(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 561
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: goldsun »

Shodan pisze: 22 sty 2023, 11:04 Duże znaczenie dla Portalu może mieć wynik kampanii wspieraczkowej Thorgala, który ze względu na IP może przynieść spory zastrzyk gotówki.
To może niech się trochę więcej postarają w budowaniu hype wokół tej gry?
Mam ją na radarze pewnie dłużej niż pół roku i nie za dużo wiadomo, bardziej się wielu rzeczy domyślamy.
I to co pokazują, mało faktycznie pokazuje że w jakiś sposób bazuje na tym IP. Równie dobrze mogłoby to na razie być cokolwiek - jakby wymienić obrazki.
Wiem, że aktualny planowany termin startu KSa to marzec, więc jeszcze kilka update'ów wpadnie, bo wrzucają je co tydzień. Ale dalej mam wrażenie, że wiem o tej grze o wiele mniej, niż wiedziałem o innych później wspieranych.

Swoją drogą, czekam na relacje od ludzi którzy mogli ograć tego Thorgala na miejscu. Widać było wczoraj z relacji, że były dwa stoły i jacyś ludzie grali.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

Portalu, przydałaby się aktualizacja stronki https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ żeby to wszystko było jakoś ładnie rozpisane na 2023 rok, bo teraz to tam Race jeszcze w planach ;)
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: sydonia »

pcyzm pisze: 22 sty 2023, 14:05 Portalu, przydałaby się aktualizacja stronki https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ żeby to wszystko było jakoś ładnie rozpisane na 2023 rok, bo teraz to tam Race jeszcze w planach ;)
Zapowiedzi mają teraz (dodatkowo?) na stronie sklepiku i tam są już wrzucone nowości - https://sklep.portalgames.pl/pl/i/Zapowiedzi/41.

(no i prywatnie polecam wątek na forum, gdzie na bieżąco wszystkie polskie zapowiedzi/premiery aktualizuję - jest uporządkowany wydawcami ;) viewtopic.php?f=60&t=74253)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

rogal pisze: 22 sty 2023, 11:24 wrzuci ktoś zdjęcie z katalogu portalu o planet unknown ?
z góry dziękuję
Jest zdjęcie okładki i "Premiera 2023".

Polski tytuł "Niezbadana Planeta", a na QnA była mowa o tym, że będzie base box w sensownej cenie (ze wszystkim co wpływa na mechanikę gry) plus dodatkowe pudełko z bajerami dla chętnych. W sumie oba mają dać prawie to, co na KS.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

sydonia pisze: 22 sty 2023, 14:08 (no i prywatnie polecam wątek na forum, gdzie na bieżąco wszystkie polskie zapowiedzi/premiery aktualizuję - jest uporządkowany wydawcami ;) viewtopic.php?f=60&t=74253)
Tylko rok jest tam 2022 :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

sydonia pisze: 22 sty 2023, 14:08
pcyzm pisze: 22 sty 2023, 14:05 Portalu, przydałaby się aktualizacja stronki https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ żeby to wszystko było jakoś ładnie rozpisane na 2023 rok, bo teraz to tam Race jeszcze w planach ;)
Zapowiedzi mają teraz (dodatkowo?) na stronie sklepiku i tam są już wrzucone nowości - https://sklep.portalgames.pl/pl/i/Zapowiedzi/41.
Czy Portal mógłby się zdecydować na jedno miejsce, w którym ma wszystkie statusy? I usunąć całą resztę, żebyśmy się nie musieli zastanawiać, które są aktualne a które nie? :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: eveni »

W Portal dużo ciekawych zapowiedzi, u mnie na wishlistę wskoczyły: Woodcraft, dodatki do Massive Darkness oraz dodatki do gier Architekci i Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa. Too Many Bones i Trickerion kuszą, ale niestety budżet planszówkowy na ten rok już jest napięty, wiec odpuszczę.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: shuji »

Ja szczerze mówiąc byłem mocno zaskoczony niezająknięciem się nawet o autorskich grach Portalu. Jest tylko Thorgal, ale to było zapowiedziane wcześniej i podobno jest juz w 100% gotowy.

Dopytywałem się na portalconie i podobno mają coś zapowiadać jeszcze w trakcie roku - na pewno na bazie detektywa. Tak czy siak, jestem zawiedziony, bo w sumie nic z tych zapowiedzi mnie nie ciekawi, a liczyłem na powrót do korzeni detektywa tj. gry gamerskiej, a nie empikowej. Skoro nic nie zapowiedzieli, to pewnie beda tylko kolejne czesci Batmana i Diuny, więc meh.

