Dla duetu: 10 lat i dorosły

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Cynamon
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Dla duetu: 10 lat i dorosły

Post autor: Cynamon »

Kiedyś już pytałam, ale wymagania się zmieniały, dziecko urosło, wiec zakładam nowy wątek. Młody lubi grać głównie w euro i jest w tym całkiem niezły. Od lat bardzo lubi Wysokie napięcie, do niedawna zagrywał się w TM z wszystkimi oficjalnymi dodatkami (oprócz Niepokoi). Na chwile obecną TM został zdetronizowana przez Ark Nove, w którą na początku w jeden weekend potrafiliśmy zagrać 5 razy. Mamy Podwodne Miasta, jest ok. Gloomhaven Szczęki Lwa, dotychczas zagraliśmy pierwszy scenariusz i na tym stanęliśmy, ale czekam na moment. Z przygodówek lubi siegnąć po Runebound 3rd. To jest to co na teraz jest w sferze zainteresowań. Wiążę jeszcze pewne nadzieje z Zamkami Burgundii, ale czekają na wolną chwilę, żebym mogła ogarnąć instrukcję. Z tego co widzę temat gry nie ma dla niego znaczenia. Jest jednak haczyk, on nie przepada za poznawaniem nowych gier, więc za każdym razem wymaga to pewnych perswazji i przebicia się przez mur niechęci, ale potem jak coś chwyci to jest zagrywane do niemożliwości. Dlatego też muszę w miarę ciekawe gry dla niego podsuwać, żeby za często nie przestrzelić, bo potem jest jeszcze trudniej coś nowego zaproponować ;).

Mieliśmy intensywny czas i zagrywanie się również w Brzdęk a w Kosmosie, AEon's End, Wsiąść do pociągu czy Carcasonne.
To co spróbowaliśmy i wyleciało to Smallworld, Holi czy Pięć Klanów. Mam wrażenie, że nie ten poziom złożoności. Dlatego też kompletnym niewypałem było Zombie Kid's.

Młody również jest jeszcze dość wrażliwy na zbieranie cięgów od gry, czy od współgraczy, stąd też miłość do pasjansowatych silniczków, nie może być za dużo negatywnej interakcji.

Ode mnie w zasadzie jedno wymóg - żeby to nie było uniwersum Star Wars, poza tym wszystko wezmę.

Czy jest coś co byście w takim układzie zaproponowali?
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Dla duetu: 10 lat i dorosły

Post autor: Kajdi »

Z pasjansowatych euro, które dobrze chodzą na 2 osoby mogę polecić Paladynów Zachodniego Królestwa, Blackout: Hongkong oraz Newtona.
Barbarzyńca
Posty: 536
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 323 times
Been thanked: 172 times

Re: Dla duetu: 10 lat i dorosły

Post autor: Barbarzyńca »

Własne silniczki - Na Skrzydłach, Korzenny szlak, Zamki Burgundii, Na Straganie, Nova Luna, Alhambra, Little Factory, Pradawny las.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Dla duetu: 10 lat i dorosły

Post autor: agt »

Barbarzyńca pisze: 17 sty 2023, 14:24 Własne silniczki - Na Skrzydłach, Korzenny szlak, Zamki Burgundii, Na Straganie, Nova Luna, Alhambra, Little Factory, Pradawny las.
Też pomyślałam o Na skrzydłach, gdy pojawiło się hasło silniczka i pasjansa :)
Jednak uznałam, że biorąc pod uwagę w co już grali, to będzie za niski poziom. Myślę, że Pradawny las podobnie. Inne z Twojej listy za mało znam, by się wypowiedzieć.
Barbarzyńca
Posty: 536
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 323 times
Been thanked: 172 times

Re: Dla duetu: 10 lat i dorosły

Post autor: Barbarzyńca »

Pewnie masz rację. Polecam co znam i lubię, a że jestem lekki dziwak i rzeczy typu Podwodne Miasta, GWT, czy Diuna Imperium nudzą mnie niemożebnie więc ich nie polecam.
ODPOWIEDZ