Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Grzdyll »

Najpierw wydana na KS (również w wersji do własnego wydruku oraz w wersji PL), a niedawno ogłoszona jako jedna z nowości Portalu. Nie ma jeszcze wątku na forum, więc czas to naprawić.

Obrazek

Teoria: szybka i emocjonująca dwuosobowa karcianka pojedynkowa, wykorzystująca to, co najlepsze w MtG, z minimalną liczbą zasad i maksimum zabawy, wynikającej ze sprytnych zagrań i przechytrzania przeciwnika. Jedna wspólna talia, brak słabych kart, wiele ciekawych możliwych połączeń oraz zależności typu kamień-papier-nożyce. Oryginalny twist polegający na możliwości przejęcia dwóch stworów przeciwnika w czasie gry, co potrafi całkowicie odwrócić sytuację na stole i powoduje że gra jest wyjątkowym pojedynkiem, w którym mniejsze znaczenie mają dostępne akurat karty, a większe co zrobimy my i przeciwnik i w jakiej kolejności. Do tego wszystko w lekkiej, uniwersalnej stylistyce.

Strona u wydawcy: https://sklep.portalgames.pl/mindbug
Strona BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/345 ... st-contact

Dostępne recenzje są póki co bardzo przychylne, ale gra dość powoli pnie się w górę w rankingu BGG. Cena nie jest może najniższa (jak za jedną talię kart) ale też nie przeraża, szczególnie jeśli miałby to być faktycznie taki hit. Ciekawe zatem jak waszym zdaniem oprócz teorii przedstawia się praktyka? Jak ta gra wytrzymuje porównanie z innymi tytułami pojedynkowymi, których nie brakuje? Kto waszym zdaniem powinien ją koniecznie wypróbować, a kto może ją sobie odpuścić?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2023, 10:26 przez Grzdyll, łącznie zmieniany 2 razy.
gregoff
Posty: 791
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 516 times
Been thanked: 153 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: gregoff »

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do niej. Pudełko według mnie jest brzydkie (oryginalne było jeszcze gorsze).

Poza tym pierwsza rozgrywka z synem to mimo prostej gry to latanie po instrukcji i weryfikacja zasad.

Jednak w trakcie drugiej rozgrywki z osobą dorosłą stwierdziłem, że jest lekko, łatwo i przyjemnie. Dobieranie 10 kart na gracza z decku trochę urozmaica rozgrywkę oraz pozwala grać blefem i zmuszać innych graczy do wykorzystywania MindBuga.

Uważam, że sprawdzi się na różne eventy planszówkowe oraz do pojedynkowania w gronie rodziny. Grafiki są przyjemne a połączenia zwierząt zabawne.

W mojej skali 0 - nie zagram nigdy 1 - Jeśli ktoś mnie poprosi, 2 - może być, 3 - z chęcią 4 - Absolutny top i gra do kolekcji.

To daje 3 bez wahania. W kolekcji mam bo kupiłem dla syna. Jednak on na razie się nie przekonał (Dice Throne i rzucanie kostkami jest bardziej angażujące).
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4453
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1348 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Hardkor »

Grałem raz u kogoś i było przyjemne. Za 50 zł to szkoda nie spróbować.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1590
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 720 times
Been thanked: 1074 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: ave.crux »

Zagrałem kilka partyjek na portalconie.

Gra, którą nie wiem gdzie miałbym włożyć i raczej w mojej kolekcji by się nie sprawdziła.
Rozgrywka jest dość prosta, zagrania w stylu "ha, teraz atakuję podstępnym i nie możesz się bronić" całkiem satysfakcjonujące.
Bez kart mind buga i pobraniu karty przeciwnikowi nie dałoby się w to w ogóle grać, bo 10 kart z większej talii powoduje, że jeden gracz może mieć mocniejszą talię od drugiego. Wówczas trzeba w dobrym momencie zagrać mindbuga i wyrównać siły.