No i liczyłem bardzo na jakaś neuroshimową niespodziankę (grę z fabularną kampanią, albo chociaż area control).
Ogiennnn
Posty: 37
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:23
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Ogiennnn »

Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 11:51 Zboże, świniaki, wungiel, żagle.. przemielic, rozbudowac, jasne tak.
Jakieś propozycje poza Anno? Szukam czegoś w tych klimatach😊
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: karmazynowy »

Będzie zapowiedziane jakieś cięższe euro, bodajże w kwietniu.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
xlambertx
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2021, 11:29

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: xlambertx »

A nie mieli wydać Marvel United X-Men?
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

shuji pisze: 22 sty 2023, 15:44 a liczyłem na powrót do korzeni detektywa tj. gry gamerskiej, a nie empikowej. Skoro nic nie zapowiedzieli, to pewnie beda tylko kolejne czesci Batmana i Diuny, więc meh.
Podejrzewam, że Detektywa 2 nie ma co wypatrywać, ale obstawiam, że jednak jakiś dodatek z sygnowanej serii się pojawi w tym roku do podstawki.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Kwestor »

shuji pisze: 22 sty 2023, 15:44 Ja szczerze mówiąc byłem mocno zaskoczony niezająknięciem się nawet o autorskich grach Portalu. Jest tylko Thorgal, ale to było zapowiedziane wcześniej i podobno jest juz w 100% gotowy.
Jak się nie zająknęli, był oficjalny komunikat przed (i na) PortalConem, że będą tylko gry na licencji, bo ich własne będą zapowiadać później na wydarzeniu skierowanym do całego świata.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: shuji »

Kwestor pisze: 22 sty 2023, 16:46
shuji pisze: 22 sty 2023, 15:44 Ja szczerze mówiąc byłem mocno zaskoczony niezająknięciem się nawet o autorskich grach Portalu. Jest tylko Thorgal, ale to było zapowiedziane wcześniej i podobno jest juz w 100% gotowy.
Jak się nie zająknęli, był oficjalny komunikat przed (i na) PortalConem, że będą tylko gry na licencji, bo ich własne będą zapowiadać później na wydarzeniu skierowanym do całego świata.
Ok, to mnie to ominelo :) czekałem na autorskie gry podczas prezentacji i się nie doczekałem :) a wiadomo kiedy ten event dla świata ma być ?
GrimReaper
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2021, 23:21

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: GrimReaper »

Shodan pisze: 21 sty 2023, 11:06 Moje wrażenia na gorąco.
TMB oraz Planet Unknown to faktycznie zapowiedzi dużego kalibru i niespodzianki godne Portalconu, chociaż obydwu raczej nie kupie.
Trickerion z mojej osobistej perspektywy spóźniony, bo zaopatrzyłem się w wersję angielską. Gdyby nie ściemniali w zeszłym roku, to bym poczekał.
Reszta bez zaskoczeń albo jak dla mnie meh. Wilki to może być dobry strzał, bo gra faktycznie była ciepło przyjęta na Essen.
Szkoda, że nie ma nic do klasycznego Detektywa, którego rozmienili na drobne Diunami i Batmanami.
W zeszłym roku ostatecznie nie kupiłem od Portalu ani jednej gry, obawiam się, że w tym roku może być podobnie.
Tez jestem mega zawiedziony tym ze taki hit sprzedażowy jak klasyczny Detektyw poszedł w odstawkę. Tymi Batmanami i Diumami to troszkę zakopali ta serie pod stertą gruzu. Wiedenski Łącznik to był majstersztyk przy którym naprawdę człowiek czul się jak agent wywiadu... Może coś jeszcze się ukaże. Bądźmy dobrej myśli
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Portal Games »

rand pisze: 21 sty 2023, 10:55 Można wiedzieć co z Wayfarers of the South Tigris ? Czy to koniec współpracy z Shemem Philipsem? Co w takiej sytuacji z dodatkami do Wicehrabiów bo w ogóle nie było o nich mowy.
Szkoda, że brak wojowników Midgardu, spodziewałem się też Unconscious Mind. Póki co może jedną grą jestem zainteresowany - planet Unknown.
Absolutnie to nie koniec współpracy. Poza personalną sympatią do wydawcy, wszystkie gry Shema jak do tej pory były co najmniej dobrze przyjmowane na rynku. Przypomnę, że to nie wszystkie tytuły, które planujemy wydać w 2023. Z wielu przyczyn produkcyjno/marketongowo/rynkowych mamy jeszcze trochę w zanadrzu. Have a little faith (and patience :)!

Unconscious Minds - przepiękna nietypowa gra, która jednak odpadła z wyścigu "które Euro wyda Portal". Była u nas na testach.
piwko pisze: 21 sty 2023, 11:00 Łał, cieszę się z Crescent Moon. Myślałem że nasi wydawcy zapomnieli o tej grze.
To my się cieszymy, że ktoś słyszał o tym świetnym, wymagającym tytule!
Qardasowsky pisze: 21 sty 2023, 11:01 Szkoda że Trickerion tylko w Big Boxie prawdopodobnie, więc zostanie angielska wersja. Taki duży bundle nie na studencką kieszeń ale z drugiej strony szkoda bo tekstu na kartach całkiem sporo. Too Many Bones chyba największe zaskoczenie ale cena też zabójcza w moim przypadku.

