Rebel - plany wydawnicze na 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: staniach21 »

MaciekK5454 pisze: 28 kwie 2023, 15:13 Ale z pozytywów to warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy od dwóch lat wydawnictwo podało jakieś konkrety: rusza proces produkcji, planujemy zakończyć wtedy i wtedy, transport tyle i tyle, a nie że będzie będzie do końca roku w trzecim kwartale (a tak naprawdę to jeszcze plików nie mielismy).
Przecież nie mogli Ci powiedzieć w 2021, że produkcja ruszy czerwiec 2023, bo byś ich wyśmiał i nie składał zamówienia :P Jak dają Ci znać teraz to 2mies do produkcji i kolejne 2-3 logistycznie jeszcze jesteś w stanie zaakceptować :P
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

Zapowiedza wersje PL z KSem i uruchomia od razu preordery - zle!
Nie zapowiedza wersji PL podczas KSa - tez zle!

Nie dogodzisz
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: litk »

staniach21 pisze: 28 kwie 2023, 18:51
MaciekK5454 pisze: 28 kwie 2023, 15:13 Ale z pozytywów to warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy od dwóch lat wydawnictwo podało jakieś konkrety: rusza proces produkcji, planujemy zakończyć wtedy i wtedy, transport tyle i tyle, a nie że będzie będzie do końca roku w trzecim kwartale (a tak naprawdę to jeszcze plików nie mielismy).
Przecież nie mogli Ci powiedzieć w 2021, że produkcja ruszy czerwiec 2023, bo byś ich wyśmiał i nie składał zamówienia :P Jak dają Ci znać teraz to 2mies do produkcji i kolejne 2-3 logistycznie jeszcze jesteś w stanie zaakceptować :P
Ale nie do zaakceptowania jest fakt, że wywala się kase na 2 czy 3 lata przed ewentualną premierę, no chyba że teraz dla wydawnictw przedsprzedaż to wspieraczka.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 28 kwie 2023, 19:55 Ale nie do zaakceptowania jest fakt, że wywala się kase na 2 czy 3 lata przed ewentualną premierę, no chyba że teraz dla wydawnictw przedsprzedaż to wspieraczka.
Ale to gra ktora była na wspieraczce. I wtedy też ruszyła przedsprzedaż
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: poxi »

Everdell jest wydany w Polsce wyjątkowo dobrze w stosunku do reszty świata. Dostaliśmy jako pierwszy rynek nieanglojęzyczny duże dodatki w wersji kolekcjonerskiej, które wcześniej były ograniczone do zamówień z KS. Informacja o wydaniu all-in z kickstartera podczas trwającej kampanii, nawet w zaporowej cenie, powstrzymała mnie od wymiany na anglojęzyczną wersję. Dostaliśmy też informację o dodatkowych przedmiotach tj, książce, pustym big-boxie, upgrade packu i pojemnikach na surowce w trakcie pledge managera, dzięki temu nie musiałem decydować się na kolejne niepotrzebne zakupy wcześniej.
Everdell, a właściwie dodatki, to drogie produkty. Big Box PL będzie najdroższą dostępną grą planszową w retailu na polskim rynku. Uruchomienie wcześniejszej przedsprzedaży na pewno pozwoliło Rebelowi lepiej oszacować zainteresowanie i ryzyko. To był bardzo rozsądny krok. Indeksując o inflację, cena nie wydaje mi być już jakoś kosmiczna.
Fakt, że osoby spodziewały się otrzymania gry szybciej niż backerzy KS świadczy o mocnej nieznajomości rynku (nie wspominając o oczekiwaniach terminowego dostarczenia gry wg terminarza kampanii). Gdyby uruchomili równocześnie wspieraczkę PL, to bym wsparł, zablokował pieniądze i być może teraz narzekał... ale była i nadal jest, możliwość zamówienia z zapłatą przy odbiorze - przedsprzedaż, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Nie rozumiem czemu, ktokolwiek świadomy, co i kiedy (w 2021r.) zamawia, chciał blokować pieniądze płacąc za ten konkretny towar z góry.
Jestem zadowolony w jaki sposób Rebel zarządza tą linią produktów. Szanuję za sprawnie przekazywane komunikaty, dotyczące tego, na co faktycznie mają wpływ.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: MaciekK5454 »

