Własny pomysł na grę planszową

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 627
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: trixon »

Nowy rok - nowy autor pokroju legendarnego "Kapitalizmu". Gra wyśmienita, autor wspaniały tylko audiencja słaba.
Spoiler:
A100N

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: A100N »

Ok. Ostatni post:)
Napisałem jak byk w pierwszym poście gdzie potrzebuję porady. Nie prosiłem tam o pomoc w ustalaniu mechanik gry, i o rekomendowaniu, kto w tej kwestii ma być dla mnie wykładnią... Dostałem informacje na ciekawiące mnie tematy - Dziękuję, dostałem też masę informacji o które nie prosiłem*, zachwalających specjalistów od tego typu gier na tym forum. Oraz sugestie by się trzymać sprawdzonych już mechanik, i ocenę, że moje są złe, i świat takie już zna :D
Wystarczyło przeczytać post i go zrozumieć, takie proste, a nie wmuszać mi na siłę wręcz co mam robić. Doszedłem do wniosku, skoro sobie radzę już 50 lat, bez sekundantów, to i w tym temacie nie trzeba mi zbyt natarczywych doradców, którzy nie są w stanie tego pojąć co zawarłem w pierwszym poście, tylko próbują "ugrać" coś po swojemu:) Zgadzam się że "tracę czas" nie na to co trzeba:)
Ale na szczęście nie mam problemów z podejmowaniem decyzji:)
EDIT:
Ostatnie pytanie jak się usuwa konto na tym forum? :D
coś to forum nie jest czytelne dla mnie w menu profilu, nie mogę tego znaleźć.
Po prostu nie mam zamiaru powielać już istniejących pomysłów, tylko dla tego, że działają. Tarka w rzece też działa, ale preferuję pralko-suszarki :D
Więc proszę administrację u usunięcie mojego konta.
Nie jestem tu do niczego potrzebny:)
Awatar użytkownika
vder
Posty: 722
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 122 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: vder »

O kurde moze jeszcze zdążę zapytać - jakiego tytułu w takim razie wypatrywać na półkach, tudzież na wspieraczkach? Chciałbym wiedzieć, żeby ostatecznie rozstrzygnąć kto ma/miał rację.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: pvdel »

Ja myśle, ze oprócz konta autora watek tez trzeba skasować. Wtedy do końca życia będziemy się zastanawiać czy to wydarzyło aie naprawdę, czy był to tylko zły sen. :mrgreen:
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: kuba32 »

A100N pisze: 19 sty 2023, 20:18 Ok. Ostatni post:)
Napisałem jak byk w pierwszym poście gdzie potrzebuję porady. Nie prosiłem tam o pomoc w ustalaniu mechanik gry, i o rekomendowaniu, kto w tej kwestii ma być dla mnie wykładnią... Dostałem informacje na ciekawiące mnie tematy - Dziękuję, dostałem też masę informacji o które nie prosiłem*, zachwalających specjalistów od tego typu gier na tym forum. Oraz sugestie by się trzymać sprawdzonych już mechanik, i ocenę, że moje są złe, i świat takie już zna :D
Wystarczyło przeczytać post i go zrozumieć, takie proste, a nie wmuszać mi na siłę wręcz co mam robić. Doszedłem do wniosku, skoro sobie radzę już 50 lat, bez sekundantów, to i w tym temacie nie trzeba mi zbyt natarczywych doradców, którzy nie są w stanie tego pojąć co zawarłem w pierwszym poście, tylko próbują "ugrać" coś po swojemu:) Zgadzam się że "tracę czas" nie na to co trzeba:)
Ale na szczęście nie mam problemów z podejmowaniem decyzji:)
EDIT:
Ostatnie pytanie jak się usuwa konto na tym forum? :D
coś to forum nie jest czytelne dla mnie w menu profilu, nie mogę tego znaleźć.
Po prostu nie mam zamiaru powielać już istniejących pomysłów, tylko dla tego, że działają. Tarka w rzece też działa, ale preferuję pralko-suszarki :D
Więc proszę administrację u usunięcie mojego konta.
Nie jestem tu do niczego potrzebny:)
Ej, dlaczego? Każdy chciał pomóc na ile mógł, a teraz nas opuszczasz? :cry: Zapewne Twój geniusz nas przerosnął, ale nie opuszczaj nas, chcemy doświadczać Twojego jestestwa, wśród nas - maluczkich :oops:

