Rebel - plany wydawnicze na 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 66
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 49 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: gryzli83 »

No i będzie Brass Birmingham od Rebela. I Lancarshire też.
Yappen
Posty: 176
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 88 times
Been thanked: 80 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Yappen »

gryzli83 pisze: 20 lut 2023, 21:03 No i będzie Brass Birmingham od Rebela. I Lancarshire też.
A jednak. Podpuszczali, że to nie oni, nie wiadomo, kto wyda, ale jak widać to wszystko była tylko zasłona dymna.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 42 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: cVlad »

Ano, moloch przejmuje licencję od mniejszego wydawnictwa, normalka.
Marbel
Posty: 209
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 99 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Marbel »

No Rebel coraz mocniejszy w Polsce, posiada wiele top tytułów i niestety zostawia konkurencję w tyle. W ubiegłym roku rozebrana Lacerta z Azuli, GWT, wcześniej Pandemic, ostatnio wzięty Beyind the Sun (czy to oznacza również Race for the Galaxy?), teraz Phalanx pozbawiony Brassa. Z Top 5 Rebel teraz ma 3 gry... Nie liczę dalej. To może prowadzić do monopolu, albo przynajmniej dominacji na rynku. Obecnie stawać do boju może IMO tylko Portal czy LDG, no i może Galakta z bieżącymi zapowiedziami.
Tylko Rebel trochę z pozycji siły bierze licencje, które zaskoczyły, a pozostali często mocno ryzykują wydając nowości. Nawet Klask Rebel ostatnio przejął... Sam mam 25% kolekcji z ich logo, ale IMO trzeba się przyglądać.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 613 times
Been thanked: 537 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Irr3versible »

Tylko patrzmy na Rebela z pozycji Asmodee, nie każdy krok byłby możliwy gdyby nie globalne licencję / studia własne czy współpraca na poziomie dystrybucji np w USA. Możemy tylko gdybać, która przejęta licencja była decyzja lokalną a która na poziomie Grupy.

Asmodee kolos w planszowkach, a nad nimi jeszcze od niedawna jest Embracer Group. Imo każdy klasyk czy bestseller należący do asmodee na zachodzie prędzej czy później będzie pod logiem Rebela w Polsce, umowy z dotychczasowymi partnerami nie będą przedłużane.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Hardkor »

Irr3versible pisze: 21 lut 2023, 00:13 Imo każdy klasyk czy bestseller należący do asmodee na zachodzie prędzej czy później będzie pod logiem Rebela w Polsce, umowy z dotychczasowymi partnerami nie będą przedłużane.
Czemu tak uważasz?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 613 times
Been thanked: 537 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Irr3versible »

Hardkor pisze: 21 lut 2023, 00:17
Irr3versible pisze: 21 lut 2023, 00:13 Imo każdy klasyk czy bestseller należący do asmodee na zachodzie prędzej czy później będzie pod logiem Rebela w Polsce, umowy z dotychczasowymi partnerami nie będą przedłużane.
Czemu tak uważasz?
Asmodee od lat tworzy kompletny łańcuch, jedyne czego im brakuje to własnej drukarnii w Chinach. Wszystko inne jest wewnątrz ich grupy, wliczając development, wydawnictwa, dystrybucję, sklepy online oraz stacjonarne (USA, Francja czy nawet Polska). Jako embracer (po przejęciu) dostali również pakiet IP, Dark Horse komiksy, gry wideo czy ostatnio zakupili licencję LotR.
Więc Galakta już nie ma nic nowego od ffg, a przecież przed przejęciem Rebela mieli monopol na FFG. Ostało im się AH, ale raczej to kwestia dobrej umowy galakty niż odpuszczenie nowej linii wydawniczej przez Rebela. Azul? planB jest częścią asmodee; Pandemik? Z-man jest częścią asmodee.
Nowe produkty wewnątrz Grupy pojawią się pod innym wydawnictwem w Polsce tyło jeśli Rebel nie będzie nimi zainteresowany - ale tu mówimy o mniejszych markach z drugiego sortu (lub zerowe znaczenie IP w Polsce). Wszystkie inne gry (hity) wydawnictw trzecich najpewniej zaczynają być negocjowane globalnie - jeden podmiot asmodee negocjuje w imieniu całej grupy (taki jest jedyny logiczny krok).