Jak ktoś to określił "gra, w którą można zagrać w czasie długiej przerwy w szkole" co w moim przypadku powoduje, że raczej bym po nią nie sięgał sam z siebie. Po prostu siadając do planszówki mam wygospodarowaną tę godzinę/dwie, więc wolę zagrać już w coś co wypełni mi ten czas jedną/dwoma partiami niż kilka/kilkanaście szybkich pojedynków w Mindbug.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: loaru »

Po pierwszych partiach stwierdzam, że to dobry fillerek jest, ale nie nada się do grania z casualami. Tak jak z żoną toczę równorzędne boje w Jaipurze czy Botaniku, tak tutaj mamy grę do jednej bramki i po kilku minutach jest po zawodach. Musiałbym się specjalnie podkładać, a tego nie lubię robić. :(

Idealny tytuł do grania szybkich partii online, aż szkoda że go nie ma na BGA.
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: beam022 »

loaru pisze: 31 sty 2023, 23:20Idealny tytuł do grania szybkich partii online, aż szkoda że go nie ma na BGA.
Na BGA faktycznie nie ma, ale autorzy od dłuższego czasu pracują nad własną implementacją elektroniczną gry. Dostępna jest wersja testowa, można się już bawić. Dla zainteresowanych zostawiam link do Discorda, gdzie są wszystkie informacje.
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4453
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1348 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Hardkor »

Zagrałem wczoraj 4 partie. Bardzo przyjemna i losowa gra. Z jednej strony z swojej ręki możesz zrobić masę rzeczy, ale z drugiej słaby dobór kart i nic nie zrobisz. Przykład :
Dziewczyna w pierwszej turze zagrywa snipera (1 ataku, ATAK: zadaj 1 obrazenie przeciwnikowi, podstępny). Nie mam żadnej podstępnej karty, padam w 2 tury xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Grzdyll »

Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 Zagrałem wczoraj 4 partie. Bardzo przyjemna i losowa gra. Z jednej strony z swojej ręki możesz zrobić masę rzeczy, ale z drugiej słaby dobór kart i nic nie zrobisz. Przykład :
Dziewczyna w pierwszej turze zagrywa snipera (1 ataku, ATAK: zadaj 1 obrazenie przeciwnikowi, podstępny). Nie mam żadnej podstępnej karty, padam w 2 tury xD
No to nie jest wcale takie oczywiste - jeśli widzisz, że to kluczowa karta na którą nie masz odpowiedzi to powinieneś rozważyć jej przejęcie Mindbugiem. Albo szybko stworzyć ze swoich kart realną alternatywną groźbę dla przeciwnika.

Ja na razie jestem dopiero po kilku rozpoznawczych rozgrywkach i oczywiście nie neguję tego, że są takie karty, które wywierają bardzo dużą presję od samego początku i czasem bardzo ciężko na nie odpowiedzieć ale z pewnością jedna czy dwie rundy nic jeszcze nie przekreślają. Już z dotychczasowych partii widzę, że jest wiele kart, które potrafią odwrócić losy gry całkiem do góry nogami.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4628
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1938 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: warlock »

Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 Zagrałem wczoraj 4 partie. Bardzo przyjemna i losowa gra. Z jednej strony z swojej ręki możesz zrobić masę rzeczy, ale z drugiej słaby dobór kart i nic nie zrobisz. Przykład :
Dziewczyna w pierwszej turze zagrywa snipera (1 ataku, ATAK: zadaj 1 obrazenie przeciwnikowi, podstępny). Nie mam żadnej podstępnej karty, padam w 2 tury xD
Ja wprawdzie dopiero dzisiaj zagram, ale kompletnie nie rozumiem jak można nie skorzystać z mindbuga w takiej sytuacji i narzekać na losowość. :?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4453
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1348 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Hardkor »

