Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 400
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

Istvan pisze: 13 mar 2023, 19:08
kci83 pisze: 10 mar 2023, 22:02 Według mnie i tak właśnie gram (chyba, że się mylę) to karty umiejętności działają tylko na członka załogi do którego przypisana jest karta, chyba, ze na samej karcie jest napisane inaczej.
PD dostaje się przeważnie po wykonaniu różnych zadań w księdze przygód (jest napisane np. dostajesz 2 PD).

Wydaje mi się, że umiejętności z planszetek możesz użyć, ale umiejętności z kart już tylko jeżeli dany członek załogi uczestniczy bezpośrednio w teście.
Dzięki! Zgadzam się co do zastosowania efektu kart (tylko do danej postaci). Jeśli chodzi o drugą kwestię: wydaje mi się, że kary umiejętności można użyć tak jak umiejętności z planszetki: dana postać nie musi uczestniczyć w teście, aktywując daną zdność po prostu test wspomaga.

Pozdrawiam serdecznie
Ale to jak wyobrażasz sobie testy np. w grze solo? 1 Osoba w nim uczestniczy i 8 ją wspomaga swoimi nawet 16+ kartami?
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Jest to możliwe, ale chyba tylko teoretycznie.
Takie wspomaganie ma przecież swoją cenę - na aktywację zdolności trzeba użyć znaczniki rozkazu.

Zasady w instrukcji nie są niestety jednoznaczne...
Chyba że czegoś nie wyłapałem.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 400
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

Nie, większość z nich nie wymaga do aktywacji rozkazu, tylko te na którym jest ikonka rozkazu są nim aktywowane, dlatego według mnie nie możesz używać kart zdolności członków załogi jeżeli nie biorą udziału w teście, byłoby za łatwo bo teoretycznie mógłbyś niby użyć zarówno specjalnej zdolności karty jak i jej wartości zdolności. Przy testach walki miałoby to wyglądać tak samo?

Teoretycznie mógłbyś mieć nawet 30+ kart do dyspozycji podczas jednego testu?! ;)

"Some equipped cards also give the crew member (or player that controls that crew member) an ability. Most of these abilities do not require you to spend command to use them once they are equipped."

"Ability Card Abilities
Equipped Crew Member
Abilities on ability cards generally only apply to the crew member to which they are equipped unless otherwise specified on the card."
Gloggie
Posty: 30
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gloggie »

Jest wątek na BGG z taką wypowiedzią:
Ryan Laukat pisze: Sorry, this could be more clear in the rulebook. (2nd paragraph pg. 17) You can spend command at any time, even on other players' turns. This includes spending it to activate crew board abilities to help in challenges (even if you’re not the active player). And you can use the crew board ability even if the crew member didn’t “participate” and gain fatigue in the previous step of the challenge.
Aktywacja kart umiejętności to jedna z opcji którą można wykonać "w dowolnym momencie, nawet podczas tur innych graczy" - i uzupełniając o wyjaśnienie autora gry - "even if the crew member didn’t “participate”".
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 400
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

Gloggie pisze: 14 mar 2023, 00:57 Jest wątek na BGG z taką wypowiedzią:
Ryan Laukat pisze: Sorry, this could be more clear in the rulebook. (2nd paragraph pg. 17) You can spend command at any time, even on other players' turns. This includes spending it to activate crew board abilities to help in challenges (even if you’re not the active player). And you can use the crew board ability even if the crew member didn’t “participate” and gain fatigue in the previous step of the challenge.
Aktywacja kart umiejętności to jedna z opcji którą można wykonać "w dowolnym momencie, nawet podczas tur innych graczy" - i uzupełniając o wyjaśnienie autora gry - "even if the crew member didn’t “participate”".
Ale tu jest mowa o "spending it to activate crew board abilities" , czyli o umiejętnościach na planszetkach załogi, a nie o kartach umiejętności. To jest jasne, że umiejętności na planszetkach załogi odnoszą się do wszystkich członków załogi. Karty umiejętności odnoszą się tylko i wyłącznie do danego członka załogi chyba, że na samej karcie jest napisane inaczej.

https://boardgamegeek.com/thread/260167 ... her-player

"Can I use the ability of another player (on his/her card slipped under the character)?"

