(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: ScorpZero »

Too Many Bones - w sumie to spoko, ale jednak ja nadal wchodzę w ENG. Doświadczenia z polskim Spirit Island mnie nauczyły, że jak gra ma dużo dodatków i jest specyficzna to może nie być najlepszym pomysłem wchodzenie w nią po Polsku. Dodatkowo to jest jednak drogi tytuł - sceptycznie podchodzę do tego ile dodatków zostanie wydanych. :wink: Jedyne co to na pewno wersja polska będzie tańsza i to jest spory plus.

No i tłumaczenia... Osobiście za nimi nie przepadam, bo prawie na pewno coś będzie skopane, zwłaszcza w pierwszym druku. Na forum ludzie odwalili kawał dobrej roboty, a tymczasem jakiś tłumacz bez pojęcia napłodzi swoje własne potworki. :P
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: staniach21 »

PytonZCatanu pisze: 21 sty 2023, 11:22 Paradoksalnie ja najcieplej myślę o Age of Steam
Bo to najlepsza zapowiedź w tym roku :D Oby fajnie zbili cenę i trzeba szybko kupować, bo jak widać na forum zainteresowanie mizerne, więc będzie tylko 1 partia ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Shodan »

Gab pisze: 21 sty 2023, 11:18
Stranger Things - jako fan serialu czekam z niecierpliwością (wesprę pewnie także wersję ks)
Tak to może być ciekawa propozycja pod kątem grania z dzieciakami jeśli cena będzie przystępna, co w przypadku znanego i gorącego IP może być problematyczne.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: rand »

A przypadkiem nie zapowiadali rozliczenia się z zeszłego roku i aktualizacji statusu już zapowiedziany gier? Niestety tego brak, dalej nie wiadomo kiedy Mosaic, kiedy Circadians etc. Może właśnie wtedy mogliby wspomnieć co z linią Shema Philipsa.
Do tego Aeons End czy Zombicide w zapowiedziach to żart. Sami mówili że te linie będą wspierane i takie oczywiste rzeczy mogłyby być zapowiadane w ciągu roku.
Ogólnie wielki zawód, zwłaszcza przy tym braku przejrzystości, niby wszystko ok a połowę rzeczy pomijają.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Uncle_Grga »

Wg mnie mocne portfolio, z hitami jak TMB, Planet Unknown i wyczekiwanym Trickerionem. Jest kilka glosnych tytulow: Wolves, Stranger Things, Woodcraft. Tak wiec kryzysu niebwodac. I mimo hejtowania PG na tym forum, powiem dobrze, że jest Portal, bo dostarcza do PL istotne tytuły. Tyle ogólnej oceny prezentacji.

Natomiast z prywatnej perspektywy - dość zaskakująco jednak, po raz pierwszy chyba niczego nie wezmę. Jak lubie Wallace'a to Age of Steam raczej podzieli los Anno i Rocketmana, ktore odpuscilem. Woodcraft do mnie nie przemówił (z Suchym mi jakoś nie po drodze), BRrian Boru? Zwróciłem uwagę, ale mój poziom zainteresowania Celtami wyczerpuje Inis. Wilkami się interesowałem po Essen, ale zerknąłem na jakieś recenzję i mój zapal ostygł.. W IP nie wierzę przesadnie. Wprawdzie ST i Rob Daviau mogą się udać, ale osobiście? Nie marzę..

TMB nie moja bajka, Trickerion będzie pewnie w okolicach weather machine, tak cenowo, jak i zlozonosciowo. Z większych gier mam Galerista i wystarczy..

Zostaje Planet Unknown, teoretycznie, ale tu podobnie jak przy ST - raczej nie. Zboże, świniaki, wungiel, żagle.. przemielic, rozbudowac, jasne tak. Ale kosmos..? Nope..

