Folklore za 200$

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

targa pisze: 10 kwie 2023, 00:34 Widzę, że na stronie sklepu ciągle jest oferta sprzedaży całości za dobrą cenę. Warto? Na olx jest za 2300 zł, i trochę uszkodzone, więc opcja zakupu bezpośrednio ze sklepu wydaje się być lepszą opcją.
EDIT: z przesyłką to już 407 USD, a jak być może dojdzie VAT, to będzie 500 USD... To prawie tyle, co na rodzimym serwisie... A może, jak jeszcze nie ograłem Hexplore It!, dać sobie spokój z nowymi zakupami?
Ja bym poszukał kompletnego bundle w necie na terenie EU. Ostatnio był fajniutki komplet 3ksow za podobną cenę dostępny. No i rozegranym jednak HexploreIt...wg mnie jednak to inne mocno doświadczenie, ale może Tobie wystarczy i wyleczy Cię z zakupu? Graj w HexploreIt i czekaj na fajną okazję, to najlepsze rozwiązanie chyba :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2008 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Ardel12 »

Yuri pisze: 10 kwie 2023, 07:45
targa pisze: 10 kwie 2023, 00:34 Widzę, że na stronie sklepu ciągle jest oferta sprzedaży całości za dobrą cenę. Warto? Na olx jest za 2300 zł, i trochę uszkodzone, więc opcja zakupu bezpośrednio ze sklepu wydaje się być lepszą opcją.
EDIT: z przesyłką to już 407 USD, a jak być może dojdzie VAT, to będzie 500 USD... To prawie tyle, co na rodzimym serwisie... A może, jak jeszcze nie ograłem Hexplore It!, dać sobie spokój z nowymi zakupami?
Ja bym poszukał kompletnego bundle w necie na terenie EU. Ostatnio był fajniutki komplet 3ksow za podobną cenę dostępny. No i rozegranym jednak HexploreIt...wg mnie jednak to inne mocno doświadczenie, ale może Tobie wystarczy i wyleczy Cię z zakupu? Graj w HexploreIt i czekaj na fajną okazję, to najlepsze rozwiązanie chyba :)
Yuri (moja.autokorekta chciała zmienić na Guru twoja ksywkę), to mi jak możesz opisz różnice,.podobieństwa między Hex a Folkore, bo pierwsze mam, nad drugim się zastanawiałem, ale właśnie obstawiłem, że raczej są to wykluczające się pozycję.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

Ardel12 pisze: 10 kwie 2023, 10:46 ...Yuri (moja.autokorekta chciała zmienić na Guru twoja ksywkę), to mi jak możesz opisz różnice,.podobieństwa między Hex a Folkore, bo pierwsze mam, nad drugim się zastanawiałem, ale właśnie obstawiłem, że raczej są to wykluczające się pozycję.
Autokorekta się myli i to mocno :) W Hexa nie grałem, opieram się tylko na reckach, zestawieniach i gameplayach. Mnie odrzuca setting jako zbyt generyczny (no, może poza Mirzą Noctisem, bo mam sentyment do gotyku) i zdecydowanie nie dla mnie jest ta nawałnica klas, podklas i ras... zwyczajnie wiem, że tej kuwety bym nie ogarnął. Brakuje mi tutaj jeszcze kafli ala "Folklore", figsów właśnie na tych kafelkach i archetypicznych klas postaci, które mogę szybciutko wybrać, ale jednocześnie pobawić się w wybór jej ścieżki rozwoju.
No i Hex to gra z kategorii lifetime experience, a u mnie ta nisza jest już dosyć mocno okupowana i tak. Więc jak dla mnie "NO-GO" jak mawiał pewien mój instruktor z ratownictwa pola walki.

Fajny film na temat całości Hexa opublikował kilka dni temu Daniel Davies z DungeonDive, sprawdź. Też sądzę fajnie i dużo pokazuje.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2008 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Ardel12 »

Oj tam, w takich tytułach lepszego gościa nie znam na forum :) ale starczy słodzenia :D

Ja hexa mam w sumie wszystko i pytałem bardziej w stronę Folklore. Czy posiadając hexa spyla się Folklore jeszcze rozważać :)

Polecany filmik oglądałem i też polecam go jako świetne podsumowanie.

