Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Sloth »

ave.crux pisze: 13 sty 2023, 12:41
Mr_Fisq pisze: 13 sty 2023, 12:40
Hardkor pisze: 13 sty 2023, 12:38 Grałem na TTS i bardzo fajnie się bawiłem. Na KS było dla mnie za drogo i do tego brak PL. Tutaj wezmę chyba od galakty na spróbowanie.
W jakim zestawie osobowym grałeś? Z tego co na razie czytałem gra wydaje się być skrojona pod 3 graczy.
Graliśmy w czwórkę z hardkorem, Andrzejem i (nie pamiętam trzeciego). Ja aktualnie szukam kogoś żeby przetestować wariant 2os, bo to będzie grane najczęściej.
Hi. Udało się przetestować wariant dla 2 osób. Tak zwykle mogłoby być grane. Trójka to rzadkość
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: sin »

kolosm pisze: 23 sty 2023, 07:27 Wiemy kiedy dokładnie jest premiera? Wszystkie www mówią o przełomie styczeń/luty lecz bez daty...
Gry z KS do Europy mają dopłynąć 5 marca - strzelam, że egzemplarze retailowe płyną tym samym statkiem, więc realnym terminem będzie pewnie druga połowa marca.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Hrosskar »

sin pisze: 23 sty 2023, 10:19
kolosm pisze: 23 sty 2023, 07:27 Wiemy kiedy dokładnie jest premiera? Wszystkie www mówią o przełomie styczeń/luty lecz bez daty...
Gry z KS do Europy mają dopłynąć 5 marca - strzelam, że egzemplarze retailowe płyną tym samym statkiem, więc realnym terminem będzie pewnie druga połowa marca.
Retail został wysłany dużo wcześniej. W wersjach KS sprawdzali, czy wszystkie karty są ok, ewentualnie je podmieniali. Wersje sklepowe dawno popłynęły i później mają chyba dosłać dla tej wersji pakiety kart, jeżeli będą kupujący zgłaszać problemy.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: ave.crux »

Sloth pisze: 23 sty 2023, 10:12 Hi. Udało się przetestować wariant dla 2 osób. Tak zwykle mogłoby być grane. Trójka to rzadkość
Nie udało się, na ten moment kiepsko z czasem, ale może dam radę w tym tygodniu. Jeżeli by się coś zmieniło to na pewno opiszę wrażenia.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: fitzroy »

Dajcie znać czy to warte zainteresowania bo cena galaktyczna. Grafiki bardzo fajne ale nie chce brać w ciemno. Jak się ma to do np. takiego Nanty Narking czy Drakuli, robi to coś nowego?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4406
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Hardkor »

fitzroy pisze: 08 lut 2023, 08:35 Dajcie znać czy to warte zainteresowania bo cena galaktyczna. Grafiki bardzo fajne ale nie chce brać w ciemno. Jak się ma to do np. takiego Nanty Narking czy Drakuli, robi to coś nowego?
Jak to ma się mieć do Nanty jak to są całkiem inne gry? Ja będę grał gdzieś końcem miesiąca to opiszę :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: fitzroy »

Heheh no właśnie nie wiem. Nie wiem czemu myśląc o hidden movement pomyślałem o Nanty Narking. W taki razie czekam na parę słów.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Mr_Fisq »

To nie jest bardziej rozbudowana mechanicznie: Tajemnica Whitehall albo Listy z Whitechapel ubrane w w klimat fantasy?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 275 times
Been thanked: 860 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: XLR8 »

fitzroy pisze: 08 lut 2023, 08:35 Dajcie znać czy to warte zainteresowania bo cena galaktyczna. Grafiki bardzo fajne ale nie chce brać w ciemno. Jak się ma to do np. takiego Nanty Narking czy Drakuli, robi to coś nowego?
Nie musisz brać w ciemno. Są recenzje i polska instrukcja, jednak trzeba włożyć tutaj trochę więcej wysiłku niż napisanie posta na forum.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: azazelmo »

Ja też będę czekał na opinie. Mam Draculę i zastanawiam się czy nie puścić dalej i nie kupić czegoś nowego z mechaniką ukrytego ruchu. Myślałem o Mind mgmt, ale nie znam tych komiksów, a kreska mnie trochę odrzuca. W Poszukiwanie Pierścienia nikt ze mną nie zagra, a w polowanie na bestię jest szansa.

