Folklore za 200$

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
PabloIT
Posty: 97
Rejestracja: 25 sty 2021, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: PabloIT »

U mnie też rozbili na 2 paczki, z czego jedna już jest w urzędzie celnym a druga w Frankfurcie. Jak to rozegrać z urzędem skoro zamówienie jest na 200USD, mam podać połowę tej kwoty dla jednej paczki?
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Natrakh »

PabloIT pisze: 11 sty 2023, 09:03 U mnie też rozbili na 2 paczki, z czego jedna już jest w urzędzie celnym a druga w Frankfurcie. Jak to rozegrać z urzędem skoro zamówienie jest na 200USD, mam podać połowę tej kwoty dla jednej paczki?
U mnie rozbili na 3 nr przewozowe :/ a właśnie jak to jest z tym urzędem oni sami się do mnie upomną czy ja muszę wykonać jakieś kroki, w celu dalszych opłat do urzędu ?
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Vins3nt »

Mi paczka ze sklepu z UK właśnie przyszła, także potwierdzam legitność strony, udało się kupić brakujące rzeczy za grosze :)
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Lipa »

Urząd sam się odezwie. Gdy do przesyłki dołączona jest faktura na sensowną kwotę to sami naliczają kwotę. W innym wypadku przysyłają urzędowe pismo i należy przesłać do nich oryginalne zamówienie/fakturę.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: tomp »

U mnie podobna sytuacja. Przesyłka z US została podzielona na 2 numery.
Sprawę w moim przypadku przejęła poczta polska jako pośrednik pomiędzy mną, a agencją celną.
Pewnie doliczą sobie odpowiednią kwotę za usługę. Póki co podesłałem to co miałem dostępne.

Zacząłem zastanawiać się nad jedną rzeczą.
Kojarzy ktoś jakie są stawki cła na gry i zabawki? Czy inna nazwa kategorii towaru? Kojarzy ktoś? Wiecie ile wynosi cło w takim wypadku?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 11 sty 2023, 16:08 Kojarzy ktoś jakie są stawki cła na gry i zabawki? Czy inna nazwa kategorii towaru? Kojarzy ktoś? Wiecie ile wynosi cło w takim wypadku?
To zalezy, ale na gry planszowe jest 0%, dochodzi za to VAT 23%
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: tomp »

japanczyk pisze: 11 sty 2023, 16:11
tomp pisze: 11 sty 2023, 16:08 Kojarzy ktoś jakie są stawki cła na gry i zabawki? Czy inna nazwa kategorii towaru? Kojarzy ktoś? Wiecie ile wynosi cło w takim wypadku?
To zalezy, ale na gry planszowe jest 0%, dochodzi za to VAT 23%
i o to mi chodziło, czy jak napiszę gry planszowe czy to stawka 0% czy wyższa :)
Dzięki
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Natrakh »

Moja paczka tez już stoi na odprawie celnej, czekam teraz na informacje co mam dalej zrobić. Zobaczymy ile to jeszcze potrwa, ale korci już żeby zagrać :D
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 867
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Dako »

Natrakh pisze: 11 sty 2023, 16:46 Moja paczka tez już stoi na odprawie celnej, czekam teraz na informacje co mam dalej zrobić. Zobaczymy ile to jeszcze potrwa, ale korci już żeby zagrać :D
No to teraz pozostają dwa wyjścia albo dostaniesz szybko albo tak w jak moim przypadku przyjdzie polecony, trzeba będzie opisać i wysłać dokument/y z kwotą zamówienia i/ewentualnie osobiście podreptać do okienka na poczcie polskiej aby załatwić pełnomocnictwo (aby ta mogła zrobić w Twoim imieniu zgłoszenie celne).
A potem już tylko czekać na grę :)
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Natrakh »