staniach21 pisze: 28 kwie 2023, 18:51
MaciekK5454 pisze: 28 kwie 2023, 15:13 Ale z pozytywów to warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy od dwóch lat wydawnictwo podało jakieś konkrety: rusza proces produkcji, planujemy zakończyć wtedy i wtedy, transport tyle i tyle, a nie że będzie będzie do końca roku w trzecim kwartale (a tak naprawdę to jeszcze plików nie mielismy).
Przecież nie mogli Ci powiedzieć w 2021, że produkcja ruszy czerwiec 2023, bo byś ich wyśmiał i nie składał zamówienia :P Jak dają Ci znać teraz to 2mies do produkcji i kolejne 2-3 logistycznie jeszcze jesteś w stanie zaakceptować :P
W 2021r byłem tak nahypowany, że bym kupił tak czy siak. Dziś, po dwóch latach, bym się poważnie zastanowił czy nadal mi zależy na opcji all inn, wiec tu faktycznie wydawnictwo jest do przodu.

Tu nie chodzi o czas oczekiwania a o to, co wydawca komunikuje klientom. W 2021 roku zapowiadali, że będzie do końca 2021r. Na początku 2022r powiedzieli, że na dniach dostaną pliki, zaraz ruszają tłumaczenia a gra będzie w 3 kwartale 2022r. Jak pisałem wtedy (na początku 2022) że skoro wydawnictwo dopiero zaczyna tłumaczenia to dla mnie realna jest druga połowa 2023r to wydawca zapierał się, że będzie trzeci kwartał 2022.
W połowie 2022r powiedzieli, że pliki do tłumaczenia jednak dostaną dopiero jak zakończy się wysyłka kickstartera (wiadomo było, że to będzie jesień 2022) a gra będzie do końca 2022r. Jesień 2022 termin przesunięty na 1 kwartał 2023. Na osłodę dostaliśmy karty promocyjne na gwiazdkę, co bylo milym potwierdzeniem, że coś się z grą już dzieje. Marzec 2023 informacja że tłumaczenia trwają, jest tego bardzo dużo, więc premiera przesunięta na drugi kwartał 2023. Wiedźmin też miał być w drugim kwartale, ale tu była informacja że gra jest już w transporcie, więc oczywistym było, że drugi kwartał na Everdell jest nierealny. Kolejne informacje miały się pojawić na przełomie marca/kwietnia - oczywiście żadna informacja się wtedy nie pojawiła. Po cichu liczyłem na Rebelcon, wielką imprezę będącej swoistym świętem firmy, ale nie było żadnego info dotyczącego bądź co bądź jednego ze sztandarowych tytułów Rebela. No i dopiero teraz, pod sam koniec kwietnia, mamy wreszcie jakiś wiarygodny harmonogram. Dla mnie zapowiadanie, że gra będzie za dwa kwartały, podczas gdy nawet nie jest dogadanie kiedy tłumacz dostanie pliki nie jest uczciwym podejściem (styczeń 2022). I tu mam największy zarzut.

A o obiecywanym dwa lata temu tłumaczeniu FAQ zasad do pobrania już nie wspomnę.
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: poxi »

Patrząc na to, że KS zostały rozsyłane do backerów jesienią 2022r. od tego czasu realnie odliczam czas do Polskiej premiery. Jeżeli Complete Collection i dodatki ukażą się na jesieni 2023r. to nie widzę w tym nic więcej niż standardowy cykl wydawniczy. Nowości z Essen zazwyczaj też dostajemy rok później.
Przekładanie terminów na stronie zapowiedzi jest niefortunne. Raczej widzę w tym damage control, niż niekompetencję. Co mieli napisać, żeby móc oszacować zainteresowanie? "Nie wiemy kiedy gra wyjdzie, ale proszę składajcie zamówienia"?