I tak powodzenia, ale:
Obrazek
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: Miszon »

A100N pisze: 19 sty 2023, 17:13 EDIT:
Karcianka o łowieniu ryb była by nowością nie?:) Pobudza wyobraźnię?:)
Nie. Pierwsza z brzegu:
https://boardgamegeek.com/boardgame/240 ... lding-game
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: rastula »

szybko wyeskalowało :lol:
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1011 times
Been thanked: 492 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: Miszon »

Zasadniczo co tu się wydarzyło? Gość przyszedł po pomoc, a kiedy ją otrzymał, co zamiast powiedzieć "dziękuję", to uznał, że do d... takie porady, on wie lepiej, wszyscy się nie znają i w zasadzie to za chwilę kazałby sobie płacić za udzielanie mu porad :lol: .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 465
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: JollyRoger90 »

Miszon pisze: 19 sty 2023, 23:59 Zasadniczo co tu się wydarzyło? Gość przyszedł po pomoc, a kiedy ją otrzymał, co zamiast powiedzieć "dziękuję", to uznał, że do d... takie porady, on wie lepiej, wszyscy się nie znają i w zasadzie to za chwilę kazałby sobie płacić za udzielanie mu porad :lol: .
brzmi jakby to był popularny youtuber z kanału zaczynającego się na G, a kończącego na ametroll
xD
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: kuba32 »

JollyRoger90 pisze: 20 sty 2023, 00:39 brzmi jakby to był popularny youtuber z kanału zaczynającego się na G, a kończącego na ametroll
xD
Co za pech, że akurat wspomniany youtuber zdaje się przebranżawiać w kierunku cyfrowym, chyba faktycznie lepiej tam płacą, no i nie trzeba zaznajamiać się z instrukcjami gier 8)

No ale komu by się chciało grać całe życie w gry dla emerytów, tworzone przez 70-letnich praczy rzecznych :lol:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2023, 09:43 przez kuba32, łącznie zmieniany 1 raz.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 318 times

Re: Własny pomysł na grę planszową

Post autor: autopaga »

Christian von Koenigsegg. To taki szwedzki gość produkujący samochody pod własnym nazwiskiem. Chciał felgi to swojego jednego z modeli ONE:1, poszedł z tym problemem do czołowego światowego producenta... Chciał połączyć aluminium z karbonem. Światowy producent (to taki gracz 1000+) powiedział, że się nie da tak jak on chce. Jak się pewnie domyślasz zrobił je sam. Niedawno wymyślił na nowo skrzynie automatyczną, ciekawe po co jak są wybitne te od Ferrari, ale jego okazała się lepsza znów. To się nazywa rozwój i postęp, a nie taplanie się w wyuczonych zasadach i teoriach bez dopuszczania niczego nowego...
Świetny przykład, to tak po pierwsze to nie on wymyślił tą skrzynię 9 biegową, 7 sprzęgłową na 3 wałkach, tylko jeden z jego inżynierów, który przyszedł do niego z tym pomysłem. On natomiast wpadł na pomysł directdrive, czyli wyeliminiowania skrzyni na rzecz dorzucenia 3 silników elektrycznych w celu zachowania zbliżonej masy. To jest stara złota zasada w branży samochodowej, póki jej założyciel ma nad nią kontrolę, a nie zarząd spółki który chce tylko trzepać kasę na breloczkach to wygląda to właśnie tak jak u Rimaca czy Koeningsegga. Natomiast nie zamyka się on na nowości, prywatnie jeździ teslą aby przekonać się jak się obcuje z elektrykami, właśnie przez to wymyślił direct drive, ponieważ samym silnikiem spalinowym nie mógł osiągnąć tak natychmiastowego momentu obrotowego, ale nie chciał drastycznie zwiększać masy pojazdu.

Mechaniki w grach to są właśnie nowe technologie, które wyrastają ze starych, poprzez połączenie dotąd niespotykanych razem mechanik, nowe twisty czy usprawnienia.

Za każdym razem jak pojawia się nowy twórca zielony w temacie, sądzi że ma rewolucyjny pomysł i każdy mu go ukradnie, wyświechtany scenariusz jak hollywodzka komedia romantyczna. Nie wiem czy jesteś świadomy, że na tabletopii i ttsie są dziesiątki gier od dużych wydawnictw, które wyjdą w formie papierowej dopiero za jakiś czas?
ODPOWIEDZ