warlock pisze: 02 lut 2023, 08:23
Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 Zagrałem wczoraj 4 partie. Bardzo przyjemna i losowa gra. Z jednej strony z swojej ręki możesz zrobić masę rzeczy, ale z drugiej słaby dobór kart i nic nie zrobisz. Przykład :
Dziewczyna w pierwszej turze zagrywa snipera (1 ataku, ATAK: zadaj 1 obrazenie przeciwnikowi, podstępny). Nie mam żadnej podstępnej karty, padam w 2 tury xD
Ja wprawdzie dopiero dzisiaj zagram, ale kompletnie nie rozumiem jak można nie skorzystać z mindbuga w takiej sytuacji i narzekać na losowość. :?
To była nasza pierwsza gra i pierwsza zagrana karta xD Zapomniałem o mindbug. Z drugiej znowu strony - wystarczyło wtedy by dziewczyna nie miała drugiej podstępnej karty i znowu ja bym wygrał :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Alucard1982 »

warlock pisze: 02 lut 2023, 08:23
Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 Zagrałem wczoraj 4 partie. Bardzo przyjemna i losowa gra. Z jednej strony z swojej ręki możesz zrobić masę rzeczy, ale z drugiej słaby dobór kart i nic nie zrobisz. Przykład :
Dziewczyna w pierwszej turze zagrywa snipera (1 ataku, ATAK: zadaj 1 obrazenie przeciwnikowi, podstępny). Nie mam żadnej podstępnej karty, padam w 2 tury xD
Ja wprawdzie dopiero dzisiaj zagram, ale kompletnie nie rozumiem jak można nie skorzystać z mindbuga w takiej sytuacji i narzekać na losowość. :?
Dokładnie! Gra byłaby losowa, gdyby nie karty Minbugów!
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Grzdyll »

Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:26 Zapomniałem o mindbug. Z drugiej znowu strony - wystarczyło wtedy by dziewczyna nie miała drugiej podstępnej karty i znowu ja bym wygrał :P
Jeśli "zapomniałeś o mindbugu" to w ogóle tak naprawdę nie grałeś w tę grę :)

Obecność i groźba użycia Mindbugów jest właśnie tym, co odróżnia tę grę od zwykłej nawalanki i wznosi ją na zupełnie inny poziom, sprawiając, że staje się grą psychologiczną i grą blefu. Mała podpowiedź - widząc swoje karty od razu pomyśl o tym, że dwie z nich to w zasadzie nie są wcale twoje karty, tylko przeciwnika. Z tym że nie wiesz jeszcze które i kiedy. I teraz trzeba tak grać, żeby przeciwnik przejmował karty dla nas wcale nie kluczowe, ale żeby myślał inaczej. Z tym, że przeciwnik próbuje w tym samym czasie robić to samo i nabrać nas :) Jeszcze mam za mało partii za sobą żeby się jednoznacznie wypowiadać ale karty są dość ciekawie zaprojektowane i w odpowiednich okolicznościach praktycznie każda z nich może wydawać się "przegięta" :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2023, 08:45 przez Grzdyll, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Alucard1982 »

Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 To była nasza pierwsza gra i pierwsza zagrana karta xD Zapomniałem o mindbug. Z drugiej znowu strony - wystarczyło wtedy by dziewczyna nie miała drugiej podstępnej karty i znowu ja bym wygrał :P
Dlatego, na Jej miejscu, zastanowiłbym się czy teraz tę kartę zagrywać. I właśnie na tym ta gra polega...
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: konradstpn »

Alucard1982 pisze: 02 lut 2023, 08:44
Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 To była nasza pierwsza gra i pierwsza zagrana karta xD Zapomniałem o mindbug. Z drugiej znowu strony - wystarczyło wtedy by dziewczyna nie miała drugiej podstępnej karty i znowu ja bym wygrał :P
Dlatego, na Jej miejscu, zastanowiłbym się czy teraz tę kartę zagrywać. I właśnie na tym ta gra polega...
Oj tam, oj tam... Kolega najzwyczajniej nie chciał zrazić dziewczyny do hobby, co należy ze wszech miar chwalić, a Wy tu od razu wyskakujecie z merytorycznymi uwagami 😉
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4453
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1348 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: Hardkor »

