(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

MaciekK5454 pisze: 23 sty 2023, 06:05 Także dziękuję, za obszerne wyjaśnienia i odniesienie się do moich wszystkich wrażeń i wątpliwości. Cokolwiek by powiedzieć, to widać że jeżeli chodzi o komunikację, to Portal robi dużo i na pewno jest wyróżniającym się wydawnictwem, szczególnie biorąc pod uwagę ilość wydawanych gier.

Btw, czy będą collector boxy do Wicehrabiów i Architektów? Pudło do Paladynów nie było najfortunniej zaprojektowane, ale.. cały cykl będzie teraz liczył 9 pudełek, zredukowanie tego do 3 (4 z małymi kronikami) byłoby jak najbardziej pożądane w kontekście miejsca na półkach. Tak samo fajnie by było dorzucić matę do Architektów. BTW: na jakiejś recenzji pudła do Paladynów widziałem wersję, z takimi wycięciami na palce, które umożliwiają dobieranie kart. Ciekawe czemu wersja portalowa tego nie ma.

Natomiast jeżeli chodzi o te najdroższe gry, to cóż, są ludzie, którzy potrafią wydać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie na klocki LEGO, więc mnie wcale nie będzie dziwic, jeżeli i takie gry w wersji de lux znajdą swój rynek.
Collector boxes - będzie limitowany nakład prosto od Garphill Games dostępny w naszym sklepie przy przedsprzedaży dodatków do tychże.
seki pisze: 23 sty 2023, 09:36
Furan pisze: 23 sty 2023, 02:07 O ile Messina Suchego mnie odrzuciła (nadal nie wiem o co w tym chodzi, przy filmie instr. zasypiam, pewnie w końcu przeczytam instrukcję), to Woodcraft u Rahdo pobudził ośrodek endorfinowy odpowiedzialny na fajny pomysł wykorzystania kości, więc w dobrej cenie pewnie spróbuję (chyba, że pojawi się - jak pozostałe gry od Suchego na yucata.de i okaże się, że to absolutnie nie to). Pulsar też niby robi cuda z kości, a jednak a) czuję przy nim jakbym serio pracował b) jest nieco przydługi c) za mało w skubańcu interakcji na taki czas gry. Może tu jest nieco lepiej...
Woodcraft nie zaskoczy Cię interakcją. Grałem na 5 graczy i nawet na tyłu interakcja było znikoma. Koło akcji jest tak skonstruowane, że często możesz powtarzać akcje wybrane przez rywali więc ciężko coś komuś przyblokować. Różnica jest w dodatkowych bonusach, ewentualnie jak kilka razy pod rząd ktoś wybierze te same akcję to koło się zablokuje i nie przekręci dalej a co za tym idzie akcje popularne będą niedostępne dopóki ktoś nie wybierze akcji mniej popularnych i nie przesunie ich dalej. Interakcja jest też w wyścigu po punktowane cele ale u nas rozłożyły się różnie pod różnych graczy więc w sumie ciśnienia nie było żadnego.

Co do oryginalności użycia kości to mnie ona nie zadowoliła. Kości służą prawie wyłącznie jako znacznik wartości posiadanego drewna. Jako drzewo co rundę rosną jak starzejące się wino w Viticulture, można rozcinać je na części albo sklejać ze sobą. Poza tematycznym powiązaniem nie jest to jakaś angażująca i oryginalna manipulacja. Reasumując nie znajdziesz tu ani interakcji ani oryginalności. Dla mnie to kolejna gra ze zbieraniem zasobów i realizowaniem kontraktów, alternatywnie wydawaniem kasy na punkty. Aczkolwiek gra jest poprawna a najlepsze z niej jest koło akcji, które jednak interakcji nie zapewnia.
Koło akcji i interakcja w nim w Woodcrafcie imo nie polega na blokowaniu akcji tylko na ocenie czy chcę wykonać akcję która popchnie koło do przodu i podniesie wartość akcji z tyłu - niby niewiele ale u nas "pies ogrodnika" to klasyczna postawa i nieraz było tu zgrzytanie zębów...