To jeszcze wyedytuję po takiej uwadze jak powyżej: z instrukcji i recenzji ciężko mi wychwycić „flow” gry. Ponadto wchodzę często na wątek o grze, żeby poczytać opinię graczy o takowej.Takie zboczenie.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: fitzroy »

XLR8 pisze: 08 lut 2023, 10:11
fitzroy pisze: 08 lut 2023, 08:35 Dajcie znać czy to warte zainteresowania bo cena galaktyczna. Grafiki bardzo fajne ale nie chce brać w ciemno. Jak się ma to do np. takiego Nanty Narking czy Drakuli, robi to coś nowego?
Nie musisz brać w ciemno. Są recenzje i polska instrukcja, jednak trzeba włożyć tutaj trochę więcej wysiłku niż napisanie posta na forum.
Skąd założenie, że nie oglądałem recenzji i nie czytałem instrukcji? Na to forum wchodzę po zasięgniecie opinii graczy a nie zeby poczytac instrukcje i otrzymać uszczypliwe nic nie wnoszące porady. Nie mierz ludzi swoją miarą.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: ave.crux »

fitzroy pisze: 08 lut 2023, 08:35 Dajcie znać czy to warte zainteresowania bo cena galaktyczna. Grafiki bardzo fajne ale nie chce brać w ciemno. Jak się ma to do np. takiego Nanty Narking czy Drakuli, robi to coś nowego?
To taki dracula ale myk jest inny. Tutaj masz watchtowers, które powodują, że widzisz gdzie poruszała się bestia z większych odległości. Zawsze możesz odpalić TTS i sobie stestować. Mi się bardzo podobała gierka, ale niestety na 2 osoby musisz grać łowcą na dwie ręce, więc można uznać, że gra jest 3+
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Strud »

To i tak lepiej, niż w Draculi, tam zawsze musiało być w grze 4 łowców, z tego powodu u mnie wyleciała z kolekcji.
W Bestii są jeszcze różne potwory do wyboru, ja zamówiłem i nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki.
Sloth
Posty: 383
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Sloth »

Obejrzałem wszelakie możliwe materiały w necie, poczytałem wszytko co było do przeczytania i mam niezłą fazę na Bestie. Miałem czekać do jakiś konkretnych info z gry 2 osobowej ale stwierdziłem że i tak chce mieć tą grę. Będziemy latać na dwóch łowców a z czasem może ktoś dołączy.
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: pcyzm »

Czy ktoś może potwierdzić problemy z jakością planszy? Zastanawiałem się nad zakupem, ale materiał Argo troszkę zniechęcił ("z jednej strony plansza naklejona po łebkach"). Ktoś tam napisał w komentarzu, że powinna iść do przedruku.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Odi »

Ale jak zniechęcił, jak ocena jest "dobry +"? Czyli jest dobrze.
W komentarzach tam sie rozkręca już jakaś panika, typu "wyleczyłeś mnie z tej gry", "głosuję portfelem", "slabo Galakta" itp. No ludzie kochani....

Sam Argo robi dobre materiały, ale o technicznych aspektach produkcji gier wie bardzo niewiele, jesli w ogóle cokolwiek.
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: pcyzm »

Odi pisze: 13 lut 2023, 22:02 Sam Argo robi dobre materiały, ale o technicznych aspektach produkcji gier wie bardzo niewiele, jesli w ogóle cokolwiek.
Dobra Odi, ale pytanie pozostaje otwarte. Jak mam wydać 240 zł, a potem reklamować zrazu planszę to wolę jednak zapytać czy to 'panika' czy jest coś na rzeczy.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Odi »

240 zł to (niestety) niedawne 160 zł, czyli wcale znowu nie tak dużo jak na grę ;)

A po drugie: co skłania Cię w materiale do reklamowania planszy? Ten rożek okleiny z jednej strony? Wikol albo Magic załatwiają sprawę.