Ok a jakie dokumenty potrzebne im w razie co ? W sumie to mam tylko zamówienie chyba żadnej faktury nie widziałem, albo coś przeoczyłem.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 859 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: bajbaj »

tomp pisze: 11 sty 2023, 16:25
japanczyk pisze: 11 sty 2023, 16:11
tomp pisze: 11 sty 2023, 16:08 Kojarzy ktoś jakie są stawki cła na gry i zabawki? Czy inna nazwa kategorii towaru? Kojarzy ktoś? Wiecie ile wynosi cło w takim wypadku?
To zalezy, ale na gry planszowe jest 0%, dochodzi za to VAT 23%
i o to mi chodziło, czy jak napiszę gry planszowe czy to stawka 0% czy wyższa :)
Dzięki
Ja zawsze piszę "gry planszowe - zabawki", choć oczywiście samego mnie denerwuje takie traktowanie gier planszowych😂. Zawsze działa - jest 0% cła, 23% VAT i 8,5 PLN opłaty pocztowej. Mam oczywiście złożoną dyspozycję na poczcie do odprawy celnej w moim imieniu.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2023, 18:07 przez bajbaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 859 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: bajbaj »

Natrakh pisze: 11 sty 2023, 17:13 Ok a jakie dokumenty potrzebne im w razie co ? W sumie to mam tylko zamówienie chyba żadnej faktury nie widziałem, albo coś przeoczyłem.
Wystarczy załączyć potwierdzenie kupna (screen ze sklepu lub z maila) i screen potwierdzający płatność. Wszystko wysyłasz mailem wraz z dokumentami dostarczonymi przez pocztę.
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: MowMiStefan »

Dla czekających na przesyłkę - wczoraj ok 8 rano zadzwoniła do mnie Pani z Magazynu Celnego poczty, że przyszła paczka (jedna) - wspomniałem, że powinny być 2, Pani odpowiedziała, ze ma jedną zarejestrowaną i że jak podam jej email, to wyśle mi dokumenty. Pół godziny później dostałem dokumenty dla DWÓCH przesyłek. Dokumenty odesłałem jej wypełnione ok 11.30 (w tym skan pełnomocnictwa dla poczty do dokonania odprawy - załatwiłem je tego samego dnia w urzędzie pocztowym, nie wiem czy był potrzebny skan).

Komplet odesłanych przeze mnie dokumentów uwzględniał:
1. Skan "Dane do zgłoszenia..." pierwszej paczki.
2. Skan "Dane do zgłoszenia..." drugiej paczki
3. Skan Pełnomocnictwa dla Poczty
4. Zawartość przesyłki - to Word zapisany jako PDF. Do Worda wkleiłem PrtScr WWW każdego produktu z osobna (tj. Podstawki, Dark Tales, Spire, Figure Box i tych kart za 0.01 centa) - Screen obejmował tylko to co widać na pierwszym ekranie WWW. Do tego dodałem treść u góry:
Spoiler:
5a. Potwierdzenie zamówienia MAIL - PDF z mailem z Greenbrier
5b. Potwierdzenie zamówienia WWW - PDF strony www Greenbrier
5b. jw ale prtscr tej strony
5c. Potwierdzenie płatności - z banku PDF
6a. Info od Nadawcy (Greenbrier) o nadaniu zamówienia - to co mailem przyszło
6b. Info od Nadawcy ze sa dwie paczki - tez mail od Greenbrier, gdzie podają drugi numer przesyłki do śledzenia, bo w 6a informacja jest z automatu i tam mozna tylko jeden podać.
6c. Info od Spedytora o nadaniu 2 paczek

10 minut temu dostałem telefon, że kurier jest pod drzwiami - niestety w domu nikogo nie ma, poza tym jest płatność (ok 300 zł) do zapłaty w gotówce (przynajmniej kurierowi, nie wiem jak na poczcie - zaproponowałem mu, że zostawi paczki sasiadowi, a ja zrobie mu blik na telefon ale nie poszło).