konradstpn pisze: 02 lut 2023, 10:05
Alucard1982 pisze: 02 lut 2023, 08:44
Hardkor pisze: 02 lut 2023, 08:05 To była nasza pierwsza gra i pierwsza zagrana karta xD Zapomniałem o mindbug. Z drugiej znowu strony - wystarczyło wtedy by dziewczyna nie miała drugiej podstępnej karty i znowu ja bym wygrał :P
Dlatego, na Jej miejscu, zastanowiłbym się czy teraz tę kartę zagrywać. I właśnie na tym ta gra polega...
Oj tam, oj tam... Kolega najzwyczajniej nie chciał zrazić dziewczyny do hobby, co należy ze wszech miar chwalić, a Wy tu od razu wyskakujecie z merytorycznymi uwagami 😉
Taki był plan :lol:
a poważniej to skończyliśmy 3:1 dla niej i ostatecznie stwierdziła, że gra jest bez sensu, mega losowa i w ogóle "bez sensu". ALe będę ją dalej przekonywał, bo mnie urzekła!
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: kuba32 »

W swojej pierwszej grze też kompletnie zapomnieliśmy o kartach mindbug, w drugiej ja już pamiętałem, przeciwnik nadal nie, ale trzecia to już była w pełni świadoma rozgrywka i każda kolejna była super doświadczeniem, pełnym plot twistów.

Jak widzę, że ludzie oceniają grę na 3-4 na 10, argumentując, że gra jest całkowicie losowa, bez emocji, to nie chce mi się wierzyć, że graliśmy w tą samą grę. Karty mindbug to podstawa tej gry, powinniśmy wokół nich budować cały pomysł na grę, przeważnie całkowicie odwracają losy partii.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: mat_eyo »

Oceniłem na 4/10, uważam że gra jest całkowicie losowa, do tego stopnia, że nie ma sensu w nią grać. Pamiętałem o kartach mindbugów.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1590
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 720 times
Been thanked: 1074 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: ave.crux »

Karty mindbug nie są głównie od odwracania losów partii. Są po to aby gra działała, bez nich jest popsuta.

Miałem sytuację, w której w swojej talii miałem 2 podstępnych, a przeciwnik żadnego. bez tych kart wynik jest przesądzony. Wystawiam 4 karty w tym 1 podstępnego. Mam się czym bronić, a przeciwnik nie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: kuba32 »

ave.crux pisze: 02 lut 2023, 10:59 Karty mindbug nie są głównie od odwracania losów partii. Są po to aby gra działała, bez nich jest popsuta.

Miałem sytuację, w której w swojej talii miałem 2 podstępnych, a przeciwnik żadnego. bez tych kart wynik jest przesądzony. Wystawiam 4 karty w tym 1 podstępnego. Mam się czym bronić, a przeciwnik nie.
Czyli odwróciło to losy partii, dlaczego zaprzeczasz?

Gra nazywa się Mindbug, jak ktoś te karty uważa za tylko dodatek to nie dziwię się, że uważa grę za popsutą.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4628
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1938 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: warlock »

mat_eyo pisze: 02 lut 2023, 10:57 Oceniłem na 4/10, uważam że gra jest całkowicie losowa, do tego stopnia, że nie ma sensu w nią grać. Pamiętałem o kartach mindbugów.
W sensie zamiast zagrywać jedną z pięciu kart z ręki mógłbyś mieć dziesięciokartową talię i zawsze zagrywać w ciemno wierzchnią kartę i efekt byłby taki sam jak przy świadomym hand managemencie?
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: tomg »

warlock pisze: 02 lut 2023, 11:08
mat_eyo pisze: 02 lut 2023, 10:57 Oceniłem na 4/10, uważam że gra jest całkowicie losowa, do tego stopnia, że nie ma sensu w nią grać. Pamiętałem o kartach mindbugów.
W sensie zamiast zagrywać jedną z pięciu kart z ręki mógłbyś mieć dziesięciokartową talię i zawsze zagrywać w ciemno wierzchnią kartę i efekt byłby taki sam jak przy świadomym hand managemencie?
Może ktoś doświadczony móglby zagrać z mat_eyo i udowodnić empirycznie że ta gra nie jest aż tak losowa ?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1590
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 720 times
Been thanked: 1074 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: ave.crux »

