Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Shodan »

Obrazek

Portal zapowiedział polską wersję, więc myślę, że gra zasługuje na własny wątek.
Stranger things to niepowtarzalna szansa na wcielenie się w mieszkańców Hawkins i konfrontację z Demogorgonem. Kooperacyjna gra autorstwa eksperta od gier kooperacyjnych Roba Daviau (seria Pandemic Legacy, CDMD) pozwoli graczom na prześledzenie fabuły 1. i 2. sezonu uznanego na świecie serialu Netflixa. Wybierz swoją ulubioną postać i uratuj Willa!
2-4 graczy. Wydawca: CMON
Obrazek i opis za planszeo.pl

link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/374 ... pside-down (w tej chwili jeszcze bardzo mało informacji)
link do filmu z autorem: https://www.youtube.com/live/TiXEupkDND8?feature=share
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

Figurki, grafiki na kartach i sama plansza wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Cena jednak może być kosmiczna.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Shodan »

Wydaje mi się, że są tam jeszcze pokerowe sztony, więc walnęli na bogato. ;-)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

No i dochodzi licencja. Więc cena będzie adekwatna jak przypuszczam. :)
Ale jak to będzie grywalne to warto mieć tą grę w swojej kolekcji zwłaszcza jak ktoś lubi ten serial.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: aduko »

Targetem gry mogą być również empiki, więc cena może nie będzie wygórowana. No i nie będzie KSa więc odpadają elementy eksluzywne i wycinanie elementów pod streach goale
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: staniach21 »

Obejrzałem ten 40-50min wywiad i trochę obawy o krótką regrywalność i prosty trzon rozgrywki. Fajnie pokazać znajomym, ale też, żeby samemu się nie zanudzić. Nie jestem jakoś fanem gier z takimi prostymi systemami chodzimy masz karty zwiększające twój atak i tyle. Z tego typu mniej eurowatych w miarę ok był Blood Rage, ale tam było dużo kart i kilka ciekawych efektów/twistów w walce. Tutaj póki co widziałem kij baseballowy: "dodaj +3 siły" czy gofry: "zdejmij 2 żetony strachu" :lol: Masz 6 postaci, którymi możesz grać i dwa trzony rozgrywki trochę jak ubogi Perservance. Na jednej stronie mapy trzeba uratować Willa, a na drugiej nie jestem pewny, ale chyba zamknąć portale pod Hawkins.

Oprócz tego filmiku to informacji zero. 2 zdjęcia na BGG, brak daty i jakichkolwiek wrażeń z rogrywki... Liczę, że to będzie trudniejsze niż gry pokroju Horrified tak, żebym mógł pokazać nieplanszówkowym znajomym grę w świecie serialu, który każdy z mojej generacji oglądał, ale żebym sam nie umarł z nudów przesuwając ludziki...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Shodan »

Odniosłem wrażenie, że gra jest adresowana nawet do grania z dziećmi (powiedzmy takimi w wieku 10+). Z drugiej strony osoba autora raczej budzi szacunek i daje nadzieję, że nie będzie to paździerz zalegający w supermarketach na spożywce. :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Zet »

Shodan pisze: 24 sty 2023, 12:24 Odniosłem wrażenie, że gra jest adresowana nawet do grania z dziećmi (powiedzmy takimi w wieku 10+).
Powiedziałbym nawet 11+ :wink:
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

Pomijam fakt, że serial jest 16+ :D
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Shodan »

Czy macie jakieś teorie dlaczego ta gra jest tak totalnie olana na bgg? Nie ma tam uwidocznionej nawet okładki, praktycznie zero dyskusji. Tymczasem według info od Portalu gra jest już w produkcji.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: staniach21 »

Shodan pisze: 19 mar 2023, 10:24 Czy macie jakieś teorie dlaczego ta gra jest tak totalnie olana na bgg? Nie ma tam uwidocznionej nawet okładki, praktycznie zero dyskusji. Tymczasem według info od Portalu gra jest już w produkcji.
Tak, nie ma wspieraczki, tylko bezpośredni retail, więc nie ma kogo wydoić na kickstarterze to, aż tak im nie zależy :P Wejdzie do sklepów w Q4 to pewnie coś się pojawi. Na internecie jest ten jeden film z autorem i to wszystko co o grze wiadomo :D
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Cellstar »

staniach21 pisze: 19 mar 2023, 11:53
Shodan pisze: 19 mar 2023, 10:24 Czy macie jakieś teorie dlaczego ta gra jest tak totalnie olana na bgg? Nie ma tam uwidocznionej nawet okładki, praktycznie zero dyskusji. Tymczasem według info od Portalu gra jest już w produkcji.
Tak, nie ma wspieraczki, tylko bezpośredni retail, więc nie ma kogo wydoić na kickstarterze to, aż tak im nie zależy :P Wejdzie do sklepów w Q4 to pewnie coś się pojawi. Na internecie jest ten jeden film z autorem i to wszystko co o grze wiadomo :D
Gra zebrała świetne noty na Dice Tower :) spodziewałem się raczej kiepskiej gry a tutaj zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Rigidigi »

