim magazynie celnym?
Przecież wszystko opisałem 5 postów wczesniej.... razem z info jak wypełnić dokumenty. :(
MowMiStefan pisze: 13 sty 2023, 12:01Dla czekających na przesyłkę
Mój wymiar kary wyniósł 304 zł.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: bajbaj »

medzix pisze: 16 sty 2023, 15:17 Niestety, na pytanie, czy jestem w stanie podesłać jeszcze raz poprawnie wypełniony formularz z danymi przesyłki dla obu paczek dostałem taką odpowiedź:

Obrazek

Mam złożone pełnomocnictwo, przesłałem wszelkie skany potwierdzenia zamówienia ze strony, z maila, z apki Shop, osobnego maila od QML o rozdziale zamówienia na dwie paczki i nic...
A może spróbuj napisać jeszcze raz, że żadne cło nie zostanie pominięte, ponieważ jest nienależne. Przesyłka zawiera gry planszowe o stawce cła 0%, więc czy przejdzie bez cła, czy z cłem 0% nie uszczupli to budżetu państwa.

MowMiStefan - myślę, że nie problem w tym, jak wypełnić dokumenty, ale w tym, że Wasze przesyłki trafiają ostatecznie do różnych pocztowych oddziałów celnych i to od ich praktyki zależy, co i jak będzie załatwione. Może pamiętacie sytuację, jak już weszła w życie dyrektywa dot. naliczania VAT i dyskutowaliśmy na forum, że w Poznaniu zawsze naliczają, na Górnym Śląsku, raz naliczają, a innym razem nie, a gdzieś indziej w zasadzie nie naliczają. To może być ten przypadek, bo przecież i tak nikt z Was nie zapłaci cła, bo jest nienależne.
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: MowMiStefan »

jasne, nie twierdze, ze to standard i sam urzednik ma znaczenie - ja komunikowalem sie w Warszawie (Bemowo) z Region Dystrybucji w Warszawie / Dział Pocztowo-Celny / ul. Łączyny 8, 00-900 Warszawa
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

MowMiStefan pisze: 16 sty 2023, 16:19 Przecież wszystko opisałem 5 postów wczesniej.... razem z info jak wypełnić dokumenty. :(
MowMiStefan pisze: 13 sty 2023, 12:01Dla czekających na przesyłkę
Mój wymiar kary wyniósł 304 zł.
No gratuluje odprawy i dotyczy Warszawy czyli jestem w tym samym rozdzielniku, choc 304 zl z 200usd to tez nie wiem jak wyszlo. Ja odpowiedzi jeszcze nie dostalem po wyslaniu deklaracji.

Ale... czy jestes w stanie wskazac, gdzie Twoja metoda zadzialala, gdzie trik i haczyk, ze innym kolegom w wawie napisali, ze nie da sie? Bo ja widze, ze wyslales redundantnie 15printscreenow, wiec moze wziales ich na przemeczenie :lol: Chodzi o to, ze w obu dokumentach wkleiles to samo i maja sobie sami wybrac?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: MowMiStefan »

we wspolpracy z urzedami nauczylem sie, ze szybka odpowiedz jest lepsza niz dobra odpowiedz.
urzednik tez chce miec z glowy i chce miec pewnosc, ze nikt mu czworki nie uszkodzi za brak nalezytej starannosci.

jak dostanie odpowiedz na wszystkie pytania zanim je nawet zada, to czesto przystawi pieczec [approved] bo w razie czego ma szeroka dokumentacje… oczywiscie drugi okaze sie niespelnionym radca prawnym i wyciagnie ten czy tamten przepis. troche to losowe, ale tak - zwykle duza ilosc prostej informacji pomaga… troche mglistosc tekstu troche Lt. Shamrock z Lost Fleet Campbella :P
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: medzix »

Za radą MowMiStefan napisałem do nich raz jeszcze, uświadamiając, że cło nie zostanie pominięte bo wynosi 0%, równocześnie załączyłem ponownie całą dokumentację i dostałem taką oto odpowiedź:

Obrazek

Sytuacja u mnie wygląda tak, że Dział Obrotu Zagranicznego ma już obie moje przesyłki, do obu dostałem zgłoszenie do odprawy. Pisałem wcześniej do QML i dostałem informację jaka dokładnie jest zawartość pod odpowiednimi numerami przesyłek (czyli w której są miniony, a w której reszta) i na tej podstawie poprawnie wypełniłem te formularze "Dane do zgłoszenia celnego..."