Poniżej wklejam fragment jaki wypisałem co do zawartości w OBU dokumentach z pkt 1 i 2 (zmieniając nuemry). Może komuś z was też pomoże to zrobić szybką odprawę! Powoedzenia.
Spoiler:
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Folklore za 200$

Post autor: sitfun »

Jakby co to osobno idzie na pewno FL51 - Folklore: Creature Crate. Taka informacja była na stronie, że z uwagi na gabaryt to jest wysyłane osobno.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: tomp »

tomp pisze: 11 sty 2023, 16:08 U mnie podobna sytuacja. Przesyłka z US została podzielona na 2 numery.
Sprawę w moim przypadku przejęła poczta polska jako pośrednik pomiędzy mną, a agencją celną.
Pewnie doliczą sobie odpowiednią kwotę za usługę. Póki co podesłałem to co miałem dostępne.

Zacząłem zastanawiać się nad jedną rzeczą.
Kojarzy ktoś jakie są stawki cła na gry i zabawki? Czy inna nazwa kategorii towaru? Kojarzy ktoś? Wiecie ile wynosi cło w takim wypadku?
U mnie przesyłka została dostarczona. Vat + opłaty = 228 zł - zdziwiłem się, że taka okrągła suma.
Zaznaczcie, że całość zamówienia składa się z X paczek, aby skonsolidowali i nie trzeba było latać na pocztę, kilka razy lub nie policzyli X razy.
Potwierdzam, analogicznie jak u sitfun. U mnie pudło z figurkami było w oddzielnym kartonie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Lossentur »

japanczyk pisze: 10 sty 2023, 14:55 Ale na poczcie kogos ostro pogrzało - 521 zl chca za odbior paczek
Podobna sytuacja, a wszystko dzięki QML i temu co wypisali w deklaracjach celnych...

Nie podali kwot promocyjnych, a te oryginalne i tak paczka z Creature Crate miała wypisaną wartość 199,99 USD, a druga z Core + Dark Tales + Fall of the Spire + Missing Card Pack wycenili na 214,89 USD (chociaż nie wiem skąd ta kwota skoro ceny bez promocji dają 209,90 USD).

Przed dostarczeniem paczek nie proszono mnie o dosyłanie dokumentacji (może dlatego, że jakiś czas temu udzieliłem stałe pełnomocnictwo PP do odprawiania moich przesyłek?) dlatego teraz wysłałem co miałem, z wyjaśnieniem sytuacji i prośbą o zwrot nadpłaty VAT. Zobaczymy co z tego wyjdzie i ile to zajmie.
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: medzix »

Czy ktoś z Was dostał również taką informację?

Obrazek

Trochę nie wiem co z tym zrobić w tym momencie, czuję się jakby mi napisali, że nie mają mojego płaszcza...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3348
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Troche zasmucaja mnie wasze wiesci, wiec postanowilem sam zadzialac wyprzedzajaco 8) Zadzwonilem na infolinie poczty, potwierdzili ze paczki sa juz u nich na magazynie, dali namiar na mail magazynu celnego. Mailem podeslalem dokumenty wyjasniajace kwoty i rozbicie zamowienia. W kilka minut dostalem zwrotke z dwoma zawiadomieniami (tymi co wysylaja listem poleconym). Do tej pory le listy do mnie nie dotarly. Wiec cos przyspieszylem ;)

Ktora paczka jest ktora? ;)
4.75kg (to pewnie figurki?)
7.70kg (to trzy gry?)
Czy to figurki sa takie ciezkie? Niby bez znaczenia (wg mnie), ale sami o to dokladnie pytaja:
proszę określić zawartość i wartość każdej z paczek
Edit:
tylko jesli opisze to jako 1zamowienie 200usd, wyslane w dwoch paczkach po 100usd, to sam wpakuje sie w paragraf opisany wyzej :? Te limity >150eur i <150eur. Dali rade komus to prawidlowo rozliczyc juz w warszawskim magazynie celnym?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Natrakh »

Ja właśnie tez, mam problem z warszawskim urzędem, pani proponuje albo skorzystanie z agencji celnej, albo poprawnie opisać paczki :D ale teraz pytanie jak jest poprawnie, już totalnie zgłupiałem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3348
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

