(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sopel82 »

yrq pisze: 07 kwie 2023, 14:07 Za to puste miejsce w instrukcji zostało wykorzystane na zamieszczenie banneru reklamowego z innymi grami ;)
To już niestety standardowa praktyka Portalu. W wielu grach tak robią.

Czasem wychodzi jednak niezręcznie, tak jak reklama nowej edycji Robinsona w instrukcji 51 Ultimate, które w retailu jeszcze długo się nie pojawi.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: tomp »

yrq pisze: 07 kwie 2023, 14:07
Spoiler:
Wydaje mi się, że to kwestia składu kart z wersji angielsko-niemieckiej, karta księżniczki jest zależna językowo, więc w pudełku jest po jednej dla każdego języka i grający szybko zdaje sobie sprawę, że gra tylko jedną.
Spoiler:
Potwierdzam w oryginalnym druku są dwie karty jedna po niemiecku, druga po angielsku, gra się tylko jedną z nich.
Hmmm, ciekawi mnie kwestia tłumaczenia. Jak rozumiem, ktoś przetłumaczył obie karty i dołożył do polskiej wersji. Podoba mi się podejście :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Vanatox »

Czy Portal w przedsprzedaży dodaje u siebie w sklepiku karty pomocy, a w zwykłym retailu tych kart pomocy nie ma? Bo jeśli tak to trochę XD Obrazek
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

Vanatox pisze: 07 kwie 2023, 20:06 Czy Portal w przedsprzedaży dodaje u siebie w sklepiku karty pomocy, a w zwykłym retailu tych kart pomocy nie ma? Bo jeśli tak to trochę XD
Wygląda na coś, czego nie było w oryginale i sobie sami złożyli, wydrukowali kilkadziesiąt/set i dodają jako preorder bonus. Pewnie wylądują w sklepiku jak zostanie.
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Vanatox »

Nawet jeśli nie było w oryginalnym wydaniu, to wydaje się dziwny ruch ze strony wydawnictwa. Rozumiem drewniane znaczniki dodawane do preorderu, ale pomoce gracza... Chodzi o to, żeby gra była przyjazna dla wszystkich a nie tylko ludzi co wsparli na konkretnej stronie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

Vanatox pisze: 07 kwie 2023, 22:09 Nawet jeśli nie było w oryginalnym wydaniu, to wydaje się dziwny ruch ze strony wydawnictwa.
To sa promoski/gratisy zamowione do sklepu wydawcy. Specjalnie je wymyslaja dla swoich klientow. Czasem pomysly sa lepsze, czasem gorsze, a czasem nic nie dorzucaja. Produkuja niezaleznie od gry. Haczykiem jest to, ze placisz cene blizej SCD. Sama gra zafoliowana przyjezdza z fabryki niezaleznie, a jej zawartosc ustala producent miedzynarodowy.
Rozumiem drewniane znaczniki dodawane do preorderu, ale pomoce gracza...
To jakby dali same znaczniki to by bylo lepiej? ;)
Jesli koncept zostanie skrytykowany (slusznie czy nieslusznie) to przy kolejnych grach nikt juz nie dostanie takich kart, czy wsparl sklep wydawcy czy nie :P

Edit:
A jeszcze a propos "dziwnych ruchow wydawcy" ;) bo zapomnialem.
W ktoryms miesiacu dodawano do kazdego zamowienie bonusowy scenariusz do Zombicide. No i po co? Niech mi lepiej wysla, bo ja mam gre to skorzystam, a nie chce nic kupowac w sklepie :P A tak to rozeslali wszystkim, czy potrzebuja czy nie. Dziwne/glupie? No taka promocja, nie zawsze jest to skrojone, by dogodzic mi lub wszystkim. Dopieszczaja klientow sklepu. A kogos moze zachecili scenariuszem do kupienia podstawki.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: tomp »

w oryginale są karty pomocy dla rozpiski rundy.
------------
na promosce widzę, że jest info o punktacji - pomocne dla nowych graczy tak sądzę.
rozpiska kart? może to dobre. Wydaje mi się, że symbolikę bardzo łatwo ogarnąć w trakcie omawiania zasad.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

psia.kostka pisze: 07 kwie 2023, 22:27 A kogos moze zachecili scenariuszem do kupienia podstawki.
O to to! Czasem jakieś działanie wydaje się z pozoru głupie, ale jestem przekonany, że były z tej akcji wyciągane wnioski dotyczące takiej konwersji.
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Hexor »