PS.: Moje przesyłki są procesowane przez oddział w Zabrzu.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: japanczyk »

Odprawa celna musi zostac wykonana nawet jesli clo wynosi 0% z tego co wiem
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: medzix »

japanczyk pisze: 17 sty 2023, 09:33 Odprawa celna musi zostac wykonana nawet jesli clo wynosi 0% z tego co wiem
Masz racje.
Nie chodzi o to, żeby pominąć odprawę celną, tylko żeby zbić ich argument, że nie mogą zgłosić do odprawy dwóch paczek, gdzie jedna z nich swoją wartością nie przekroczyłaby 150EUR, co kwalifikowałoby ją do potencjalnego ominięcia cła. Tak ja rozumiem ich wcześniejsze uzasadnienie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Zasiegnalem troche opinii agenta celnego prywanie. Clo jest na ten kod HS 9504, ale dopiero naliczaja powyzej 150euro. Dlatego za zakup 200usd clo sie nalezy, a jakby rozdzielili, to nie bedzie naliczone i pewnie dlatego nie chca tak zrobic.

Do tego jesli przesylka jest darmowa, to i tak jest podatek od wagi przesylki xD srogo

Podobno pomogloby gdyby nadawca teraz wystawil dwie fakturki za 100usd, ale skoro to byl bundle i darmowa wysylka to watpie by tak chcieli.

@Stefan
podaj prosze swoje nr przesylek, to powiemy zeby nas rozliczyli wg tego samego wzoru :mrgreen:
A jeszcze dla ustalenia uwagi, ta kwota 304zl, to bylo jedno rozliczenie za dwie paczki, czy suma dwoch rozliczen za dwie niezalezne?

Ja jeszcze czekam w zawieszeniu na wyrok PP
japanczyk pisze: 17 sty 2023, 09:33 Odprawa celna musi zostac wykonana nawet jesli clo wynosi 0% z tego co wiem
Wlasnie odebralem pake z Zatu (UK), ktora juz miala oplacony vat przy zakupie. A i tak mialem naklejke celną i musialem dac 8.50 listonoszowi. Sprytny biznes ;)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2023, 10:01 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 3 razy.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: japanczyk »

Ja niestety odebralem z poczty Polskiej przesylki i bede reklamowal, bo chyba innej drogi nie ma :/
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: MowMiStefan »

psia.kostka pisze: 17 sty 2023, 09:45 @Stefan
podaj prosze swoje nr przesylek, to powiemy zeby nas rozliczyli wg tego samego wzoru :mrgreen:
A jeszcze dla ustalenia uwagi, ta kwota 304zl, to bylo jedno rozliczenie za dwie paczki, czy suma dwoch rozliczen za dwie niezalezne?
Masz nr paczek w PM, jakby zadziałało to podam dalej. 304 zł wyszło w sumie, ale na pewno paczki miały osobne naliczenia - tak czy siak już pisałem do nich, że proszę dokumenty odprawy celnej, bo to 304 mi średnio pasuje również.

japanczyk pisze: 17 sty 2023, 09:54 Ja niestety odebralem z poczty Polskiej przesylki i bede reklamowal, bo chyba innej drogi nie ma :/
Tutaj masz instrukcję do pobrania dokumentów: https://emonitoring.poczta-polska.pl/in ... elnego.pdf
A pobierasz z https://emonitoring.poczta-polska.pl/ wpisując numer nadany przez amerykanów. Tylko licz, że to tydzień od odebrania.