Na pewno Dead by Daylight wchodzi na listę zakupową, oby w Collectors Edition od razu bo podstawowa ma za mało regrywalności jak grało się w wersję komputerową i ma porównanie. Dodatkowo Age of Steam, Planet Unknown i być może Ahoy chociaz oceny na BGG niezbyt zachęcające.
Nie do końca rozumiemy logikę - Trickerion w wersji collector's gdzie sama podstawka jest nieco uboga w zawartość jest "be" bo droga, ale Dead by Daylight koniecznie w dużo droższej wersji :)? Zapewniamy, że podstawowa edycja DbD ma dużą regrywalność - poza tym, że mamy wielu Ocalałych i Zabójców do dyspozycji, to jeszcze załączone są karty, dzięki którym możemy tworzyć własne kombinacje zdolności. Będzie dobrze.
gabens29 pisze: 21 sty 2023, 11:17 Portal wprowadź raty na planszowki w sklepiku :D
Ale, ale już są :).
Gab pisze: 21 sty 2023, 11:18 Największe zaskoczenie - Too Many Bones, zamówione i opłacone, wyszło idealnie, byłem o krok od zakupu wersji ang.
Stranger Things - jako fan serialu czekam z niecierpliwością (wesprę pewnie także wersję ks)
Assassin's Creed - przed zakupem chcę dokładnie zobaczyć co zawiera zestaw retailowy (podobno ogołocony - dostosowany do naszego rynku).
Dead by Daylight - będę śledził uważnie.
Tytuły ciekawe, mój portfel płacze...
Dzięki za wsparcie TMB - raport ze sklepu pokazuje, że nie jesteś sam, co bardzo dobrze wróży serii!
Assasin's Creed - małe sprostowanie, wersja, którą wydamy nie będzie dostosowana pod nasz rynek tylko ogólnie pod sprzedaż detaliczną. Innymi słowy wszystkie edycje językowe wyjdą w tej postaci (na Portalconie prasa widziała pierwsze kopie edycji retail w wersji EN). 100% gamaplay content, figurki dla Asasynów, wrogowie w postaci standees.
Shodan pisze: 21 sty 2023, 11:06 Moje wrażenia na gorąco.
TMB oraz Planet Unknown to faktycznie zapowiedzi dużego kalibru i niespodzianki godne Portalconu, chociaż obydwu raczej nie kupie.
Trickerion z mojej osobistej perspektywy spóźniony, bo zaopatrzyłem się w wersję angielską. Gdyby nie ściemniali w zeszłym roku, to bym poczekał.
Reszta bez zaskoczeń albo jak dla mnie meh. Wilki to może być dobry strzał, bo gra faktycznie była ciepło przyjęta na Essen.
Szkoda, że nie ma nic do klasycznego Detektywa, którego rozmienili na drobne Diunami i Batmanami.
W zeszłym roku ostatecznie nie kupiłem od Portalu ani jednej gry, obawiam się, że w tym roku może być podobnie.
Po wielu nauczkach nie ogłaszamy gier, które choć podpisane nie mają jeszcze daty wydania. Przed ostatnim Portalconem podobnie było z Trickerionem i dlatego przełożyliśmy ogłoszenie na ten rok.

Detektyw - coś tam buzuje w piecu, ale na razie kończymy kolejne części Batmana i Dune.
Qzka pisze: 21 sty 2023, 11:19 A ja żałuję, że w tytułach znanych IP nie pojawił się Cyberpunk od CMON :(
khuba pisze: 21 sty 2023, 11:20
Qzka pisze: 21 sty 2023, 11:19 I ja żałuję, że w tytułach znanych IP nie pojawił się Cyberpunk od CMON :(
Też liczę na Cyberpunka, ale chyba jeszcze za wcześnie (zazwyczaj jest większy poślizg w wydawaniu produktów CMON, z czego Stranger Things się wyłamało)
Zapowiadamy tytuły, które wydamy w 2023, nie mówimy o tych z 2024 :). Stranger Things to nie była kampania KS stąd mniejsza różnica.
Namurenai pisze: 21 sty 2023, 11:23
Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 09:52 Ameritrashe
Crescent Moon (BGG)
Przecież to nie jest ameritrash.

I dałbyś Trickeriona do "euro", bo "gry na literę T" to chyba raczej seria od Board&Dice :P
Crescent Moon to nie klasyczny ameritrash, ale do eurosuchara mu znacznie dalej :). Odrobina licentia poetica, ale chyba wiecie o co nam chodzi :).
MaciekK5454 pisze: 21 sty 2023, 11:23 Też jestem rozczarowany brakiem Weyfarers. Akcja dodruk i przypadek Najeźdźców że Scytii pokazuje, że jednak jakieś zainteresowanie Shemem jednak jest i coś tam Portal jest skłonny od niego wydać. Z drugiej strony mogliby się określić wydajemy, nie wydajemy, staramy się, cokolwiek. Czekanie na to aż ludzie zapomną o Zachodnich Królestwach jest dla mnie niezrozumiałe.

Ogólnie mam wrażenie, że cała prezentacja była strasznie niemrawa i jakby zrobiona na szybko. Czy mi się wydaje, ale zapowiadana była prezentacja 1.5h a było 50minut? Trochę tego nie rozumiem, albo robimy wielki show w stylu Steva Jobsa, albo .... Nie róbmy show i ogłaszamy zwyczajnie.