Po prostu mam wrażenie, że dominuje teraz iście aptekarskie podejście nabywców, połączone z fochem "Wpadka. Nie kupuję!". Czasem są błędy merytoryczne na planszy, albo problem z zawilgoconą, rozwarstwiającą się planszą, to oczywiście rozumiem. No ale tutaj? Co każe nastawiać się na reklamowanie produktu?
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 250
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 166 times
Been thanked: 111 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Urkeith »

Zwłaszcza, że nie musisz tego kupować w tym momencie. Możesz poczekać aż pierwsze egzemplarze dotrą do ludzi, a komu się nie spodoba ten wrzuci na OLX - pewnie trochę taniej.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: ave.crux »

Abstrahując od lekko odklejonego rogu planszy, który wikol załatwi w kilka sekund to powiedzcie mi czy ktoś kupił, zagrał i może się pochwalić jak to chodzi na dwie osoby? Niestety samemu nie byłem w stanie sprawdzić tego na TTS, więc muszę czekać na szczere opinie mam nadzieję zadowolonych graczy.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
kolosm
Posty: 301
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 452 times
Been thanked: 53 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: kolosm »

Miałem okazję zagrać 2x przez TTS, w obu partiach polowałem na bestię. Raz bestią grał kolega, który świetnie ogarniał i optymalizował a nas dwóch świeżaków nawet nie drasnęło bydlaka, sromotna przegrana łowców. Za drugim razem ów kumpel był ze mną łowcą i co ciekawe również przegrana, mimo iż się dość mocno staraliśmy i analizowaliśmy wszelkie drogi....
Zatem pierwsze wrażenie, czy bestia nie jest zbyt silna? Oby jednak balans był wyważony!
Sama gra dość szybka, dynamiczna (po ogarnięciu zasad). Fajny jest motyw ukrytych ruchów bestii, to lubię w tego typu grach. Sporo emocji i zwrotów akcji. Po tych zaledwie 2 partyjkach jestem na tak, przyglądając się jednak balansowi.
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Cyel »

W grach typu 1 vs wielu zawsze zakładam, że ten jeden powinien być silniejszy i mieć trochę łatwiej, bo z kolei drużyna dysponuje wieloma mózgami a nie jednym. Na przykład ktoś powstrzyma sojusznika, jeśli ten miałby zrobić zły ruch, albo podpowie jak jeszcze go zoptymalizować a pojedynczy gracz jest zdany sam na siebie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 191
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 110 times
Been thanked: 73 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Neysmeey »

kolosm pisze: 14 lut 2023, 08:12 Miałem okazję zagrać 2x przez TTS, w obu partiach polowałem na bestię.
Wiem, że to TTS więc info będzie trochę zaburzone, ale jak wyglądał czas gry w Waszym przypadku? Dla mnie to główny wyznacznik do kupna tej gry i podmianki krótkiego Mr. Jacka lub długiego Draculi, choć wiadomo - jest dużo innych różnic między tytułami.
Profil na: Boardgamegeek
kolosm
Posty: 301
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 452 times
Been thanked: 53 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: kolosm »

W obu przypadkach czas nie przekraczał 2h, przy czym to był wariant 3 osobowy z mniejszą mapą i 3 nocami. Zapewne w tym większym wariancie bliżej temu będzie ponad 2h.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 322
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 82 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Reku_ »

Mam swoją kopię z Aleplanszówek.

Obejrzałem tylko komponenty.
Gra jest wykonana bardzo fajnie, szczególnie graficznie. Drewniane elementy super, choć boję się, że się pogubią te małe walce.
Plansza faktycznie jest taka sobie. Wygląda dość delikatnie. Rozkłada się w bardzo dziwny sposób, nieintuicyjnie. Na jednej stronie mam trochę zadrapań pewnie przez jakąś maszynę zrobionych. W jednym roku szczególnie. Ale nie będę tego reklamował, bez przesady.
Insert niestety nie pomieści kart w koszulkach, choć spokojnie byłoby miejsca na zrobienie takiegoż.
kart i żetonów jeszcze nie odpakowywałem. Chciałem się odnieść przede wszystkim do tej planszy.


EDIT:
Uważajcie przy wyjmowaniu żetonów. Niestety może oderwać się okleina. Vikol mi sie już przydał (p.s. chyba zmienili skład vikolu, jakoś śmierdzi teraz gorzej)
ODPOWIEDZ