EDIT: A tu jaka ciekawostka - poprosiłem, żeby mi rozbili moje 304 zł zapłacone na poczcie, bo do pobrania ZC299 potrzeba naliczenia na przesyłkę. I co mi podali: 138,00 i 149,00 - czyli 17 zł chwyciła poczta - jak mniemam to jest to 2x 8,50 opłaty pocztowej za obsługę.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

MowMiStefan pisze: 17 sty 2023, 13:36
psia.kostka pisze: 17 sty 2023, 09:45 @Stefan
podaj prosze swoje nr przesylek, to powiemy zeby nas rozliczyli wg tego samego wzoru :mrgreen:
A jeszcze dla ustalenia uwagi, ta kwota 304zl, to bylo jedno rozliczenie za dwie paczki, czy suma dwoch rozliczen za dwie niezalezne?
Masz nr paczek w PM, jakby zadziałało to podam dalej.
Nie no, to byl taki zart/droczenie sie. Raczej nie mialbym odwagi uzywac tych numerow, bo predzej bym narobil klopotu Tobie lub urzednikowi. Ale dzieki za otwartosc i chec pomocy! :)

Tymczasem dzis moje paczki dostaly status "Zwolnienie przesyłki do doręczenia" wiec chyba tez sie udalo przejsc odprawe, ale nie znam kwoty.
304 zł wyszło w sumie, ale na pewno paczki miały osobne naliczenia - tak czy siak już pisałem do nich, że proszę dokumenty odprawy celnej, bo to 304 mi średnio pasuje również.
Na pewno do samego vatu dochodza koszty manipulacyjne odprawy przez poczte 8.50zl, nie wiem czy za fatyge, czy od sztuki. Jesli to co mowila znajoma jest prawda, to nawet darmowe przesylki sa opodatkowane wg wagi ryczaltem, tez pewnie za dwie sztuki.

Jesli byly dwa naliczenia osobno (po 100usd), to jest szansa, ze clo bedzie zero. Jesli byloby jedno naliczenie za 200usd czyli >150eur(lub to z blednego opisu QLM 200 + 215) to tez ponoc clo za ten kod zabawkarski (hs 9504)wcale nie jest 0% (ale niby malo 8) ) Generalnie jest to ciekawy temat, ale dosc nerwowo to przechodze, wiec wole nie powtarzac zabawy :P

Ciekawe ile taka przyjemnosc bedzie kosztowala przez agencje, pochwalcie sie, jesli ktos przejdzie tym trybem. Wiem, ze wtedy prowizja poczty za dostawe jest wieksza (20zl ?)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Natrakh »

Spoiler:
psia.kostka pisze: 17 sty 2023, 14:01
MowMiStefan pisze: 17 sty 2023, 13:36
psia.kostka pisze: 17 sty 2023, 09:45 @Stefan
podaj prosze swoje nr przesylek, to powiemy zeby nas rozliczyli wg tego samego wzoru :mrgreen:
A jeszcze dla ustalenia uwagi, ta kwota 304zl, to bylo jedno rozliczenie za dwie paczki, czy suma dwoch rozliczen za dwie niezalezne?
Masz nr paczek w PM, jakby zadziałało to podam dalej.
Nie no, to byl taki zart/droczenie sie. Raczej nie mialbym odwagi uzywac tych numerow, bo predzej bym narobil klopotu Tobie lub urzednikowi. Ale dzieki za otwartosc i chec pomocy! :)

Tymczasem dzis moje paczki dostaly status "Zwolnienie przesyłki do doręczenia" wiec chyba tez sie udalo przejsc odprawe, ale nie znam kwoty.
304 zł wyszło w sumie, ale na pewno paczki miały osobne naliczenia - tak czy siak już pisałem do nich, że proszę dokumenty odprawy celnej, bo to 304 mi średnio pasuje również.
Na pewno do samego vatu dochodza koszty manipulacyjne odprawy przez poczte 8.50zl, nie wiem czy za fatyge, czy od sztuki. Jesli to co mowila znajoma jest prawda, to nawet darmowe przesylki sa opodatkowane wg wagi ryczaltem, tez pewnie za dwie sztuki.