"No, but the other player can use their Command / crew's ability cards on your behalf, potentially.
Certain abilities can only be used if that crew member is participating..."

Strona 34.

Karty umiejętności zazwyczaj oddziałują wyłącznie na członka załogi, który jest w nie wyposażony, chyba, że tekst na karcie wskazuje inaczej.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 800
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

1) Gdy rozpatruje efekt pomieszczenia na statku to tylko ja dostaję rokazy, prawda? Nie wszyscy gracze?
2) Miałem kartę umiejętności "otrzymaj 1 rozkaz podczas eksploracji" (nie mam jak teraz sprawdzić dokładnego sformułowania). To się aktywuje tyko wtedy gdy jako aktywny gracz zużyję akcję na eksplorację, czy też podczas każdej eksploracji, którą aktywuje inny gracz?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajdi »

1. Tak, tylko ty.
2. To jest pytanie podobne do tych z dyskusji powyżej (czy postać musi uczestniczyć w jakiejś akcji by użyć swojej umiejętności). Moim zdaniem, to zależy od wordingu. Jeżeli by było tak jak napisałeś - "otrzymaj 1 rozkaz podczas eksploracji", to wg mnie wtedy działa to przy każdej eksploracji. Natomiast gdyby było "otrzymaj 1 rozkaz za każdym razem, gdy eksplorujesz", to moim zdaniem wprowadzenie podmiotu domyślnego ("[ty] eksplorujesz") sprawia, że działa to tylko, gdy eksplorację przeprowadza gracz prowadzący daną postać. Niemniej jednak to tylko moja interpretacja, instrukcja chyba tego nie precyzuje.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Kajdi pisze: 14 mar 2023, 07:55(…) Moim zdaniem, to zależy od wordingu. Jeżeli by było tak jak napisałeś - "otrzymaj 1 rozkaz podczas eksploracji", to wg mnie wtedy działa to przy każdej eksploracji. Natomiast gdyby było "otrzymaj 1 rozkaz za każdym razem, gdy eksplorujesz", to moim zdaniem wprowadzenie podmiotu domyślnego ("[ty] eksplorujesz") sprawia, że działa to tylko, gdy eksplorację przeprowadza gracz prowadzący daną postać. Niemniej jednak to tylko moja interpretacja, instrukcja chyba tego nie precyzuje.
To ma sens przy założeniu, że wording jest precyzyjny w oryginale i został precyzyjnie przetłumaczony, a niestety mam coraz większe obawy, że tak nie jest. Najgorsze, że w przypadku takich gier bardzo trudno zweryfikować tłumaczenie, bo elementy nie są jawne i w większości przypadków nie da się wyszukać w sieci oryginałów dla porównania. Bez pomocy kogoś, kto ma dostęp do angielskiego egzemplarza, jednoznaczne rozwiewanie tego typu wątpliwości będzie piekielnie ciężkie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 400
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

Według mnie również działa to przy każdej eksploracji. Tłumaczę to sobie w ten sposób, że przy tych akcjach (podróż, eksploracja etc.) wszyscy członkowie załogi są na statku, a sama eksploracja nie jest testem w którym trzeba wybrać członka załogi ;).
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 800
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Istvan pisze: 13 mar 2023, 19:08
Seraphic_Seal pisze: 13 mar 2023, 09:54 W czasie testów nie można wykupić karty umiejętności. Czyli do kiedy można? Tak długo jak nie dociągnąłem karty losu mogę dołożyć kartę umiejętności do postaci, czy jak już przeczytałem paragraf na koniec którego mam zrobić test to już nie powinienem?
Tak jest chyba uczciwie :)
Tak, czyli jak? xd
W sumie to samo pytanie tyczy się tego, do jakiego momentu można wymieniać karty broni między postaciami
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajdi »

Z bronią jest chyba tak samo jak z jedzeniem - możesz sobie ugotować/przeekwipować do momentu znalezienia się w walce (czyli wg mnie można to zrobić nawet tuż przed walką, gdy już wiadomo, że jest nieunikniona, ale przed dobraniem i rozłożeniem kart przeciwników).
Gloggie
Posty: 30
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Gloggie »

kci83 pisze: 14 mar 2023, 01:19 Ale tu jest mowa [...]
Może uściślijmy o co się spieramy, może mówimy o kompletnie innych przypadkach :). Ja mówię o sytuacji gdzie:
  • A jest przydzielony do testu umiejętności
  • B nie jest przydzielony, ale ma wykewipowaną zdolność n.p. Człowiek Orkiestra - odrzuć podczas testu dla +2 losu
  • Pytanie: Czy można użyć tej zdolności w fazie 3 testu?
Gość którego zacytowałaś/eś napisał, że A nie może użyć tej zdolności (odrzucić karty), ale B może to zrobić za niego, co daje identyczny efekt. W szczególności wspomniał o losie, w części której nie ma w twoim cytacie:
Fire_Forever pisze: Certain abilities can only be used if that crew member is participating - for example most of the combat abilities. Others are available at any time. If the card is worded to affect other crew or a commons like the ship, Fate or Resources, it can be used at any point [...]
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

kci83 pisze: 14 mar 2023, 10:37 Według mnie również działa to przy każdej eksploracji. Tłumaczę to sobie w ten sposób, że przy tych akcjach (podróż, eksploracja etc.) wszyscy członkowie załogi są na statku, a sama eksploracja nie jest testem w którym trzeba wybrać członka załogi ;).
Gwoli ścisłości: test można przeprowadzić nawet bez udziału członka załogi. :)

Jeszcze a propos naszej dyskusji o kartach umiejętności: zgodnie z instrukcją "niektóre wyposażone karty zapewniają członkowi załogi (LUB GRACZOWI KTÓRY GO KONTROLUJE) specjalne umiejętności". Może zatem efekt karty umiejętności dotyczący modyfikowania losu oddziałuje po prostu na GRACZA kontrolującego daną postać (bez względu na to czy dana postać bierze udział w teście/walce)?

Swoją drogą takich kart umiejętności wpływających na los nie ma zbyt wiele. Jest to np. Przepracowanie. Efekt tej karty - "raz na turę możesz otrzymać żeton niskich morale aby zmienić los". Tekst karty zwraca się chyba nie do postaci ale do Gracza (por. s. 34: Jeśli opis umiejętności zwraca się bezpośrednio do gracza oznacza to gracza kontrolującego członka załogi wyposażonego w daną kartę). A zatem Gracz może zmieniać los przy uzyciu tej karty bez względu na to, czy postać mająca kartę uczestniczy w teście lub walce.
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Jeszcze pytanie:

Niektóre karty umiejętności dają zdolość bloku.
Ale tylko te ze specjalną adnotacją dają blok podczas staku wroga na koniec rundy. Prawda?
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Gloggie pisze: 14 mar 2023, 17:10
kci83 pisze: 14 mar 2023, 01:19 Ale tu jest mowa [...]
Może uściślijmy o co się spieramy, może mówimy o kompletnie innych przypadkach :). Ja mówię o sytuacji gdzie:
  • A jest przydzielony do testu umiejętności
  • B nie jest przydzielony, ale ma wykewipowaną zdolność n.p. Człowiek Orkiestra - odrzuć podczas testu dla +2 losu
  • Pytanie: Czy można użyć tej zdolności w fazie 3 testu?
Gość którego zacytowałaś/eś napisał, że A nie może użyć tej zdolności (odrzucić karty), ale B może to zrobić za niego, co daje identyczny efekt. W szczególności wspomniał o losie, w części której nie ma w twoim cytacie:
Fire_Forever pisze: Certain abilities can only be used if that crew member is participating - for example most of the combat abilities. Others are available at any time. If the card is worded to affect other crew or a commons like the ship, Fate or Resources, it can be used at any point [...]
Zgadzam się z tym anglojęzycznym komentarzem.
Uważam, że w Twoim przykładzie B (choć nie uczestniczy w teście lub walce) może wpłynąć swoją kartą na ostateczny wynik losu podczas testu lub walki. Co więcej, B może należeć do innego gracza, niż A.