Tak więc, przynajmniej w odniesieniu do katologu PG, chyba uda się ograniczyć zakupy nowych gier.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2023, 11:53 przez Uncle_Grga, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Dobrze widzę, że nie wydadzą żadnej własnej gry w tym roku?
Nie ma żadnego nowego detektywa, nie ma nic z linii osadników/51 stanu... Ani żadnego nowego tytułu/linii.

To trochę smuci...

Edit:
Jednak nie będzie tak źle, vide post Sydonii:
viewtopic.php?t=78146&start=25#p1535312
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Uncle_Grga »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 11:53 Dobrze widzę, że nie wydadzą żadnej własnej gry w tym roku?
Nie ma żadnego nowego detektywa, nie ma nic z linii osadników/51 stanu... Ani żadnego nowego tytułu/linii.

To trochę smuci...

A skąd taki wniosek? Przecież to nieprawda..

Wszystko co awizowano wcześniej jest w toku: dodatki do Diuny, Batmana, nowa armia do NH, 51 stan, Robinson jeśli uporają się z plikami w końcu..
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: menelobej »

Shards of Infinity z dodatkiem Relics of the Future - super, że w końcu ta gra zostanie wydana w Polsce, świetny pojedynkowy deckbuilder i widać, że ograli to w Portalu i słuchają twórcy gry, bo dodatek z reliktami to taki must-have dla zachowania założonej przez autora gry asymetryczności postaci.

Mindbug - może być przyjemny wypełniacz czasu.

Assassin's Creed - zaskoczenie, ale warto obserwować jeśli retail ma być faktycznie rozsądnie wyceniony.

Stranger Things - serial świetny, oby gra tez taka była.

Planet Unknown - wygląda dobrze, oceny dobre, dobrze byłoby gdzieś potestować czy nie za lekkie jak na swoją kategorię.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: mineralen »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 11:53 Dobrze widzę, że nie wydadzą żadnej własnej gry w tym roku?
Nie ma żadnego nowego detektywa, nie ma nic z linii osadników/51 stanu... Ani żadnego nowego tytułu/linii.

To trochę smuci...
A to nie była impreza skierowana wyłącznie na polski rynek?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Hardkor »

Qzka pisze: 21 sty 2023, 11:19 A ja żałuję, że w tytułach znanych IP nie pojawił się Cyberpunk od CMON :(
portal wydaje tylko te gry od CMON, które miały już premiery i mogli ograć. Jak Cyberpunk trafi do wspierających to pewnie portal ogłosi. Czyli realnie może następny portalcon :)

Ja jestem zaskoczony tylko brakiem Marvel zombies. Nie ograli jeszcze tak dobrze, by mieć pewność, że wydadzą :D ?

Co do zapowiedzianych gier :
Age of Steam - zainteresowany, wpada na radar
The Wolves - widziałem na yt, nie podeszło, ale jak ma portal wydać to dam drugą szansę na zapoznanie się z grą
Mindbug - grałem i bardzo fajne, proste i przyjemne, pewnie będzie tanio więc sprawdzę
Stranger Things: Upside Down - zainteresowany, wpada na radar
Dead by Daylight: The Board Game - zainteresowany, wpada na radar
Assassin's Creed: Brotherhood of Venice - zainteresowany, wpada na radar

I grand finale : Too Many Bones
Dałbym sobie całą kasę jaką mam, wszystkie gry i własną dupę, że nikt tego nie wyda w Polsce. Jak widać teraz by miał ból dupy... No nic, ja się ciesze. Czy kupie to nie wiem, ang wersja była okej, ale gra ma dla mnie 2 mocne wady - historia jest pisana wg mnie cięzkim językiem angielskim (co właśnie rozwiązuje problem) no i gra jest długa, zbyt długa. Ja zobaczę jak to będzie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: rastula »

w sumie to nic

oczywiście wiele dobrego słyszałem o To Many...ale wydanie tyle na jedną grę jest dla mnie absolutnie irracjonalne.