Jesli byly dwa naliczenia osobno (po 100usd), to jest szansa, ze clo bedzie zero. Jesli byloby jedno naliczenie za 200usd czyli >150eur(lub to z blednego opisu QLM 200 + 215) to tez ponoc clo za ten kod zabawkarski (hs 9504)wcale nie jest 0% (ale niby malo 8) ) Generalnie jest to ciekawy temat, ale dosc nerwowo to przechodze, wiec wole nie powtarzac zabawy :P

Ciekawe ile taka przyjemnosc bedzie kosztowala przez agencje, pochwalcie sie, jesli ktos przejdzie tym trybem. Wiem, ze wtedy prowizja poczty za dostawe jest wieksza (20zl ?)
Co im wkoncu wysłałeś żeby puścili dalej paczke ?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Natrakh pisze: 17 sty 2023, 14:07 Co im wkoncu wysłałeś żeby puścili dalej paczke ?
Jeszcze nie mam kwoty ani towaru w rekach, wiec ani szampana nie otwieram, ani manuala pisac nie moge.
W moim przypadku WER Warszawa, to co u Stefana. Pelnomocnictwo dla poczty mialem juz wczesniej bezterminowe.
Wyslalem trzy zalaczniki:
1. zrzut ekranu zamówienia (z maila, gdzie byly kwoty, adres, uzyta karta, daty)
2. potwierdzenie płatności (pdf z banku, z platnosci karta)
3. mail potwierdzający rozbicie zamówienie na dwie przesyłki (mail od ziutka z QLM)

a w tresci mojego maila: (nr przesylek i pozycji w magazynie wygwiazdkowalem na forum)
Spoiler:
Jak to pisalem to mialem jeden cel - aby nie naliczyli mi vatu od 415usd...
Ale nie znam regulacji, jest ryzyko, ze przyznawanie sie do jednego zakupu za 200usd, a potem rodzielanie na dwie paczki po 100usd moze wykoleic jakiegos biurokrate na poczcie, nie wiem, nie znam sie :?
Zasada jest taka, ze musisz podac co jest w paczce i jej wartosc, moze tego ze to byl jeden zakup >150eur nie nalezy zbytnio akcentowac.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 17 sty 2023, 14:29 W moim przypadku WER Warszawa, to co u Stefana. Pelnomocnictwo dla poczty mialem juz wczesniej bezterminowe.
Ale to do ciebie najpierw uderzyli na maila? ;/
Myslalem ze u mnie problemem ze od razu z paczkami i nabita kwota przyszli bylo to bezterminowe pelnomocnictwo :(
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

japanczyk pisze: 17 sty 2023, 14:37 Ale to do ciebie najpierw uderzyli na maila? ;/
Chronologicznie to bylo tak:
1. Pelnomocnictwo mam juz dawno (ono umozliwia poczcie odprawianie paczek >150eur)
2. Naczytalem sie tu was i lekko spanikowalem, ze dostane taki rachunek, ze bycmoze zrezygnuje z odbioru, wiec zagadalem listonosza i doradzil infolinie
3. infolinia, podalem nr paczek, podali mail na warszawski magazyn. Pytalem czy lepiej oplacic zawyzony vat i sie procesowac, czy jak postapic, to uslyszalem zeby wyslac dokumenty wyprzedzajaco :mrgreen:
4. napisalem mail na warszawski magazyn i juz w nim wszystkie zalaczniki i historyjki, jedynie nie mialem tych nr magazynowych, napisalem ze ich nie mam, bo przeciez pelnomocnictwo, to mi nie wyslaliscie :P
5. ale po 3 minutach dostalem mail z cyfrowa wersja tych poleconych, a po poludniu listonosz doniosl koperty wyslane w piatek.
Myslalem ze u mnie problemem ze od razu z paczkami i nabita kwota przyszli bylo to bezterminowe pelnomocnictwo :(
Dziwnie ze uznali, ze deklaracja nadawcy im wystarczy i rozliczyli to bez udzialu adresata. Mozesz w reklamacji skrobnac, ze to Ty placisz podatek i to ty bedziesz deklarowal wartosc towaru, a nie cfaniak z Miami ;) Masz potwierdzenie z banku, aby poprzec swoja deklaracje.
Tez zalozylem, ze to pelnomocnictwo juz niweluje potrzebe poleconego i wezwania do zlozenia deklaracji. Ale chyba jest inaczej, pelnomocnictwo tylko umozliwia poczcie odprawe >150eur, ale wartosc paczki i tak trzeba deklarowac.