Podobnie jest z kartą Przepracowanie. Efekt tej karty - "raz na turę możesz otrzymać żeton niskich morale aby zmienić los (dociągnąć nową kartę)". Przy czym efekt tej karty może wprowadzić jedynie aktywny gracz - jako że to aktywny gracz dobiera los, a zatem tylko aktywny gracz może go zmienić (dobrać nową kartę). Tak samo byłoby z umiejętnościami z planszetki - zdolność polegająca na zmianie losu (dobraniu nowej karty) mogłaby być aktywowana jedynie przez aktywnego gracza.

Inaczej jest z kartą Człowiek orkiestra - tam nie ma mowy o zmianie losu (dociąganiu nowej karty), ale o dodaniu +2 do dobranego już losu.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 400
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

Gloggie pisze: 14 mar 2023, 17:10
kci83 pisze: 14 mar 2023, 01:19 Ale tu jest mowa [...]
Może uściślijmy o co się spieramy, może mówimy o kompletnie innych przypadkach :). Ja mówię o sytuacji gdzie:
  • A jest przydzielony do testu umiejętności
  • B nie jest przydzielony, ale ma wykewipowaną zdolność n.p. Człowiek Orkiestra - odrzuć podczas testu dla +2 losu
  • Pytanie: Czy można użyć tej zdolności w fazie 3 testu?
Gość którego zacytowałaś/eś napisał, że A nie może użyć tej zdolności (odrzucić karty), ale B może to zrobić za niego, co daje identyczny efekt. W szczególności wspomniał o losie, w części której nie ma w twoim cytacie:
Fire_Forever pisze: Certain abilities can only be used if that crew member is participating - for example most of the combat abilities. Others are available at any time. If the card is worded to affect other crew or a commons like the ship, Fate or Resources, it can be used at any point [...]
Dokładnie, dlatego już wcześniej napisałem, że "chyba, że na karcie jest napisane inaczej". Gość napisał również jak cytujesz "jeżeli na karcie jest wyrażenie, które wskazuje innego członka załogi". Karta "Człowiek orkiestra" nie dotyczy innego członka załogi, więc ma jedynie wpływ na tego, który posiada tą karte.

No i z tego co teraz widzę, to w instrukcji jest napisane, że nawet umiejętności załogi (strona 34) takie jak +1 do zadawanych obrażeń, Blok, +1 do celności nie mogą być użyte na innego członka załogi (widzę, że źle grałem), więc tym bardziej karty umiejętności, które nie odnoszą się bezpośrednio "do innego członka załogi" nie mogą zostać w ten sposób użyte (czyli chociażby karta "człowiek orkiestra").


Czyli mogę odrzucić kartę umiejętności Skupienie (Odrzuć tę wyposażoną kartę, aby zyskać +3 celności) członka załogi, który nie uczestniczy w walce, aby dodać +3 celności członka załogi, który właśnie uczestniczy w walce po wyciągnięciu losu?

Według mnie nie, bo nie ma informacji, że karta doda +3 celności innemu członkowi załogi.
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: ari23 »

Cześć,
Nie rozumiem tej karty. Czy mógłby ktoś wytłumaczyc?
Spoiler:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: tomp »

ari23 pisze: 05 cze 2023, 22:02 Cześć,
Nie rozumiem tej karty. Czy mógłby ktoś wytłumaczyc?
Spoiler:
Jest dokładnie tak jak napisane. Jak wyposażysz załoganta w tą kartę, to będzie on atakować pierwszy niezależnie od innych rzeczy.

Np. przeciwnik ma ostatnie serduszko, a ty chybiasz. dzięki karcie przeciwnik obrywa pierwszy, nie zdąży kontry.
albo przydatne, gdy przeciwnicy mają zdolność pierwszego ataku.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 800
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

tomp pisze: 06 cze 2023, 07:07 Jest dokładnie tak jak napisane. Jak wyposażysz załoganta w tą kartę, to będzie on atakować pierwszy niezależnie od innych rzeczy.