No nigdzie nie napisałem, że sama gra jest popsuta. Karty mindbug to dla mnie słaba zagrywka i mam wrażenie, że autor miał pomysł na grę, stworzył karty, ale, że coś nie działało to dodał 2 chamskie karty "take that" żeby gra była grywalna. Granie tym co dostaniesz może być ekscytujące jeżeli talie, które otrzymaliście są mniej więcej równe. Jest tu za dużo losowości wraz z irytującym podbieraniem karty. Szczęśliwie jest na tyle szybka, że można zaraz rozkładać coś innego.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: tomg »

ave.crux pisze: 02 lut 2023, 11:44 No nigdzie nie napisałem, że gra jest popsuta. Karty mindbug to dla mnie słaba zagrywka i mam wrażenie, że autor miał pomysł na grę, stworzył karty, ale, że coś nie działało to dodał 2 chamskie karty "take that" żeby gra była grywalna. Granie tym co dostaniesz może być ekscytujące jeżeli talie, które otrzymaliście są mniej więcej równe. Jest tu za dużo losowości wraz z irytującym podbieraniem karty. Szczęśliwie jest na tyle szybka, że można zaraz rozkładać coś innego.
Z tego co pamietam tak nie bylo. Próbujesz dopisać wymyślona przez siebie historię do charakteru tej gry
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1590
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 720 times
Been thanked: 1074 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: ave.crux »

tomg pisze: 02 lut 2023, 11:47
Próbujesz dopisać wymyślona przez siebie historię do charakteru temu gry
Tak, opisuje moje wrażenia z gry, ale zapomniałem, że jak w temacie na temat gry, którą ktoś lubi się nie zgadzasz z przyjętą narracją to zawsze znajdzie się ktoś to próbuje udowodnić, że twoje odczucia co do danej gry są błędne i w ogóle mam zły tok myślenia i się nie znam. Na pewno źle przeczytałem zasady, a pan tłumaczący popełnił dwanaście błędów.

Już się poprawiam. Gra jest fajna, 10/10.
Wybacz również, że nie zrobiłem researchu na temat powstawania gry i nie przeczytałem wywiadów z autorem kiedy gra była w fazie projektowania.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Mindbug (Skaff Elias, Richard Garfield, Marvin Hegen, Christian Kudahl)

Post autor: kuba32 »

ave.crux pisze: 02 lut 2023, 11:44 No nigdzie nie napisałem, że sama gra jest popsuta. Karty mindbug to dla mnie słaba zagrywka i mam wrażenie, że autor miał pomysł na grę, stworzył karty, ale, że coś nie działało to dodał 2 chamskie karty "take that" żeby gra była grywalna. Granie tym co dostaniesz może być ekscytujące jeżeli talie, które otrzymaliście są mniej więcej równe. Jest tu za dużo losowości wraz z irytującym podbieraniem karty. Szczęśliwie jest na tyle szybka, że można zaraz rozkładać coś innego.
Stwierdziłeś, że nie jest popsuta tylko dlatego, że są karty mindbug, które uważasz za irytujące :lol:

O wiele łatwiej wygrać, jeżeli przeciwnik ma mocniejszą talię - bo podebranie karty zaboli go bardziej niż Ciebie. Także wybacz, ale kompletnie się nie zgadzam, bo właśnie gdyby karty, które mamy były równe to gra byłaby mało ekscytująca i taka sama jak setki innych.

Ile razy zagrałeś?
ODPOWIEDZ