Ale glowy nie dam, wydaje mi sie, ze mialem zamowienia z zatu >150eur i po prostu przyszlo do domu, bez poleconego wczesniej.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: MowMiStefan »

no ale ZATU opłaca VAT z tego co pamiętam - podobnie jak CTG (a tam też brałem >150) - ich przesyłki są DDP chyba.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 870
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Dako »

Zazdroszczę Wam bo niestety przyszło do mnie tylko pudło z figurkami (od początku miałem awizowaną jedną przesyłkę).
Oczywiście Vat i opłaty zapłaciłem od całości zamówienia czyli 223 pln.
Zabieram się za pisanie reklamacji do Greenbrier Games i zastanawiam się jak odzyskać nadpłacony Vat.
Ech, "całe życie boso i w dodatku po pinezkach"...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

MowMiStefan pisze: 17 sty 2023, 15:07 no ale ZATU opłaca VAT z tego co pamiętam - podobnie jak CTG (a tam też brałem >150) - ich przesyłki są DDP chyba.
Roznie, na pewno zaleznie od kwoty. Ja raczej tam dorzucam towaru do pieca ostro i mialem vat rozliczany osobiscie. Dopiero ostatnio (grudzien-styczen) wyskoczyla mi opcja, ze jak sie pohamuje do pewnej kwoty :mrgreen: to moge juz rozliczyc vat w sklepie. No i zrobilem tak, bo pomyslalem, ze unikne miesiaca oczekiwania. No i niby przyszlo szybko, ale i tak 8.50 poczta skosila.
Dako_W pisze: 17 sty 2023, 15:08 Zabieram się za pisanie reklamacji do Greenbrier Games i zastanawiam się jak odzyskać nadpłacony Vat.
Warto zebys odzyskal vat (ile sie da), bo nawet jak wydębisz od sklepu brakujacy towar, to kto wie co wpisza w deklaracje celna. Stawiam ze 215usd... Bylo to przerabiane przy zwrotach/wymianach z zatu (uk). Gdzie darmowy towar z wymiany uszkodzenia znow byl opodatkowany jak przy zakupie. Jednak unia celna nie byla taka zla :P Potrzebowalbys nowej faktury na zero, ale QLM znow moze cos odpieprzyc.

Jak to sie stalo, ze jeszcze Yuri nie oberwal za to, ze nas "podjudzil" do wejscia na taka mine? ;) :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Super
Posty: 401
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 217 times
Been thanked: 120 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Super »

U mnie paczka w magazynie od 7 stycznia czeka, ale pisałem do poczty maila, że jeszcze druga paczka przyjdzie tylko wg trackingu utknęła w Frankfurcie. No i jak tracking pokazał że dotarła do Polski to poprosili jeszcze raz o screeny. Wysłałem i czekam.
Po Waszych historiach jestem umiarkowanym optymistą, ale moją sprawę ogarnia UP w Przemyślu. Tam to celnicy nie mają problemu z przewożeniem granatników więc liczę że paczkę z grami wypuszczą bez problemów :mrgreen:
Powiem Wam, że kupowałem pod wpływem hypu nakręconego przez Yuriego, że gra taka dobra. Ja raczej najczęściej to w jakieś eurooptymalizatory gram, ale chciałem spróbować coś bardziej fabularnego, żeby oprócz satysfakcji umysłowej, przy planszy poczuć też trochę emocji. Nie spodziewałem się że emocje będą jeszcze zanim paczka przyjdzie. Także zakup chyba na plus :mrgreen:
ODPOWIEDZ