Rozumiem, że ktoś może być niezadowolony, że zablokował pieniądze na ponad dwa lata. Niemniej jest to jego błędna decyzja finansowa. Nadal przypominam, że nie ma i nie było konieczności płacenia za grę wcześniej. Dostaliśmy najlepszy możliwy preorder.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Kwestor »

poxi pisze: 29 kwie 2023, 11:29 Przekładanie terminów na stronie zapowiedzi jest niefortunne. Raczej widzę w tym damage control, niż niekompetencję. Co mieli napisać, żeby móc oszacować zainteresowanie? "Nie wiemy kiedy gra wyjdzie, ale proszę składajcie zamówienia"?
Jeśli wiedzieli, że produkcja i tak rusza za ~2 lata, to mogli nie szacować zainteresowania przez pobieranie kasy od ludzi, tylko chwilę jeszcze poczekać. Jakoś inne wydawnictwa jak ogłaszają razem z KSem że będzie od nich wersja retail PL to nie zaczynają od razu zbierać pieniędzy.
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: autopaga »

Myślę że w dowolnym momencie można napisać do rebela i anulować zamówienie, więc nie rozumiem w czym jest problem.
poxi
Posty: 237
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 50 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: poxi »

Kwestor pisze: 29 kwie 2023, 11:43
poxi pisze: 29 kwie 2023, 11:29 Przekładanie terminów na stronie zapowiedzi jest niefortunne. Raczej widzę w tym damage control, niż niekompetencję. Co mieli napisać, żeby móc oszacować zainteresowanie? "Nie wiemy kiedy gra wyjdzie, ale proszę składajcie zamówienia"?
Jeśli wiedzieli, że produkcja i tak rusza za ~2 lata, to mogli nie szacować zainteresowania przez pobieranie kasy od ludzi, tylko chwilę jeszcze poczekać. Jakoś inne wydawnictwa jak ogłaszają razem z KSem że będzie od nich wersja retail PL to nie zaczynają od razu zbierać pieniędzy.
Ale czy te pieniądze do nich trafiły? Z oficjalnego sklepu Rebela, może i owszem. Od pośredników, tanich, popularnych sklepów, nie sądzę.

Starling Games nie jest częścią grupy Asmodee. Nie wiem i nie próbuję zgadywać, jak dobry jest kontakt pomiędzy firmami. Jestem jednak pewien, że w ciągu ostatnich dwóch lat wydarzyło się dużo nieprzewidywanych zdarzeń mogących nieoczekiwanie opóźnić produkcję i transport, od kryzysu kontenerowego, przez zamykanie fabryk w Chinach z powodu C-19, na wojnie w Ukrainie kończąc. Gry nie są artykułami pierwszej potrzeby.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Kwestor »

poxi pisze: 29 kwie 2023, 12:00 Ale czy te pieniądze do nich trafiły? Z oficjalnego sklepu Rebela, może i owszem. Od pośredników, tanich, popularnych sklepów, nie sądzę.

Starling Games nie jest częścią grupy Asmodee. Nie wiem i nie próbuję zgadywać, jak dobry jest kontakt pomiędzy firmami. Jestem jednak pewien, że w ciągu ostatnich dwóch lat wydarzyło się dużo nieprzewidywanych zdarzeń mogących nieoczekiwanie opóźnić produkcję i transport, od kryzysu kontenerowego, przez zamykanie fabryk w Chinach z powodu C-19, na wojnie w Ukrainie kończąc. Gry nie są artykułami pierwszej potrzeby.
To już ich sprawa, czy trafiły, czy nie, decyzję o otwarciu przedsprzedaży w momencie, w którym nie dość, że nie wiedzieli, kiedy ruszy produkcja, a nawet nie wiedzieli kiedy będą wiedzieć podjął Rebel i to oni za to dostaną po nosie.