Poza tym mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Portal wyraźnie idzie w ilość: ogłaszają 16 gier + jakaś ilość gier w ciągu roku co daje 2-3 nowe tytuły miesięcznie. Coś pewnie chwyci, ale nie ma opcji, że to wszystko się dobrze sprzeda, więc większość tych gier to takie jednostrzałowce.
rand pisze: 21 sty 2023, 11:45 A przypadkiem nie zapowiadali rozliczenia się z zeszłego roku i aktualizacji statusu już zapowiedziany gier? Niestety tego brak, dalej nie wiadomo kiedy Mosaic, kiedy Circadians etc. Może właśnie wtedy mogliby wspomnieć co z linią Shema Philipsa.
Do tego Aeons End czy Zombicide w zapowiedziach to żart. Sami mówili że te linie będą wspierane i takie oczywiste rzeczy mogłyby być zapowiadane w ciągu roku.
Ogólnie wielki zawód, zwłaszcza przy tym braku przejrzystości, niby wszystko ok a połowę rzeczy pomijają.
Wayfarers wyjaśniamy wyżej. Prezentacja byłą taka jak być powinna i nie byłą zapowiadana na 1,5h - więcej szczegółów o grach jeszcze będzie to nie ten czas i te miejsce.
Co do tytułów z 2022 - Mosaic w druku, Wyprawa Darwina czekamy na polską kopię do akceptu przed wysłaniem, X-men premiera w marcu, Circadians First Light w produkcji, Circadians: Chaos Order ostatnie pliki potwierdzane z drukarnią.

Co do jednostrzałowych tytułów - cóż jakby nie patrzeć pewnie jakieś 90% tytułów pojawiających się na rynku to jednostrzałowce...
ScorpZero pisze: 21 sty 2023, 11:25 Too Many Bones - w sumie to spoko, ale jednak ja nadal wchodzę w ENG. Doświadczenia z polskim Spirit Island mnie nauczyły, że jak gra ma dużo dodatków i jest specyficzna to może nie być najlepszym pomysłem wchodzenie w nią po Polsku. Dodatkowo to jest jednak drogi tytuł - sceptycznie podchodzę do tego ile dodatków zostanie wydanych. :wink: Jedyne co to na pewno wersja polska będzie tańsza i to jest spory plus.

No i tłumaczenia... Osobiście za nimi nie przepadam, bo prawie na pewno coś będzie skopane, zwłaszcza w pierwszym druku. Na forum ludzie odwalili kawał dobrej roboty, a tymczasem jakiś tłumacz bez pojęcia napłodzi swoje własne potworki. :P

Nie wydaliśmy Spirit Island (choć było blisko...). Dodatki do gier, które wydaliśmy i które się ukazały w EN i nie wyszły w języku polskim z naszym logo - to zdecydowanie wyjątki, nie reguła. Patrząc na przyjęcie i dyskusje o grze w pierwszych dniach, jesteśmy spokojni.
Co do tłumaczenia - więcej szczegółów podamy wkrótce, ale doskonale zdajemy sobie sprawę jak jest ono ważne przy tytule tego kalibru. Przyjrzymy się także wersji opracowanej przez fanów.
rand pisze: 21 sty 2023, 11:45 A przypadkiem nie zapowiadali rozliczenia się z zeszłego roku i aktualizacji statusu już zapowiedziany gier? Niestety tego brak, dalej nie wiadomo kiedy Mosaic, kiedy Circadians etc. Może właśnie wtedy mogliby wspomnieć co z linią Shema Philipsa.
Do tego Aeons End czy Zombicide w zapowiedziach to żart. Sami mówili że te linie będą wspierane i takie oczywiste rzeczy mogłyby być zapowiadane w ciągu roku.
Ogólnie wielki zawód, zwłaszcza przy tym braku przejrzystości, niby wszystko ok a połowę rzeczy pomijają.
Tu są i będą aktualizowane statusy zapowiedzianych gier:
https://sklep.portalgames.pl/pl/i/Zapowiedzi/41
Poza Circadians: Chaos Order wszystkie tytuły zapowiedziane w zeszłym roku są na różnych etapach produkcji.
Ardel12 pisze: 21 sty 2023, 12:30 Przez większą część prezentacji ziewałem. Większość mnie w ogóle nie ruszyła, a największy hity czyli Trickerion i TMB dawno mam w kolekcji ze wszystkim, więc wymieniać nie zamierzam(TMB na pewno nie, gdyż perspektywa wydania dodatków jest nieznana).

Z tego co mnie zainteresowało jeszcze to na pewno Age of Steam, więc
PytonZCatanu pisze: 21 sty 2023, 11:22 Paradoksalnie ja najcieplej myślę o Age of Steam
jak widać nie tylko ty :D

AC rozważałem swego czasu, więc cieszę się, że go ogłosili i zapewne wesprę.

Całą resztę z chęcią wypróbuję, ale nic nie kupię, gdyż do niczego nie czuję mięty :)

W zeszłym roku wsparłem 3 tytuły(FCM, Ark Nova i ET:DŻL) z czego finalnie tylko FCM został w kolekcji. W resztę wydanych tytułów udało się zagrać w miarę możliwości i widzę w tym roku, że zakupię podobną liczbę gier tego wydawnictwa.