Odpowiedź w skrócie, pieniądz.
Nie ma powodu dzielić się tortem jeśli całość może być skonsumowana w rodzinie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

Marbel pisze: 20 lut 2023, 23:14 Obecnie stawać do boju może IMO tylko Portal czy LDG, no i może Galakta z bieżącymi zapowiedziami.
To w ogole nie ta liga
To tak jakby z Chrome zestawiac Firefoxa czy Edge albo Opere ;-)
LDG ma szanse naprawde konkurowac z Rebelem, ale tylko i wylacznie dlatego, ze tez ma kapital zagraniczny i dostep do tytulow, ktore samo wydaje i dystrybuuje :)
Galakta pomimo tytulow, ktore widze ruszaja ludzi na lewo i prawo, nie ma w ogole doskoku do reszty wydawnictw - jasne, kilka fajncyn serii zazarlo, ale nadal wydaja tytuly mega niszowe i chociaz szanuje i kibicuje, to uwazam, ze na dluzsza mete bedzie ciezko z zapowiedziana selekcja tytolow
Portal za to miota sie na lewo i prawo i wbija szpryche co 2m wywalajac sie o kolejne bledy i porazki komponentowe, az mi szkoda - do Rebela tez nie maja doskoku
Marbel
Posty: 209
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 99 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Marbel »

japanczyk pisze: 21 lut 2023, 02:08
Marbel pisze: 20 lut 2023, 23:14 Obecnie stawać do boju może IMO tylko Portal czy LDG, no i może Galakta z bieżącymi zapowiedziami.
To w ogole nie ta liga
To tak jakby z Chrome zestawiac Firefoxa czy Edge albo Opere ;-)
LDG ma szanse naprawde konkurowac z Rebelem, ale tylko i wylacznie dlatego, ze tez ma kapital zagraniczny i dostep do tytulow, ktore samo wydaje i dystrybuuje :)
Galakta pomimo tytulow, ktore widze ruszaja ludzi na lewo i prawo, nie ma w ogole doskoku do reszty wydawnictw - jasne, kilka fajncyn serii zazarlo, ale nadal wydaja tytuly mega niszowe i chociaz szanuje i kibicuje, to uwazam, ze na dluzsza mete bedzie ciezko z zapowiedziana selekcja tytolow
Portal za to miota sie na lewo i prawo i wbija szpryche co 2m wywalajac sie o kolejne bledy i porazki komponentowe, az mi szkoda - do Rebela tez nie maja doskoku
No niestety, dominują w Polsce tak jak Asmodee na świecie, dlatego napisałem, że jedynie doskakiwać mogą wyżej wymienieni, mimo, że jak piszesz grają w innej lidze.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: karp »

Proszę, proszę. A jak 5-7 lat temu ludzie pisali "jeszcze zobaczycie co oznacza monopol" to wszyscy się cieszyli, bo przecież rebel sprzedany, hura, hura. :)

Asmodee ma potężną przewagę konkurencyjną. I rebela nie należy porównywać z Portalem, LDG czy innymi tego formatu firmami. O rebelu należy myśleć w kategorii Asmodee Polska, tak samo jak LEGO polska, Ravensburger polska, Mattel polska, itd. To jest ich liga- kapitałowo, operacyjnie, zarządczo...
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: battledwarf »

Może w końcu nakład będzie większy niż 1 paleta ;) i spekulanci przestaną na tym tytule zerowac. Mam wrażenie ze cały czas jej było mało i brakowało
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Hardkor »