Mnie Hex właśnie tym sandboxem przyciągnął oraz wielką księga kampanii. Podobno najbliżej temu sesjom RPG. A tego właśnie szukałem :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

Ardel12 pisze: 10 kwie 2023, 11:32 ...
Mnie Hex właśnie tym sandboxem przyciągnął oraz wielką księga kampanii. Podobno najbliżej temu sesjom RPG. A tego właśnie szukałem :)
Jak dla mnie "folklore" ma to wszystko co piszesz, a nawet więcej :) Chcesz Sandboxa ? Jak najbardziej jest możliwe błąkanie się po mapie i branie przeróznych side-questów po miastach itd. Chcesz kampanii ? Masz tutaj kilka spoooorych StoryBooków, a nie jedną Kliks Madness i drugą w opracowaniu :) Jak pisałem, dla mnie na ten moment posiadając wszystko co wyszło do "Folklore", nie ma potrzeby posiadania "HexploreIt". Czy mogłoby być odwrotnie, gdybym najpierw kupił Hexa? Szczerze pewnie nie (dla mnie), bo znam swoje upodobania planszówkowe, ale dla Ciebie to pewnie całkiem prawdopodobny scenariusz :)

p.s. jak chcesz to Ci pożyczę komplet, pograsz i sam zdecydujesz, czy warto kupować :wink:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Folklore za 200$

Post autor: Jiloo »

targa pisze: 10 kwie 2023, 00:34 (…) A może, jak jeszcze nie ograłem Hexplore It!, dać sobie spokój z nowymi zakupami?
Yuri już dużo powiedział ale dorzucę swoje 3 grosze, bo mam oba tytuły. Na pewno nie mam tak ogranego Folklore jak Yuri, ale grałem w oba tytuły.

Moim zdaniem jest miejsce na obie gry w mojej kolekcji (z akcentem na mojej).
HEXplore It to bardzo fajny jednosztrzałowiec – czyli od zera do bohatera. Podoba mi się to, że walki nie są oparte o testy na kościach. Dynamiczne budowanie postaci z fajnym patentem tworzenia różnych połączeń ras i klas. Generalnie każda gra to próba rozwoju postaci i pokonania bossa.
Jakiś czas temu wyszła fabularna książka do pierwszego HEXplore It teraz funduje się do drugiego. Nie wiem jak wypada, bo jeszcze nie grałem, ale to solidne 500 stron tekstu z unikatowymi (względem podstawki) spotkaniami, walkami i szerzej poprowadzoną historią.

Folklore to dla mnie najbliższa RPG-om gra planszowa. Testy na kościach jak w RPG, podobne budowanie postaci. Jest w miarę liniowa historia, ale dzięki dodatkiem można ją wzbogacić o wiele wątków pobocznych i mniejszych zadań.

Skłaniam się ku zdaniu Yuriego – pograj w HEX i poluj na Folklore – od czasu do czasu coś się pojawia w ofertach.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Lossentur »

Lossentur pisze: 13 sty 2023, 23:22
japanczyk pisze: 10 sty 2023, 14:55 Ale na poczcie kogos ostro pogrzało - 521 zl chca za odbior paczek
Podobna sytuacja, a wszystko dzięki QML i temu co wypisali w deklaracjach celnych...

Nie podali kwot promocyjnych, a te oryginalne i tak paczka z Creature Crate miała wypisaną wartość 199,99 USD, a druga z Core + Dark Tales + Fall of the Spire + Missing Card Pack wycenili na 214,89 USD (chociaż nie wiem skąd ta kwota skoro ceny bez promocji dają 209,90 USD).

Przed dostarczeniem paczek nie proszono mnie o dosyłanie dokumentacji (może dlatego, że jakiś czas temu udzieliłem stałe pełnomocnictwo PP do odprawiania moich przesyłek?) dlatego teraz wysłałem co miałem, z wyjaśnieniem sytuacji i prośbą o zwrot nadpłaty VAT. Zobaczymy co z tego wyjdzie i ile to zajmie.
Już zdążyłem zapomnieć o sprawie, a tu miłe zaskoczenie bo po trochę ponad 2 miesiącach od kontaktu z UCS dostałem od nich pismo z pozytywną decyzją na zwrot nadpłaconego VAT w kwocie 301 zł :D
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2023, 12:25 przez Lossentur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10918
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3211 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: japanczyk »

Lossentur pisze: 19 kwie 2023, 11:32
Lossentur pisze: 13 sty 2023, 23:22
japanczyk pisze: 10 sty 2023, 14:55 Ale na poczcie kogos ostro pogrzało - 521 zl chca za odbior paczek
Podobna sytuacja, a wszystko dzięki QML i temu co wypisali w deklaracjach celnych...