Np. przeciwnik ma ostatnie serduszko, a ty chybiasz. dzięki karcie przeciwnik obrywa pierwszy, nie zdąży kontry.
albo przydatne, gdy przeciwnicy mają zdolność pierwszego ataku.
Nie powiedziałbym, że z tego tekstu wynika atakowanie przed przeciwnikami ze zdolnością pierwszego ataku. Jakieś chałupnicze FAQ też tak uważa ("rapid strikes"), https://boardgamegeek.com/thread/265953 ... 4#37713164
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: tomp »

Rapid Strike (Says: 'You attack first even if you miss').
Q1: A crew member attacks, misses, then resolves damage first due to the Rapid Strike ability. During the damage resolution, I discard Rapid Strike to get +1 damage. Does the damage still get applied first?
A1: Yes. Once you’re in the “apply damage” phase, you can use various abilities and discard cards, but it won’t modify what combat step you’re in.
Q2: Do you deal normal amount of weapon damage OR just the one damage you get when you miss
A2: Just 1 damage (like a normal miss)
Q3: Which goes first: Rapid Strike crew ability, or First Strike monster ability? Does it matter if it’s a hit or a miss?
A3: First Strike goes first. Doesn’t matter if it’s a hit or a miss.
czyli 1 argument za ekwipowaniem tej karty znika wg tego rabina.

"pierwszy to pierwszy", a nie "pierwszy to drugi". teraz pytanie, który z "pierwszych" jest rzeczywiście pierwszy, niech każdy rozsądzi wg siebie.
wg mnie karta dodaje dodatkowe reguły do ogólnych, tak jak większość kart z ekwipunku.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: ari23 »

Super dzięki za odpowiedzi... To drugie pytanie co to za surowiec z którego robiona jest nalewka? Nie mam takiego na symbolach...
Spoiler:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: tomp »

Podobno drewno/materiał. Kiedyś szukałem odpowiedzi na bgg. Nie mam linku pod ręką.
Niby błąd na karcie, poprzednio wykorzystywany symbol drewna/materiałów.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: ari23 »

Dobra to kolejne pytanie. Dzięki za odpowiedź na poprzednie pytanie. Miałem poniższa sytuację.
Spoiler:
nolify
Posty: 239
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 27 times
Been thanked: 100 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: nolify »

W mojej ocenie dodajesz jedno trafienie, ponieważ wskazaną kartę można po prostu w danej sytuacji odrzucić na dwa, różne sposoby. To są dwie różne instancje i nie kumulują się.
Ciężko znaleźć bezpośredni wpis w instrukcji, który ostatecznie rozwiewa wątpliwości, ale ja w tego typu przypadkach stosuję grim rule proponowany przez część gier.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

Mam jedno zagadnienie, które właściwie nie jest wątpliwością co do zasad gry, ale prośbą o wyjaśnienie działania zadań:

Kiedy dostajemy zadanie, to wskazuje ono ogólnie, gdzie go szukać, np. "las na południu". Wydaje mi się, że gdzieś w instrukcji widziałem, że zadania zdobyte w jednej części atlasu na ogół mają swoje rozwiązania w tej samej części. Czym więc właściwie jest to wskazanie kierunku świata? Jeśli coś jest na "południu", tzn. że jest na południe od miejsca, w którym dostaliśmy zadanie, czy raczej generalnie na południowej części całego świata?

Dopiero zaczynamy naszą pierwszą kampanię i nijak nie możemy znaleźć miejsc, do których kierują nas zadania... Poza tymi oczywistymi. Zastanawiamy się, czy coś źle interpretujemy, czy też po prostu te wskazówki to tylko tekst fabularny i właściwie nie trzeba się do nich przywiązywać, bo należy po prostu na chybił trafił odwiedzać lokacje w różnych częściach świata i może trafimy na miejsce, w którym mamy do wykonania zadanie?
ODPOWIEDZ