trickerion - też już chyba czar tej gry nieco osłabł (oczywiście z perspektywy forum, bo zwykły zjadacz meepli pewnie nie słyszał)...

age of steam - fajnie że będzie kolejny Wallace w Polsce...no ale mam sporą kolekcję przyjemniejszego w rozgrywce ROTW i apke AoS gdybym chciał no mercy.
czyli śpię spokojnie

serialowo growe licencje raczej omijam...
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sydonia »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 11:53 Dobrze widzę, że nie wydadzą żadnej własnej gry w tym roku?
Nie ma żadnego nowego detektywa, nie ma nic z linii osadników/51 stanu... Ani żadnego nowego tytułu/linii.

To trochę smuci...
Z własnych zapowiedzieli Imperial Miners. Na Portalconie są ogłaszane tylko tytuły na licencji i to też nie wszystkie. Wybrali akurat 17 z większej puli, inne będą ogłaszane w ciągu roku.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Ardel12 »

Przez większą część prezentacji ziewałem. Większość mnie w ogóle nie ruszyła, a największy hity czyli Trickerion i TMB dawno mam w kolekcji ze wszystkim, więc wymieniać nie zamierzam(TMB na pewno nie, gdyż perspektywa wydania dodatków jest nieznana).

Z tego co mnie zainteresowało jeszcze to na pewno Age of Steam, więc
PytonZCatanu pisze: 21 sty 2023, 11:22 Paradoksalnie ja najcieplej myślę o Age of Steam
jak widać nie tylko ty :D

AC rozważałem swego czasu, więc cieszę się, że go ogłosili i zapewne wesprę.

Całą resztę z chęcią wypróbuję, ale nic nie kupię, gdyż do niczego nie czuję mięty :)

W zeszłym roku wsparłem 3 tytuły(FCM, Ark Nova i ET:DŻL) z czego finalnie tylko FCM został w kolekcji. W resztę wydanych tytułów udało się zagrać w miarę możliwości i widzę w tym roku, że zakupię podobną liczbę gier tego wydawnictwa.

Moim zdaniem oferta jest mocna i uderza w wiele różnych grup. Oba tytuły na T są moim zdaniem mega i każdy powinien się nad nimi pochylić a najelpiej spróbować zagrać. Portal trzyma się swojego wyznaczonego kursu i moim zdaniem dobrze on jak i my na tym wychodzimy.

Brawo PG za fajną ofertę zapowiedzi, teraz tylko dodajcie Ketchup na ten rok i będę szczęśliwy :)

BTW, kiedy podadzą kiedy dane gry uderzą na rynek? Choćby, w którym kwartale?
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Xyhoo »

Czekałem tylko na Wayfarers i ich nie dostałem. Eurasów mało, Trickerion i Age of Steam będą za chore pieniądze. Nic dla mnie
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: khuba »

Ardel12 pisze: 21 sty 2023, 12:30 BTW, kiedy podadzą kiedy dane gry uderzą na rynek? Choćby, w którym kwartale?
W sumie ciekawe pytanie, z tego co widziałem ze zdjęć część prezentowanyhc na Portalconie gier była już w polskiej wersji językowej więc można się domyślać że one będą wydane szybciej:
- Dead by Daylight
- Brian Boru
- Age of Steam

Do tego:
- Too Many Bones w sklepie ma : Q4 2023
- Mind Bug - już dostępne
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Uncle_Grga »

Jedno pytanie: ktoś wie co dzisiaj jest w niespodziewanej sprzedaży? Tzn co jest tegorocznym Borem? Umknęło mi to..
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:07
Spoiler:

A skąd taki wniosek? Przecież to nieprawda..