Mam juz do wgladu etykiety i sa opisane tak jak u kolegi:
Lossentur pisze: 13 sty 2023, 23:22 Nie podali kwot promocyjnych, a te oryginalne i tak paczka z Creature Crate miała wypisaną wartość 199,99 USD, a druga z Core + Dark Tales + Fall of the Spire + Missing Card Pack wycenili na 214,89 USD
Troche lipa, bo chyba nie chodzi tu o niekompetecje/pierdolowatosc poczty, a jak napisali "brak uprawnien". Czyli ze nie maja licencji na takie odprawy wiele malych paczek <150eur, ktore po zliczeniu daja >150eur. Widac takie przypadki obrabiaja prywatne agencje celne :( No ale chyba kilka osob juz odebrala i nie biadolila, ze przeplacila vat... to jak to bylo? Przyznac sie prosze! ;)
Natrakh pisze: 16 sty 2023, 13:00 albo poprawnie opisać paczki ale teraz pytanie jak jest poprawnie, już totalnie zgłupiałem.
Moze nalezy opisac jako dwie paczki, kazda o wartosci 150eur :mrgreen: wtedy mamy 300eur * 4.70pln * 23% = 324pln vatu :P
(zamiast 200usd * 4.34pln * 23% = 200pln) zawsze to lepiej niz placic od 415usd...

Ciekawe jaki zwrot kasy bylby, jesli paczki sie nie odbierze. Glupie QML, pisal ktos do nich juz, ze dali ciala?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 16 sty 2023, 14:08 Ciekawe jaki zwrot kasy bylby, jesli paczki sie nie odbierze. Glupie QML, pisal ktos do nich juz, ze dali ciala?
Ta, QML odeslalo mnie do greenbrier, a greenbrier milczy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3348
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: psia.kostka »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:14
Spoiler:
A oplaciles te wyliczone blednie 521zl, czy najpierw sie procesujesz z nadawca?

Mozna pewnie ten bledny vat podciagnac jako koszt wysylki, aby sobie to zracjonalizowac w glowie.
Sklep pewnie tez nie byl zachwycony najazdem Polakow z darmowa przesylka (po dodaniu kart za grosika), wiec nie licze teraz na jakies przeprosiny z ich strony :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Natrakh »

Ja mam jedna etykietę za 199,99 USD, wiec chyba muszę się zgłosić, o pomoc do agencji celnej, inaczej nie mam pojęcia jak to opisać do urzędu :/
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 867
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: Dako »

To ja chyba mam jeszcze inny problem :(
Tak jak pisałem wg dokumentów celnych mam jedną paczkę o wadze 4,8 kg (a niektórzy tu piszą o jeszcze drugiej ważącej 7 kg).
Od początku wysyłki w USPS miałem tylko jeden numer przesyłki w monitoringu.
Oczywiście zamówione były figurki, podstawka + rozszerzenia a dostałem jeden numer przesyłki i tak mocno się zastanawiam czy wysłali mi całość zamówienia czy tylko część? Ta waga mocno mi nie pasuje.
Miał ktoś jeden numer przesyłki i dostał całość?
Papiery załatwione, odprawa celna zakończona i w sumie czekam na przesyłkę.
I jeśli przyjdzie jedna paczka więc być może połowa zamówionej gry to zastanawiam się co mogę zrobić...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Folklore za 200$

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 16 sty 2023, 14:24 A oplaciles te wyliczone blednie 521zl, czy najpierw sie procesujesz z nadawca?

Mozna pewnie ten bledny vat podciagnac jako koszt wysylki, aby sobie to zracjonalizowac w glowie.
Sklep pewnie tez nie byl zachwycony najazdem Polakow z darmowa przesylka (po dodaniu kart za grosika), wiec nie licze teraz na jakies przeprosiny z ich strony :P
Nie, dzisiaj jade to zgarnac :/
Dako_W pisze: 16 sty 2023, 14:35 I jeśli przyjdzie jedna paczka więc być może połowa zamówionej gry to zastanawiam się co mogę zrobić...
Reklamowac w sklepie oczywiscie
ODPOWIEDZ