Kooperacja + klimat + regrywalność dla 2-4 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Franek_
Posty: 22
Rejestracja: 04 sty 2021, 11:11
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Kooperacja + klimat + regrywalność dla 2-4 osób

Post autor: Franek_ »

Szukam klimatycznej gry kooperacyjnej, która najczęściej będzie grana w 2 osoby, ale fajnie jakby miała opcję do 4 osób. Tryb solo niepotrzebny.

Zależy mi na klimacie - niebezpieczeństwo / tajemnica / przygoda / eksploracja

Aplikacja może być, nie musi.

Kluczowym jest, by gra była regrywalna i dawała możliwość czerpania frajdy z samego przebywania w grze, a nie była wyścigiem do mety.

Ograne tytuły:
- Posiadłość Szaleństwa - klimat aż się wylewa i w zasadzie gra spełnia wszystkie powyższe parametry, ale właśnie szukam czegoś kolejnego :wink:
- Runebound 3 - wyścig z czasem, mimo super rozwiązanej mechaniki walki, skutecznie zabija frajdę z gry
- Descent 2 - mam komplet, gramy, ale po jednorazowym przejściu scenariusza można przejść ten sam, tylko innymi postaciami, co mocno ogranicza regrywalność

Konieczny wymóg - gra musi być po polsku, gram z 9-cio letnim synem, i mimo, że mógłbym tłumaczyć, to jednak dużo lepiej, jakby mógł wszystko ze zrozumieniem czytać sam.

Przede wszystkim jednak - klimat, atmosfera, fabuła, wrażenie zanurzenia się w grze i uczestnictwa w wydarzeniach..

Ktoś, coś...?

(z góry dziękuję i pozdrawiam :) )
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Kooperacja + klimat + regrywalność dla 2-4 osób

Post autor: agt »

A Robinson?
Niebezpieczeństwo, przygoda, eksploracja.

Myślałam jeszcze, że Zakazana Pustynia, ale po tym w co gracie, to klimat żaden :wink:
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kooperacja + klimat + regrywalność dla 2-4 osób

Post autor: szmajchel »

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu wymagań to This war of mine (z zaznaczeniem, że to raczej gra dla 2 osób) , ale to chyba zdecydowanie za ciężki klimat dla dziecka. Podobnie Szczęki Lwa.
Z lżejszych to harry potter hogwarts battle. Ewentualnie Cthulhu Death may die
ODPOWIEDZ