Wszystko co awizowano wcześniej jest w toku: dodatki do Diuny, Batmana, nowa armia do NH, 51 stan, Robinson jeśli uporają się z plikami w końcu..
Jak nietrudno się domyślić, pisałem o tegorocznych zapowiedziach. Fakt, pewnie dowiozą 51 stan (niewiele tam będzie nowego), o Robinsonie wstyd wspominać, bo jest już spóźniony prawie rok(?), dodatków do Diuny/Batmana czy NH nie liczyłbym jako pełnoprawnych gier, tylko jako dodatki właśnie... Nie będzie nawet żadnej własnej wspieraczki.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: khuba »

Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:37 Jedno pytanie: ktoś wie co dzisiaj jest w niespodziewanej sprzedaży? Tzn co jest tegorocznym Borem? Umknęło mi to..
Zdaje się że to Mind Bug (jest dostępny do zakupu online)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:37 Jedno pytanie: ktoś wie co dzisiaj jest w niespodziewanej sprzedaży? Tzn co jest tegorocznym Borem? Umknęło mi to..
Wydaje mi się, że Mindbug.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Uncle_Grga »

Nie domyślałem się, po prostu przeczytałem co napisałeś..

Ps. Ok mindbug, thx
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

mineralen pisze: 21 sty 2023, 12:15
Spoiler:
A to nie była impreza skierowana wyłącznie na polski rynek?
Sydonia już mnie sprostowała:
viewtopic.php?p=1535300#p1535312
sydonia pisze: 21 sty 2023, 12:27 Z własnych zapowiedzieli Imperial Miners. Na Portalconie są ogłaszane tylko tytuły na licencji i to też nie wszystkie. Wybrali akurat 17 z większej puli, inne będą ogłaszane w ciągu roku.
Wielkie dzięki, jakoś nie załapałem że to już oficjalna zapowiedź była, poniżej Trailer:


To jest chyba najmocniejszy kandydat na mojej liście zakupowej od Portalu :)

Edit:
Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:39 Nie domyślałem się, po prostu przeczytałem co napisałeś..

Ps. Ok mindbug, thx
Warto zwracać uwagę na kontekst wypowiedzi. To pomaga uniknąć nieporozumień.
Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:51
Spoiler:
Zapewne pomaga. Prawie tak samo, jak precyzyjne formułowanie wnioskow i twierdzeń. Choć przy należytej precyzji to nawet kontekst ma wtórne znaczenie..
Wybacz, widocznie przeceniłem zdolność do łączenia faktów przez niektórych użytkowników. Postaram się następnym razem dostosować poziom wypowiedzi.
Dla mnie EOT. Uściślenie: Dla mnie temat się wyczerpał i nie będę go kontynuować.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Uncle_Grga »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 12:42

Warto zwracać uwagę na kontekst wypowiedzi. To pomaga uniknąć nieporozumień.
Zapewne pomaga. Prawie tak samo, jak precyzyjne formułowanie wnioskow i twierdzeń. Choć przy należytej precyzji to nawet kontekst ma wtórne znaczenie..
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: khuba »

Champions of Midgard też Portal wydaje (w wersji z dodatkami) - info z Q&A
(podobno w rozdawanym katalogu są informacje o jeszcze innych tytułach które mają zostać wydane)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: rand »

khuba pisze: 21 sty 2023, 13:10 Champions of Midgard też Portal wydaje (w wersji z dodatkami) - info z Q&A
(podobno w rozdawanym katalogu są informacje o jeszcze innych tytułach które mają zostać wydane)
Jakie Q&A? Było coś jeszcze live?
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: VivoBrezo »

rand pisze: 21 sty 2023, 10:55 Można wiedzieć co z Wayfarers of the South Tigris ? Czy to koniec współpracy z Shemem Philipsem? Co w takiej sytuacji z dodatkami do Wicehrabiów bo w ogóle nie było o nich mowy.
Szkoda, że brak wojowników Midgardu, spodziewałem się też Unconscious Mind. Póki co może jedną grą jestem zainteresowany - planet Unknown.
Unconcious Mind wypuści na rynek inny wydawca 😉.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Zablokowany