Semen pisze: 23 sty 2023, 11:02 Potwierdzam. Gra jest poprawna, nawet przyjemna. Koło akcji jest bardzo fajnie pomyślane i w zasadzie często ono stanowi główny twist w tej grze - potrafi dać nam akurat taki bonus i w takiej ilości, która umożliwi wykonanie zacnej akcji. Natomiast dwa razy w grach, jeden z grających w ogóle "nie grał fabularnie", tj. nie wykorzystywał "sadzenia" kości i czerpania korzyści z tej inwestycji, kupując po prostu kości na rynku ... i wygrywał :)
To rozumiemy na plus - różne drogi do zwycięstwa?
rand pisze: 03 lut 2023, 01:14 W sklepie w zapowiedziach brakuje Wojowników Midgardu, rozumiem że to zostanie dopiero dodane do zapowiedzi i zostało pominięte przez przypadek? Mocno liczę na ten tytuł 😉
Tak, trwają jeszcze ustalenia jak będzie wyglądać ilustracja na pudełku, stąd małe opóźnienie w aktualizacji zapowiedzi.
Furan pisze: 27 sty 2023, 15:00 Czy gdzieś ktoś przebąknął o orientacyjnej dacie premiery Shards of Infinity?
Okolice wakacji wyglądają na prawdopodobne.
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Flowenol »

Ktoś coś wie kiedy będą dodatki to Bloodborne, bo to że jadą to widać w zapowiedziach PG?
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Atk »

Ktoś kojarzy w którym Q ma się pojawić Age of Steam? Kojarzyło mi się że Q4 jak Tricerion, ale widzę że jest w transporcie na stronie Portalu.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

Cześć w poniedziałek! Nowy tydzień zaczynamy od samych dobrych newsów, a mamy dla Was jeszcze więcej materiałów:

👉 felieton Aeon's End: Nowy Początek
👉 wywiad z Mistrzem Polski Neuroshimy Hex
👉 podsumowanie aukcji WOŚP (już wiemy, że padł rekord!)
👉 prezentacja Dead by Daylight
👉 nowy update Thorgala

PS. Nasz magazyn wysyła egzemplarze gamefoundowe 51. Stanu Ultimate Edition. Oficjalnie możecie już wypatrywać kuriera!
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Atk »

Portal Games pisze: 06 lut 2023, 15:10 Cześć w poniedziałek! Nowy tydzień zaczynamy od samych dobrych newsów, a mamy dla Was jeszcze więcej materiałów:

👉 felieton Aeon's End: Nowy Początek
👉 wywiad z Mistrzem Polski Neuroshimy Hex
👉 podsumowanie aukcji WOŚP (już wiemy, że padł rekord!)
👉 prezentacja Dead by Daylight
👉 nowy update Thorgala

PS. Nasz magazyn wysyła egzemplarze gamefoundowe 51. Stanu Ultimate Edition. Oficjalnie możecie już wypatrywać kuriera!
Czym wysłaliście 51?
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kowal04 »

Atk pisze: 08 lut 2023, 23:32 Czym wysłaliście 51?
U siebie widzę Inpost.
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Atk »

Kowal04 pisze: 09 lut 2023, 00:43
Atk pisze: 08 lut 2023, 23:32 Czym wysłaliście 51?
U siebie widzę Inpost.
U mnie cisza od tygodnia w apce ..

Zwracam honor pół godziny temu dostałem info w InPost tylko powiadomienie nie przyszło.

Thx

Ale smutek odkąd pojawiła się informacja o przygotowaniu paczki, do tej pory nic się nie zmieniło, a myślałem, że w weekend karton odbiorę 😪
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

Atk pisze: 09 lut 2023, 10:18
Kowal04 pisze: 09 lut 2023, 00:43
Atk pisze: 08 lut 2023, 23:32 Czym wysłaliście 51?
U siebie widzę Inpost.
U mnie cisza od tygodnia w apce ..

Zwracam honor pół godziny temu dostałem info w InPost tylko powiadomienie nie przyszło.

Thx

Ale smutek odkąd pojawiła się informacja o przygotowaniu paczki, do tej pory nic się nie zmieniło, a myślałem, że w weekend karton odbiorę 😪
I jak? Jest update? :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

Cześć! Wysyłamy Wam aktualizację i pełną informację prasową z akcji WOŚP!



Zespół wydawców gier planszowych połączył siły, by razem zdziałać więcej! Grupę utworzyły: wydawnictwo Portal Games wraz z zaprzyjaźnionymi wydawcami: Grupa Wydawnicza Foksal, Lacerta, Galakta, Egmont, Nasza Księgarnia, Awaken Realms oraz Lucky Duck Games. Na specjalne akcje grupa wystawiła zestawy unikatowych, trudnych do zdobycia, albo wzbogaconych o specjalne gadżety gier planszowych, akcesoriów, a także związane z grami wydarzenia. Całość zgromadzonych środków wędruje do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na walkę z sepsą.