Nie podali kwot promocyjnych, a te oryginalne i tak paczka z Creature Crate miała wypisaną wartość 199,99 USD, a druga z Core + Dark Tales + Fall of the Spire + Missing Card Pack wycenili na 214,89 USD (chociaż nie wiem skąd ta kwota skoro ceny bez promocji dają 209,90 USD).

Przed dostarczeniem paczek nie proszono mnie o dosyłanie dokumentacji (może dlatego, że jakiś czas temu udzieliłem stałe pełnomocnictwo PP do odprawiania moich przesyłek?) dlatego teraz wysłałem co miałem, z wyjaśnieniem sytuacji i prośbą o zwrot nadpłaty VAT. Zobaczymy co z tego wyjdzie i ile to zajmie.
Już zdążyłem zapomnieć o sprawie, a tu miłe zaskoczenie bo po trochę ponad 2 miesiącach od kontaktu z USC dostałem od nich pismo z pozytywną decyzją na zwrot nadpłaconego VAT w kwocie 301 zł :D
oooo, to i ja sie upomne ponownie, bo cisza
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3372
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 434 times
Been thanked: 1044 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Lossentur pisze: 19 kwie 2023, 11:32 miłe zaskoczenie bo po trochę ponad 2 miesiącach od kontaktu z USC [...]
Urzad Stanu Cywilnego rozdaje pieniadze? A kawalerom tez? :mrgreen:

Gratulacje!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: agt »

A gracie w te z bólem zdobyte Folklory?
Fajnie jest? :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: gogovsky »

Ja czekam na zwrot VAT i opisze moja epicka historię :D niestety przyszedł DArkest Dungeon, więc Wujek w filcowym garniturze z Podkarpacia, mimo zachwalania przez Yuriego musi poczekać :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

agt pisze: 19 kwie 2023, 11:48 A gracie w te z bólem zdobyte Folklory?
Fajnie jest? :)
Ja skończyłem Story Book I, ale w międzyczasie grałem m.in. w kampanie "Upadek Avalonu" i teraz lecę z "Ostatnim Rycerzem", więc "Folklore" musi poczekać. Niemniej mam już pomysł na nową drużynę taką stricte "racjonalną" tj. Iluzjonista, Naukowiec, Pięściarz i 4tego już zapomniałem profesji. Niemniej na bank wypróbuje taki "naukowy" skład naprzeciwko całemu temu bajkowemu tałatajstwu :D
gogovsky pisze: 19 kwie 2023, 12:12 Ja czekam na zwrot VAT i opisze moja epicka historię :D niestety przyszedł DArkest Dungeon, więc Wujek w filcowym garniturze z Podkarpacia, mimo zachwalania przez Yuriego musi poczekać :D
Już sam prolog z VATem wydaje się być nieźle rozbudowany :P Udanych gier !
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

Okazuje się, że można ten tytuł zamówić i z terenu EU teraz:

https://greenbrier-games-eu.myshopify.c ... ture-crate
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: andrzejstrzelba »

Yuri pisze: 12 maja 2023, 22:13 Okazuje się, że można ten tytuł zamówić i z terenu EU teraz:

https://greenbrier-games-eu.myshopify.c ... ture-crate
Nigdy nie przyglądałem się tej grze dokładnie ze względu na koszty i dostępność (przegapiłem akcję Folklore za 200$) ale wiem że jesteś jej "ambasadorem" i to mi wystarczy żeby mieć pewność, że to dobra gra.
Chciałem tylko tak na szybko zapytać czy to jest kompletna gra czy muszę do tego coś kupić, bawić się w erraty czy inne historie ?
Chciałem Cię jeszcze zapytać czy wszedłeś/wchodzisz w Aeon Trespass Odyssey. Cały czas się waham. Wydaje mi się że za dużo tekstu po angielsku i syn nie złapie tej historii. Z drugiej strony Google Lens działa całkiem OK. Nie wiem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 13 maja 2023, 08:29 ...
Nigdy nie przyglądałem się tej grze dokładnie ze względu na koszty i dostępność (przegapiłem akcję Folklore za 200$) ale wiem że jesteś jej "ambasadorem" i to mi wystarczy żeby mieć pewność, że to dobra gra.
Sie zawstydziłem jak gimnazjalistka przy komplemencie, że ma ładne warkoczyki :wink:
andrzejstrzelba pisze: 13 maja 2023, 08:29 ...
Chciałem tylko tak na szybko zapytać czy to jest kompletna gra czy muszę do tego coś kupić, bawić się w erraty czy inne historie ?
To "tylko" zestaw figurek do gry. Trzeba dokupić do tego boxy 1+2+3 i masz kompletną grę.
andrzejstrzelba pisze: 13 maja 2023, 08:29 ...
Chciałem Cię jeszcze zapytać czy wszedłeś/wchodzisz w Aeon Trespass Odyssey. Cały czas się waham. Wydaje mi się że za dużo tekstu po angielsku i syn nie złapie tej historii. Z drugiej strony Google Lens działa całkiem OK. Nie wiem.
Nie i jestem z tego dumny :) To jest "lifestyle game", a ja mam na tym podium na 1 miejscu Shadows of Brimstone, na 2 miejscu Folklore the Affliction, a 3 miejsce jest "ruchome" na gry "pomaluj-zagraj-przejdź-sprzedaj". Aktualnie zajmuje tą pozycje "Tainted Grail", "lecę" z nim 2-gą kampanie z 4-ech. Więc realistycznie myśląc mam w co grać... nie widzę sensu kupowania takiego gigantycznego "półkownika", którego co najwyżej "liznę" i jeszcze inwestowania w to nauki 80 stronicowej instrukcji. Nie zrozummy się źle również, to zapewne dobra gra. Tak wielu forumowiczów, nie może się mylić :) Ale z powyższych powodów + tego, że mi KOMPLETNIE ten setting nie leży, pasuje.

p.s. poza tym na statek na dniach będą ładować 1 i niedługo 2 fale SoB Adventures. Wiesz ile to będzie grania i figsów do malowania ? :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: andrzejstrzelba »

No właśnie ten SoB to już kobyła i przez niego (a może dzięki niemu ?) w nic innego nie gram i dobrze mi z tym.
Teraz chyba w takim program w to co mam i to co przypłynie z Kickstartera i oraz wezmę nowych Łowców, którzy będą na rok, półtora.
Dzięki za Twój głos rozsądku 👍
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Folklore za 200$

Post autor: Jiloo »

andrzejstrzelba pisze: 13 maja 2023, 08:29
Yuri pisze: 12 maja 2023, 22:13 Okazuje się, że można ten tytuł zamówić i z terenu EU teraz:

https://greenbrier-games-eu.myshopify.c ... ture-crate
(…) Chciałem Cię jeszcze zapytać czy wszedłeś/wchodzisz w Aeon Trespass Odyssey. Cały czas się waham. Wydaje mi się że za dużo tekstu po angielsku i syn nie złapie tej historii. Z drugiej strony Google Lens działa całkiem OK. Nie wiem.
Jeszcze nie grałem w ATO, ale mam znajomego, który ogrywa grę 3 raz. Znam dobrze jego gust, wiem co lubi w grach, czego nie. I dzięki temu wiem, że jest to perełka, która pojawiła się nagle i znikąd, i na pewno nie pożałuję jeśli zagram. Ale że znajomy ma egzemplarz, na dodatek ładnie pomalowany to nie kupuję, natomiast na pewno warto się zainteresować.

A co do samego Folklore – ja mam wersję bez figurek, bo mniej miejsca, taniej, nie trzeba malować (jak mam grać szarym plastikiem, to już wolę standy). W pierwszej kolejności skupiłabym się na grze z dodatkami, a figurki dokupił jako fanaberię.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: QuBek »

Idąc za waszymi doświadczeniami z agencji celne (pierwszy raz mam z nimi kontakt), co prawda nie Folklore a Vindication, więc pozwole sobie podpytać:
jeśli mam kilka egzemplarzy, bo robiłem grupówkę, to nadal należy wpisać "na użytek własny"? Czy zwracać jakąś szczególną uwagę na któreś opisy?

Nie chciałbym rozdmuchiwać wątku, więc jeśli ktoś miałby jakieś podpowiedzi to chętnie przyję ma priv.

Z góry dzięki!
ODPOWIEDZ