Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Sloth »

Jak w tytule. Horrorów sporo ale wszystko głównie z motywem zdrajcy. Gra ma być głównie dla dwóch osób, zalecana wersja PL. Staram się wprowadzić kogoś w kooperacyjne planszowki ale nie wychodzi. Eldritch Horror za dużo wszystkiego, Wyspa, Pandemic zbyt proste, padło słowo "nudne". Pomyślałem nad jakimś prostym korporacyjnym horrorem i tutaj oprócz Horrified to zbytniej alternatywy nie widzę. Machina Arcana ciut za kosztowna jakby nie podeszła.

Na razie klepiemy w rywalizacyjne i te wchodzą znakomicie ale chciałem nieco rozszerzyć horyzonty :)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, 11:54 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 867
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Dako »

Jeśli nie musi być to "gra na planszy" a na pierwszym planie jest opowiadana historia, to karcianka Horror W Arkham LCG powinna na długo spełnić oczekiwania ;)
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Sloth »

Dako_W pisze: 25 sty 2023, 11:33 Jeśli nie musi być to "gra na planszy" a na pierwszym planie jest opowiadana historia, to karcianka Horror W Arkham LCG powinna na długo spełnić oczekiwania ;)
Na jak długo starczy sama podstawka ?
shuji
Posty: 1277
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: shuji »

Sloth pisze: 25 sty 2023, 11:55
Dako_W pisze: 25 sty 2023, 11:33 Jeśli nie musi być to "gra na planszy" a na pierwszym planie jest opowiadana historia, to karcianka Horror W Arkham LCG powinna na długo spełnić oczekiwania ;)
Na jak długo starczy sama podstawka ?
Na 3 wieczory. Podstawka to demo - te gra to kampanie. Bardzo polecam jest świetna, pamiętaj tylko że dużo czasu musisz pomiędzy grami poświęcić na budowę talii
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 867
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Dako »

shuji pisze: 25 sty 2023, 12:21 Bardzo polecam jest świetna, pamiętaj tylko że dużo czasu musisz pomiędzy grami poświęcić na budowę talii
Oj tam, oj tam
Przetestowanych ciekawych talli jest multum (im więcej dodatków tym więcej opcji - taki urok LCG).
Więc na początek wystarczy poklikać i ma się wszystko gotowe.
https://pl.arkhamdb.com/
https://arkhamcards.com/
shuji
Posty: 1277
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: shuji »

Dako_W pisze: 25 sty 2023, 13:04
shuji pisze: 25 sty 2023, 12:21 Bardzo polecam jest świetna, pamiętaj tylko że dużo czasu musisz pomiędzy grami poświęcić na budowę talii
Oj tam, oj tam
Przetestowanych ciekawych talli jest multum (im więcej dodatków tym więcej opcji - taki urok LCG).
Więc na początek wystarczy poklikać i ma się wszystko gotowe.
https://pl.arkhamdb.com/
https://arkhamcards.com/
tak jasne, ja nie demonizuję, można z tego korzystać. Chodzi mi tylko o to, żeby był świadomy, że jest taki element przygotowania gry do grania, który wymaga troche czasu. Można to na szczęście robić na raty, w międzyczasie i rozłożyć na różne dni (w sensie nie musi być gra rozłożona - można na to poświęcić kilka minut i wrócić) Ja skłądam talię w tygodniu jak mam chwilkę a gram potem w weekend z marszu gram (wtedy jest minimalny setup).
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: agt »

Sloth pisze: 25 sty 2023, 11:27 Jak w tytule. Horrorów sporo ale wszystko głównie z motywem zdrajcy. Gra ma być głównie dla dwóch osób, zalecana wersja PL. Staram się wprowadzić kogoś w kooperacyjne planszowki ale nie wychodzi.
Robinson Crusoe :wink:
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Sloth »

agt pisze: 25 sty 2023, 16:21
Sloth pisze: 25 sty 2023, 11:27 Jak w tytule. Horrorów sporo ale wszystko głównie z motywem zdrajcy. Gra ma być głównie dla dwóch osób, zalecana wersja PL. Staram się wprowadzić kogoś w kooperacyjne planszowki ale nie wychodzi.
Robinson Crusoe :wink:
A wiesz że miałem już dzisiaj w koszyku :) Sądzę że będzie to kolejna gra w kolejce jeżeli Horriefied nie podejdzie gdyż to właśnie on został wybrany. Przegrał tylko ze względu na trudną do przebrnięcia instrukcje. Nie chce i nie mam czasu chwilowo siedzieć i walczyć z instrukcją a to spadnie właśnie na mnie.