Jak to się zaczęło?

W południe 26 stycznia zespół Portal uruchomił 30 aukcji na platformie Allegro, wśród których możemy wymienić: rozgrywkę w Thorgala wraz z zespołem Developmentu na rok przed premierą, wizytę w siedzibie Portal Games, figurkę Krasnala Cthulhu, masywne zestawy gier Aeon’s End, Ankh, Marvel United, Massive Darkness czy Eleven. A to był dopiero początek! Nasi partnerzy przekazali genialne tytuły, w tym wyprzedaną już w wydawnictwie Galakta Wieczną Zimą czy Talisman: Magia i Miecz. Wśród aukcji znalazł się potężny zestaw dla miłośników Diuny od Lucky Duck Games, premierowe oraz bestsellerowe planszówki od Naszej Księgarni, Grupy Wydawniczej Foksal i Egmont, limitowane puzzle z ilustracjami gier wydawnictwa Lacerta oraz zestawy rozszerzeń dla wszystkich graczy, którzy kochają Nemesis.

Co osiągnęliśmy?

We wszystkich trzydziestu aukcjach udało nam się wspólnie zebrać 25 909,22 zł. Dziękujemy!

Jednocześnie jesteśmy dumni, że aukcje Portal Games osiągnęły pułap ponad 13 tys. złotych, zaś wizyta w siedzibie naszej firmy okazała się najpopularniejszą licytacją, dzięki której zgromadziliśmy 3250 zł. Drugą pod względem popularności okazała się aukcja Ankh z zestawem dodatków (zgromadziła 2025 zł), zaś trzecią Nemesis Stretch Goal Box PL Sundrop, na którą zwycięzca aukcji przeznaczył 1725 zł.

Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania dla Awaken Realms (zebrana kwota na aukcjach: 4791 zł), wydawnictwa Egmont (zebrana kwota 1349 zł), wydawnictwa Galakta (kwota z aukcji: 1580 zł), Lacerta (780,11 zł), Lucky Duck Games (zebrana kwota na aukcji: 1325), Grupy Wydawniczej Foksal (zebrana suma: 1435 zł) oraz wydawnictwa Nasza Księgarnia (suma z licytacji: 1597 zł). Razem zrobiliśmy dużo dobrego!

Charytatywny LIVE

Dodatkowo 29 stycznia zorganizowaliśmy 4-godzinny charytatywny LIVE na Youtube przeprowadzony przez samego Ignacego Trzewiczka, aby jeszcze bardziej wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przeprowadziliśmy 32 aukcje na żywo, dzięki którym udało nam się zebrać ponad 14 tysięcy złotych. To jest nasz kolejny REKORD. Dziękujemy!
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Atk »

Portal Games pisze: 13 lut 2023, 00:40
Atk pisze: 09 lut 2023, 10:18
Kowal04 pisze: 09 lut 2023, 00:43

U siebie widzę Inpost.
U mnie cisza od tygodnia w apce ..

Zwracam honor pół godziny temu dostałem info w InPost tylko powiadomienie nie przyszło.

Thx

Ale smutek odkąd pojawiła się informacja o przygotowaniu paczki, do tej pory nic się nie zmieniło, a myślałem, że w weekend karton odbiorę 😪
I jak? Jest update? :)
Czekałem czekałem i się doczekałem! Dzisiaj w końcu kurier odebrał paczkę 🥳🥳🥳🥳🥳
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

Atk pisze: 13 lut 2023, 19:25
Portal Games pisze: 13 lut 2023, 00:40
Atk pisze: 09 lut 2023, 10:18

U mnie cisza od tygodnia w apce ..

Zwracam honor pół godziny temu dostałem info w InPost tylko powiadomienie nie przyszło.