Witajcie!
Pozwolę się zareklamować. Startujemy w Krakowie z oficjalnymi, cyklicznymi spotkania na granie w Nemesis/Nemesis Lockdown. Jest nas paru, wszyscy od dawna ograni i chcemy by nas było więcej! Mamy pełne wsparcie pubu Boardowa oraz dodatkowo Rebel również pomaga w organizacji tejże inicjatywy.
Planujemy wciągać nowych ludzi, w takim wypadku będziemy na spotkaniach tłumaczyli zasady gry i od razu grali. Oczywiście zapraszamy również osoby, które je znają. Wszyscy są mile widziani.
Wydarzenie jest w pełni bezpłatne. Jeśli ktoś nie może teraz, a interesuje go inicjatywa to zapraszamy i tak - może następnym razem da radę.
Dokładne zasady i większy opis znajdują się w grupie : https://www.facebook.com/groups/646539904143267/
Wydarzenie na facebooku: https://fb.me/e/3jZH6jn40 (wydarzenie będzie się pojawiało nowe przy każdej nowej dacie spotkania)

PS: Wrzucam, bo jednak mamy support Rebela, więc warto tu wrzucić. Może sami też coś powiedzą o wydarzeniu :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Rebel zapowiedział datę premiery gry: Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham na 17 marca.

Źródło: FB Rebela
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Pluck »

Czas już wydać GWT: Kolej na północ, bo ciut za długo to trwa
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: rand »

Chciałbym poruszyć temat Rebela i ich zapowiedzi na 2023 a w sumie ich braku. Rebel to duże wydawnictwo z bardzo dużym doświadczeniem, ale wg mnie brak odpowiedniego kontaktu z klientem pogarsza ich status na rynku. Wiem, że są teraz jakieś grupy na FB, ale to raczej dla fanów, niz dla Rebela w celu dyskusji i odpowiadania pytań.
Gier co roku wychodzi bardzo duża ilość i pewnie nie jestem jedynym, który wydatki na gry planuje, zwłaszcza jak się ich kupuje 10-20 rocznie. Rebel zapowiada gry z paru tygodniowym wyprzedzeniem, co nie pozwala zaplanować wydatków, nie buduje hype'u wokół gry. Nie uważacie, że ten sposób zapowiedzi jest nietrafiony :?: Rozumiem, że duża część Rebela to gry rodzinne, małe, ale co roku wydają również bardzo dużo gier dla graczy czy rodzinnych plus.
Ostatnio zauważylem, że w dyskusjach kto wydaje najlepsze gry na polskim rynku jednym tchem wymienia się: Portal, Galakte i Lucky Duck games, nikt o Rebelu nie wspomina, głównie przez brak oficjalnych zapowiedzi. Jakby ktos mnie zapytał, co wydał w zeszłym roku Rebel, chyba nie wymieniłbym za dużo, zawsze coś tam się fajnego pojawi ale gubi się w tłumie. A cieżko sobie te pojedyncze premiery zobrazować jako całość.
Może to tylko moje wrażenie, ale marketingowo jak na tak duże i doświadczone wydawnictwo Rebel wypada blado.
Niemniej 3mam kciuki, że coś się zmieni i oczekuje jakiś fajny premier na ten rok, byle by trafiły odpowiednio w mój plan wydatków :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

A w poniedziałek ma się pojawić kolejna duża zapowiedź.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: miker »

rand pisze: 10 mar 2023, 15:51 Ostatnio zauważylem, że w dyskusjach kto wydaje najlepsze gry na polskim rynku jednym tchem wymienia się: Portal, Galakte i Lucky Duck games, nikt o Rebelu nie wspomina, głównie przez brak oficjalnych zapowiedzi. Jakby ktos mnie zapytał, co wydał w zeszłym roku Rebel, chyba nie wymieniłbym za dużo, zawsze coś tam się fajnego pojawi ale gubi się w tłumie. A cieżko sobie te pojedyncze premiery zobrazować jako całość.
Może to tylko moje wrażenie, ale marketingowo jak na tak duże i doświadczone wydawnictwo Rebel wypada blado.
Niemniej 3mam kciuki, że coś się zmieni i oczekuje jakiś fajny premier na ten rok, byle by trafiły odpowiednio w mój plan wydatków :)
Nie rozumiem...
Ja Jednym tchem mogę wymienić.
Dobble Mandalorian, Dobble Kicia Kocia, Dobble Księżniczki, Dobble... na pewno jeszcze jakieś inne Dobble były!
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: staniach21 »