Cześć. Ile będzie kosztował Zombicide: Żywi lub Nieumarli? Na stronie portalu przedsprzedaż + bonus jest za 445 zł. Chodzi mi o retail bo wiadomo że na stronie wydawcy jest zawsze drożej.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Wender »

Hexor pisze: 09 kwie 2023, 16:10 Cześć. Ile będzie kosztował Zombicide: Żywi lub Nieumarli? Na stronie portalu przedsprzedaż + bonus jest za 445 zł. Chodzi mi o retail bo wiadomo że na stronie wydawcy jest zawsze drożej.
W aleplanszowki.pl można kupić za 356,95zł (taniej jak się ma jakiś stały rabat plus obecnie dodatkowe 3% promocji wielkanocnej)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

Wygląda na to, że Portal się znudził sklepami spoilerującymi ich przedsprzedaże i postanowił zespoilerować samemu tym razem :D

Jutro ruszają: Wilki, Age of Steam i King of Tokyo: Dark Edition

Źródło: YT Portalu:
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

Planszowe Newsy donoszą:

Po pięciu latach od premiery podstawki Shards of Infinity wydawnictwo Stone Blade Entertainment ogłosiło, że szykują wersję Saga Collection. Będzie to kolekcjonerskie pudełko zawierające wszystkie dotychczas wydane dodatki, nowe karty promo, odświeżony wygląd kart, zaktualizowane i nieco poprawione zasady.

Przypominamy, że w czerwcu będzie miała premierę polska edycja Shards of Infinity od Portal Games Polska - w pudełku znajdzie się podstawka wraz z dodatkiem Relikty przyszłości.


No i pytanie, rzucone w próżnię, czy Portal również będzie partnerem tego wydania KS'owego? Ja wiem, że to inna cena i czas wydania będzie, no ale taka dziwna zbieżność.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Wender »

Spoiler:
W tym miesiącu specjalnie się nie kryją, posty o tych przedsprzedażach już jakiś czas temu się na ich profilu FB pojawiły ;)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2023, 17:15 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Wender »

Marbel pisze: 04 maja 2023, 18:00 Może dorzucą coś jeszcze? Jak na Portal to nietypowe ujawnianie w miniaturce przedsprzedaży. Trochę tych tytułów w tym roku ma od nich być, więc kto wie ;)
Raczej po prostu zmienili strategię ogłoszeń... Na FB o tych tytułach trąbią od dawna, wprost pisząc, że przedsprzedaż rusza na PlanszówkachTV. Za to bonusy pozostają tajne ;)

Zresztą, nie jest to pierwszy miesiąc, w poprzednim robili tak samo (łącznie z miniaturką na YT)
Spoiler:
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 57 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sewerjan »

EsperanzaDMV pisze: 04 maja 2023, 17:20 Po drugie, jako że jesteśmy w wątku Portalowym, dopiero za jakiś czas dowiemy się czemu " odpuścili" takie pewniaki przewidywane u nich jak Lacrimosa czy Revive.
Wyjaśniali to już w poście z 22 stycznia. Revive za drogie, Lacrimosa powtarzalna.
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

sewerjan pisze: 04 maja 2023, 21:28 Wyjaśniali to już w poście z 22 stycznia. Revive za drogie, Lacrimosa powtarzalna.
Tak, wiem. No i właśnie dopiero za jakiś czas przekonamy się czy taka strategia była słuszna bo "wzmocniła" potencjalnie konkurencję, no więc zakładam, że nie chcieli za bardzo przeszarżować w tym roku.
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Vanatox »

Jak to jest, że jeszcze miesiąc temu (czy półtora) Portal ogłasza, że nakład Woodcrafta się skończył i żeby szybko lecieć do sklepu bo zaraz nie będzie, a teraz reklamy tej gry z lodówki (i facebooka) mi wyskakują z kont Portalowych?
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: tsodo »

Vanatox pisze: 05 maja 2023, 10:11 Jak to jest, że jeszcze miesiąc temu (czy półtora) Portal ogłasza, że nakład Woodcrafta się skończył i żeby szybko lecieć do sklepu bo zaraz nie będzie, a teraz reklamy tej gry z lodówki (i facebooka) mi wyskakują z kont Portalowych?
Nakład się skończył w Portalu.
W sklepach nadal można spokojnie kupić więc i reklamy są.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Vanatox pisze: 05 maja 2023, 10:11 Jak to jest, że jeszcze miesiąc temu (czy półtora) Portal ogłasza, że nakład Woodcrafta się skończył i żeby szybko lecieć do sklepu bo zaraz nie będzie, a teraz reklamy tej gry z lodówki (i facebooka) mi wyskakują z kont Portalowych?
Naklad skonczyl sie u wydawcy (tzn ze nic nie maja w magazynie), ale w sklepach gra jest jeszcze dostepna
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Vanatox »