Moim zdaniem oferta jest mocna i uderza w wiele różnych grup. Oba tytuły na T są moim zdaniem mega i każdy powinien się nad nimi pochylić a najelpiej spróbować zagrać. Portal trzyma się swojego wyznaczonego kursu i moim zdaniem dobrze on jak i my na tym wychodzimy.

Brawo PG za fajną ofertę zapowiedzi, teraz tylko dodajcie Ketchup na ten rok i będę szczęśliwy :)

BTW, kiedy podadzą kiedy dane gry uderzą na rynek? Choćby, w którym kwartale?
Dzięki za miłe słowa. Co do Ketchup - walka trwa, na Essen, była obietnica, że będzie dodruk w tym roku, pod który możemy isę podłączyć, ale na razie zero nowych szczegółów. Nie poddajemy się :).

Co do terminów – Trickerion, Assasin’s Creed, Too Many Bones to okolice Q4, reszta rozrzucona po pierwszych 3 kwartałach, z czego Dead by daylight powinien być już w pierwszym np. a taki Woodcraft w drugim.
khuba pisze: 21 sty 2023, 12:35
Ardel12 pisze: 21 sty 2023, 12:30 BTW, kiedy podadzą kiedy dane gry uderzą na rynek? Choćby, w którym kwartale?
W sumie ciekawe pytanie, z tego co widziałem ze zdjęć część prezentowanyhc na Portalconie gier była już w polskiej wersji językowej więc można się domyślać że one będą wydane szybciej:
- Dead by Daylight
- Brian Boru
- Age of Steam

Do tego:
- Too Many Bones w sklepie ma : Q4 2023
- Mind Bug - już dostępne
Dobry trop 😊.
Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 12:37
Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:07
Spoiler:

A skąd taki wniosek? Przecież to nieprawda..

Wszystko co awizowano wcześniej jest w toku: dodatki do Diuny, Batmana, nowa armia do NH, 51 stan, Robinson jeśli uporają się z plikami w końcu..
Jak nietrudno się domyślić, pisałem o tegorocznych zapowiedziach. Fakt, pewnie dowiozą 51 stan (niewiele tam będzie nowego), o Robinsonie wstyd wspominać, bo jest już spóźniony prawie rok(?), dodatków do Diuny/Batmana czy NH nie liczyłbym jako pełnoprawnych gier, tylko jako dodatki właśnie... Nie będzie nawet żadnej własnej wspieraczki.
Nie potwierdamy zarówno traktowania samodzielnych tytułów z linii Dune czy Batmana jako dodatków jak i nie mamy pojęcia skąd informacje o braku wspieraczki (i nie mamy na myśli Thorgala…)
gath pisze: 21 sty 2023, 13:37 Osobiście bym Too Many Bones nie ruszał patykiem. Zostaniecie z samą podstawką bo Portalowi przestanie się opłacać.
Well skoro w przedsprzedaży jest już pierwszy dodatek postać, to już teraz powyższe jest po prostu nieprawdziwe. Do tego możemy zagwarantować że na 1 dodatku się nie skończy…
Gizmoo pisze: 21 sty 2023, 14:24 Dla mnie fenomenalne zapowiedzi!

Co prawda Planet Unknown już mam i na pewno nie wymienię na polską wersję, ale Cresent Moon, Ahoy!, Wilki i Mindbug to tytuły, w które MUSZĘ zagrać i pewnie coś z tego ma szanse trafić na listę zakupową. Cresent Moon pewnie ma największe na to szanse, ale i do Ahoy! też mnie mocno ciągnie.

Podsumowując - dla mnie Portal pozamiatał! 8)
Dziękujemy i pozdrawiamy!
pcyzm pisze: 21 sty 2023, 20:34 Zapowiedzi na pewno robią wrażenie, a jeszcze parę gier z zeszłego roku zostało na radarze bo dopiero w 2023 wyjdą...

Ciekawi mnie też... brak Lacrimosy i Revive, chociaż domyślam się, że kto inny je i tak wyda. Szczególnie ta pierwsza wydawała się takim pewniakiem, ale to może kwestia tego, że nie wszystkie "hity Essen" mają u nas takie branie na jakie można byłoby liczyć (patrz zeszłoroczny Golem).
Lacrimosa – podpisujemy się pod recenzją Gambita, świetne pierwsze wrażenie, ale testerzy po 3 partii nie mieli ochoty już siadać… Szkoda, bo mechanika zagrywania kart świetna.