W sumie może to wynikać z pewnej przerwy na głośniejsze cięższe tytuły i zajęcie się segmentem małych, dobrze sprzedających się gier dla mass. Kojarzę Glen More 2, a tak to dopiero teraz mają Wiedźmina, Frostpunk czy przejęcie Brassów i GWT. Sprawdzenie tego skłoniło mnie do przemyśleń czy da się jakoś na BGG segregować po roku wydania, ale przez dane wydawnictwo? Na te chwile "year realeased" segreguję po roku wydania gry, a wiadomo, że w Polsce z reguły czekamy ten 1-2 lata na polskie wydania, czasem ktoś odkopie głośniejszy tytuł z przed 5-7 lat
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Tringa »

Czekam na Pakt z diabłem od Rebela. Fajnie byłoby znać chociażby kwartał, uciążliwe jest dla mnie śledzenie co chwilę czy nie wychodzi gra, którą chciałabym kupić. :/
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

rand pisze: 10 mar 2023, 15:51 Wiem, że są teraz jakieś grupy na FB, ale to raczej dla fanów, niz dla Rebela w celu dyskusji i odpowiadania pytań.
One sa wlasnie dla ich klientow, niekoniecznie fanow ;-)
rand pisze: 10 mar 2023, 15:51 Rebel zapowiada gry z paru tygodniowym wyprzedzeniem, co nie pozwala zaplanować wydatków, nie buduje hype'u wokół gry.
To jednak zalezy od tytulu, bo zarowno Beyond the sun jak i Brass to nie sa zapowiedzi z kilkutygodniowym wyprzedzeniem
rand pisze: 10 mar 2023, 15:51 Ostatnio zauważylem, że w dyskusjach kto wydaje najlepsze gry na polskim rynku jednym tchem wymienia się: Portal, Galakte i Lucky Duck games, nikt o Rebelu nie wspomina, głównie przez brak oficjalnych zapowiedzi.
O rebelu nikt nie wspomina, bo zmienili target z geekow na family zone + FFG/Asmodee must
Ich zapowiedzi z zeszlego roku to Everdell/Frostpunk/Wiedzmin/FFG/reszta family
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: mineralen »

rand pisze: 10 mar 2023, 15:51Rebel zapowiada gry z paru tygodniowym wyprzedzeniem, co nie pozwala zaplanować wydatków, nie buduje hype'u wokół gry. Nie uważacie, że ten sposób zapowiedzi jest nietrafiony :?: Rozumiem, że duża część Rebela to gry rodzinne, małe, ale co roku wydają również bardzo dużo gier dla graczy czy rodzinnych plus.
Ostatnio zauważylem, że w dyskusjach kto wydaje najlepsze gry na polskim rynku jednym tchem wymienia się: Portal, Galakte i Lucky Duck games, nikt o Rebelu nie wspomina, głównie przez brak oficjalnych zapowiedzi.
A nie jest przypadkiem tak, że Portal, Galakta i LDG zapowiadają gry, które są znane społeczności, bo zostały wydane X lat temu za granicą albo odniosły sukces na kickstarterze, a Rebel zapowiada gry automatycznie razem z ich światową zapowiedzią przez producenta? Innymi słowy Rebel jako należące do światowej sieci wydawniczej zapowiada razem z tą siecią a inne wydawnictwa wydają to co chwyciło za granicą?
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 66
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 49 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: gryzli83 »

Zapowiedzieli Carnegie. edit: z dodatkiem
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Pluck »

Trochę niespodziewanie niszowa gra jak na rebel.
Mimo wszystko pochwalam i czekam na koleje na północ :twisted:
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: litk »

Pluck pisze: 07 mar 2023, 15:24 Czas już wydać GWT: Kolej na północ, bo ciut za długo to trwa
Za długo? Przedsprzedaż Everdell wkrótce będzie miała 2 lata.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: MaciekK5454 »

No i teza, że Rebel to teraz będzie wydawał głównie Doble i Latające Burito przestała mieć uzasadnienie.
ODPOWIEDZ