Osobiście z Rebelem mam ostatnio najgorsze doświadczenie z podawaniem terminów z d... i po tym, co ostatnio zrobili z Unlockami (w styczniu zapowiedzieli je na marzec a potem w listopadzie po ponad pół roku braku info anulowali całkowiecie) nie wierzę im już w żaden termin i czekam, a produkt się pojawi na półkach żebym go kupił.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Otorek »

Dla Rebela to już chyba standart, Glen More też miał poważne obsuwy. Moim zdaniem jednak wbrew pozorom dla nas dobrze, "mroziliśmy kase" dawno temu, pewnie gdyby rebel otwierał przedsprzedaż dzisiaj to cena byłaby inna :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

MaciekK5454 pisze: 29 kwie 2023, 08:02 W 2021 roku zapowiadali, że będzie do końca 2021r.
Bzdura, nigdy tego nie zapowiadano na rok 2021, bo dostarczenie kampanii nylo przewidziane na marzec 2022 roku
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

Kwestor pisze: 29 kwie 2023, 11:43
poxi pisze: 29 kwie 2023, 11:29 Przekładanie terminów na stronie zapowiedzi jest niefortunne. Raczej widzę w tym damage control, niż niekompetencję. Co mieli napisać, żeby móc oszacować zainteresowanie? "Nie wiemy kiedy gra wyjdzie, ale proszę składajcie zamówienia"?
Jeśli wiedzieli, że produkcja i tak rusza za ~2 lata, to mogli nie szacować zainteresowania przez pobieranie kasy od ludzi, tylko chwilę jeszcze poczekać. Jakoś inne wydawnictwa jak ogłaszają razem z KSem że będzie od nich wersja retail PL to nie zaczynają od razu zbierać pieniędzy.
Przeciez nie wiedzieli, że nie dostaną plików od wydawcy tak szybko jak chcieli, a produkcja wersji angielskiej zaliczy półroczna obsuwę
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: MaciekK5454 »

japanczyk pisze: 29 kwie 2023, 12:45
MaciekK5454 pisze: 29 kwie 2023, 08:02 W 2021 roku zapowiadali, że będzie do końca 2021r.
Bzdura, nigdy tego nie zapowiadano na rok 2021, bo dostarczenie kampanii nylo przewidziane na marzec 2022 roku
Sprawdziłem i faktycznie, pierwsze zapowiedzi mówiły o drugiej połowie 2022r. W rzeczywistości firma dostała dopiero wtedy pliki. Pozostałe daty raczej się zgadzają.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

Myślę że realnie liczyli na druk wspólnie z wersja KS
Dlaczego do tego nie doszło raczej stawiałbym ze winę ponosi Sterling games znając komunikację z nimi
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: litk »

japanczyk pisze: 29 kwie 2023, 13:37 Myślę że realnie liczyli na druk wspólnie z wersja KS
Dlaczego do tego nie doszło raczej stawiałbym ze winę ponosi Sterling games znając komunikację z nimi
Przecież w komunikatach podawali, że opóźnienie jest z powodu jakąś dbałość o najlepszą jakość komponentów, cokolwiek to znaczy.
Osobiście z Rebelem mam ostatnio najgorsze doświadczenie z podawaniem terminów z d... i po tym, co ostatnio zrobili z Unlockami (w styczniu zapowiedzieli je na marzec a potem w listopadzie po ponad pół roku braku info anulowali całkowiecie) nie wierzę im już w żaden termin i czekam, a produkt się pojawi na półkach żebym go kupił.
Nie zapominajmy o Great Western Trail, dopiera jak ludzie zaczęli się wpieniać to dopiero raczyli coś powiedzieć i raptem jak z kapelusza wyskoczyła Argentyna i Kolej na północ.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 29 kwie 2023, 18:14 Nie zapominajmy o Great Western Trail, dopiera jak ludzie zaczęli się wpieniać to dopiero raczyli coś powiedzieć i raptem jak z kapelusza wyskoczyła Argentyna i Kolej na północ.
Tak, tak
Na pewno wskoczyla bo ludzie sie zaczeli wpieniac, nie dlatego, ze podpisali umowy czy bylo okienko na dodruk, a na pierwszy druk sie nie zalapali (Kolej na polnoc)
W jakiej rzeczywistosci wy zyjecie?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: litk »