Revive – cena vs zawartość sprawiła, że zrezygnowaliśmy z tego tytułu. Nie możemy wydać każdego ciekawego tytułu euro, który się pojawia (ale dodajmy, że parę jeszcze mamy nieogłoszonych).
MaciekK5454 pisze: 21 sty 2023, 22:08
MarioWiśnia pisze: 21 sty 2023, 19:11 Śmieszy mnie narzekanie, że prezentacja zapowiedzi trwała tylko 50 minut. Jakie to ma znaczenie, czy trwała 30, 50, czy 150 minut?
Pozdrawiam
A mnie śmieszy wyrywanie zdania z kontekstu a potem narzekanie, że się nie zrozumiało przekazu.
Napisałem, że mam wrażenie (wyjaśniam: to nie narzekanie, bo w sumie to jest mi to obojętne, tylko moje wrażenie), że prezentacja dla mnie wyglądała jakby była prowadzona z jednej strony trochę niemrawo, a z drugiej strony trochę "na szybko". W sensie sposobu prowadzenia a nie tresci. Trzewiczek na filmikach potrafi przez kilkanaście minut gadać o niczym, ma sporo entuzjazmu do tego co robi, a tu była taka wyliczanka, a na koniec macie jeszcze Trickeriona, no to cześć kończymy na dziś, elo i takie niemrawe oklaski. Tak więc odpowiadając na pytanie, nie ma znaczenia, po prostu spostrzeżenie, miało być tyle czasu a było tyle czasu. Dla równowagi powiem jednak, że np mnie portalowe trailery dla odmiany całkiem się podobają.

Ale mam inne pytanie. Jak Wy, jako klienci firmy, ocenianie postawę - tak, o Tricerionie wiedzieliśmy dużo wcześniej, ale mieliśmy niezła zabawę trzymając to w tajemnicy, nie ogłaszając tego że to mamy? Czemu takie ukrywanie ma slużyć?
Nieogłoszenie Trickeriona rok temu wyjaśniamy powyżej.
czeczot pisze: 21 sty 2023, 22:13 Assassin Creed mój syn lubi komputerową serię. Pewnie kupie żeby z nim pograć ale bez entuzjazmu

A tak poza tym …..
Wilki na liście do zastanowienia sie.
Do Ahoy po jak dla mnie bardzo słabym Oath długo trzeba będzie mnie przekonywać.

Stranger Things - CMON robi trudne gry na zasadzie jak ci się nieszczęśliwie potasują karty, mapa to i tak nie wygrasz. Żadna strategia cię nie uratuje. Mnie tak losowa złośliwość nie bawi i coś mi się wydaje że będzie to kolejna gra z tego cyklu. Jej jedyna nadzieja to że lubie serial, najwyżej raz zagram i sprzedam

Liczyłem na Trudvang Legends ale prezes twierdzi że to tyle pracy i lepiej wydać 50 zombicide. Awaken Realms się to opłaca. Księga skryptów to Tainted Grai jest gigantyczna a są z tego co pamietam 4.

Jak dla mnie Portal z roku na rok wydaje coraz mnie ciekawe gry. Kiedyś czekałem na ich zapowiedzi teraz nawet nie chce mi się tego oglądać. To już nie jest wydawnictwo które chce mieć w ofercie coś ciekawego. Teraz tylko maksymalizacja zysków jak u Rebela.
Trudvang Legends – przyglądamy się, ale faktycznie koszta tłumaczenia duże, argument z Tainted Grail zupełnie nietrafiony, bo na tej samej zasadzie nam się opłaca robić Thorgala…

Co do maksymalizacji zysków – oczywiście głównym celem jest utrzymanie wydawnictwa na rynku, co bez zysku nie jest możliwe, ale każdego roku obok tytułów „łatwych do przewidzenia” czyli efektów wieloletniej współpracy z wydawcami na całym świecie wydajemy także takie, których nikt się nie spodziewał.
IrasArgor pisze: 21 sty 2023, 23:46
rowerzysta37 pisze: 21 sty 2023, 22:59 Kwestor, a w katalogu jest może ostatni dodatek i pudło kolekcjonerskie do Architektów Zachodniego Królestwa?
Wg katalogu Cuda architektury maja być wydane, co do pudła kolekcjonerskiego nie ma informacji :).
Pudło kolekcjonerskie najprawdopodobniej będzie w ograniczonym nakładzie dostępne w naszym sklepie.
Dr. Nikczemniuk pisze: 22 sty 2023, 09:18 Ja czekam na Woodcrafta bo to najbardziej osiągalna gra dla mojego portfela, reszta drogich gier to bardziej taka ciekawostka.
Zapowiedzi zapowiedziami a są gry które Portal jeszcze nie wydał z zeszłego roku i na które wciąż czekam, więc tegoroczne zapowiedzi to też taka bardziej ciekawostka.
RFtG, a podstawka mogłabyć już daaaaaaaawno temu wydana... temat skopany na maxa.
Woodcraft – produkuje się aktualnie w Czechach, więc drugi kwartał 2023 jest bardzo prawdopodobny.

Co do tytułów zapowiedzianych na 2022 i jeszcze nie wydanych - patrz wyżej.