No tak. Ale czy reklamy Woodcrafta są priorytetowe? Portal swoje zrobił, wyprzedał nakład sklepom. Oczywiście, być może reklamuje grę z zamiarem dodruku, ale czy tak jest rzeczywiście? Nie lepiej reklamować gry, które słabiej się sprzedają?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Vanatox pisze: 05 maja 2023, 10:16 No tak. Ale czy reklamy Woodcrafta są priorytetowe? Portal swoje zrobił, wyprzedał nakład sklepom. Oczywiście, być może reklamuje grę z zamiarem dodruku, ale czy tak jest rzeczywiście? Nie lepiej reklamować gry, które słabiej się sprzedają?
Mysle, ze to kwestia umow ze sklepami, ze wydawca reklamuje swoje gry
kasztan4321k
Posty: 141
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 67 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: kasztan4321k »

Vanatox pisze: 05 maja 2023, 10:16 No tak. Ale czy reklamy Woodcrafta są priorytetowe? Portal swoje zrobił, wyprzedał nakład sklepom. Oczywiście, być może reklamuje grę z zamiarem dodruku, ale czy tak jest rzeczywiście? Nie lepiej reklamować gry, które słabiej się sprzedają?
Nie do końca.
Zabawna sprawa jest z tym, że Woodcraft się wyprzedzał Portalowi - tzn, ta wiadomość nic nie znaczy ponieważ Portal mógł zrobić 1000-2000 egzemplarzy po czym sprzedać prawie wszystko do sklepów a sobie zostawić 50 egzemplarzy.
Plus no w Portalu sprzedawali Woodcraft z wykreślanka więc dużo więcej ludzi mogło kupić bo są dwie gry w cenie półtora gry.

No a teraz zostaje im zrobienie FOMO dla tego tytułu, im szybciej sklepy się pozbędą Woodcrafta tym bardziej reszta ludzi będzie miała takie : "o kurde, jaka to musi być fajna gra że w trzy miesiące się wyprzedała, muszę zagrać/kupić".
Oczywiście, część ludzi po prostu będzie miała na półkach w folii, część wrzuci na olx ale FOMO powstanie i dodruk wjedzie jak świeże bułeczki. Dlatego portal dalej robi reklamy Woodcrafta, mimo że nie mają na stanie.

Z tego co wiem to na chwilę obecną słaba sprzedaż ma Oath - ale tego raczej nie powinni reklamować :lol:

Mnie osobiście bardzo boli jak bardzo marketingowo Root jest zlewany - nie wiem, czy to jakaś osobista niechęć marketingu portalu do tego cudeńka czy po prostu ten tytuł jest tak gorący, że nie potrzebuje on żadnej reklamy (chociaż w takim razie po co reklamy Ark Novy która jest bardziej hot?)
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Wender »

kasztan4321k pisze: 05 maja 2023, 10:54 Nie do końca.
Zabawna sprawa jest z tym, że Woodcraft się wyprzedzał Portalowi - tzn, ta wiadomość nic nie znaczy ponieważ Portal mógł zrobić 1000-2000 egzemplarzy po czym sprzedać prawie wszystko do sklepów a sobie zostawić 50 egzemplarzy.
Plus no w Portalu sprzedawali Woodcraft z wykreślanka więc dużo więcej ludzi mogło kupić bo są dwie gry w cenie półtora gry.
Wyprzedanie gry u wydawcy (cały nakład poszedł do sklepów) a wyprzedanie gry w sklepiku wydawcy to dwie zupełnie różne rzeczy ;)
kasztan4321k pisze: 05 maja 2023, 10:54 Z tego co wiem to na chwilę obecną słaba sprzedaż ma Oath - ale tego raczej nie powinni reklamować :lol:
Trudno, żeby miała dobrą, skoro została wycofana z powodu wady fabrycznej i, o ile wiem, jeszcze nie wprowadzona ponownie do sprzedaży ;) Z tego samego względu, trudno żeby ją obecnie reklamowali ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Wydzielilem watek dyskusji o samym wydawnictwie, kadrach itp, bo od kilku stron niewiele bylo o grach, a wiecej o kadrach i finansach
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Golin »

będą Wilki w sprzedaży przedpremierowo na Gameroom w Krakowie?
Zablokowany