japanczyk pisze: 29 kwie 2023, 19:34
litk pisze: 29 kwie 2023, 18:14 Nie zapominajmy o Great Western Trail, dopiera jak ludzie zaczęli się wpieniać to dopiero raczyli coś powiedzieć i raptem jak z kapelusza wyskoczyła Argentyna i Kolej na północ.
Tak, tak
Na pewno wskoczyla bo ludzie sie zaczeli wpieniac, nie dlatego, ze podpisali umowy czy bylo okienko na dodruk, a na pierwszy druk sie nie zalapali (Kolej na polnoc)
W jakiej rzeczywistosci wy zyjecie?
Chodzi tylko o informowanie, komunikację ze społecznością na litość boską!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 29 kwie 2023, 19:36 Chodzi tylko o informowanie, komunikację ze społecznością na litość boską!
Ale jak mozna informowac o czyms na co np. nie masz podpisanej umowy? :D
No come on! + dochodza NDA itd
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: eveni »

Informacja o druku dodatku do GWT 2 ed. była już dawno, najpierw ogłaszała go Lacerta, potem Rebel ogłosił przejecie (live Lacerta & Rebel). Po pewnym czasie gracze zaczęli się dopytywać i Rebel podał info, że nie wiadomo czy będzie i kiedy będzie (a wcześniej podawali że ma być do końca roku 2022). Dopiero jak gracze zaczęli zgłaszać pretensje (na forum, w komentarzach na fb, w wiadomościach do Rebela) Rebel się ogarnął i jednak potwierdził że dodatek będzie, tylko nie wiadomo kiedy.
Moje nie poparte żadnymi faktami domysły, to że specjalnie "wyciszyli" informacje o dodatku, żeby sprzedać Argentynę.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2023, 20:17 przez eveni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: eveni »

Podsyłam źródła odnośnie mojej powyższej wypowiedzi :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: psia.kostka »

O, czyli "lata leca", a moj dowcip dalej w mocy ;)
Spoiler:
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: MaciekK5454 »

eveni pisze: 29 kwie 2023, 20:04 Informacja o druku dodatku do GWT 2 ed. była już dawno, najpierw ogłaszała go Lacerta, potem Rebel ogłosił przejecie (live Lacerta & Rebel). Po pewnym czasie gracze zaczęli się dopytywać i Rebel podał info, że nie wiadomo czy będzie i kiedy będzie (a wcześniej podawali że ma być do końca roku 2022). Dopiero jak gracze zaczęli zgłaszać pretensje (na forum, w komentarzach na fb, w wiadomościach do Rebela) Rebel się ogarnął i jednak potwierdził że dodatek będzie, tylko nie wiadomo kiedy.
Moje nie poparte żadnymi faktami domysły, to że specjalnie "wyciszyli" informacje o dodatku, żeby sprzedać Argentynę.
Wydaje mi się, że oni zawsze twierdzili ma streamach że będzie, a zamieszanie wzięło się z tego, że gdy wrzucili na stronę z zapowiedziami planowane do wydania gry z portfolio Lacerty, to tego dodatku tam zabrakło. Więc ludzie się zaczęli dopytywać. I znów na streamach, że mają zaplanowane na ten rok 52 gry i dodatki (czy coś koło tego) + dodatek GWT (osobno). Ale na stronę zapowiedzi wciąż dodatku nie wrzucano mimo, że strona jest regularnie updejtowana. Dopiero po dłuższym czasie się tam pojawił. Tak czy siak, póki co dodatku nie ma, i nie ma też terminu jego pojawienia się, mimo, że miał być już gotowy do druku już dawno.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 167 times
Been thanked: 191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: MaciekK5454 »

japanczyk pisze: 29 kwie 2023, 19:50
litk pisze: 29 kwie 2023, 19:36 Chodzi tylko o informowanie, komunikację ze społecznością na litość boską!
Ale jak mozna informowac o czyms na co np. nie masz podpisanej umowy? :D
No come on! + dochodza NDA itd
No ale dokładnie o to chodzi, że oni informowali, że będzie w tym i w tym kwartale, nie mając właśnie najwyraźniej podpisanej umowy, np precyzującej, kiedy dostaną pliki do tłumaczenia - jak w przypadku Everdell. O GWT jest wyżej.
ODPOWIEDZ