Arkham wygląda ok, ale nieco dlugo dystansowy koszt mnie zniechęca. Jak dorwę gdzieś żywaną podstawkę w dobrej cenie to chętnie wypróbuję.
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Homer »

Ja bym polecił Posiadłość Szaleństwa oraz Martwa Zima i Nemesis, ale te 2 ostatnie w wariacie ze zdrajca jednaj lepsze, bo dodatkowe uczucie zaszczucia dochodzi :P Nieco wyższa półka cenowa, ale tez nieco inne klimaty
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: agt »

Sloth pisze: 25 sty 2023, 16:43 A wiesz że miałem już dzisiaj w koszyku :) Sądzę że będzie to kolejna gra w kolejce jeżeli Horriefied nie podejdzie gdyż to właśnie on został wybrany. Przegrał tylko ze względu na trudną do przebrnięcia instrukcje. Nie chce i nie mam czasu chwilowo siedzieć i walczyć z instrukcją a to spadnie właśnie na mnie.
:)
Ja trochę nie wiem o co chodzi z tą instrukcją do Robinsona. Albo ja jestem jakaś wybitna albo za Robinsonem ciągnie się po prostu etykietka pierwszej instrukcji, czy którejś, ale przed poprawkami.
Też zaczynałam czytać tę instrukcję przygotowana na orkę na ugorze. A nie było żadnego problemu :)
Może nastawienie zrobiło swoje :wink:

Fakt, jest długa. Ale pewnie bywają też dłuższe :)

Zaglądałeś do tej instrukcji?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: Sloth »

agt pisze: 25 sty 2023, 18:11
Sloth pisze: 25 sty 2023, 16:43 A wiesz że miałem już dzisiaj w koszyku :) Sądzę że będzie to kolejna gra w kolejce jeżeli Horriefied nie podejdzie gdyż to właśnie on został wybrany. Przegrał tylko ze względu na trudną do przebrnięcia instrukcje. Nie chce i nie mam czasu chwilowo siedzieć i walczyć z instrukcją a to spadnie właśnie na mnie.
:)
Ja trochę nie wiem o co chodzi z tą instrukcją do Robinsona. Albo ja jestem jakaś wybitna albo za Robinsonem ciągnie się po prostu etykietka pierwszej instrukcji, czy którejś, ale przed poprawkami.
Też zaczynałam czytać tę instrukcję przygotowana na orkę na ugorze. A nie było żadnego problemu :)
Może nastawienie zrobiło swoje :wink:

Fakt, jest długa. Ale pewnie bywają też dłuższe :)

Zaglądałeś do tej instrukcji?
Uczciwie mówiąc to nie. Poszedłem trochę na łatwiznę i zdałem się na opinie. Natomiast aktualnie chciałem grę by grać a nie siedzieć x czasu. Jednakże mam ja na celowniku.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Kooperacyjny horror bez "zdrajcy" PL

Post autor: agt »

Sloth pisze: 25 sty 2023, 18:18
agt pisze: 25 sty 2023, 18:11 Zaglądałeś do tej instrukcji?
Uczciwie mówiąc to nie. Poszedłem trochę na łatwiznę i zdałem się na opinie. Natomiast aktualnie chciałem grę by grać a nie siedzieć x czasu. Jednakże mam ja na celowniku.
To nie było oskarżycielskie pytanie :)
Chciałam Ci tylko przekazać, że może warto sprawdzić.
ODPOWIEDZ