Rftg – od początku mówiliśmy, że interesuje nas tylko i wyłącznie wydanie podstawki z dodatkami, by nie skończyć jak Rebel onegdaj (plus sama podstawka po prostu nie wystarcza).
goldsun pisze: 22 sty 2023, 11:55
Shodan pisze: 22 sty 2023, 11:04 Duże znaczenie dla Portalu może mieć wynik kampanii wspieraczkowej Thorgala, który ze względu na IP może przynieść spory zastrzyk gotówki.
To może niech się trochę więcej postarają w budowaniu hype wokół tej gry?
Mam ją na radarze pewnie dłużej niż pół roku i nie za dużo wiadomo, bardziej się wielu rzeczy domyślamy.
I to co pokazują, mało faktycznie pokazuje że w jakiś sposób bazuje na tym IP. Równie dobrze mogłoby to na razie być cokolwiek - jakby wymienić obrazki.
Wiem, że aktualny planowany termin startu KSa to marzec, więc jeszcze kilka update'ów wpadnie, bo wrzucają je co tydzień. Ale dalej mam wrażenie, że wiem o tej grze o wiele mniej, niż wiedziałem o innych później wspieranych.

Swoją drogą, czekam na relacje od ludzi którzy mogli ograć tego Thorgala na miejscu. Widać było wczoraj z relacji, że były dwa stoły i jacyś ludzie grali.
Będzie więcej informacji, spokojna głowa. Ale to jest nadal tytuł tworzony od podstaw na licencji – to spowalnia każdy proces.
Kwestor pisze: 22 sty 2023, 14:11
sydonia pisze: 22 sty 2023, 14:08
Zapowiedzi mają teraz (dodatkowo?) na stronie sklepiku i tam są już wrzucone nowości - https://sklep.portalgames.pl/pl/i/Zapowiedzi/41.
Czy Portal mógłby się zdecydować na jedno miejsce, w którym ma wszystkie statusy? I usunąć całą resztę, żebyśmy się nie musieli zastanawiać, które są aktualne a które nie? :)
Oczywiście, będzie przekierowanie na nowy adres także, ze starej strony – dla tych co przyzwyczaili się do starego.
xlambertx pisze: 22 sty 2023, 16:14 A nie mieli wydać Marvel United X-Men?
To zapowiedź z 2022, w tej chwili w transporcie do Polski. Marzec jako miesiąc premiery wielce prawdopodobny.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, 21:15 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

GrimReaper pisze: 22 sty 2023, 20:21 Tymi Batmanami i Diumami to troszkę zakopali ta serie pod stertą gruzu. Wiedenski Łącznik to był majstersztyk przy którym naprawdę człowiek czul się jak agent wywiadu... Może coś jeszcze się ukaże. Bądźmy dobrej myśli
Że Wiedeński to majstersztyk nie dyskutuje, ale Batman akurat raczej udany/umiarkowanie udany, w sensie jednak było to lekkie odbicie po słabszej Diunie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Curiosity »

Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07 Dzięki za wsparcie TMB - raport ze sklepu pokazuje, że nie jesteś sam, co bardzo dobrze wróży serii!
Wielka prośba od chyba całej forumowej społeczności skupionej wokół TMB. Na BGG jest stworzona przez forumowiczów polska fanowska instrukcja, która pod wieloma względami jest lepsza niż oryginalna. Taka wersja 1,5. Pewne rzeczy zostały uporządkowane, przeredagowane, kilka opisów uzupełniono w oparciu o FAQ. Proszę, wręcz BŁAGAM, żebyście nie przeszli obok tego obojętnie. Skontaktujcie się z autorem (autorami), porozmawiajcie, bo może nie ma co wyważać już otwartych drzwi. Na tej instrukcji uczyło się grać wielu posiadaczy angielskiej wersji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07 Rftg – od początku mówiliśmy, że interesuje nas tylko i wyłącznie wydanie podstawki z dodatkami, by nie skończyć jak Rebel onegdaj (plus sama podstawka po prostu nie wystarcza).
Ale to wasze zdanie, ja jako klient który w ogóle nie miał do czynienia z grą z chęcią przygarnął bym samą podstawkę i to nawet pomimo opini, że sama podstawka to kastrat itd. Zresztą podobnie było chociażby z Viticulture czy Wyspa Dinozaurów, też są opinie, że dodaki to mus i jak się wydaje podstawkę to najlepiej razem z podstawką a mimo to zostały wydane.
Dla mnie takie tłumaczenie jest zbędne, skoro chcę kupić to w czym problem? Trzeba było zapytać nas konsumentów czy chcemy tak czy siak. Osobiście jestem zawiedziony :(
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, 21:26 przez Dr. Nikczemniuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07
Mr_Fisq pisze: 21 sty 2023, 12:37
Uncle_Grga pisze: 21 sty 2023, 12:07
Spoiler:

A skąd taki wniosek? Przecież to nieprawda..

Wszystko co awizowano wcześniej jest w toku: dodatki do Diuny, Batmana, nowa armia do NH, 51 stan, Robinson jeśli uporają się z plikami w końcu..
Jak nietrudno się domyślić, pisałem o tegorocznych zapowiedziach. Fakt, pewnie dowiozą 51 stan (niewiele tam będzie nowego), o Robinsonie wstyd wspominać, bo jest już spóźniony prawie rok(?), dodatków do Diuny/Batmana czy NH nie liczyłbym jako pełnoprawnych gier, tylko jako dodatki właśnie... Nie będzie nawet żadnej własnej wspieraczki.
Nie potwierdamy zarówno traktowania samodzielnych tytułów z linii Dune czy Batmana jako dodatków jak i nie mamy pojęcia skąd informacje o braku wspieraczki (i nie mamy na myśli Thorgala…)
Nie była to informacja, a domniemanie oparte o założenie (jak okazało się, niesłuszne założenie), iż w ramach prezentacji o 10:00 na Portalconie zostaną zaprezentowane wszystkie zapowiedzi na 2023 rok (co zdawał się sugerować też tytuł: Ogłoszenie planów wydawniczych Portal Games 2023).

