Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
masseur
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, 00:49
Has thanked: 3 times

Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: masseur »

Cześć. Szukam jakieś dobrej, rozbudowanej gry planszowej na 3-5 osób z długim czasem rozgrywki. Bardzo podoba mi się Talisman: Magia i Miecz, także mile widziana plansza, bohaterowie, rozwój postaci, karty, kości, ale chciałbym trochę mniej losowości, a więcej myślenia/strategii. Co polecicie? Cena do 400 zł.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 856
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: Dako »

masseur pisze: 15 sty 2023, 17:04 Cześć. Szukam jakieś dobrej, rozbudowanej gry planszowej na 3-5 osób z długim czasem rozgrywki. Bardzo podoba mi się Talisman: Magia i Miecz, także mile widziana plansza, bohaterowie, rozwój postaci, karty, kości, ale chciałbym trochę mniej losowości, a więcej myślenia/strategii. Co polecicie? Cena do 400 zł.
Zabrakło określenia preferowanej tematyki i może BGG poziomu trudności ;)
Może coś z tego co poniżej (z naciskiem na pierwszą pozycję):

Gloomhaven: Szczęki Lwa
Machina Arcana
Deep Madness
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 91
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 62 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: shahiye »

SW Zewnetrzne Rubieze
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: arian »

Zdecydowanie Zewnętrzne Rubieże, ale to jest gra która działa niestety tylko do 4 osób. W podanej kwocie można ją kupić już z dodatkiem.
masseur
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, 00:49
Has thanked: 3 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: masseur »

Dako_W pisze: 15 sty 2023, 17:17 Zabrakło określenia preferowanej tematyki i może BGG poziomu trudności ;)
Może coś z tego co poniżej (z naciskiem na pierwszą pozycję):

Gloomhaven: Szczęki Lwa
Machina Arcana
Deep Madness
Co do tematyki, to celowałbym w przygodę/fantasy/naturę/geografię. Poziom trudności, hmm nie wiem czy mamy jakąś oficjalną skalę, ale jeśli w skali 1-6 (gdzie 6 jest najtrudniejszy) umieściłbym Magię i miecz na 3, to celowałbym w 4, max 5. Gra ma wymagać myślenia, planowania i strategii, ma być rozbudowana, ale też nie jakaś mega skomplikowana, żeby trzeba było co każdy ruch patrzeć w instrukcję.

Gloomhaven: Szczęki Lwa - wygląda ciekawie, na pewno się zainteresuję. Pytanie czy rozgrywka nie jest za krótka? Rebel pokazuje ok 30 minut. To sporo mniej niż Magia i Miecz.
Machina Arcana - złożoność na rebelu 6/6, więc nie wiem czy nie bedzie jednak trochę za trudna. Zerknę potem na youtube jak się prezentuje rozgrywka. :)
Deep Madness - akurat tematyka horroru/mroczności mi nie leży :D

SW Zewnetrzne Rubieze - nie lubię Star Warsów, ale sprawdzę ją. :shock: :D
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 298
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 166 times
Been thanked: 244 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: salaba »

Runebound 3 ed. Dla mnie mega, bardzo fajny system walki, trzeba pomyśleć i daje znacznie większą satysfakcję niż turlanie kostką. Problem, że gra jest trudno dostępna, ale warto, ja nie mogę się do niczego przyczepić, walka, fabuła, eksploracja, przedmioty, które dodają nam współczynniki, rozwój postaci poprzez tzw. naukę nowych zdolności. Jeśli jeszczd nie znasz to polecam :) PS. W porównaniu do Runebound Talizman, przynajmniej dla mnie, był nudny ;)
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: M_T »

Tak, system walki ciekawy, ale oprócz niego, w tej grze nic nie ma. Jest mnóstwo kart, ale wszystko na jedno kopyto - są bodajże trzy rodzaje zadań, które możesz wylosować. Kompletna nuda, poziom WOW równy zero. Pod tym względem Talizmanowi do pięt nie sięga. Ja się wynudziłem.
cappuccinko
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2020, 09:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: cappuccinko »

Też szukam podobnej gry dla syna-fana magii i miecza i chyba najbliżej jestem kupna Zony sekretu Czarnobyla. Zastanawiam się jeszcze nad Rycerzami pustkowi...
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: Retro »

Ostatnio ukazał się po polsku kultowy Hero Quest, może warto się nim zainteresować.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
MowMiStefan
Posty: 628
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 67 times
Been thanked: 162 times

Re: Gra w stylu Talisman: Magia i Miecz z mniejszą losowością

Post autor: MowMiStefan »

A ja, jako wieloletni fan Talismana, którego jedną z pierwszy gier w latach '80 (chyba?) był MiM, polecam 3 pozycje: Western Legends, Xia Legends of the Drift System (koniecznie z dodatkiem Embers) i Kupcy i Korsarze (Merchants and Marauders).

WL jest dostępne i w dobrej cenie, Xia pojawia sie od czasu do czasu (ostatnio była w Planszostrefie na czarny piątek 560 PLN po rabacie), M&M... no cóż... Tak czy siak wszystkie 3 to przygodowe sandboxy i jakoś... tak mi trącą talismanem :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
ODPOWIEDZ