Czy ktoś ma wiedzę, kiedy można spodziewać się przedsprzedaży tego tytułu?
kasiul3k
Posty: 97
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: kasiul3k »

Na youtubie CMON był filmik, w którym mówili, że to będzie trochę podobne, ale prostsze niż Cthulhu Death May Die.

Gra jest już w produkcji od maja: Planszowe Newsy. Wydaje mi się, że przedsprzedaż coraz bliżej. Obstawiam wrzesień lub październik
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Gab »

Rigidigi pisze: 22 sie 2023, 20:02 Czy ktoś ma wiedzę, kiedy można spodziewać się przedsprzedaży tego tytułu?
Najpewniej przedsprzedaż będzie uruchomiona we wrześniu - premiera w październiku. Z tego co wyczytałem na Facebooku statki z grą są już prawie na miejscu, portfel już płacze.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Sarna »

Tutaj gameplay, dla mnie tak proste, że chyba aż za proste :). Mechanizm szacowania ryzyka na pewno sprawi, że pojawia się emocje, zastanawiam się natomiast co z regrywalniścią, talia sprzymierzeńców jest bardzo mała.

Link:
https://youtu.be/HjuxtpvZyis
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Gab »

Z mojej strony powiem, że grę raczej od początku traktowałem jako proste rozwiązanie na wieczór z przyjaciółmi czy do pogrania z córkami, więc nie mam za dużych oczekiwań.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: KOSHI »

Popatrzyłem na rozgrywkę i po 5 min meehh. Chyba nie chciałbym tego za darmo, chyba, że mógłbym to zaraz opylić. To wygląda tak słabo, że na myśl o pójściu po Koronę Władzy w MiM aż mi cieknie ślinka... :lol: Jak dla mnie totalny fajans.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

Mnie się bardzo podoba. Uwielbiam kooperacje, uwielbiam ten serial. Czekam z niecierpliwością na premierę.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:26 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

Zagrałem solo na dwie postacie.

Gra dość łatwa jeśli chodzi o zasady i obsługę ale trudna do wygrania. Duża losowość w postaci żetonów na stosach, które trzeba "pokonywać" kartami akcji, na których są już niższe wartości a jeszcze trzeba się poruszać po planszy.
Sama rozgrywka bardzo klimatyczna. Dla fanów serialu pozycja must have.
Wykonanie na bardzo wysokim poziomie (jedynie planszetki postaci są na zbyt cienkim arkuszu i znaczniki strachu są kiepskiej jakości, dodatkowo przydałby się woreczek na żetony, reszta na duży plus) a cena ok. 200 zł jak za grę na licencji nie jest moim zdaniem wygórowana.
Gregoriuson
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2020, 18:08
Been thanked: 1 time

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: Gregoriuson »

1 scenariusz jest do zrobienia w 2 osoby, ale drugi już przypomina casus Syzyfa, co zrobisz krok do przodu to znów jesteś w punkcie wyjścia. Wydaje się bardziej sensowna w składzie 3+.

Generalnie bardzo przyjemna i rzeczywiście oddaje ducha serialu - losowość spora, bez większej możliwości kontroli.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

Na stronie Portalu jest karta postaci Jedenastki do wydruku i można nią normalnie zagrać. Próbował ktoś? Zdolność przemieszczania przeciwników na początku tury wydaje się dość mocarna ale z drugiej strony traci się w grze akcje pomocy Jedenastce a aktywowanie jej mocy jest jednak istotne i trudno mi sobie wyobrazić bez tego powodzenie scenariusza.
No chyba, że można je wykonywać tylko jej postacią?
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Stranger Things: The Upside Down (Rob Daviau)

Post autor: bdm »

Wreszcie udało mi się wygrać drugi sezon. Grałem solo na jedną postać: Jedenastką.
Spoiler:
Dziękuję za uwagę i czekam z niecierpliwością na dodatki. :)
ODPOWIEDZ