Thx

Ale smutek odkąd pojawiła się informacja o przygotowaniu paczki, do tej pory nic się nie zmieniło, a myślałem, że w weekend karton odbiorę 😪
I jak? Jest update? :)
Czekałem czekałem i się doczekałem! Dzisiaj w końcu kurier odebrał paczkę 🥳🥳🥳🥳🥳
MEGA SUPER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

Cześć w lutym! Oto krótki przejazd po tym, czego możecie się spodziewać w tym tygodniu:

👉 premiera Bot Factory
👉 premiera Aeon's End: Nowy Początek oraz dodatku Tajemnica Dziczy
👉 update do gry Thorgal
👉 piątkowe przedsprzedaże na Planszówkach TV
👉 nowy felieton na weekend
👉 walentynkowa niespodzianka na wieczór już hula po FB :)

A to jest dopiero początek!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

Portal Games Czy jest szansa na same Collector Box do gry Wojownicy Midgardu? Tak jak pudełko do Paladynów w Waszym sklepie 🤲
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

eveni pisze: 13 lut 2023, 22:29 Portal Games Czy jest szansa na same Collector Box do gry Wojownicy Midgardu? Tak jak pudełko do Paladynów w Waszym sklepie 🤲
Będzie Jarl Edition, od razu z oboma dodatkami w środku. BGG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

Kwestor Właśnie o to większe pudełko mi chodzi, ale samo bez zawartości. Grę z dodatkami już mam ale większe pudełko bym chętnie kupiła.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

eveni pisze: 14 lut 2023, 09:51 Kwestor Właśnie o to większe pudełko mi chodzi, ale samo bez zawartości. Grę z dodatkami już mam ale większe pudełko bym chętnie kupiła.
Na samo pudło w sprzedaży bym nie liczył, wożenie powietrza z Chin jest bardzo mało opłacalne, nie mówiąc już o aspektach środowiskowych i tym, że one się strasznie niszczą puste.

Ale może zostaną jakieś rozebrane na części zamienne, warto napisać na support Portalu jak gra wyjdzie :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: garg »

eveni pisze: 14 lut 2023, 09:51 Kwestor Właśnie o to większe pudełko mi chodzi, ale samo bez zawartości. Grę z dodatkami już mam ale większe pudełko bym chętnie kupiła.
Gra z obydwoma dodatkami i jeszcze promkami wchodzi w insercie do pudełka od podstawki. Jest na styk, ale wszystkie się ładnie mieści. Dlatego ja bym nie sugerował czegoś większego.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

garg pisze: 14 lut 2023, 13:37 Gra z obydwoma dodatkami i jeszcze promkami wchodzi w insercie do pudełka od podstawki. Jest na styk, ale wszystkie się ładnie mieści. Dlatego ja bym nie sugerował czegoś większego.
Kupiłam używaną podstawkę i sprzedający "zapomniał" wspomnieć że rogi są zniszczone. Następnie kupiłam insert e-raptor, nie doczytałam że pudełko się nie domyka (u mnie dość sporo odstaje). Stąd moje pytania o możliwość zakupu samego pudełka :wink:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Rigidigi »

Czy ktoś coś wie na temat dodruku dodatku do Teotihuacan późny okres preklastyczny?
Haysahi
Posty: 23
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Haysahi »

Rigidigi pisze: 16 lut 2023, 14:28 Czy ktoś coś wie na temat dodruku dodatku do Teotihuacan późny okres preklastyczny?
Wczoraj na Planszówkach TV Ignacy odpowiadał na to pytanie i stwierdził, że jest to mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: tomuch »

A czy było coś ostatnio wspominiane o dodatkach do Mystic Vale?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

tomuch pisze: 18 lut 2023, 10:21 A czy było coś ostatnio wspominiane o dodatkach do Mystic Vale?
Patrząc na to, jak Big Box trafia na wyprzedaże, to nie liczyłbym na nic więcej.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Dr_Kecaj »

Panie Portalu,
masz w planach wydanie dodatkowej zawartości do Dead by Daylight?
Tej z KS.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4402
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1326 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Hardkor »

Dr_Kecaj pisze: 19 lut 2023, 21:43 Panie Portalu,
masz w planach wydanie dodatkowej zawartości do Dead by Daylight?
Tej z KS.
Retail już wypuszczają (tzn jest przedsprzedaż), więc szanse na to bardzo małe.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

Dr_Kecaj pisze: 19 lut 2023, 21:43 Panie Portalu,
masz w planach wydanie dodatkowej zawartości do Dead by Daylight?
Tej z KS.
Widziałam na fb, że Grzesiek pisał o próbach pozyskania. Ale nic pewnego na tę chwilę.
Zablokowany