Sydonia już wyjaśniła tą kwestię :)

PS. Dzięki, za rozbudowanie komunikacji ponad zwykłe "anonse prasowe", myślę, że nie tylko ja, ale i wiele innych osób na forum doceni takie działanie.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: pcyzm »

Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07 (...)
Fajnie, że kiedy inne wydawnictwa olewają forum i znikają z wątków, to ktoś z Portalu tutaj zagląda i odpowiada.

Właśnie leci live u GeekFactor z udziałem gości gdzie PortalCon jest głównym tematem ;)
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Super »

Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07 Nie wydaliśmy Spirit Island (choć było blisko...).
Może teraz, w związku z trudną sytuacją Lacerty będzie jeszcze bliżej do przejęcia tego tytułu? :roll:
Wiele osób by się ucieszyło z choćby puszczenia oczka i może powstrzymało od zakupu kompletu w ENG.

A żeby nie wypowiadać się w Waszym wątku tylko o grach (niestety już półżywej) konkurencji, to z Trickierionem miałem nadzieję, że się z nami zabawiacie i w końcu będzie to wydane, więc czekam na przedsprzedaż, a do tego czasu zbieram cebuliony.

Choć w tym roku niewiele ogłoszeń trafiło w moje gusta (albo mam już te gry), ale lista zapowiedzi imponująca, po jak mówił Ignacy, trudnym roku.

I jak moi poprzednicy też bardzo doceniam, że jesteście na forum, bo chyba forumowicze to jednak nie jest grupa, która robi większość przychodu i pewnie moglibyście, jak większość wydawnictw, ograniczyć się do innych, wygodniejszych i pewnie o większym zasięgu, kanałów komunikacji.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: Ardel12 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 22 sty 2023, 21:22
Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07 Rftg – od początku mówiliśmy, że interesuje nas tylko i wyłącznie wydanie podstawki z dodatkami, by nie skończyć jak Rebel onegdaj (plus sama podstawka po prostu nie wystarcza).
Ale to wasze zdanie, ja jako klient który w ogóle nie miał do czynienia z grą z chęcią przygarnął bym samą podstawkę i to nawet pomimo opini, że sama podstawka to kastrat itd. Zresztą podobnie było chociażby z Viticulture czy Wyspa Dinozaurów, też są opinie, że dodaki to mus i jak się wydaje podstawkę to najlepiej razem z podstawką a mimo to zostały wydane.
Dla mnie takie tłumaczenie jest zbędne, skoro chcę kupić to w czym problem? Trzeba było zapytać nas konsumentów czy chcemy tak czy siak. Osobiście jestem zawiedziony :(
A ja powiem, że albo dodatki wchodzą albo wybieram angielską wersję. Wystarczy spojrzeć na głosy przy wielu tytułach, gdzie ludzie boją się jak ognia wejścia w wersję PL i nie otrzymania wszystkich dodatków jakie wyszły. Już TMB, który ma tonę regrywalności w pudle cierpi na takim podejściu. Ostatnia sprawa z Spirit Island wywołała spore oburzenie. Jak Portal jasno sygnalizował wszystko albo nic to z jakiej paki masz z tym problem? Tak chcieli, nie wyszło, trudno.
Portal Games pisze: 22 sty 2023, 21:07 Dzięki za miłe słowa. Co do Ketchup - walka trwa, na Essen, była obietnica, że będzie dodruk w tym roku, pod który możemy isę podłączyć, ale na razie zero nowych szczegółów. Nie poddajemy się .
No to trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: rand »

No to żeście mi teraz zaimponowali (Portal). Bardzo rozbudowana odpowiedź na komentarze forumowiczów, za co wielkie dzięki :-)
Ze swojej strony postaram się mieć wiarę w Wayfarers ;-) cieszy fakt, że nie kończycie współpracy, bo wg mnie gry Shema to perełki.
Dla mnie bombą Portal conu są Wojownicy Midgardu, aż dziw bierze, że tak cicho zapowiedziani w katalogu i Q&A. Dzięki temu zapowiedzi według mnie na plus.

Można wiedzieć chociaż w jakim kwartale będą Wojownicy Midgardu i Planet Unknown?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10881
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 22 sty 2023, 09:35 Zmienność planszy/mapy w TMB jest na przykład uderzająca :mrgreen:
Ale jakie znaczenie ma stalosc may skoro zawsze stos baddies bedzie inny (bo jest losowy) + dochodzi ci kominacja gearlockow + ich buildy + karty wydarzen losowe w psozczegolnych dniach
Troche wiecej zmiennych niz w stalych scenariuszach Gloomhaven
Zablokowany