Na skrzydłach - talia na podstawie Ptaków Europy

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
agt
Posty: 1178
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Na skrzydłach - talia na podstawie Ptaków Europy

Post autor: agt »

Czy ktoś próbował złożyć talię na podstawie Ptaków Europy, ale dodając tyle kart z podstawki (najlepiej ptaków, które też w Europie lub w okolicy występują), żeby talia nie była rozwodniona, a jednocześnie starczało kart na grę w 4 czy 5 osób?
Oczywiście z zachowaniem proporcji kart realizujących poszczególne cele :)

Wiem, że trudne zadaję :wink:
Ale może ktoś zdołał..

Czytałam gdzieś, że kart z Ptaków Europy spokojnie starcza na rozgrywkę dwuosobową.
A ja bym chciała taką (prawie) rodzimą talię na komplet graczy.

W podstawce jest 170 kart, w Ptakach Europy 81.
Więc trzeba dorzucić około połowy podstawki.
Czy ktoś próbował dokonać tego wyczynu? :)
Ewentualnie można wycofać niektóre karty celów, jeśli będzie to konieczne/przydatne.
Krashgul
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2020, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Na skrzydłach - talia na podstawie Ptaków Europy

Post autor: Krashgul »

Witam, ja nie bawię się w łączenie talii. Tylko w grze mam tyle tali ile zestawów ( podstawka i 3 dodatki). Używam też wszystkich 3 tacek i rozkładam po 9 kart (3 sloty dla podstawki, 2 dla europy, 2 dla oceani i 2 dla azji). W brew pozorą tak duża pula ptaków balansuje grę i zmniejsza losowość. Mogło by się wydawać, że cele są zbyt łatwe do wykonania, ale tak samo łatwo można wykręcić silniczki pod samopunktujące ptaki ignorując cele z kart z nastawienien na komba z efektów ptaków na koniec rundy i na koniec gry. Też działo to lepiej niż ta plansza gracza z oceani. Co do nektaru to niezbieramy go na punkty.
ODPOWIEDZ